Retro32

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5410
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Retro32

 1. Total Annihilation: Czy ktoś jeszcze pamięta i uroni łzę? Piękna strategia, na wieki pozostanie w pamięci. Nic dziwnego, że została wybrana na RTS`a wszechczasów. Ta fizyka, dynamika, wraki, wybuchy. Ech, ile bym dał, żeby zdobyć te płytki. Dawno temu grałem, ale na pożyczonych, teraz znajomi sprzedali. Może ktoś odsprzeda? Chciałbym zagrać nim nadejdzie sequel! Supreme Commander: Tak, tak, to jest coś, twórcy Dungeon Siege mają głowę na karku. Szkoda że Cavedog się rozpadło,ale część programistów z tej firmy pracuje nad kontynuacją TA. Będziemy mięli gdzieś koło wakacji wyśmienicie zapowiadającego się RTS`a. Trzy zróżnicowane frakcje, walka na lądzie, wodzie, pod wodą i w powietrzu. Ogromne ilości jednostek podczas starć. Żeby tylko to ogarnąć! Dobra, ktoś jest w temacie?
 2. Retro32

  Telefony Komórkowe

  Czy są tutaj użytkownicy BlackBerry z BIS? Zastanawiam się, czy warto wchodzić w BB+BIS np. w PLAY za 10zł/mies? Najbardziej interesują mnie szybkie powiadomienia email i np. gg (czytałem, że na iOS jest push-gg, czy Android lub Windows Phone też ma aplikację gg z push?), BB Messenger tylko wtedy, gdy ktoś z kim często rozmawiam również korzystałby z tego. Ale teraz chodzi mi o najważniejsze, czyli opłacalność - jestem w Play Fresh na kartę. Doładowuję sobie kiedy chcę i ile chcę, nie martwię się o abonament. Nielimitowany internet kosztuje mnie 10zł za 1 GB i jest ważny 30 dni. Przypuśćmy, że dziennie odbieram 2-3 maile i chciałbym je odbierać w trybie push email. Czy w ogóle BB z BIS jest w tym przypadku opłacalne? Czy nie lepiej np. kupić dowolnego smartfona z Androidem 4.x i na nim korzystać z push email? Czy ten 1 GB bardzo szybko zniknie?
 3. Retro32

  Inquisitor - temat ogólny

  Szerszy opis - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2065 Strona gry - http://www.inquisitor.cz/ Trailer/Gameplay - http://www.youtube.com/watch?v=ekCC3OsE1Mg&feature=player_embedded Gra nietypowa jak na dzisiejsze "standardy" ale mnie bardzo się podoba. Chętnie bym zagrał ale coś ciężko to widzę, brak polskiego wydawcy a nigdy nie kupowałem online. Może czas zacząć? :)
 4. Retro32

