roctez

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  907
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez roctez

 1. Mam maly problem z Outlookiem. Zalozylem sobie "tożsamośc", poustawialem sobie serwery POP3, SMTP. W zakładce "Zaawansowane" zaznaczylem "Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL)" dla połączeń wychodzaących(SMTP)[25] i dla przychodzących (POP3)[995]. Zadowolony z siebie (chociaz w sumie zrobilem to co potrafi 4 latek:) napislalem maila chce go wyslad nacskam "Wyślij i odbierz wszystkie", czekam chwile a tu "Błędy"--> Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: ''Michal'', Serwer: ''poczta.interia.pl'', Protokół: SMTP, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E Przestawiam rozne opcje proboje wielokrotnie ale sie zawsaze pojawia ten sam blad, szukalem w pomocy cos na ten temat ale nic sie niedowiaedzialem oprocz tego zeby sie skataktowac z uslugodawca internetowym, hmm.. i tu juz zwracam sie do was, czy wie ktos jak rozwiazac nekajacy mnie problem problem.
 2. roctez

  Muzyka klasyczna

  Vivaldi - Le quattro Staggioni czyli Cztery Pory Roku Vivaldiego. Chyba najsłynniejsze koncerty tego kompozytora. Poza nimi możesz posłuchać utworów skomponowanych przez Vivaldiego na YT, większość została skomponowana na instrumenty smyczkowe. Jak na razie nie dużo interesowałem się muzyką poważną, ale chyba wątek zmobilizuje mnie do dalszych starań.
 3. Jak poznajecie nowa osobe, czy kiedy wchodzicie na temat zainteresowan wspominacie o grach komputerowych (pytanie kierowane raczej do nieco starszych gramowiczow)?
 4. roctez

  Kozacy II - problem ze stabilnością gry

  Hej, mam Kozakow 2 z CD Action, a wraz z nimi problem. Zarejestrowalem sie na stronie producenta i dostałem klucz abym mógł grać na sieci ale gdy klikam na grę internetową gra się zawiesza, a formularz który powinien się wyświetlić w ogóle się nie pojawia. Wymagania gry komp spełnia (kilku krotnie), próbowałem pod Win XP i Vistą. Bez pozytywnego skutku. Miał ktoś takie problemy i czy być może udało się komuś to rozwiązać?
 5. roctez

  Prince of Persia 3: The Two Thrones

  Czy wszystkie 3 ostatnie części PoP wydane na XBoxa dadzą się uruchomić bez problemu na XBox 360?
 6. Nie ma się co dziwić gościowi. Jakby ktokolwiek inny tak dobrze poznał tyle gier FPS 1vs.1 to też by był znudzony powtarzaniem ciągle tego samego tylko w innej oprawie.
 7. roctez

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Czy warto jest wykupować dodatkową 2-wu letnią gwarancję za około $50? Zakładając, że mieszkam w kraju w którym można z takiej gwarancji korzystać bez obaw. Słyszałem, że w niektórych XBox''ach 360 lubi się coś zepsuć od czasu do czasu. Czy to prawda? I nie chodzi mi o zawieszenie się konsoli na parę godzin grania, ale o poważniejsze usterki nie pozwalające kontynuować zabawy.
 8. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  To jest "Wyślin News" a nie dodaj newsa. Jak klikniesz na link to jest wyraźnie napisane u góry, że news zostanie sprawdzony przez admina i dopiero później jeżeli okaże się dobry/interesujący/warty publikacji zostanie zaprezentowany szerszemu gronu. Nie martw się, jeżeli coś wysłałeś to na 100% to już administrator przeczytał. Również możesz wrzucić to na forum. Tam też zaglądamy. :) Czy zauważyliście, że gra pomimo tego, że weszła w fazę gold to nie ukazał się żaden news o tym na gram.pl ani na GOL? Pochwalę się, że napisałem o tym w swoim newsie. ;)
 9. Zapowiedź zapowiedzi? Niech jeszcze zrobią trailer trailera. :)
 10. Jeszcze będą święta Bożego Narodzenia w drugiej połowie roku, więc niech się nie martwią o sprzedaż. :)
 11. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Bo oni nie musieli stawić kilku/dziesięciu naprawdę mocnych serwerów i utrzymywać rozbudowanego, żyjącego świata. Koszta obu gier różnią się diametralnie. A takie przeliczenie jest gdyż dolar się waha o wiele bardziej niż euro i np. po wyborach w USA może się cena zmienić. Zmienianie ceny abonamentu po wydaniu gry miejsca mieć nie może bo było by to zbyt skomplikowane. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat gry, zapraszam na polską stronę o AoC. Link na moim sajcie w www. ostatnio doszło parę tekstów o klasach.
 12. roctez

  Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

  Czy zna ktoś może nazwę zespołu i piosenki z tego filmiku http://pl.youtube.com/watch?v=CthsoNdHVqA ?
 13. roctez

  Curtiss w obronie białego człowieka

  Cenzura w grach, filmach, książkach czy gazetach nieco denerwuje jeżeli dotyczy takich aspektów jak "golizna", brutalność i wulgarny język (vide wyrażenia czarnuch zamiast czarny). Ale należy też spojrzeć na sprawę z innej strony. Jeżeli pozwoli się na rozprowadzanie treści w których nie koniecznie na pierwszy rzut oka jest zawarte wzywanie do rasizmu, antysemityzmu, czy innego rodzaju dyskryminacji ale używa się takiego języka, będzie to wtedy wzbudzało negatywne myślenie w stosunku do wybranej grupy ludzi. Ale można również uczyć takiego języka jako przykład jak nie powinno się wyrażać/traktować innych. Autor dość ironicznie napisał o "pewnym kraju" w którym forsuje się myślenie ludzi prawem. Tak się składa, że czasem na początku trzeba przeforsować to myślenie aby następne pokolenia żyły bez myśli "jestem miły w stosunku do azjat bo mi kazali". A kobiety w pracy się zapytacie? Jasne, że na byle jakie stanowiska się obsadza osoby z przymusu bo wiadomo wtedy, że można taką osobę szybko zamienić inną, jeżeli ta się nie sprawdza. No i czasem trzeba przeforsować to myślenie bo nie zawsze ta blondynka musi być głupia jak w kawałach. To są tylko stereotypy. A wszystkim przyklaskującym sprzeciwowi zatrudniania mniejszości proponuję przeczytanie jednego artykułu w Przekrój z przed kilku miesięcy "Rasizm ludzka rzecz". Trzeba umieć siebie samego kształtować i nie oddawać kontroli nad swoim myśleniem instynktom czy przeczuciom.
 14. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Więc życzę powodzenia w tworzeniu kolektywu i poszukiwaniu chętnych. ;] Jeżeli zmienisz zdanie zawsze możesz się z nami skontaktować przez stronę lub mojego gramsajta.
 15. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Projekt strony już istnieje od kilku miesięcy i jest w całkiem zaawansowanym stanie. Strona zawiera już całkiem sporo tekstów i ma kilkudziesięciu zarejestrowanych użytkowników wypowiadających się na forum. Ale gra nie jest w Polsce najpopularniejsza, może zmieni się to po premierze gry. Jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam na http://miasa.dtiltas.lt/news.php i na mojego gramsajta (trochę zaniedbanego przez brak czasu). Jak na razie projekt jest największym w Polsce i wydaje mi się, że współpraca wyszła by na dobre wszystkim, a przede wszystkim popularności gry u nas w kraju. Jak wiadomo rozdrabnianie sie nie jest najlepsze.
 16. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Czy może ktoś bierze udział w PvP Weekend i wie czy jest możliwość ściągnięcia klienta z http albo z rs? Torrent tak się wlecze, że raczej się gry nie doczekam przed końcem testów..
 17. Znajdą sobie inną rozrywkę. Sam opuszczam ze szkoły ile się da bo jest zwyczajnie nudna. Jakby były jeszcze tylko same przedmioty które mnie interesują (matematyka, fizyka, chemia, informatyka) to jeszcze można by siedzieć. Ale nigdy nie wagarowałem aby sobie zagrać w sklepie. Omg, ja nigdy w sklepie z tych konsol pokazowych nawet nie grałem!
