Lucek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1303
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Lucek

 1. Przy tej legislacyjnej sraczce jaką mamy, ustawach pisanych "na kolanie", byłoby nawet dobrze gdyby przez jakiś czas nie wprowadzali żadnych zmian w prawie i żadnych nowych praw, żadnych nowych podatków.
 2. A może nie wychwyciłeś sarkazmu? Ja np. w kolejce do sklepu - mimo przepisowych odstępów - słyszałem jak facet mówi : ... drugiego dnia wymyśliła że odmalujemy łazienkę .... (hałasy w sklepie) ... czwartego dnia że robimy remont kuchni... (komunikat w trosce o zdrowie klientów...sratatata), dopiero jak doszedł do momentu : "szóstego dnia zacząłem lizać klamki w autobusie" zaskoczyłem że opowiadał dowcip
 3. W sumie wynik wyborów nie jest taki najgorszy. Każdy, nawet największy oszołom po lewej jak i po prawej stronie, ma swoją reprezentację w Sejmie. PiS rządzi samodzielnie , więc nie będzie mógł na innych zwalać odpowiedzialności za swoje błędy. Nie ma większości w Senacie, więc będzie musiał nieco uważniej tworzyć ustawy. Korwin jest już stary dziad i może już nie mieć siły, ale nie martw się, błaznów ci w Sejmie dostatek. Ot choćby żeńska wersja Palikota: Jachira.
 4. Zmarnowany głos jest tylko wtedy kiedy głosujesz na partię - bo niestety w Polsce głosujemy na partie - z programem której się nie zgadzasz, lub w przypadku partii rządzącej z której działaniami się nie zgadzasz.
 5. Lucek

  Forum umiera? - może czas na zmiany

  Z mojego punktu widzenia forum ledwo dycha z bardzo prozaicznego powodu: kłopotów z logowaniem. Przez całe miesiące nie mogłem się zalogować, a jak już się udało był problem z napisaniem posta. Taka sytuacja trwała już kilka lat. Bardzo zniechęcające. Cud że w ogóle ktokolwiek tu jeszcze zagląda. Być może już tylko takie stare dziady jak ja które robią to z sentymentu.
 6. Przed sądem - o ile dojdzie do do rozprawy, w co nie wierzę - wszystko co wyciągną strony będzie miało znaczenie. Najtrudniejsze dla sądu będzie chyba właśnie określenie rozmiaru tej dysproporcji , a może nawet stwierdzenie czy ona faktycznie jest rażąca. Bo akurat jeśli o to chodzi to sprawa wcale nie jest oczywista. W chwili podpisania umowy na te 35 tys. o których wiemy, CDP było NIKIM w świecie twórców gier. Pamiętam jak cdp ogłosił że zabiera się za tworzenie gier i jak później ogłosił o czym będzie ich pierwsza gra. Sam nie wierzyłem w sukces bo wydawało mi się że postać Geralta nakłada zbyt ciasne ramy na treść gry. Wtedy można było mówić o tym że Sapkowski znalazł frajerów gotowych mu zapłacić pieniądze za nic.
 7. Lucek

  Shadow Warrior 2 do pobrania za darmo

  To smutne że ktokolwiek może uważać kilka bluzgów za klasykę.
 8. Zły PR Vivendi ma już od dawna w branży gier, więc wątpię żeby się tym przejmowali. Ale możesz mieć rację że chodzi o loot boxy. W tym sensie że gdyby przejęli Ubi to wszystkie ich gry zmieniłyby się w wyciskacze pieniędzy z gracza. A poza tym mógłby to być koniec kilku serii nie najgorszych gier.
 9. Lucek

  Shadow Warrior 2 do pobrania za darmo

  "Dżizas"? Po jakiemu to? A jeszcze to połączenie z popularnym przekleństwem?
 10. Świat wykreowany przez Sapkowskiego nie jest wcale taki spójny, nie jest też wykreowany ze wszystkimi szczegółami. Właściwie jeśli chodzi o świat to Sapkowski stworzył zaledwie zarys. Nijak ma się on do światów stworzonych przez innych pisarzy i nawet nie trzeba sięgać po wielkie nazwiska literatury fantasy. W kreacji Sapkowski pozostaje daleko w tyle nawet za średniakami. Odrobił lekcje jeśli chodzi o bestiariusz, ale to w zasadzie wszystko.
 11. > Świat idzie do przodu, wszystko się zmienia i znów trzeba się przestawiać na coś nowego. > Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco mniej przejrzyście niż poprzednia wersja, ale problem, > przynajmniej tak mi się wydaje, tkwi w przyzwyczajeniu. Postępu Panie nie zatrzymasz, > stety bądź niestety. :) Zmiana tylko po to żeby było inaczej , to nie jest postęp.
 12. Ciekawa sprawa, mam Chroma i Firefoxa. W Firefoxie zmienił się wygląd, ale wszystko działa bez problemu, są stare zakładki ulubionych tematów. Za to w chromie niby jestem zalogowany , ponieważ kiedy wchodzę na główną widzę swój awatar , natomiast na forum jest widoczny przycisk zaloguj. Naciskam go i nic się nie dzieje.
 13. Lucek