  The Grid v4: Niech Moc będzie z Nami

  Mnie odcinek podobał się. Szkoda, że opóźnienie, ale do Mordoru tak szybko się nie zachodzi, zwłaszcza z buta. (Przyznajcie się, fajkowe zielsko paliliście po drodze, zamiast szukać Pierścienia, tzn. nagrywać! No dobrze, żarcik taki. :P)
 5. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Ciężkie jest. Ale jak chcesz wzmocnić swój obecny związek, to dobrze jest wrócić do dawnych czasów, kiedy wzajemnie zabiegaliście o siebie. Zacznij myśleć codziennie o swojej narzeczonej jak o dziewczynie, którą chcesz zdobyć i zacznij się tak zachowywać. Odstaw kumpli, rodzinkę, swoje zabawki, niech ona poczuje, że jest priorytetem, a Ty poczuj, że ktoś może Ci ją zwinąć. Często jest taki schemat: wypatrzyłem dziewczynę, podbijam, staram się, chodzimy razem, wskakujemy na wyższe poziomy, zrywamy, narzeczeństwo, zrywamy, małżeństwo...rozwód? Skąd tam się pojawiło zrywanie i rozwód? Dokładnie przez to, że my faceci wskakując na kolejny poziom wmawiamy sobie, że już po wszystkim, walka zakończona, ona jest nasza na zawsze i będziemy szczęśliwi. I co się dzieje? Zaczyna wiać nudą i pojawiają się wątpliwości i kryzysy. To czemu zrezygnowaliśmy z codziennego podrywania, starania się, robienia z siebie wariata tylko po to, by jej zaimponować i żeby była z nami szczęśliwa? Przecież to nas strasznie kręciło. I zaczyna znów kręcić, gdy widzimy nową opcję na horyzoncie. Więc misja się kończy po każdym nowym poziomie? A ta nasza miła zaczyna się zastanawiać, dlaczego on nie jest taki fajny jak pół roku temu, jak rok temu, jak pięć lat temu? Za mną się nie ogląda, nie powie, że się ładnie wystroiłam, nie zaskoczy kolacją czy wyjściem do kina, nie poprzytula się wieczorkiem, nie da kwiatów tak po prostu, nie zrobi miliona innych rzeczy, którymi mnie zdobywał? Taka prawda, robimy się skapcaniałymi zgredami. Skąd ja to wiem? Każdy z Was to wie. Wystarczy poobserwować starsze małżeństwa wśród najbliższych. W wielu przypadkach wyglądają jakby byli razem, a zachowują się i mówią tak, jakby byli osobno.
 6. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Ale czy wie, że to kryzys w późnym etapie, po zaręczynach? :P To muszę teraz powiedzieć, że niezły kwiatek wyszedł. Sam musisz to zrobić. Mogę tylko powiedzieć, że jeżeli kompletnie, totalnie nie czujesz się dobrze z obecną narzeczoną, którą uważasz za cudowną, to nie marnuj jej czasu, ale pożegnajcie się w zgodzie. Oboje ruszycie dalej, w bólach, ale w szczerości.
 7. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Wiesz co, w sumie mi coś ciekawego potwierdziłeś. Ale - nigdy nie ma reguły i nie jest tak w 100% przypadków to co mówisz o facecie-przyjaciółce.
 8. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Wcale tak nie jest, że jak ludzie widzą kogoś lepszego to od razu rzucają wszystko w cholerę i lecą z wyciągniętym językiem. :D Ona w Dudu może teraz widzieć kogoś lepszego, bo ma kryzys z chłopakiem. Zwierza mu się, bo mu ufa. I może chciałaby to rzucić i spróbować z Dudu, ale "dorobek" który w obecnym związku wypracowała z chłopakiem bardzo ją trzyma i ma nadzieję, że to się jeszcze ułoży. A może tylko i wyłącznie potrzebuje kogoś bliskiego, żeby nie czuć samotności, ale nie w celu związania się. I jeżeli taka rzeczywiście jest, to znaczy, że jej zależy i nie jej wina, że związek się sypie. Raczej stara się ratować, ale ma związane ręce i całość zależy od jej chłopaka. Kobiety tak mają, zwłaszcza te wrażliwe bardzo i troskliwe, liczą na to, że uda im się naprawić faceta i wszystko będzie okay. Zresztą są