matiz123

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2444
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O matiz123

 • Ranga
  homm5.gram.pl

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Trochę dziwne, że jako źródło podano inną stronę z newsami zamiast po prostu dać link do oficjalnej witryny gry z zapowiedzią dodatku, no ale wiadomość o PoE tutaj to i tak niespodzianka, więc nie ma co narzekać. :P
 2. Recenzja DLC? Milion newsów o Diablo III, które dodaje postać i parę malutkich rzeczy za ponad 60 złotych, a tymczasem na temat darmowego Path of Exile, do którego za mniej więcej miesiąc pojawi się potężny dodatek - kompletna cisza. Ba, Grinding Gear Games prawie codziennie prezentuje "teasery", które nadawałyby się na oddzielne newsy tutaj. No i oczywiście trwa beta, w której właśnie udostępniono ósmy akt i dodano/zmieniono sporo rzeczy. No ale cóż, wygląda na to, że to nie jest wystarczająco istotne.
 3. Jeśli to jest spore DLC, to ciekawe,co napiszecie o The Fall of Oriath do Path of Exile - przemegaogromniaste? :D
 4. Jak dla mnie najlepsza gra, w jaką w życiu grałem. Jeszcze żadna produkcja nie dostarczyła mi tylu emocji. A soundtrack to najlepsza muzyka, z jaką się kiedykolwiek spotkałem (w ogóle, nie tylko, jeśli chodzi o gry) i nie mam pojęcia, dlaczego nie ma o tym w recenzji słowa, poza "doskonałe udźwiękowienie". W ogóle jakaś dziwnie krótka ta recenzja, no ale mniejsza z tym. Poza tym nie podoba mi się pisanie, że grę trzeba "kilka razy przejść", a dotarcie do "zakończenia" A to "ukończenie głównego wątku". Dla mnie A-E to nie są zakończenia, ale po prostu jedna historia. Swoją drogą trudno mówić o zakończeniach, skoro napisy początkowe pojawiają się po... "przejściu" gry dwukrotnie, czyli jakichś 15-30 godzinach. Moje krótkie podsumowanie jest takie: Nier: Automata to produkcja, która dostarczyła mi więcej emocji, niż wszystkie inne gry razem wzięte. Ocena: 9S/10, najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.
 5. O, mam jeszcze jedno pytanie/sugestię: kiedy w końcu napiszecie artykuł o tym, że używanie Adblocka podczas przeglądania Gramu jest już ok? Bo w tekście, w którym prosiliście, żeby wyłączyć tę wtyczkę, są słowa: "Rozumiemy czemu nie chcecie oglądać reklam, dlatego umieszczamy na stronie tylko takie, które nie są przesadnie uciążliwe". No chyba że wyjaśnicie mi dlaczego uważacie, że reklama którą prezentuję na załączonym obrazku, nie jest przesadnie uciążliwa (a tego typu reklamy pojawiają się już od dłuższego czasu). Będę czekał maksymalnie pół roku na odpowiedź.
 6. matiz123

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Hm, a komuś w ogóle będzie się chciało Tobie moda zdejmować, czy sam musisz/możesz to sobie zrobić? :P
 7. Ja mam jedną prośbę: koniecznie opisz swój powrót z Katowic! W końcu musiały się tam dziać niezłe rzeczy, skoro zajęło to dwa i pół miesiąca. Widzę tu materiał na cykl co najmniej dziesięciu artykułów.
 8. No, to teraz czekamy kolejny miesiąc na parę drobnych zmian. :D
 9. matiz123

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Z jednej strony trochę dziwne, że nie pojawił się dziś żaden news na temat nowych zmian na forum. Z drugiej - byłby to jednak odgrzewany żart.
 10. matiz123

  LOL - League of Legends

  http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/retiring-dominion Tu masz oficjalne potwierdzenie, że Dominion jest odrobinę bardziej martwy niż to forum.
 11. matiz123

  LOL - League of Legends

  Te kwadraciki oznaczają, że do skina jest dostępny Chroma Pack, po kupieniu którego odblokowują się różne wersje kolorystyczne danej skórki. Więcej informacji masz tutaj: http://na.leagueoflegends.com/en/news/champions-skins/skin-release/change-it-chroma-packs.
 12. matiz123

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Z reklam pewnie kasy dużo nie ma, ale spadek sprzedaży w sklepie już pewnie może zaboleć. Bo może ten ktoś myślał, że ludzie nie będą tak szybko odchodzić albo że społeczność forum to tylko mała część wszystkich ludzi, którzy kupują w sklepie i ich utrata nie będzie tak boleć? Poza tym ewentualnego spadku sprzedaży w sklepie na pewno nie dało się zobaczyć po tygodniu, a po miesiącu też pewnie nie można było jednoznacznie połączyć tego z umieraniem forum. Może ktoś uznał, że straty w sklepie są mniejsze niż koszt zatrudnienia kogoś, kto porządnie zajmowałby się forum? I teraz się okazało, że jednak tak nie jest. To, że nie wyszło, było wiadomo w zasadzie w momencie "ulepszenia" forum i już wtedy (no, może po kilku dniach) ludzie zaczęli systematycznie odchodzić. Mogę tutaj użyć Twoich słów: "gdyby faktycznie tak było to ktoś zauważyłby ten problem znacznie wcześniej nie pozwalając na jakieś... 5 miesięcy straty?". Dopiero po 5 miesiącach "ważni ludzie" zauważyli, że społeczność Gramu jednak jest jego częścią i wyłącznie z tego powodu postanowiono coś zrobić z forum? Zupełnie mnie to nie przekonuje. No widzisz, sam tego nie wiesz, a nam chodzi o to, żeby się dowiedzieć, dlaczego tak się stało. :P Mnie autentycznie ciekawi, z jakiego powodu dopiero teraz coś się zaczęło na forum dziać. Piszesz, że tworzenie i powielanie teorii nic dobrego nie daje, ale jeśli nie pojawi się konkretna odpowiedź na dane pytanie, to wszelkie teorie siłą rzeczy będą się pojawiać. :)
 13. matiz123

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Moja teoria jest taka, że "na górze" zauważono, że olanie forum ma negatywny wpływ na sprzedaż w sklepie i przychody z reklam na stronie. Dlatego postanowili coś z tym zrobić. To jedyne sensowne wytłumaczenie, jakie mi do głowy przychodzi i jeśli faktycznie tak jest, to nie spodziewaj się odpowiedzi od kogoś ważnego. :D Mnie ciekawią dwie inne rzeczy. Dlaczego Myszasty w tym filmiku mówi, że jest nowym naczelnym, skoro Muradin pisał, że pełni on tę funkcję od listopada? Poza tym jeśli mnie pamięć nie myli, to miał też on osobiście napisać tutaj posta. w którym wyjaśni, co i jak będzie się z forum działo - gdzie to jest?
 14. Ja go znam! To ten, który uważa, że w teście pecetowej wersji Wiedźmina 3 nie ma potrzeby wspominania o braku możliwości zmiany FOV w opcjach i o tym, że tenże parametr jest ustawiony na niskim poziomie. Ba, nawet nie raczył poprawić kilku literówek w tym artykule, na które zwróciło uwagę parę osób.