Wasizi

Gramowicz(ka)
  • Zawartość

    2477
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Wasizi

  1. Wasizi

    Grupa gram.pl w STEAM

    Pragnę wstąpić: http://steamcommunity.com/profiles/76561197998473145
  2. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    1. Miałem te zależności jak sin lub cos w mianowniku :) Skoro mówisz że tg, ctg ma zbiór rzeczywisty (określi się to od minus nieskończoności do plus nieskończoności) to czy będą miały wpływ na ten ZW moduły czy inne działania jak potęgowanie. Na przykład w innym przykładzie jest f(x) = |tg^2 x - 1|, to czy ZW będzie taki sam? [Um, jak moduł to raczej od zera do plus nieskończoności ^^] 2. Nie miałem wykresów funkcji trygonometrycznych. Dziś był pierwszy temat z własnościami (czyli parzystość, nieparzystość, okresowość) i przeszliśmy też do zadania z określaniem zbioru wartości. Ale już wiem o co chodzi :)
  3. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    W takim wypadku mógłbyś napisać mi jak rozwiązać takie zadanie: Określ zbiór wartości funkcji f(x) = tg x + 4 Na lekcji liczyłem tylko z sin, typu: f(x) = sin x +2 W tym przykładzie dziedzina = rzeczywiste (D=R) -1< sin x < 1 /+2 1 < sin x +2 < 3 ZW = <1,3> Od razu mam też prośbę, żeby nie pisać kolejnego posta później. Czy mógłbyś wytłumaczyć jak będzie jeśli będę miał w module sin (czy tam cos, tg, ctg). Przykład: f(x) = | sin x - 1| D=R -1 < sin x < 1 /-1 -2 < sin x - 1 < 0 0 < |sin x - 1|<2 ...to przejście. ZW = <0,2> Nauczycielka tłumaczyła, że jak biorę moduł to wiadomo że nie może być ujemny i "odbijam" do góry, czyli zawsze jakaś ujemna liczba stanie się zerem, ale tak czy siak jak z 0 po prawej stronie mam nagle 2? [Pisząc to teraz pomyślałem sobie, że może cały wykres się podnosi i jak np. będzie po lewej stronie - 5 do podskoczy mi o pięć miejsc tak aby było tutaj 0?]
  4. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Ja mam pytanie odnośnie matematyki: Otóż wiem, że sinus x nie może być mniejszy od -1 oraz większy od 1. -1 < sinx < 1 (mniejszy/większy bądź równy) A jak jest z cos, tg i ctg? Wydaje mi się że z cosinusem jest tak samo, od -1 do 1. BTW Potrzebne mi to jest do zadań z wyznaczaniem zbioru wartości.
  5. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Jakże mi miło :), bardzo się cieszę :D xD ^^
  6. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Na początek info: "o" stojące przy cyfrze oznacza jednostkę - stopnie. Nie prosiłeś tym razem o pomoc jako wyjaśnienie; dlatego też nie tłumaczyłem co i jak :) Zadanie 1 (4) 5 h 36 min = 336 min 1o --- 4 min x --- 336 min x = 1 * 336 /4 x = 84 Odp. Różnica długości geograficznej wynosi 84 stopnie. Zadanie 2 (5) Los Angeles 21 + 116 = 137 1 --- 4 min 137 --- x x = 137 * 4 /1 x = 548 548 min = 9 h 08 min 9:00 + 9 h 08 min = 18:08 (30 czerwca) Kair 31 – 21 = 10 1 --- 4 min 10 --- x x = 10 * 4 / 1 x = 40 9:00 – 40 min = 8:20 (30 czerwca) Honolulu 21 + 158 = 179 1 --- 4 min 179 --- x x = 179 * 4 / 1 x = 716 716 min = 11 h 56 min 9:00 + 11 h 56 min = 20:56 (30 czerwca) Sydney 150 – 21 = 129 1 --- 4 min 129 --- x x = 129 * 4 / 1 x = 516 516 min = 8 h 36 min 9:00 – 8 h 36 min = 00:24 (30 czerwca) Zadanie 3 (6) Kapitan statku powinien wpisać tę samą datę – 2 września. Zadanie 4 (7) φ = - ( 90o – 14o 33’ – 23o27’ ) φ = - 52o To jest 52o S Zadanie 5 (8) a). = B). b). = A). c). = D). (Te zadanie 5 tak z pamięci robiłem, nie jestem 100 % pewny)
  7. Wasizi

