Flameruler

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3454
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Flameruler

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. A tu Cię zdziwię, bo da się. Zalogowałem się na FF i wszedłem na stronę za pomocą IE (mając cały czas włączonego FF). Na IE bez problemu zalogowałem się. Z tego, co zauważyłem cały system logowania opiera się na cookies, więc nie ma żadnego problemu, żeby być zalogowanym na tym samym koncie z nawet 50 komputerów jednocześnie.
 2. Flameruler

  /zwiedzminem - zagrali i opisali!

  Dobra, to jest dosyć solidny argument, ale jeżeli miałbym zostać przekonany, to musiałoby być zapewnienie, że po premierze demo pojawi się na pewno. Mogliby dać sam prolog. Niedużo, a daje już jakieś pojęcie o grze np. czy taki system walki nam odpowiada itp. Ponadto demo pozwoliłoby mi sprawdzić, jak gra chodzi na moim komputerze, bo wymagania podawane przez twórców często nijak się mają do tych realnych...
 3. Flameruler

  /zwiedzminem - zagrali i opisali!

  Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał, ale niektórzy deweloperzy potrafią sobie z tym poradzić. Zresztą wypuszczenie dema nie wymaga jakiegoś kolosalnego nakładu pracy, który oderwałby pół ekipy od pracy nad pełną wersją. Takie uzasadnienie kompletnie mnie nie przekonuje zwłaszcza, że "Nie zostało również jednoznacznie powiedziane, że demo w ogóle musi się kiedykolwiek ukazać.". Ponadto dziwi mnie jeszcze to, że w połowie lipca grze brakuje jeszcze jakichś animacji itp. skoro premiera zapowiadana jest na wrzesień (październik?). Według mnie w tym momencie to wszyscy powinni się już skupiać tylko i wyłącznie na beta testach oraz ewentualnie jakichś drobnych pracach optymalizacyjnych...
 4. Flameruler

  /zwiedzminem - zagrali i opisali!

