metronom

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2715
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez metronom

 1. Przecież ta informacja nie zawiera żadnych treści. Pisanie dla samego pisania? Co takiego było niemożliwe do zrealizowania? Pod jakim kątem: technologicznym, artystycznym, twórczym (treść)?
 2. Chwila, chwila. Ale ile z tego co robili było robione w imię religii i jej ideologii? Idąc takim rozumowania to nawet 2 Wojną Światową można obarczyć Chrześcijan, a dlaczego by nie.
 3. A co takiego ci okropni Chrześcijanie zrobili i robią od tych 2000 lat? Chętnie o tym poczytam.
 4. Nasz rodzimy Wiedźmin 3 jest produkcją klasy AAA i aż dziwne, że nie stało za nim żadne Activision, EA, 2K czy Sony. A może po prostu pan Bleszinski nie ma zbyt wiele do zaoferowania aby starczyło na grę tej klasy?
 5. Prezentacja nie robi zbyt wielkeigo wrażenia, żeby nie pisać żadnego. Statyczny obraz 3D i nic poza tym, takie rzeczy tworzą nawet amatorzy. Mogli pokazać postać w ruchu, animację twarzy, mowę i mimikę.
 6. metronom

  Wiedźmin 4 w planach?

  Ale o czym Ty człowieku bredzisz? O ile dobrze pamiętam to Redzi nie mówili nic o porzuceniu wiedźmińskiego świata po wydaniu trylogii, a jedynie o tym, że trzecia odsłona jest pożegnaniem z Geraltem - zakończeniem jego historii.
 7. Alicja ani nie jest brzydka, ani nie jest deską :-) Mimo to jakoś niespecjalnie mi pasuje do roli Lary Croft. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 8. Myslę, że w systemach dialogowych nie chodzi o sam fakt istnienia "kółek", a o adekwatność wyboru do tego co bohater potem wyprawia na ekranie. W rzeczywistości kiedy z kimś rozmawiamy to świadomie zachowywujemy się tak, a nie inaczej, mówimy to, a nie coś innego. Tymczasem często w tych śmiesznych kółkach (wychwalany Alpha Protocol cierpi na to chyba najbardziej, przeza co gry nigdy nie skończyłe, bo moja irytacja sięgała zenitu) wybor nijak ma się do tego co potem się dzieje. Bo niby dlaczego wybór "bądź stanowczy" zamienia się nagle w rozkwaszenie facjaty rozmówcy albo wywalenie go przez okno? A wystarczyło sprowadzić taką systuację do opcji np. "bądź stanowczy (uderz)". Jedno słowo, a zmienia wszsytko. Niejednokrotnie musiałem wgrywać zapisane wcześniej stany gry w tej czy innej produkcji, ponieważ okazało się, że prowadzona przeze mnie postać to jakiś buc albo kat.
 9. Widzę, że zebrało się tu małe kółko wzajemnej adoracji świętych obrońców Bioware i Mass Effecta :-) Mogę powiedzieć, że jestem miłośnikiem tej serii (miłośnikiem, bo na pewno nie fanatykiem) ale to prawda, że od samego początku była ona infantylna, miejscami nieco przygłupia (zwłaszcza jeśli chodzi o dialogi czy zachowania postaci), z towarzyszami, których w większości nie można inaczej określić jako pocieszni idioci (są też wyjątki). Niemniej grało się w to wszystko całkiem przyjemnie, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z eliminacją przeciwników, choć wymagający jakoś nigdy nie byli. Kiedy reszta - fabuła, drugoplanowe historie, dialogi i postacie - stanowi średni poziom z potencjałem na bycie czymś więcej, można przynajmniej nieźle pobawić się strzelając do wrogów. Mimo wszystko nadal darzę serię sympatią, pewnie głównie z braku konkurencji. Ale to było kiedyś. Dziś mamy 2017 rok, wyszło kilka naprawdę świetnych produkcji w gatunku szeroko rozumianego RPG, niektóre z nich udowodniły, że wcale nie trzeba traktować gracza jak półgłówka, inne ustanowiły wysokie poprzeczki w dziedzinie artyzmu kreacji świata gry, ciekawych dialogów i postaci, prowadzenia głównej fabuły i zadań pobocznych w otwartych światach, w przywiązaniu do szczegółów. Na niektóre z nich powoływali się sami twórcy Andromedy, więc tym bardziej należałoby oczekiwać po tym tytule jakiegoś dobrego poziomu w tej materii. Człowiek czyta też książki dzięki czemu obcuje nieraz z naprawdę nieźle rozpisanymi opowieściami, więc i wobec gier, zwłaszcza gdy jego staż gracza ma już dwucyfrową historię, ma pewne oczekiwania. Tymczasem z wielu analiz Andromedy maluje się obraz tego o czym napisał również autor powyższej recenzji, znów dostajemy ten sam głupkowaty, pozbawiony w wielu miejscach logiki, produkt, tym razem nieco inaczej zapakowany. Smutne to, naprawdę. Ta branża musi chyba jeszcze sporo dojrzeć. Dotyczy to wszystkich, zarówno graczy (aby czasem wymagali od siebie czegoś więcej, byli również bardziej krytyczni wobec tego co dostają), twórców (aby nie bali się czasem popuścić wodzy swojej kreatywności, zaryzykować), wydawców (aby nie liczyły się wyłącznie słupki, ryzyko też czasem popłaca) i mediów (aby miały odwagę traktować na równi każdego twórcę i jego produkt, niezależnie od tego czy jest małym, nieznanym, czy też z historią i wsparciem molochów wydawniczych).
