ShadowG

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2624
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ShadowG

 1. ShadowG

  Seria Thief

  Piszcie co sądzicie o tej wspaniałej serii gier. Jest to najlepsza skradanka, jak kiedykolwiek powstała. Oryginalny świat, niewykorzystany w żadnej innej grze, ekstra fabuła, klimatyczna muzyka, to tylko część plusów tej gry.
 2. ShadowG

  Scrapland - temat ogólny

  Nie znalazłem tematu o tej grze więc go zakładam. Piszcie o różnych problemach związanych z grą, wyrażajcie swoje opinie na temat Scraplandu.
 3. ShadowG

  Soldier of Fortune 1 i2

  Piszcie co sądzcie o tych grach FPS. Mi najbardziej podoba się w nich multiplayer.
 4. ShadowG

  Halo - temat ogólny

  Piszcie co sądzicie o tej grze. Ja nie lubię tego typu gier(za bardzo), a poza tym nie grałem w to długo, więc nie mogę się wypowiedzieć.
 5. ShadowG

  Rainbow six

  Piszcie co sądzicie o tej serii gier taktycznych. Według mnie jest niezła, ale nie lepsza od SWAT>
 6. Kto grał w tą wspaniałą grę hack''n''slash? Mi najbardziej podoba się muzyka i ciekawa fabuła.
 7. Każdy gra w co chce, a my na to nie zwracamy uwagi. Jesteśmy po prostu grupą czysto towarzyską. Mamy co prawda taką naszą gildiową maskotkę- "EVE Online". Na szczęście jest kilka osób, którzy nie wciągnęli się w tę próżnię( ja przez chwilę byłem po drugiej stronie, ale szybko wróciłem).:)
 8. Od 4 czerwca( taka data widnieje na stronie pisma, bo sam kupiłem ten numer jakiś czas później).
 9. Nie wielki, ani tym bardziej nie klan.:) Jesteśmy po prostu grupą ludzi z Gram.pl, którzy przy okazji korzystają z Xfire''a. Serwis społecznościowy dla graczy i bardzo wygodny komunikator. Kolejny link: www.xfire.com.
 10. Jak wyżej napisałem, wersja dołączona do "Gier" nie ma trybu multiplayer. O innych cięciach nie wiem. Za bardzo się w tę grę nie zagłębiałem.:)
 11. Na to pytanie pozwolę sobie odpowiedzieć.:) Chodzi o gildię zrzeszającą "gramowiczów" na serwisie Xfire.com. Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29821&u=343.
 12. Jeśli chcesz pobawić się w trybie dla wielu graczy, musisz nabyć wersję pudełkową- ażeby nie było zbyt różowo.:)
 13. Widocznie wartość niektórych gier rośnie z czasem.:) Szkoda, że w natłoku tych elektronicznych systemów dystrybucji nikt nie pomyślał o wirtualnym antykwariacie. Sam gotów byłbym wydać niemałą, oczywiście w ramach rozsądku, kwotę na chociażby zabytkowego "System Shocka 2".
 14. >Chce od pewnego czasu kupic The Sith Lords ale w zadnym (fizycznym) sklepie Skoro w "fizycznym" sklepie nie ma, to może wypróbuj te cyfrowe( i nie mówię tu o Allegro). Na przykład na Wirtusie są obie części tej niemłodej już serii, za cenę niestety bardziej współczesną.
 15. ShadowG

  Seria Thief

  Amulet znajduje się w biurze Lady Valarus. Tutaj jest dokładny opis przejścia misji: http://www.thief-thecircle.com/guides/keeperchapel/Caverns/.
 16. ShadowG

  Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

  Właśnie teraz, kiedy palenie uznawane jest za wyznacznik dorosłości i stanowi "zakazany owoc", przyciąga najwięcej małolatów, którzy chcą dostosować się do grupy rówieśniczej i zbuntować przeciwko rodzicom. A co by się stało, gdyby powstały takie palarnie? Po prostu, ten, kto chce psuć swoje zdrowie, robi to, a przy okazji nie przeszkadza innym, którzy na wdychanie tych wszystkich substancji nie mają ochoty. Poza tym, oprócz szkoły istnieje również dom i tam ewentualne konsekwencje mogłyby zostać wyciągnięte. >Ja oczywiście jestem za tym, by jak najmocniej karać palących Ty jesteś w tej komfortowej sytuacji, że chodzisz do szkoły nieobowiązkowej, gdzie dyrekcja ma bardzo skuteczne środki do uporania się z takimi przypadkami. Niestety, w wypadku szkół podstawowych i ponadpodstawowych tak różowo już nie jest. No bo co da obniżanie oceny z zachowania, skoro delikwent wcale się nią nie przejmuje?
 17. ShadowG

  Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

  Rozumiem, że istnieją jeszcze kwestie prawne, ale ja komentowałem samą ideę złagodzenia problemu, jakim są nieletni palacze. Niestety to prawda, że z kilkusetosobową społecznością uczniowską, zwielokrotnioną dodatkowo przez ich rodziców i opiekunów, oparcie się na "wzajemnym zaufaniu" pozostaje w sferze abstrakcji. @jakoktochce Rzecz w tym, że problem dotyczy głównie gimnazjów, bo stanowią one obowiązkowy szczebel edukacji i nie ma możliwości pozbycia się niepożądanego elementu.
 18. ShadowG

  Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

  >Zezwolić na palenie uczniom w szkole czy nie ? Walka z paleniem w szkole to donkiszotowski wysiłek. Nauczyciele mogą tylko próbować temu procederowi zaradzić, ale co to da? Według mnie pomysł stworzenia takiej palarni to świetny pomysł. Prymitywy miałyby możliwość trucia się w swoim gronie, bez uprzykrzania życia bardziej cywilizowanej części szkolnej społeczności. Poza tym, oszczędziłoby to problemów personelowi szkoły, który nie musiałby polować na tę hołotę. Ja jestem za tą koncepcją.
 19. Mój problem związany jest z płytą ASUS P5VDC-X( http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=206&l4=0&model=1126&modelmenu=1). Mianowicie w lutym, ni z tego, ni z owego, zaczął mi się wieszać "Guild Wars", a niekiedy również sam system odmawiał posłuszeństwa. Program "Memtest" wykrył błąd pamięci( jedna kość jednogigowa, DDR2, 533Mhz), więc postanowiłem ją wymienić na dwie jednogigowe kości o tych samych parametrach, tym razem produkcji Kignstona. I co się okazało? Pomimo informacji zawartych w instrukcji płyty, ta ma problemy z obsługą technologii dual-channel. Tutaj pojawia się moje pytanie- ktoś miał podobne doświadczenia z tym sprzętem, czy jest to tylko odosobniony przypadek? A jeżeli tak, to jak się z tym fantem uporać?
 20. Bo film jest dziedziną sztuki stosunkowo starą i zdążył już na stałe zagościć w naszej kulturze. A gry istnieją dopiero od 50. lat, więc niektórzy nie zdołali przywyknąć do nowej sytuacji, a media to wykorzystują i pobudzają nienawiść do tego, bądź co bądź, obcego wynalazku.
 21. >... samo PEGI to jest tylko informacja że gra powinna być dla ludzi Jak na razie społeczeństwo nie ma w ogóle świadomości, że takie coś jak PEGI czy ESRB istnieje. Dla przeciętnego obywatela, który nie interesuje się branżą, gry były, są i będą zabawką dla dzieci. Oczywiście, można by poruszyć ten temat w mediach, ale po co? Przecież nie wywołałby on takiej sensacji jak nieustająca nagonka na tę dziedzinę rozrywki.
 22. ShadowG

  Seria Thief

  Wszelkie poszukiwania najlepiej rozpocząć tutaj- www.youtube.com. Odnośnika bezpośrednio do filmu nie dam, bo nie chcę nikomu psuć zabawy. Ale od czego jest wyszukiwarka?
 23. ShadowG

  Seria Thief

  Tak, był. Mówisz, że tylko ten film się nie wyświetla? A spróbowałeś po prostu zrestartować system i ponownie odpalić grę? Asthariel: "Jestem w Goldzie w Gildii Złodzieji, szwendam sie po kanałach dolnych, środkowych... w którą stronę powinienem sie kierować ,gdzie isć?" Niestety, nie pamiętam dokładnie tego pokrętnego labiryntu korytarzy. Mogę ci pomóc tylko w ten sposób- http://www.thief-thecircle.com/guides/keeperchapel/Guild/.
 24. ShadowG

  Seria Thief

  Wszystkie filmy są zamieszczone w folderze gry, z wprowadzeniami włącznie. Chociaż takie rozwiązanie nie jest zbyt wygodne. A nie włączyłeś przypadkiem trybu zgodności? U mnie wywołał on podobny problem.
 25. ShadowG

  Seria Thief

  Po raz kolejny odsyłam tutaj: http://thief-forum.ehost.pl/viewtopic.php?t=3116&start=0. Dokładnie w punkcie piątym masz rozwiązanie.