cyriak

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O cyriak

 • Ranga
  Obywatel
 1. Activision nie zaprzecza, że Kotick nie lubi gier: "Bobby zawsze pasjonował się grami i kocha branżę gier wideo". To tak jak z piłką nożną: to, że ktoś się nią pasjonuje i na niej zarabia nie znaczy, że w nią gra :) A Kotick jest akurat dość typowym menadżerem w branży gier. Oczywiście, że sporo firm w branży gier szuka handlowców, którzy się pasjonują grami, ale głównie z powodów finansowych: można im zaproponować dużo niższe pensje (no bo przecież robisz to co lubisz). Kotick nie lubi swojej branży, ale za to ma dziesiątki milionów dolarów rocznie na to co lubi.
 2. cyriak

  Star Trek Online - recenzja

  > Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego Klingoni wypowiadają wojnę całej galaktyce? Tutaj jest cała chronologia wydarzeń od roku 2379 (Star Trek Nemesis) do 2409 (Star Trek Online): http://www.startrekonline.com/fiction Ogólnie zaczęło się od osłabienia Imperium Romulańskiego przez zamach stanu i późniejszą wojnę domową (patrz: Star Trek Nemesis). To osłabienie wykorzystali Klingoni, aby przejąć swoje planety wcześniej zdobyte przez Romulan. Późniejszy wybuch supernowej niszczący Romulus (Star Trek 2009) i konflikt z Gorn też nie poprawił sytuacji. Ogólnie jeśli chodzi o sytuację Federacja-Klingoni (zresztą Klingoni byli w sojuszu z Federacją, a nie członkiem Federacji) to polecam seriale i filmy już z udziałem innej załogi niż kapitana Kirka :) W tym oczywiście najlepszy Star Trek Deep Space 9 (tam zresztą w jednym z odcinków Klingoni zerwali sojusz z Federacją). A jeśli chodzi o Star Trek Online to podobnie jak World of Warcraft nie trzeba znać w ogóle historii świata, aby się dobrze bawić. > Mam pytanie do recenzenta: Gdzie jakiś screen z klasą Galaxy? ;) http://startrekonlinestuff.com/galaxy-class/ Tutaj porównanie klas statków STO (3.5 MB): http://suricatasblog.files.wordpress.com/2009/10/stoshiptierchart8.png
 3. ALE AFERA! Paru osobom się gra zwiesiła i od razu wielka sprawa. GTA4 pewnie już się sprzedało na PS3 co najmniej w ilości 2mln. Nawet jak około 1000 osobom zdarzyłaby się zawiecha, to stanowiłoby to 0,05% wszystkich użytkowników. Nie wiem jak to można porównywać do RRoD (optymistyczne dane to 16% RRoD dla XBoxa). Czyli ja zobaczymy na forach ponad 320 000 osób narzekających na problemy z GTA4 na PS3 to można wtedy zacząć się przejmować. "Przy tak dużym tytule i taki blamaż. Łatka poprawiająca ten błąd powinna od piątku już być dostępna, ale widać Sony nadal idzie w zaparte..." Czyli teraz patche do gier robi Sony? Ciekawe. Do wersji na XBoxa też?
 4. cyriak

  Metal Gear Solid 4 od 12 czerwca

  Premiery PS3: 17 listopada 2006 roku w USA 23 marca 2007 roku w Europie Zważywszy, że produkcja pewnie zaczęła się 2-3 lata przed premierą PS3 to i tak nieźle.
 5. Chodzi o te dane (zresztą tylko od jednej firmy na podstawie 1000 sztuk)? http://www.product-reviews.net/2008/02/14/failure-rates-xbox-360-16-nintend o-wii-3-sony-ps3-3/ 16% - Xbox 360 3% - Wii 3% - PS3
 6. cyriak

  Assassin's Creed wciąż na czele

  Ja akurat główną rozgrywkę w AC (PS3) mam za sobą i pozostaje to co najciekawsze, czyli bieganie po mieście (a raczej nad). Ciekawe jak pójdzie z konwersją na PC, ale pewnie jak w przypadku PoP i tak trzeba będzie grać na padzie (tzn. oczywiście można na klawiaturze, ale po co sobie psuć rozgrywkę)
 7. cyriak

  Nowy oddział Sony nad Wisłą

  Elendil_MODED - Dlaczego dodajesz nikomu niepotrzebne informacje, że za PARĘ TYGODNI startuje polski Playstation Store i o lokalizacji gier na PS3 i PSP? Dużo ważniejszą informacją jest, że SCE Polska powstaje za PÓŁ ROKU. PS. Oczywiście pominięcie tych informacji nie ma nic wspólnego z tym, że Microsoft i CDP cały czas nie stworzyli polskiej wersji XBOX Live (czy jak to się tam nazywa). Mimo, że konsola jest na rynku o rok dłużej. Pewnie do kwietnia zdołają jakoś zareagować. PS2. Dla graczy to tym lepiej. Może Microsoft i CDP (z tego co czytam współodpowiedzialny za stworzenie polskiego Live) jednak w końcu ruszą palcem. PS3. Oczywiście to tylko moje teorie spiskowe. Wybory się zbliżają. Służby specjalne wszędzie itp. Jakby co to wina polityków :)
 8. W końcu zarejestrowałem Burning Crusade EK i okazało się, że "Brak dożywotniej gwarancji" (patrz obrazek). Co jest? Cytat: Które gry mogę wymienić i ile to kosztuje? Usługą Dożywotniej Gwarancji objęte są wszystkie gry PC wydane przez CD Projekt, począwszy od 23 września 2005 roku. PS. Nie wspominam już, że 35 wPLN wyparowało przy zmianie zamówienia ze zwykłej edycji na EK. Nie mówiąc już o Netherwhelpie (ale to chociaż nie wina CDP).
 9. Mam pytanie do CDP: Zamówiłem wcześniej WoW:TBC + prepaid wykorzystując 25 wPLN (dodatek) + 10wPLN (przesyłka). Ale dzisiaj po zmianie w zamówieniu dodatku na wersję kolekcjonerską zniknęło mi w zamówieniu 25 wPLN (co jest oczywiste), ale także dostawa w wPLN (co jest dziwne). Poza tym, że z tego zamówienia zniknęły wPLN to nie wróciły one na moje konto. Krótko mówiąc 35wPLN jest MIA tylko poprzez zmianę wersji ze zwykłej na kolekcjonerską.