dwiedzmin

Gramowicz(ka)
  • Zawartość

    139
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O dwiedzmin

  • Ranga
    Przodownik
  1. Wracają do dawnego tematu... mam coś nowego. Popierwsze cytat: "(...) I daje im zycie wieczne, a nie zginą na wieki ani ich nikt nie wyrwie z ręki mojej. To co mi dał Ojciec mój, większe jest niż wszystko i nikt nie mże wydrzeć z rąk Ojca mego. Ja i Ojciec jedno jesteśmy " J 10,28-30 Są to słowa Jezusa. Jak widać jest tutaj Jezus nazwany Bogiem. Trójca istnieje. Po drugie link: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/as-bog_trojjedyny.htm Niestety nie zawsze działa Co do innych wypowiedz na tym forum to: Ateizm nie jest wiarą. Wiara nie jest zła, ateizm tak. Protestantyzm nie jest zły( moze inaczje: nie jest złem). Wkońcu jest to religia w której się wierzy w prawdziwego Boga. Ale, oczywiscie Katolicyzm jest nie jako pełniejszy.
  2. Cóż, nie wiem czy na pewno to trzeba interpretować tak dosłownie. A skoro temat Trójcy znów poraca... Mam pewne nowe argumenty. Riposta na pare cytów: 17 Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"»" J, 20, 17 Jezus tutaj nazywa Boga swoim Ojcem, ale jednocześnie rozgranicza siebie i uczniów. Pokazuje fakt, że Ojciec jest dkla niego inaczej Bogiem, niż dla ludzi. Czyli, wykzuje tutaj, ze Jezus jest kimś innym niż uczniowe. Ma inne relacje z Ojcem niż ludzie. A nie ma wyranego stwierdzenia, że Jezus Bogiem nie jest. Jest stwierdzenie, że Ojciec jest Bogiem Jezusa (ale jednak ma z Nim innne relacje niż ludzie). 19 W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni." J, 5, 19. Jezus czyni to co czyni Ojciec. Jest to podkreślenie jedności woli Ojca i Syna (czyli, wręcz coś przeciwnego niż chciałeś wykazać na tym fragmencie). Brak jednoznacznego stwierdzenia, że Jezus Bogiem nie jest. A jeśli ty wypełniasz wole rodziców to czy przestajesz być człowiekiem? Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg." Mk, 10, 18 To zdanie trzeba, rozpatrywać torche szerzej. Jezus wypowiedział to zdanie do pewnego człowieka. Człowieka, który nie wierzył jeszcze w bóstwo Chrystusa, jednak przypisywał mu cechy Boga. Więc ta wypowiedź miała na celu pokazaniem, żeby nie stawiać na równi ludzi i Boga. Po za tym to zdanie ma też na celu skłonienie do relflekscji, czy Jezus jednak Bogiem nie jest. 28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie" J, 14, 28 Słowo wiekszy nie koniecznie trzeba rozpatrywąć w kategoriach władzy. Możan rozpatrywać w kategoriach służby. Ojciec jest tym, który posyła, Syn jest posłany. Przecież wypelnianie woli Ojca (a na dodatek i Syn i Ojciec miał taką samą wole) nie jest powodem do odbierania boskości Chrystusowi. Dalej dużo zależy od obrazu Boga. Bóg nie jest niest niedotepny tylko zangażowany w sprawy ludzi. Np.: w Starym Testamencie Bóg w obronie swojego ludu , lituje się nad mieskzańcam Niniwy i pozwala wykłucać się Abrahamowi przed zniszczeniem Sodomy i Gomory. Tak samo Jezus jako Bóg jest zaangażowany w sprawy ludzi. Tekst napisany przeze mnie jest oparty na innym źródle, mądrzejszym (o ile tak można nazwać zódło; ale i tak wiadomo o cop chodzi) odemnie , a wręcz w wiekszości jest przezmnie pozmieniany czy przepisany. Także nie przypisuje sobie tego tekstu.
  3. Włąśnie. Tylko Bóg (Bóg w trójcy), wie kiedy nastąpi koniec świata. Oczywiście nie neguje tutaj apokalipsy. To jest jednak co innego.
  4. Blad wystepuje taki jak napisałemm pare postów wyżej: multiple definition of `zmienna1()'' first defined here ld returned 1 exit status Scieżka projektu [Build Error] [nazwa projektu.exe] Error 1 Najlepsze, ze nie odnosi wskazuje żadnej konkretnej lini kodu.