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Kolejny level debilizmu został osiągnięty: http://natemat.pl/144999,wiedzmin3-jest-rasistowski-wszyscy-bohaterowie-to-biali-ludzie-jak-cd-projekt-red-odcial-sie-od-milionow-potencjalnych-klientow
 14. Lucek

  World Of Tanks

  O co choedzi z tymi trzema czołgami 10 tieru? Dostałem komunikat o jakiejś skończonej misji i 3 czołgi. To są czołgi na stałe, czy tylko na czas jakiegoś eventu?
 15. Lucek

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Myślę że to nie źle przeprowadzone linie dialogowe tylko skutek wyboru w zadaniu
 16. Lucek

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Pytanie dotyczące gwinta i Krwawego Barona. Czy nie zaliczenie tego questu rzutuje na całość questów związanych z gwintem?
 17. Lucek

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Dzięki , zrobiłem tak. Mam nadzieję że to już wystarczy i kolejne bedą do wyboru w miarę ich pojawiania się na gog''u. Czy może będzie konieczność powtarzania tej operacji dla każdych dwóch następnych?
 18. Lucek

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Proszę o wytłumacznie łopatologiczne, jak dla osoby inteligentnej inaczej, jak mam zainstaloac te darmowe dlc. Są już podobno 4. A ja nie widzę żadnej opcji jak zrobić to ręcznie bądź automatyczne. Mam wersję pudełkową, konto na gog''u, i wpisany klucz produktu na GOG.com.
 19. Lucek

  World Of Tanks

  Dawno nie miałem takiej serii niecelnych strzałów. Tym bardziej frustrujące że przeciwnik trafia bez problemu, mimo że teoretycznie ma mniej celne działo i nie jest częściowo schowany jak ja. Poza tym dziś grałem tak że zasłużyłem na większość obelg jakie serwują sobie gracze, a mimo to większość bitew wygrana.
 20. Lucek

  World Of Tanks

  Ja miałem jeszcze lepiej. Misja w którą trzeba było zakończyć bez rannych członków załogi i bez zniszczonych modułów. Mój czołg został rozwalony , ale misja zaliczona. Widocznie martwy to lepiej niż ranny, a rozwalony cały czołg to nieuszkodzone moduły.
 21. Lucek

  World Of Tanks

  Czy w wersji 9.6 tylko TD będą miały zmniejszony zasięg widzenia?
 22. Lucek

  World Of Tanks

  Wcale nie są aż tak bardzo przegięte. Ten pierwszy znam głownie jako cel/frag. Za to drugiego mam i nie na każdej mapie jest wesoło. To co opisujesz to bujda na resorach, chyba że strzelałeś do tych na wzgórzu. Ja mam siatkę, wentylację i kamuflaż na 100% - nie ma opcji żebym był niewidzialny w takim miejscu. Żarówę też mam więc wiem co mówię. Oczywiście że można na E25 mieć świetne bitwy , też takie miałem, ale to dotyczy przecież każdego czołgu.
 23. To chyba lepsze niż wszelkie zabezpieczenia które zamiast piratom utrudniają życie uczciwym graczom.
 24. Zaglądam tu od lat tylko dlatego że adblok radzi sobie z nachalnymi reklamami jakie serwujecie. Jeśli zrobią się naprawdę uciążliwe jak na innych portalach - czyli wyskakującymi mimo adbocka - pożegnamy się , z pewnym żalem z mojej strony bo jednak trochę przywiązałem się do gram. Tak naprawdę to może byście się zastanowli dlaczego takie programy jak adblock wogóle powstają a nie płaczecie że spadają wam zarobki. Ja wcale nie chcę instalować mnóstwa dodatków do przeglądarki , ale muszę jeśli chcę mieć minimum komfortu. Przykładowo telewizji nie się już oglądać bo co chwila reklamy. Z internetu też robi się syf który ratują jedynie takie programy jak adblock.
 25. Pokusiłem się zaledwie o zagranie w demo i mogę coś powiedzieć o różnicach między Beyond Earth a Alfa Centauri jakie zauważyłem. 100 tur to mało żeby powiedzieć coś konkretnego, ale : - surowce - tak jak w cywilizacji czyli więcej niż w AC gdzie była tylko żywność , produkcja i energia. - świat płaski jak w cywilizacji , nie ma możliwości zmiany wysokości nad poziomem morza, albo zmiany głębokości morza przy pomocy terraformerów - chyba nie ma możliwości kostruowania własnych jednstek tak jak w AC, a jest wybór w co mają się przekształcać te które mamy - obcych-tambylców jest mnóstwo, dużo dużo więcej niż w AC Ogólnie więcej jest podobieństw do Civ5 niż Alfa Centauri.