    Counter Strike - temat ogólny

    Ponawiam prośbę. I nie będę więcej pisać, bo to nie ma sensu. Po prostu zaczekam.
  8. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    "Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" Czynię to, co chcę; sam decyduję o sobie. Postępuję tak, jak uważam za słuszne, ale także potrafię powiedzieć "nie"; odmówić komuś/czemuś, co jest złe. Nie ulegnę nałogowi, wiem kiedy przestać i się powstrzymać - mam własną wolę. Tak pokrótce opisane, sam powinieneś to rozumieć (lub teraz zrozumieć). W internecie pewnie też coś byś znalazł. No cóż, możesz cytować :)
  9. No niby jak pisali poprzednicy tylko kilka pytań jest trudnych. Tak czy siak zawsze przyda się znajomość gry. Może i ja spróbuję odpowiedzieć, ale pewnie i tak jakaś odpowiedź będzie nie poprawna - grałem tylko w jedną część PoP ^^.
  10. Wasizi

    seria .hack trafi na PSP

    Przyznam, że jeszcze nie grałem, ani w ogóle nie miałem styczności z tą grą. Na PSP może i fajnie byłoby pograć, ale odstraszają mnie te krzaczki językowe na screenie :P No ale przecie zrobią wersję angojęzyczną :P
  11. Wasizi

    Grafika 3D

    Wygląda ciekawie. Jak napisałeś - praca nie ukończona; radzę Ci dodać sporo budynków oraz zmienić tło - dać jakieś imitujące niebo, mgłę (no ale w miarę proste, bo praca trzyma proste linie :) ). Jak się postarasz efekt może być naprawdę interesujący.
  12. Wasizi

    Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

    Na Twoim miejscu, po takim wysiłku (wykonania tej pracy) oczywiście że bym ją pokazał. Wywołałaby trochę śmiechu i radości - a to zdrowe xD. Inna sprawa jeśli to plakat na poprawę oceny u poważnego nauczyciela który nie wie co to żart na lekcji :D.
  13. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Cr (III) różni się od Ca tym że jest trójwartościowy. xD To jest wiadome :D Problem w tym, że jest to tlenek amfoteryczny (Cr2O3) przez co zachowuje się nienormalnie i pfe pfe pfe w sumie są trudne. Dla lepszego zobrazowania napisałem reakcje innych tlenków amfoterycznych - ZnO (tlenek cynku) i Al2O3 (tlenek glinu). Reakcje w obrazku. Pod reakcjami napisałem najpierw wodorotlenek a potem kwas. Nauczycielka tłumaczyła nam, że aby dobrze napisać wzór soli z tlenku amfoterycznego najlepiej jest otrzymać sobie wodorotlenek a z niego kwas - tyle atomów ile jest w wodorotlenku będzie w kwasie. Na przykład z wodorotlenku cynku (1 at. cynku i po 2 at. tlenu i wodoru) kwas będzie miał 2 at. tlenu i wodoru (przyp. - jaka wartościowość jest przy wodorze taka jest wartościowość r. kwasowej) Interesuje Cię chrom z kwasem, więc reakcji z zasadą nie będę omawiać. Tlenek (te amfoteryczne też) + kwas --> sól + wodę Końcówkę soli będzie stanowić reszta kwasowa kwasu (zawsze) czyli jak będziesz mieć reakcje z kw. siarkowym (VI) zawsze otrzymasz sól z początkiem nazwy: siarczan (VI). Natomiast metal który tworzy tlenek będzie stał na początku soli, w tym wypadku chrom (III), czyli sól jaką otrzymamy to siarczan (VI) chromu (III). Od razu dla podobieństwa masz glin (też ma III). Powinieneś sobie teraz poradzić/przećwiczyć z reakcją z innym kwasem (lub innymi reakcjami tego typu).
  14. Również chętnie obejrzałbym walkę xD A ze zdjęć widać że zabawy było sporo, no i ta nagroda :)
  15. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Masz mały błąd w drugiej reakcji (raczej przeoczenie) H2SO4 + Ca(OH)2 ŕ CaSO4 + 2H2O Stoi dwójka przed wodą, ponieważ obie strony (rozdzielone strzałką) reakcji muszą być równe, tzn. posiadać taką samą ilość atomów pierwiastków. Po lewej stronie masz 2 atomy wodoru w kwasie i dwa atomy wodoru w wodorotlenku – razem 4 at. Musisz więc zrobić tak, aby po prawej stronie również były 4 at. wodoru – dodajesz 2 przed wodą. Po dodaniu dwójki przed wodę od razu wyrównałeś liczbę atomów tlenu J. Po zapisaniu reakcji (wzorów) zawsze przelicz liczbę atomów pierwiastków. Radzę zaczynać sprawdzanie od pierwiastków metali (w reakcji wyżej jest to wapń) Co do pytania z obrazka (czerwoną dwójkę). W wodorotlenkach grupa wodorotlenowa (czyli te OH) ma zawsze jedną wartościowość. Z tego powodu bierze się w nawias OH (jest to grupa, można powiedzieć nierozłączna i ma wspólną wartościowość) i za nawiasem podaje się wartościowość metalu w tym wodorotlenków (bez jedynki, bo jak już wiesz – nie podaje się wartościowości pierwiastków jeśli są takie same). Na przykład wodorotlenek potasu, sodu i litu będzie bez wartościowości na końcu. Aby wytłumaczyć coś z chromu muszę podać ten ''straszny'' podział :D Co do pytania związanego z chromem. Tu nie jest łatwo. Chrom może być II, III lub VI wartościowy. Tlenek chromu (II) CrO jest zasadowy, tlenek chromu (III) Cr2O3 jest amfoteryczny, natomiast tlenek chromu (VI) CrO3 jest kwasowy. (Wiem, weszły tu tlenki kwasowe, zasadowe, no i jeszcze amfoteryczne – przykro mi ^^, ale chcę to wytłumaczyć do końca). Tak więc teraz coś o tlenkach (pokrótce): Tlenki zasadowe – reagują z wodą tworząc zasady; nie reagują z zasadami Tlenki kwasowe – reagują z wodą tworząc kwasy; nie reagują z kwasami Tlenki amfoteryczne – (powinieneś spotykać je rzadko) reagują z kwasami (zachowują się jak zasada) oraz z zasadami (zachowują się jak kwas) tworząc sole (w reakcji z kwasami i zasadami) Przykłady: 1) Tlenek chromu (II) CrO CrO + H2O -> Cr(OH)2 - inne tlenki zasadowe: Mg + H2O -> Mg(OH)2 Ca + H2O -> Ca(OH)2 2) Tlenek chromu (III) Cr2O3 Cr2O3 + H2O -> reakcja nie zachodzi (nie jestem pewien); Cr2O3 + Mg(OH)2 -> MgCr2O3 Cr2O3 + H2SO4 -> Cr2(SO4)3 + H2O W tych reakcjach sam nie umiem dobrać współczynników, a w drugiej (z Mg(OH)2) w ogóle nie wiem czy będzie MgCrO3 czy coś innego. 3) Tlenek chromu (VI) CrO3 + H2O -> H2CrO4 -inne tlenki kwasowe: SO2 + H2O -> H2SO3 CO2 + H2O -> H2CO3 Podsumowując, temat ten (taki chemiczny) można drążyć i drążyć i można się zakopać. Nie powinieneś mieć na spr./poprawie/odpowiedzi czy czymkolwiek czegoś, czego na lekcji nie było. Możesz zapytać się nauczyciela, ale nie powinien dawać tlenków amfoterycznych skoro o nich nie mówił, a szczególnie tych trudnych xD Można protestować, mówić żeby wytłumaczył itd. A tak poza tym mam nadzieję, że bardziej pomogłem niż utrudniłem i więcej jest tu do zrozumienia niż głupot ^. [i że w ogóle piszę na czas/termin]
  16. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Zapewne chodzi Ci o kulomb - jednostka ładunku elektrycznego. Odsyłam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kulomb
  17. Wasizi