ludzie, którzy chcą przejść kryzys razem, bo wierzą, że pokonają to i umocnią swoją więź. I często tak się dzieje. Możemy sobie tutaj różnie gdybać, odbijać, nie odbijać, czekać, nie czekać, flirtować lub nie. Ale szczerze - to jest dwoje dorosłych i dojrzałych ludzi, i moim zdaniem czy Dudu zrobi krok dalej ryzykując, że jej nie o to chodziło, czy będzie czekał ponieważ nie chce pchać się na trzeciego, nic złego sie nie stanie. Albo się uda, albo zostaną dobrymi znajomymi. Chyba, że jedno z nich dojrzale się nie zachowa i będzie miało żal do drugiego i brak dobrej woli.
 9. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Rozmawiaj z nią w taki sposób, żeby nie wyszło, że chcesz pomóc i pchasz się z ofertą, ale raczej potwierdzaj jej słowa:"jeżeli czujesz się nieszczęśliwa lub niepewna to musisz mieć rację i mieć do tego podstawy". Tylko wiadomo, jak powie, że jest głupia to tego nie potwierdzasz, zgoda? :P Taki żarcik.
 10. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Hehe, mam po prostu fazę na to idealistyczne podejście, chociaż krok za krokiem przekonuję się, że tak to w książkach i filmach jest, a życie to inna liga. Ale z drugiej strony - lubię swoje zasady, szacunek, solidarność, honor. Może i dostanę przez to od życia. Inaczej się nie nauczę. :P
 11. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  A gdy pojawi się dla niej lepszy od Ciebie to co zrobisz? Znienawidzisz ją za to, że jeszcze będąc z Tobą zaczepia kogoś innego? Czy tak po prostu nie rusza Cię to i zaakceptujesz bez żalu? :P
 12. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Weź, dopiero co obejrzałem pare dni temu ten film, muszę go wszędzie widzieć? :P
 13. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Rady? Nie chcesz stosunku to po co prowokować? A może dziewczyna też nie jest tego pewna, ale napali się przez Twoją pikanterię, a Ty wtedy zatrzymasz to, zaprotestujesz i co będzie? Rozczarujesz ją lub nawet zranisz. Ona sobie pomyśli, że nie pożądasz jej jako kobiety lub będzie miała milion innych tragicznych wizji. Jeżeli czegoś nie chcesz - nie prowokuj tego. Możesz z nią o tym rozmawiać jeżeli oboje uznacie, że na to czas, ale nie wtedy gdy będzie za późno. Chcesz urozmaicenia? Baw się jej włosami, przytulaj, różne inne takie miłe i grzeczne rzeczy.
 14. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Jaka tam moja dziewczyna, nawet za rękę się nie trzymaliśmy. :D
 15. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  To do mnie? :) Dla mnie najstraszniejsza jest wizja samotności. Zaczynam to rozumieć. Zawsze myślałem, że trzeba mówić o tym. Teraz uważam, że wystarczy być, rozmawiać, spotykać się. Dopiero jak wskoczymy na wyższy poziom, to można coś tam więcej chlapnąć. :D
 16. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Moja "niedoszła" też zaczeła w pewnym momencie pisać takimi buziaczkami i innymi słodkościami. I co? I ch, bo się okazało, że ona tak pisze ze wszystkimi i jej nie interesuje co ja sobie mogłem wyobrażać przez to. Niektórzy nadal mają w głowie siano i w d im się przewraca i dla nich słowa/gesty nic nie znaczą, a dla tych dojrzalszych i wrażliwszych jest to bardzo ważne. A potem jest płacz, "bo ja nie wiedziałam, że jak piszę jesteś kochany, to bierzesz to na serio". :/ Dzisiejsza kultura - internet, telefony, smsy - zabija prawdziwe życie. Bo w sieci jest się odważnym i można coś powiedzieć i móżna to skasować, ot tak sobie, byłeś fajny, nie jesteś już fajny, byłeś znajomym, skasowałam cię, nie odpisałeś z emotką = nie lubisz mnie już i spadaj. Nie napisałeś mi dzisiaj smsa - spadaj. To zaczyna być chore. :/ Nie daj się, jak mówiłem tekst pisany to jedno wielkie nieporozumienie. A jak zapyta dlaczego nie smsujesz, to odpowiedz, że masz do niej duży szacunek i chcesz rozmawiać z nią na żywo, lub wyślij jej to w odpowiedzi na jakiegoś esa.
