Megarion

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Megarion

 • Ranga
  Robotnik
 1. Megarion

  Wydawcy - sprzedawcy

  Ale czy np. po roku podpisuje się nową umowę, a kolejne kopie otrzymuje się taniej? Bo interesuje mnie, jakim cudem gry tanieją ze 150 do 60 w różnym czasie. Czy sprzedawca po prostu wtedy traci, bo nie sprzedał, a wydawca i tak ma swoje? Pozdrawiak
 2. Witam Czy zechce pan odpowiedzieć na pytanie: czy cena gry w sklepie ma wpływ na zysk dystrybutora/wydawcy? Mianowicie, często mogę spotkać się z ogromnymi różnicami w cenach gier oraz ze spadkiem cen gier wraz z upływem czasu. Czy więc dystrybutor/wydawca zarabia odpowiednio mniej wraz z obniżką cen w sklepach, czy też po prostu sprzedawcy zmniejszają swoją marżę? Czy np. gra SimCity, którą obecnie mogę kupić za 60 zł, da taki sam zysk dystrybutorowi/wydawcy jak ta kupiona przy 120 zł? Nie mówię oczywiście o tańszych seriach, które pewnie oznaczają inne umowy. Chodzi mi o sytuację, gry cena gry spada od premiery o połowę, ale dalej jest to te same pudełko, co przy premierze. Czy traci tu po prostu sprzedawca, który nie umiał sprzedać towaru? Czy też może jest inaczej? Pozdrawiam
 3. Megarion

  Wydawcy - sprzedawcy

  Witam Mam takie zagwożdzkę - czy ktoś orientuje się, jak wygląda sprzedaż gier w Internecie? Łatwo można znaleśc oferty typu OKAZJA! 59.90 zamiast 79.90. Natomiast w sklepie obok jest już OKAZJA! 72.90 zamiast 79.90. Moje pytanie jestnastępujące - jak się to ma do zysku wydawcy/dystrybutora? Czy taki dystrybutor sprzedaje po prostu x sztuk danemu sklepowi za 50 zł, a marża już zalezy od sprzedającego? Czy też może umawiają się na procent od ceny? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź ;)
 4. Czy będzie jeszcze jakiś "rzut" platynowego Roma z dodatkami? Bo w sklepie gramu brak, empik właśnie przedłużył mi czas oczekiwania na grę (jeżeli w ogóle będzie...).
 5. Zamówiłem w sklepie gram.pl grę Gothic 3, jednak zamiast niej w paczce była Juiced 2. Zadzwoniłem do pomocy i tam zalecono mi odesłać paczkę z informacją o problemie i dodatkowo wysłać mail (m. in. z numerem konta). No więc odesłałem paczkę i następnego dnia widzę, że w moim profilu pojawiło się nowe zamówienie na G3, bez użycia wPLN (oczywiście nie składane przeze mnie). Jednak kiedy dziś dostałem avizo, okazało się, że czeka na mnie przesyłka za pobraniem, ale także z zapłatą za G3 + przesyłkę. Toteż moje pytanie - czy mam odbierać paczkę i zapłacić, a potem jeszcze raz wam wysłać nr konta, czy to może jakieś błąd ze strony gram.pl?
 6. Pierwszy raz mam taką sytuację, więc chciałbym się poradzić: Zamówiłem sobie pewną grę, jednak w paczce zamiast niej była Juiced 2 (której zdecydowanie nie zamawiałem). Zadzwoniłem do pomocy, tam pani poinstruowała mnie do wysłania maila z danymi i odesłania Juiced 2 na swój koszt (miałem też podać numer konta, chyba na zwrot kosztów przesyłki). Następnego dnia sobie patrzę na konto, a tutaj wszystko pięknie - nowa przesyłka, Gothic 3. Jednak gdy dziś odebrałem avizo, okazało się, że to paczka za pobraniem na całkiem pokaźną sumkę. I teraz pytanie do "doświadczonych" złem złej paczki - czy powinienem zapłacić za drugą paczkę i czekać aż dostanę zwrot na konto, czy raczej dzwonić jutro do pomocy i wyjaśniać?
 7. Megarion

  Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

  Czy jest możliwość "odratowania" modów Na ratunek dziedzicowi oraz Skarb Mrocznego Łowcy? Przy próbie wybrania postaci wyskakuje błąd o niemożności wczytania pliku tekstowego.
 8. Megarion

  Przesyłka w 24h (Masterlink)

  Więc na skargę dzwoń do gram.pl, jak radził pan kilka postów wyżej :P Nakrzyczą może na niego. I ponawiam pytanie: Czy Masterlink paczki wysyłanych przez gram.pl dostarcza w sobotę?
 9. Megarion

  Przesyłka w 24h (Masterlink)

  Czytając kilka postów wcześniej, widziałem trochę sprzecznych informacji. Czy Masterlink paczki wysyłanych przez gram.pl dostarcza w sobotę?
 10. Megarion

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Dla mnie ciekawie wyglądają miasta, wioski i obozy. Zwłaszcza, jak grasz pierwszy raz, dają wrażenie żywych ;]
 11. Megarion

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Jak idziesz po Oko, to chyba nie musisz zabijać poszukiwaczy. Biegniesz, manewrując odpowiednio, łapiesz amulet i błyskawicznie teleportacja lub ucieczka ;] Tak przynajmniej w zwykłym G2 jest ;)
 12. Megarion

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  1. Ta paczka jest do któregoś zadania, ale w tej chwili nie pamiętam :) Coś kojarzy się z Fiskiem. 2. Możliwe, ze teren z dodatku nie dostaje nowyhc potworów po II roździale.
 13. Megarion

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Nie jestem pewien, ale zbroi chyba nie da się odkupić od handlarzy.
 14. Megarion

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Chodzi o to, że mam już G1 i G2 więc nie opłaca się :)
 15. Megarion

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Aha, dzięki. Ale nie ma co wydawać kolejny raz kasy na te same gry dla dodatku ;)