    The Elder Scrolls IV: Oblivion

    Tak, w pliku .ini (od razu piszę, że zawsze warto zrobić wersję zapasową przed wprowadzeniem zmian). Zmienić należy tylko jedną wartość, z zera na jedynkę w linijce Screenshot=0 (z pamięci piszę).Tak samo trzeba było zrobić w Morrowindzie. Poza tym, skoro potwierdziłeś to, że w Morrowindzie było możliwie robienie screenshotów, to dlaczego Bethesda miałaby usunąć tą możliwość w kolejnej części? Gra powinna kroczyć na przód a nie pozbywać się przydatnych rzeczy. Trudny w obsłudze nie jest. Podając najkrótszą definicję w Polsce tego programu można powiedzieć: "Światowe gg z czasomierzem w grach" - bo takie jest główne zamierzenie Xfire.
  18. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Hmm.... http://slavanadzieja.blox.pl/resource/mapaslow.gif http://pl.wikibooks.org/wiki/Plik:Plemiona_polskie.png http://www.kolegiata.com.pl/images/plemion1.jpg Powinno starczyć.
  19. Wasizi

    The Elder Scrolls IV: Oblivion

    Jestem tego pewien, że i w Oblivionie można robić screeny. 100 % pewności :) I też mogę napisać: "Wiem, bo tak robiłem". Co do FRAPS - no tak, co kto woli. Ale mnie nie przekonują takie statystyki w rogu ekranu, żeby wiedzieć ile to klatek na sekundę itd. No super to by było jakbym startował w finale turnieju w Counter-Strike. Oczywiście jest więcej takich programów jak fraps, chociażby sam Xfire posiada możliwość robienia filmu i ''pstrykania fotek'' (zapisuje w formacie .png) podczas grania. Można powiedzieć że Xfire dość prężnie się rozwija, coraz to nowsze opcje, bardziej dopracowane wchodzą w pakiet z których możemy korzystać.
  20. Wasizi

    The Elder Scrolls IV: Oblivion

    O ile pamiętam to domyślnie zapisuje je w folderze gdzie jest zainstalowana gra. dave03 A wiesz że tak jak i Morrowind tak i Oblivion zapisuje automatycznie screeny po ustawieniu opcji na możliwość ich robienia :)?
  21. Łatwiej sprzedadzą się starsze modele, a ten kto chce więcej sam właśnie zadba o swoje dobro :D. Ci, którzy nie pomyślą nawet mogą o tym nie wiedzieć :)
  22. Wasizi

    Neversoft kończy z serią Tony Hawk

    Na części trzeciej. Ah... grrryy. W Tony Hawk''u triki jakie można było robić po 5 minutach grania (mam na myśli nowych graczy) już przerastały najlepszych skaterów w świecie realnym :D. Oczywiście jak wszyscy wiedzą najwięcej punkcików za triki zdobywało się jeżdżąc po rurkach, balustradach, ławkach - praktycznie po wszystkim co miało ostry kąt i jeszcze ten manual -> podskok -> znów manual i rósł mnożnik zdobywanych punktów xD Tony Hawk podobnie jak NFS miał wiele odsłon, a każda o tym samym - albo deska albo samochód - i jak można grać w te gry na okrągło... Naprawdę trzeba poświęcić dużo czasu i włożyć dużo pracy aby każda kolejna część tego typu gier była lepsza od poprzedniej. IMO w NFS już po Underground''dzie części słabły, mnie po prostu żenowały. Pamiętam jak pierwszy raz u kolegi zagrałem w NFS Carbon - odpadłem... prowadząc samochód sportowy czuło się 40 t ("żywej") stali, no po prostu myślałem że prowadzę ciężarówkę/tira w małym opakowaniu. Ale dość już o NFS xD... W Tony Hawk''u działo się podobnie, kolejne odsłony dawały nam nowe deski i graczy - łał! Takie jest moje zdanie. Tylko wytrwali, zagorzali fani będą ciągnąć się razem z wytwórcami identycznych gier w nowej okładce.
  23. Wasizi

    Kącik Pracy Domowej [M]