 17. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Kodeks honorowy? :P 1. nie startuj do dziewczyny kumpla 2. nie startuj do byłej dziewczyny kumpla, dopóki on nie ma innej 3. nie startuj do dziewczyny byłego kumpla 4. nie startuj do byłej dziewczyny byłego kumpla, dopóki on nie ma innej
 18. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Dudu, wyobraź sobie, że jesteś kumplem tamtego gościa. Wyobraź sobie, że ta dziewczyna jest Twoja i w tej chwili przeżywacie trudny okres. Chciałbyś, aby ten Twój kumpel wykorzystał okazję? Wszystko teraz zależy od tego, jakim człowiekiem jesteś a jakim nie chciałbyś być. Zrobisz to, co uznasz za słuszne, ale ja bym postawił na uczciwość.
 19. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Nic nie zrobiłeś złego. Ale jak będziesz próbował na siłę drążyć to będzie gorzej. Outlander-pro moim zdaniem dobrze to skomentował. Ona już widzi, że jest dla Ciebie ważna i nie traktujesz jej jak inne. Nie rób żadnych gwałtownych ruchów czy deklaracji lub obietnic. Bądź bardzo cierpliwy i ciągle życzliwy. Lepiej nawet, gdyby nie udało się, rozeszło i ona wróciła do swojego, niż gdybyś wyjawił się z uczuciami, a ona je odrzuciła. Bo wtedy będzie Cię strasznie bolało. Ja zrobiłem niedawno zdecydowany krok więcej i wszystko się potrzaskało. Dystans, tak jak napisał Outlander-pro. To trudne, wiem. :(
 20. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Nie wiedziałem i nigdzie tak nie napisałem, że chodzi o związek/związki. Miałem na myśli dowolny problem z przeszłości, który Cię męczył i jej o tym opowiadałeś. :) Chociaż teraz dochodzę do wniosków, że my faceci jeżeli mówimy kobiecie o jakimś poważnym problemie, to właśnie głównie o nieudanej przeszłości związkowej. Wynika to z faktu, że gdy zaczynamy nawiązywać nową relację, łatwiej powracają wspomnienia, zwłaszcza te bolesne. Z drugiej strony jeżeli poprzedni rozpad nie był spowodowany naszą złą wolą i chcieliśmy to ratować, to podświadomie przekazujemy nowej "relacji", że to ja jestem tym rzuconym w kąt, że chciałem dobrze. A nasz nowy obiekt wtedy włącza sobie myślenie w rodzaju "muszę mu pokazać, że ja nie jestem taka jak tamte złe kobiety". To jest moment, w którym ona zauważa naszą prawdziwą wrażliwość. Ale też trzeba uważać i szybko wrócić do pełni sił, aby nie myślała, że sobie nie radzimy z życiem. :) Masz kilka opcji. Znaczy - ja bym tak starał się myśleć, a jak wyszłoby w praniu to nie wiem. Nikt nie wie. a) nie przejmować sie jej chłopakiem, wrócić do pełni sił, tryskać życiem i optymizmem, flirtować z nią, rozmawiać, ale o tym co jest tu i teraz, żadna przeszłość, żadna przyszłość, żadnych planów ad a) to wyjście nie spowoduje zmniejszenia wzajemnego zainteresowania sobą, ale jeżeli ona w trakcie rozejdzie się z tym gościem, to może na jakiś czas stać się...bardzo zdystansowana do facetów i do Ciebie również, będziesz musiał być blisko i przeczekać okres "żałoby" b) wrócić do pełni sił, ale za kilka dni powiedzieć jej, że chcesz poważnie z nią po pracy czy kiedy tam w cztery oczy porozmawiać o tym wszystkim co myślisz i czujesz w związku z Waszą sytuacją ad b) szczerość jest bardzo ważna, jeżeli jest warta Ciebie, to wszystko zrozumie i będziesz u niej na plusie, ale - może to doprowadzić do