 10. Doczekałem się! Kobieca twarz wyglądająca jak kobieta ^^ Zamawiam ;-)
 11. O ile dobrze kojarzę to dzisiejsi Żydzi mają niewiele wspólnego z Żydami z czasów Chrystusa. To któryś z ludów (chyba koczowniczych, musiałbym to sprawdzić), który przejął tamte zwyczaje i ideologię, a potem wmówił reszcie świata, że są Żydami. To Palestyńczykom bliżej do tamtych Żydów (może dlatego ci dzisiejsi "Żydzi" tak usilnie próbują ich wykorzenić). Oczywiście i wśród dzisiejszych Żydów trafiają się potomkowie tych chrystusowych ale czytałem, że to mniejszość jednak.
 12. "(...) mnóstwo zadań pobocznych" To brzmi przerażajaco w odniesieniu do tworczości BioWare.
 13. Ja się bawię wyśmienicie.
 14. Mi nie. To może panu się coś pomyliło. Rozumiem, że wy możecie poprawiać wszystkich ale was - święte krowy - nikt. Skoro Wojman czepił się pisowni użytkownika tego forum wypadałoby żeby sam pisał poprawnie.
 15. Jak już to zauważył absmak poprawnie pisze się nieczytelne. Poza tym między "znak zapytania", a "wykrzyknik" powinien być przecinek, a po "etc" kropka.
 16. Na Steamie też jest i nie jest to demo, a edytor postaci, w którym mozna stworzyć bohatera(kę) którym(ą) będziemy grać.
 17. Oczywiście ilość kliknięć ponad wszystko. Może i należy ale tytułem wprowadzasz ludzi w błąd i do tytułu odnosiło się użyte przeze mnie określenie. No tak jedno słowo np. 9-literowe wydłuża tytuł newsa do niebotycznych rozmiarów. Można znaleźć odpowiednie, które odda to o czym traktuje wiadomość, rzuciłem naprędce przykładem. Tymczasem kliknąłem na linka myśląc, że szykują się jakieś drastyczne zmiany w jakości gry, a przeczytałem o bzdetach. Zresztą nie pierwszy raz.
 18. Pewnie w jakimś super-duper-tajnym laboratorium siedzi klon Weskera ;-] Co do newsa, a raczej jego tytułu. Pepsi czy np. "finansowe oczekiwania" nie przeszło przez klawiaturę? Dalej produkujecie tematy swoich wiadomości na poziomie brukowców. Dzięki wam straciłem czas na czytanie jakiś niepotrzebnych nikomu bzdur.
 19. (Limit czasowy) Jako spin-off serii gra zapowiada się ciekawie - czteroosobowy co-op, zróżnicowane umiejętności i wyposażenie członków USS. Pietro87 U mnie działają. Spróbuj więc tego: http://www.minitokyo.net/Resident+Evil%3A+Operation+Raccoon+City
 20. Oddział Umbrella Security Service (rozdzielczość około 3000x4000) Beltway: http://static.minitokyo.net/downloads/34/03/532684.jpg?644494534 Bertha: http://static.minitokyo.net/downloads/33/03/532683.jpg?1688462963 Four Eyes: http://static.minitokyo.net/downloads/20/49/539970.jpg?677602056 Lupo: http://static.minitokyo.net/downloads/19/49/539969.jpg Spectre: http://static.minitokyo.net/downloads/32/03/532682.jpg?584947744 Vector: http://static.minitokyo.net/downloads/31/03/532681.jpg?1628916173 Pozostałe postacie: Claire: http://static.minitokyo.net/downloads/21/49/539971.jpg Leon: http://static.minitokyo.net/downloads/35/03/532685.jpg?1748009753 Tyrant: http://static.minitokyo.net/downloads/49/05/540299.jpg
 21. Najmniej 15/10. Jakoś muszą skompensować ocenę trybu dla pojedynczego gracza ;-]
 22. Oby Twoje informacje calwert się potwierdziły. Soundtrack z EK/AE od początku wydawał mi się mocno okrojony, teraz już wiem dlaczego...
 23. Owszem animacje i jakość twarzy postaci poprawiono znacznie (podrasowanie z mojej wypowiedzi) ale chodziło mi o jakość otoczenia.
 24. Wygląda jak podrasowany Oblivion, jest jednak nadzieja, marna bo marna ale jednak jakaś, że fabularnie może będzie ciekawiej. I co za głupek wsadził radar na górze ekranu...
 25. Pewnie znowu dzielni Amerykanie będą odpierać niegodziwych Rosjan albo terrorystów w turbanach. Czy żadne studio nie ma na tyle jaj żeby zrobić coś naprawdę innego, np. USA napadające na jakiś kraj zasobny w ropę lub inne złoża surowców.