    Hihihi, ja ostatnio poprawiałem chemię z tego xD Na wstępie życzę powodzenia :) W sumie to uczyłem się pięciu metod otrzymywania soli, ale jeśli Ty masz trzy, komplikować życia nie będę. 1) Kwas + Wodorotlenek --> Sól + H2O 2) Tlenek Zasadowy + Kwas --> Sól + H2O 3) Metal* + Kwas --> Sól + H2^ Zacznę od tego, że w drugiej formułce poprawiłem na tlenek zasadowy, ponieważ taki miałem podział tlenków (m.in. na kwasowe i zasadowe). Tlenki zasadowe to np. K2O, MgO, CaO, Na2O, CuO, Bi2O3. Dodatkowo - dodałem * do metalu w trzeciej metodzie, ponieważ w tej reakcji musi wystąpić metal aktywniejszy od wodoru (czyli nie każdy), który (ten metal) wypiera wodór z kwasu i dlatego też produktem ubocznym jest H2^. Nie wiem jaką posiadasz już wiedzę, co przerabiałeś na lekcji, ale skoro masz sole to zakładam że tlenki, wodorotlenki i kwasy już miałeś coś z nich, więc pojęcie o nich masz. Według mnie, dobrym sposobem nauki jest wybór jakieś soli i po prostu otrzymać się trzema sposobami: 1) NaCl - chlorek sodu - sól beztlenowa NaOH + HCl --> NaCl + H2O ...... wodorotlenek sodu + kw. solny --> chlorek sodu + woda Na2O + 2HCl --> 2NaCl + H2O ... tlenek sodu + kw. solny --> chlorek sodu + woda 2Na + 2HCl --> 2NaCl + H2^ ..... sód + kw. solny --> chlorek sodu + wodór^ 2)Fe(NO3)3 - azotan (V) żelaza (III) Fe(OH)3 + 3HNO3 --> Fe(NO3)3 + 3H2O . wodorotlenek żelaza (III) + kw. azotowy (V) --> azotan (V) żelaza (III) + woda Fe2O3 + 6HNO3 --> 2Fe(NO3)3 + 3H2O . tlenek żelaza (III) + kw. azotowy (V) --> azotan (V) żelaza (III) + woda 2Fe + 6HNO3 --> 2Fe(NO3)3 + 3H2^ .... żelazo + kw. azotowy (V) --> azotan (V) żelaza (III) + wodór^ 3)CaSO3 - siarczan (IV) wapnia Ca(OH)2 + H2SO3 --> CaSO3 + 2H2O . wodorotlenek wapnia + kw. siarkowy (IV) --> siarczan (IV) wapnia + woda CaO + H2SO3 --> CaSO3 + H2O ....... tlenek wapnia + kw. siarkowy (IV) --> siarczan (IV) wapnia + woda Ca + H2SO3 --> CaSO3 + H2^ ......... wapń + kw. siarkowy (IV) --> siarczan (IV) wapnia + wodór Mam nadzieję że nie masz tych słownych reakcji podawanych z liczbą at. i cząsteczek ^. Hmmm... w kwasach wartościowość reszty kwasowej określa ilość atomów wodoru, czyli: HNO2 i HNO3 - oba te kwasy azotowe (III i V) mają jeden atom wodoru, więc r. kwasowa jest jednowartościowa; H2SO3 i H2SO4 - oba te kw. siarkowe (IV i VI) mają dwa atomy wodoru, więc r. kw. jest dwuwartościowa. Teraz masz sole: siarczan (IV i VI) potasu, azotan (III i V) magnezu - wzory wyglądają następująco: K2SO4, K2SO3 oraz Mg(NO2)2, Mg(NO3)2. Możesz spróbować napisać wzory soli z zamienionymi metalami (siarczany magnezu, azotany potasu). Przy uczeniu się chemii ważnym jest aby ćwiczyć pisanie wzorów i reakcji. Spróbuj otrzymać trzema sposobami te sole: węglan sodu; węglan wapnia; siarczan(IV) magnezu; siarczan (VI) potasu; azotan (V) wapnia; chlorek potasu. No i ćwiczyć reakcje i wzory jeszcze raz. Jakbyś miał z czymś problemy możesz napisać.
  24. Wasizi

    Neversoft kończy z serią Tony Hawk

    Pamiętam te godzinki przegrane w Tony Hawk''a 2 ^^ - ta część najbardziej mnie wciągnęła. Z jednej strony niby co można dodawać do kolejnych odsłon - nowe deskorolki, postacie, kilka nowych trików i co więcej? Może jakąś fabułę napisać xD, gracze tylko przechodzili z mapy (skateparku) na mapę i zdobywali medalu... w zasadzie ciągle to samo tylko że każda kolejna lokacja była trudniejsza w ukończeniu.