  "Jeśli idzie o demo, to raczej nie ujrzy ono światła dziennego przed premierą. Nie zostało również jednoznacznie powiedziane, że demo w ogóle musi się kiedykolwiek ukazać." Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego? Czyżby były jakieś obawy? Zmniejszy sprzedaż gry z jakiegoś powodu? Może są obawy o wymagania, że na podanych w przyszłości minimalnych nie będzie się dało grać, przez co sporo osób nie kupi gry?
 5. Każdy ma prawo do własnej opinii. Tobie się nie podobało, mi się podoba. Co ciekawe za pierwszym podejściem gra niezbyt mi się spodobała... Niekoniecznie zostało to umożliwione przez twórców. Nie wszystko da się przecież przewidzieć, tzn. nabijanie umiejętności posługiwania się np. mieczem podczas koszenia krabów było przewidziane, ale nabijanie sobie punktów do retoryki podczas jednej rozmowy z więźniem nie, chyba że jest to trener, bo nie pamiętam, o jaką postać Ci chodzi. Moja wypowiedź wynikała ze złego zrozumienia pierwszej części Twojego posta. :) Generalnie rzecz biorąc dyskusja przeważnie przynosi pozytywne skutki, więc nie ma problemu. :) Oczywiście ideałem byłby olbrzymi, dopracowany w każdym szczególe świat. Stworzenie go zajęłoby mnóstwo czasu, o ile w ogóle byłoby możliwe przy dzisiejszym rozwoju technologii komputerowej. Z Morrowindem jest tak, że stara się przełamywać pewien schemat w nadziei, że ktoś zdecyduje się to w przyszłości kontynuować. Ale ja tego nie potraktowałem dosłownie. :P Tutaj zgadzamy się bez żadnych wątpliwości. Również pokładam w tej grze duże nadzieje. Z tego co się zapowiada, to będzie to klasyczny cRPG z ciekawym systemem walki. A 7-latek piszący fabułę to co? ;) Nie, chodziło mi o to, że fabuła nie odstaje od standardów. Ja osobiście staram się nie brać udziału w dyskusjach Morrowind kontra Gothic. :)
 6. O kurczę! Faktycznie. Jakoś źle to wszystko przeczytałem i zinterpretowałem. Nie wiem skąd to się wzięło. Przepraszam za to nieporozumienie.
 7. I tu chyba leży problem. :) Fanom Morrowinda rzadko podoba się Gothic, a fanom Gothic''a rzadko podoba się Morrowind. Nie musisz pakować postaci w ten sposób, bo to zwyczajne oszustwo, które psuje zabawę z gry. Dla przykładu w Planescape Torment są bugi w dwóch miejscach, które umożliwiają otrzymywanie nieskończonej ilości doświadczenia. Skorzystanie z nich będzie oszustwem. Dla fana Gothic''a. ;) Nie będziemy się kłócić, która z tych gier jest lepsza, bo i tak kwestia wojny pomiędzy fanami obu tych gier, ciągnie się zdecydowanie za długo na tym forum, a ja staram się unikać brania w niej udziału. Pokaż mi jakąś grę, która ma większy (spójny!) świat. Trzeba brać pod uwagę, że w momencie wydania gry technologia komputerowa nie była aż tak rozwinięta jak teraz, a do tej pory ogrom obszaru, na którym toczy się akcja gry, został niepobity. Masz jakieś potwierdzone dane, które by wskazywały na to, że fabułę pisał 7-latek? Rozumiem, że gra Ci się nie podoba, ale żeby zaraz rzucać się na nią i obrażać ją oraz jej twórców? Fabuła w Morrowindzie nie jest rzecz jasna jakimś majstersztykiem, ale generalnie w dzisiejszych czasach gry mają jeszcze gorszą fabułę (lub nie mają jej wcale)... A ja jestem. Jak chcesz grać w grę, to grasz sobie do woli. Nie chcesz grać w nią po ukończeniu wątku głównego? Nie ma problemu. Wyłączasz grę. Kto Ci każe kontynuować rozgrywkę? Nikt! Dlaczego twórcy mają mi zabierać dalszą możliwość gry skoro chcę? Przecież to nikomu nie przeszkadza... Tutaj jak najbardziej zgadzamy się. :)
 8. Do niekonwencjonalnych rozwiązań należy np. sposób rozwoju postaci. Umiejętności w Morrowindzie rozwijają się poprzez używanie ich, a nie ręczne przydzielanie punktów. Widać tutaj stopniowy postęp w rozwoju postaci, a nie spore przeskoki, jak w innych grach cRPG. Są rzeczywiście momenty nieco nudne, ale nie jesteśmy przynajmniej niczym ograniczeni, jak to bywa w niemal wszystkich grach cRPG. Toporny system walki? W Gothic''u na pewno nie jest lepszy. Zresztą w jakiejkolwiek współczesnej grze cRPG (w perspektywie FPP lub TPP) ciężko znaleźć lepszy system. Większość zarzutów, które wymieniłeś jest konsekwencją niekonwencjonalnych rozwiązań (w tym olbrzymiej swobody). Ja nie jestem fanem ubierania lalek i kolekcjonowania wszystkiego, co się da, a gra mi się podoba. Przy czym oczywiście seria Baldur''s Gate czy Planescape Torment podoba mi się sporo bardziej.
 9. Nie bardzo rozumiem? :P Chodzi o to, że zapłaciłeś za Morrowinda sporo więcej niż kosztuje CDA? ;) Ale przecież tam nie było dodatków. :)
 10. Nie bardzo rozumiem? :P Chodzi o to, że zapłaciłeś za Morrowinda sporo więcej niż kosztuje CDA? ;) Ale przecież tam nie było dodatków. :)
 11. Zdania są podzielone głównie dlatego, że tytuł ten odznacza się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, a niektórych ciężko namówić do zmian. ;) Może się to oczywiście nie podobać, ale z obiektywnego punktu patrzenia nie powinno. :) W każdym razie praktycznie wszystkie czasopisma i portale branżowe chwaliły Morrowinda. Spróbuj, a nie zawiedziesz się. :)
 12. Tutaj się nie zgodzę. To jest AŻ taki tytuł. :) Tym bardziej mnie dziwi jego umieszczenie w CDA. Dobrze, że chociaż bez dodatków...
 13. Gdyby twórcy poważne potraktowali polskich graczy, to sami by zrobili moda, którego dołączyliby do instalatora, albo przynajmniej umieścili na płycie do zainstalowania sobie wedle woli (przecież na E3 będą prezentowane dopiero pierwsze wersje). Jakoś Polska np. w Europie Universalis 2, została potraktowana jak najbardziej poważnie (inna epoka, ale nie ma to najmniejszego znaczenia). Jak się chce to można...
 14. A jaka z Empire Earth klasyka? Czy to jest jakiś tytuł, który wstrząsnął gatunkiem RTS? Odpowiedź brzmi nie... Natomiast Baldur''s Gate jak najbardziej wstrząsnął gatunkiem RPG. Żadna porządna firma nie pozwoli na zamieszczenie gry klasy BG w czasopiśmie komputerowym. To fatalnie wpływa na prestiż danego tytułu. Co do Icewind Dale, to również nie sądzę, aby to było prawdopodobne. Bethesda i CDP popełniły olbrzymi błąd zezwalając na umieszczenie Morrowinda w CDA.
 15. Flameruler

  Nowy S.T.A.L.K.E.R. będzie prequelem

  Pierwsza połowa 2008 roku? Jak zobaczę, to uwierzę...