Kaldaka

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  386
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kaldaka

 1. Blade 2: WIECZNY Łowca - nie waleczny ; ]
 2. "Na kawałeczki!" - w myśl zasady rachu-ciachu-i-po-strachu. W końcu ile można gadać w czasie walki?!
 3. Kaldaka

  Silent Hills oficjalnie skasowane

  Nosz <piii piii piii piii> ... Taki potencjał zmarnowany. Cudownie, po prostu fantastycznie... Heh.
 4. > Tak do końca nie jest prawdą, że EK to domeny gier. Np. do "Kłamcy 2,5" dodają grę karciana. Raczej do karcianki (słabo wydanej niestety) dodają "książeczkę" ; )
 5. Jakoś oceny nigdy nie były dla mnie wyznacznikiem czy w daną produkcję zakupić. Za kilka dni sam się przekonam czy naprawdę gra jest tak słaba czy najzwyklejszy pech. Tak czy inaczej: rzecz gustu : ]
 6. Kaldaka

  20 lat minęło: Chrono Trigger

  Piękna klasyka do której wracam raz na jakiś czas. Jedna z najciekawszych gier w jakie dane było mi zagrać - a wersja na psx wciąż zachwyca. Kto wie, może kiedyś doczekamy się odnowionej wersji na PS3/PS4? Polecam sięgnąć po wszystkie trzy gry z tej serii! Więcej takich artykułów!
 7. W zasadzie wszystkie wymienione tytuły są przeze mnie bardziej lub mniej oczekiwane. Pozwolę sobie jednak wybrać trzy - moim zdaniem - najlepiej zapowiadające się produkcje: 1. Batman: Arkham Knight 2. Uncharted 4: A Thief''s End 3. Tom Clancy''s: The Division
 8. Moi faworyci to: Far Cry 4, The Wolf Among Us i Obcy: Izolacja.
 9. Mój głos dostaje: The Wolf Among Us
 10. This War of Mine - za interesujące podejście do tematu i powiew świeżości : )
 11. BioShock Infinite: Burial at Sea - za wspaniałą fabułę i tryb 1998 ; )
 12. Zdecydowanie LEGO Batman 3! Produkcja łącząca pokolenia i dająca mnóstwo frajdy młodszym i starszym : )
 13. Kaldaka

  The Sims 4 z nową aktualizacją

  Szkoda, że gra wciąż jest mocno zabugowana i niestabilna. Fakt faktem jednym chodzi normalnie, a innym (często na tych samych ustawieniach) wywala do systemu...
 14. Kaldaka

  Lego Batman 3: Poza Gotham - recenzja

  Ja tam jako "stary dziad" mile spędzam czas przy grach z serii LEGO - zwłaszcza grając wspólnie z żoną. Co do innowacji: same kostiumy były już w pierwszej odsłonie LEGO Batman więc ich rola troszkę blaknie. Jednak, ciekawie prezentuje się "tryb detektywistyczny", który - szkoda, że jedynie liźnięty - jest miłym ukłonem do "dorosłej" serii z Batmanem.
 15. Przecież to banalnie proste: najpierw przenosił w swej łepetynie informacje, wśród których znajdowała się tajemnica dłuższego życia (Johnny Mnemonic), a następnie przez tydzień szamał jak wściekły piguły z azbestem (Matrix). Jakby tego było mało to całość wzmocnił magią (Constantine), by na sam koniec plątać się w czasie (The Lake House). Ot, cała tajemnica ; ]
 16. http://imageshack.com/i/ip8NxIgMj Nie ma nic lepszego na długie zimowe wieczory niż dobra książka, zwłaszcza taka, której akcja dzieje się w wyniszczonym nuklearną wojną świecie lub innej tajemniczej strefie zwanej „zoną” przemierzanej przez enigmatycznych stalkerów... W mojej skromnej biblioteczce swe grzbiety dumnie prężą serie opowiadające o przygodach Sopla (Paweł Kornew), Mrocznego Zbawiciela (Miroslav Zamboch) i rodzimego Zakonu Krańca Świata (Maja Lidia Kossakowska). Jeżeli zaś chodzi o serię Metro to moją ulubioną nadal jest Metro 2033. Mroczna historia przestawiająca losy Artema, który stara się ocalić stację metra; metra będącego domem dla ludzi mających „szczęście” przeżyć w świecie wyniszczonym przez wojnę atomową. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, jak wiele może znieść człowiek, by wykonać powierzone zadanie oraz gdzie odnaleźć swe miejsce pośród beznadziejnej codzienności. Jest to książka o powołaniu, wypełnieniu swojej własnej „misji” i dążeniu do celu pomimo wszelkich trudności.
 17. Kaldaka

  Konkurs - Wygraj koszulkę FAR CRY 4

  Imię dla słonia... Imię dla słonia... Wiem! Nazwę go "ej"! Nazwa prosta i wpasowująca się w rózne akcje. Ot przykładowo: wychodząc z lasku zostałem schwytany przez trzech uzbrojonych drabów. W zasadzie sytuacja dramatyczna ALE wystarczy powiedzieć "ej, ej, EJ" i już cała trójka zostaje wdeptana w glebę przez wesoło nadbiegającego trąbacza. Hm, bateria zdycha, a ja mam wykonać zaledwie jeden telefon? W takiej sytuacji sprawa jest prosta! Dzwonię do żony! Dlaczego? Bo wiem, że i tak nie odbierze - a w zasadzie nim znajdzie telefon w torebce... - a ja przynajmnjej posłucham sobie przyjemnej muzyki nim bateria padnie zupełnie ; )
 18. Nr. ?? Powiesić jako ozdobę na choince ; )
 19. Załączam zdjęcie batmanowo-legowej kolekcji na poparcie mojej kandydatury ;) Dlaczego koszulka poczuje się u mnie jak w domu? Jak widać, nie będzie samotnie wisiała w szafie, doborowe towarzystwo już na nią czeka! http://imageshack.com/i/iptrhJPAj
 20. Wszystko fajnie tylko jaki dokładnie ma to być system? W minimalnych podano win 7 ale w poprzednich była informacja o win 7 (64 bitowy)... Wię jak to w końcu jest bo nie ogarniam?..
 21. Samo DLC to kawał rewelacyjnej roboty - fabuła, udźwiękowienie, nowy sposób prowadzenia rozgrywki - i niesamowite zakończenie serii. Nie spodziewałem się, że można stworzyć coś tak zaskakującego, grającego na emocjach. Szkoda, że samo studio uległo rozpadowi... Ale kto wie, może znajdzie się ktoś, kto zbierze ich do kupy i stworzą jeszcze nie jedno dzieło wirtualnej roz(g)rywki!
 22. > Z Triss najładniejszy zestaw :) Może i najładniejszy ale ułożyć tło... Możesz mi wierzyć na słowo, nie jest łatwo. Szkoda, że plakat nie ułatwia sprawy - jest o dwa tony jaśniejszy niż puzzle - a czerń i tak czernią pozostaje ; )