 18. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  W Azji po prostu żyje więcej ludzi niż w Europie i Stanach zjednoczonych razem wziętych. Dlatego tam jest więcej grających. Tak jak i palących, pijących, sra..ących, itd. A tak btw. to np. w Chinach sprzedaż konsol M$, Sony i Nintendo jest zabroniona więc ludzie grają na PC co przekłada się na więcej osób grających w MMO. A co do umierania to wszędzie się to zdarza, tylko nie wszędzie się o tym głośno mówi. Tak jak korupcji teraz nie ma więcej w rządzie tylko teraz się o tym zaczęło mówić. I zapraszam na stronę o AoC. ostatnio parę dobrych tematów się pojawiło na forum o AoC i parę nowości z bety. Mieliśmy okazję brać udział w stres teście. Adres do strony na moim gramsajcie.
 19. Tez mi nowina. Za 10 lat jak granie sie jeszcze bardziej upowszechni to będzie grało 2 miliony na raz. Tak jak 100 lat temu samochodem 1 chłop we wsi jeździł, a teraz każdy w stodole ma.
 20. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Niestety muszę powiedzieć, że od pewnego czasu odnoszę wrażenie, iż Conan jest tworzony specjalnie pod amerykański rynek. I było kiedyś zapowiadane, że gra będzie miała serwery głównie amerykańskie pomimo przetłumaczenia gry na kilka innych języków niż Angielski.
 21. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Wiadomo, że fajnie jest zaszpanować przed kolegami z gildii unikatowym mountem czy pierścionkiem tylko dodawanym do pre-orderó. :) Nie wiem czy będę miał czas grać w AoC ale zastanawiam się nad kupnem edycji kolekcjonerskiej jeżeli bym miał już grac. A jeżeli mi się odwidzi to sprzedam (może z nawiązką).
 22. No bo trzeba dać kiepskiej Viście czasu na zarobienie pieniędzy które były wydane na produkcję.
 23. Ja już to czuję w kościach. Jeden sterownik to pistolet, drugi to kierownica, a gaz i hamulec to przyciski. :) Nie ma rzeczy niemożliwych. A przyzwyczaić się można by szybko, przecież chyba z połowa kierowców prowadzi trzymając kierownicę jedną ręką, więc by się dało.
 24. Wydaje mi się, że mogły by być takie imprezy organizowane również w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, i może w paru innych większych miastach Polski. Ale siedziba CDProjektu znajduje się w Warszawie więc jeszcze poczekamy jakiś czas aż ktoś ktoś takie imprezy zacznie organizować gdzie indziej. Btw. chyba w połowie kwietnia jakieś targi oprogramowania mają się odbyć w Krakowie. :)
 25. roctez

  Age of Conan: Hyborian Adventures

  Egzekwowanie zasad na serwerach RP mogło by być bardzo proste. Wystarczyło by aby była możliwość wysyłania do GM''ów wybranych części chata (jedną czy 2 linijki) i GM po prostu by do konta takiej osoby dodawał punkty karne. Po uzbieraniu pewnej ilości punktów karnych postać by była banowana np. na 3-6h. Do takiego zajęcia by wystarczyła jedna osoba na serwer nawet przy tych 5k jakie by weszły na raz na jeden serwer (co nie wydaje mi się aby było częste, co najwyżej w godzinach szczytu przez jakieś 3h wieczorami). Blizzard również takie rzeczy mógłby zrobić (i poniekąd zrobił jeżeli chodzi o raportowanie spamu z ofertami złota) ale Blizz banuje pokazowo.