  5. No chyba, że tak. Właśnie taki układ zrobiłem. Na pocżtku działał, potem pozmieniałem, a na końcu wróciłęm do takiego ukladu i już nie działał.
  6. No, ale tak zrobiłem. Deklaracja jest w pliku *.h, a jej użycie w pliku *.cpp. A jeśli ja przekleiłem do *.cpp to zrobiłem to przez wytnij wklei, także deklaracja występuje tutaj tylko raz. Też próbowałem, dzieje sie tak samo. Za pierwszym razem skąpilowało noramalnie. Potem spróbowałem usunąć extern i deklaracje zmiennej z pliku *.cpp to wsykoczyło, że nie jakis błąd, dałem sytem("PAUSE"); jako komentarz to juz działalo dobrze, spróbowałem wtedy jeszcze raz z extern, taka samo jak za pierwszą próba i wyskoczył bład.
  7. Np.: pisze w pliku *.h #ifndef MOJAFUNKCJA_H #define MOJAFUNKCJA_H void nazwa(); int zmienna1; #endif w pliku *.cpp #include "*.h" void nazwa(){ std::cin >> zmienna1; std:: cout << zmienna1; //kod funkcji } Nidgy nie mogę zapamietąć, w ktorą strone maja byc te sztrzałki, ale to i tutaj tak nue wązne. Jak mam w złą to kompilator pokażemi mi odpowiedni błąd i poprawie. w pliku main.cpp //odpowiednie pliki nagłówkowe #include "*h" void main(){ nazwa(); } I kompilator mi to przepuści, albo i nie (nie wiem dlaczego sie tak dzieje). Ale np jak dopisze to system("PAUSE"); to moze juz zadziałać (albo tez i nie). Rożne kombinacje próbowałem. Przeklejałem komedne int zmienna1 poniżej dyrektywy #endifm, przeklejałem też do pliku *.cpp, próbowałem z kilkoma zmiennymi, próbwałem z tym system("PAUSE"); i bez niego. Raz dzaialało raz nie. Najlepsze, że w takiej samej postaci raz to kompilator przepuszaczał raz nie (ale tylko za pierwszym razem; to znaczy, że jak za pierwszym razem nie przepuscił, to juz do wykonaia jakieś modyfikacji kodu (też nie każdej) nie przepuścił ). Może to wina kompilatora??
  8. Dzięki, działa. A jest coś takiego do zwykłych zmiennych (nie tych z typu wyliczeniowego)? Bo mi raz dzialają, a raz wyskakuje ten błąd.
  9. Czy jest możliwe np. implementacja funkcji w utoworzoym przez siebie pliku z rozszeżeniem cpp ?? Bo jeśli w takim pliku napisze przykadową konstrukcje: void nazwa(); To kompilator mi to przepuści, ale jeśli napisze void nazwa() { //kod funkjci } to wyskoczy mi błąd multiple definition of `nazwa()'' first defined here ld returned 1 exit status Scieżka projektu [Build Error] [nazwa projektu.exe] Error 1 Bład wyskakuje nawet jesli program zawiera tylko ten kod i inny niezbędny do działania (pliki nagłowkowe i funkcje main), czyli na pewno jest to pierwsza implementacja tej funkcji. Błąd ten nie żalezy od kodu we wnetrzu funkcji (może być nawet pusta). Wyskakuje on we wnaetrzu pliku z rozszeżeniem cpp (oprócz pliku main.cpp), a np z rozszeżeniem h juz nie. Taki sam bład wyskuje też np z próbą stworzenia zmiennej wcześniej zadeklarowanego typu wyliczeniowego. Używam komppilatora Dev-C++ 4.9.9.2 (nie wiem czy nie jest to wersja beta; być może tutaj leży źródło problemów)
  10. dwiedzmin

    Zbieramy kasę

    4652,80 PLN
  11. dwiedzmin

    Zbieramy kasę

    4081 zł
  12. dwiedzmin

    Zbieramy kasę

    3978 zł
  13. dwiedzmin

    Zbieramy kasę

    3721,20 zł
  14. Z tego co wiem to, grzech przeciw Duchowi Swiętemu to ostateczny wybór zła. Dlatego raczej cieżko powiedzieć, kto zyej w takim grzechu. Strona na ten temat: http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_55.htm (Znów to samo źródło. Jednak to jest dobre źródło)
  15. Dla ścisłosci Duch Święty nie jest symbolem tylko relalnie istniejącą, jedną z osób Boskich (jedną z trzech, choć mozliwe, że Ty tak nei uwarzasz) .Inaczej nie istniało by coś takiego Jak grzech przeciw Duchowi Świetemu. A istnieje i nie jest wymyslem Księzy tylko, rzeczwyiscie pojawia sie w piśmie. Oświadczanie,a chrzczenie to jednak różnica.