Ascedant

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Ascedant

 • Ranga
  Obywatel
 1. Wiesz, nikt nie zmusza cię do grania w f2p, możesz dalej płacić miesięcznie 60zł. Ale skoro narzeka się na bardzo dobry system tylko dlatego, że wprowadza go EA, system który daje ci praktycznie dostęp do całego contentu za darmo, a nie każe płacić na każdym kroku za dalszy dostęp do gry jak w 90% gier f2p jest dla mnie po prostu bzdurą i tego nie zrozumiem. Osobiście nie mam nic do EA i nie wiem co ci zrobili, że takie podejście masz i szczerze, nie chce nawet wiedzieć. Ale potępiać coś dobrego tylko przez to kto to udostępnia jest bez sensu.
 2. Skoro byś wrócił do gry (czyli domyślam się, że kupiłeś grę wcześniej), to ciebie nie dotyczy dostawanie mniejszej ilości expa ponieważ dostaniesz Preffered Status, a to znosi część ograniczeń f2p w tym właśnie wolniejszy exp.
 3. Nie rozumiem narzekań ludzi na ten system f2p. Dostaje się dostęp do wszystkich klas postaci za darmo, można przejść całą fabułę i prawie wszystkie side questy za darmo. Jasne, expi się trochę wolniej, ale jakoś wątpię by to była duża różnica ponieważ inaczej zrobienei questów w pewnym momencie by było niemożliwe. Preffered status jest głównie dla osób które kiedyś grały ale zrezygnowały z gry ponieważ nie było je stać i jedna z rzeczy które usuwa to właśnie wolniejsze dostawanie expa. Nowi gracze mogą to kupić za 5 dolarów... wielkie mi halo, to jest całe 15zł i ma się to na stałe na całe konto, w porównaniu z płaceniem wcześniej 60zł miesięcznie jak dla mnie to dobry interes. Gra nie będzie miała systemu pay 2 win i jak twórcy wiele razy wspominali nie będzie można kupić przepakowanych itemów. Jedyne co będzie można to cosmetic items jak pojazdy i pety oraz boost expa jak ktoś chce levelowac szybciej. Główne ograniczenia to ilość możliwych wejść na pvp tygodniowo oraz do flashpointów i end game raidów. W porównaniu z większością gier f2p, chociażby dla przykładu jak lotro (jasne, można w lotro w grze zarobić kase do kupowania na markecie ale aby tak było trzeba mieć naprawdę dużo wolnego czasu) i ddo gdzie musimy kupować questy (co tanie nie jest) to szczerze preferuje system jaki będzie w The Old Republic, gdzie storyline jest za darmo cały i można sobie spokojnie grać. Więc szczerze, nie rozumiem tej nienawiści i narzekań co do tego systemu f2p, jak zwykle ludzie chcieliby mieć wszystko za darmo, a jednak twórcy jakoś muszą zarobić na tej grze, a i tak udostępniają główne elementy za free. Dzięki temu systemowi gra napewno odżyje, bo teraz to nei ma co grać ponieważ wszędzie są pustki.
 4. STO ma mieć abonament. Dla zainteresowanych dzisiaj ruszyła open beta która trwa do 26 stycznia. 5 lutego premiera gry w Europie.