przerwania tego co do tej pory było, jeżeli wszystko otwarcie i z dobrego serca sobie omówicie, to możecie dalej być znajomymi z pracy, ale na nowo ustalonych zasadach, dasz jej w ten sposób grzecznie i delikatnie jasny sygnał - chcesz mnie, wyjaśnij sprawę ze swoim obecnym do końca, nie chcesz - nie prowokuj mnie Coś mam wrażenie, że masz podobną wrażliwość do mojej. :) Są pewne chwile, kiedy facet powinien przestać obchodzić się z kobietą jak z jajkiem i pokazać, że potrafi tupnąć noga i walnąć pięścią w stół, zwłaszcza wtedy, kiedy wie, że robi to w dobrej wierze i w słusznej sprawie. Ale wiadomo - trzeba to umieć robić bez chamstwa, arogancji, agresji. Sam tego się uczę, trudne to, wystarczy spojrzeć na twarz kobiety i już nie masz ochoty na taki numer. Ale one muszą wiedzieć też, że potrafimy podejmować decyzje, że nasz gniew nie jest skierowany w stronę kobiety (zawsze w takich sytuacjach trzeba im to mówić), a w kierunku rozwiązania problemu.
 21. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Wyłącz uczucia. Włącz rozum. Przestań mówic jej o sobie. Przestań mówić, o swoich problemach. Daj jej do zrozumienia, że to było i jesteś teraz silniejszym człowiekiem dzięki temu doświadczeniu i wiesz, czego chcesz w życiu i się nie przejmujesz przeszłością. Zacznij mieć kontrolę nad tym, bo tracisz ją nad sobą. Zachowuj się jak kolega, ale taki lepszy. Sprowokuj, aby ona mówiła o swoim związku. Widzę, że już popłynąłeś trochę, skoro czułeś, że chciała Cię przytulić. To mogła być tylko Twoja wizja. Ona mogła w Tobie znaleźć sobie oparcie w trudnej sytuacji w związku. Możesz być tylko chwilową zachcianką, albo dobrym materiałem do rozmów. Nie mówię, że to jest złe co ona robi, ale musisz być gotowy na plan B = jesteś dobrym człowiekiem dla niej i potrzebowała kogoś takiego, nikogo więcej. Kobiety tak mają. Zacznij myśleć rozsądnie, zanim się wzajemnie wykończycie. Przez smsy tylko krótkie komunikaty, żadnych poważniejszych zwierzeń. Tekst pisany jest źródłem nieporozumień. Bądź czujny, bądź blisko, ale kontroluj siebie. Jeżeli coś będzie Ci się wydawało, że musisz powiedzieć teraz - poczekaj jeden dzień i przemyśl to. Nie musisz się spieszyć.
 22. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Ja jeszcze nie znalazłem takiej, która chciałaby grać w gry ze mną. Mam gorzej. :D
 23. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Te preferencje i oczekiwania, poza gustem (wiadomo, wygląd też się liczy i nie ma co tutaj ściemniać) powinny być raczej skierowane w inną stronę - to jak dana osoba się zachowuje publicznie i prywatnie, jak się do ludzi odnosi, zwraca, jaką ma kulturę, czy szanuje nas i nie lekceważy, czy chce czegoś poważnego i konkretnego czy to tylko chwilowa zachcianka i zabawa. Takie mam teraz zdanie, przedtem myślałem dokładnie tak jak Ty. :D
 24. Retro32

  LOL - League of Legends

  Po ostatnich patchach gra mi wyraźnie zwolniła i zaczęła klatkować, nawet na nie-zimowej mapie. Wręcz bywa tragiczne to podczas teamfightów.
 25. Retro32

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  A tak w ogóle - co z tego, że ja słucham takiej muzyki a ona innej? Albo czytamy kompletnie inną literaturę? WTF? Nie ma takich samych ludzi, zanudzilibyśmy się. Różnice są potrzebne i będą potrzebne. Nie stawiajmy sobie ogromnych wymagań i warunków, kim musi być dla mnie druga osoba, bo nie tędy droga. W ten sposób narzucamy sobie klapki na oczy i nie będziemy widzieli, kiedy koło nas zakręci się ktoś warty poznania, ale my go ignorujemy, bo nie "słuchasz reggae tak jak ja".