sahib123

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  591
 • Dołączył

 • Ostatnio

sahib123 ostatnio wygrał w dniu: 11 Kwiecień 2017

sahib123 miał najwięcej polubień!

Reputacja

2 Neutralna

O sahib123

 • Ranga
  Brygadzista
 1. Jestem obecny na tym portalu od lat i bardzo rzadko komentuje cokolwiek, ale powyższy pseudo-intelektualny bełkot to dla mnie przekroczenie pewnej granicy i wymusza pozostawienie chociażby kilku słów. Zbyt długo czytam różne gamingowe publikacje zachodnie i doskonale wiem, w którym kierunku rozwinie się teraz narracja na gram.pl. Nie upłynie zbyt dużo czasu, a zaczniemy czytać, że wszyscy gracze - poza małą "oświeconą" grupą -  to rasiści / seksiści / ksenofoby / szowiniści / faszyści / naziści (niepotrzebne skreślić). Było to przerabiane na licznych portalach w USA, gdzie dziennikarze tychże zapomnieli, że prowadzą serwis o medium rozrywkowym, a nie politycznym; gdzie wymyślają coraz bardziej absurdalne artykuły, ażeby zasygnalizować jacy to są nowocześni i progresywni. Przykro widzieć pierwsze przejawy tej chorobliwej głupoty na stronie, na którą do tej pory wchodziłem raczej często i chętnie. Chcecie iść tą drogą - proszę bardzo. Przypominam tylko, że nawet na - skromnym co prawda - rynku polskim są dla was alternatywy i z czasem możecie zauważyć odpływ czytelników - dokładnie tak jak miało to miejsce przy wszystkich innych portalach gamingowych usiłujących wcisnąć polityczną papkę swoim czytelnikom.
 2. sahib123

  Call of Duty: Black Ops na PC - recenzja

  http://forums.steampowered.com/forums/forumdisplay.php?f=997 Niech przedmówca zastanowi się, zanim na bazie własnych - pozytywnych - doświadczeń, będzie twierdzić, że dany produkt jest doskonały i wszelkie problemy wynikają z głupoty użytkowników.
 3. Jeśli chodzi o średnie oceny branżowe, to masz rację w 100%. Ale wystarczy spojrzeć na średnią ocen użytkowników - ta jest już dużo bliższa rzeczywistości. Zobacz niżej: Modern Warfare - 8.7 Modern Warfare 2 - 3.6 Black Ops - 3.8 lub Fallout 3 - 7.9 Fallout New Vegas - 8.2 Jaki z tego wniosek? Recenzenci branżowi to w większości durne pały, którym nie można w żadnym wypadku zaufać. Jedynie opinie graczy mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.
 4. Mamy jak najbardziej powód do narzekań, bo DLC kontynuujące główny wątek są następne w kolejności. A jeśli na kupno takich pierdół jak powyżej do Mafii znajdzie się wystarczająco dużo chętnych, to będziemy mieć 100% pewność, że wydawcy pójdą o krok dalej.
 5. Popatrz sobie łaskawie na wyniki finansowe wydawców i może zweryfikujesz swój pogląd.
 6. sahib123

  Planescape: Torment w ofercie GOG.com

  U mnie nadal na półce stoi wielkie gustowne pudełko (ehhh, teraz już takich nie robią), w którym była między innymi koszulka (nadal ją gdzieś mam w szafie). No i ten niepowtarzalny czteropłytowy futerał zamykany na rzepy... Mmm... Faktycznie, kto w P:T nie grał ten kiep i jak dla mnie w ogóle nie powinien się wypowiadać na temat gatunku RPG :)
 7. sahib123

  Kotick: West i Zampella mnie zdradzili

  Ano właśnie. Z wielu komentarzy wynika tutaj, że West i Zampella byli niewolnikami, którzy śmieli się sprzeciwić woli swojego pana, wszechmocnego Koticka. Dostrzegam tutaj jakże często widoczny w Polsce syndrom niewolnika. West i Zampella byli zatrudnieni przez Activision, Activision zrobiło ich w konia, więc zebrali zabawki i poszli gdzie indziej. Nie ma w tym absolutnie nic zdrożnego, niemoralnego czy nielegalnego. Rzeczą naturalną jest poszukiwanie nowego pracodawcy, będąc jednocześnie zatrudnionym u innego. Tego nie wie niestety część wypowiadających się w wątku, dla których okres pracy zawodowej jeszcze się nie zaczął. Zaczniecie pracować, to wtedy zobaczycie jak wygląda sytuacja i jak załatwia się takie sprawy. Zwłaszcza, gdy wasz pracodawca robi was w ***.
 8. Bez przesady - sam postawiłem tydzień temu serwer BC2 na 32 sloty za 30$ - nie 30 Euro. Jak ktoś szuka, to znajdzie, a kluczem jest szukanie wśród firm z USA, mających również serwerownie w Europie :)
 9. sahib123

  Sony wygrywa z piratami w... Australii

  "A jednak na przykład w USA nie ma zakazu sprzedaży sprzętu, który przerabia iPhone''a (...)" Znaczy się, autor ma na myśli komputery PC i Mac, tak? Bo taki tylko "sprzęt" jest potrzebny do przeróbki iPhone''a.
 10. sahib123

  I jeszcze raz o DRM-ie

  > Kiedy firma sprzedaje Ci grę, nie stwarza problemu, byś ją odsprzedał, lub po prostu oddał. Taaak, to zdanie mnie mocno ubawiło.
 11. Spadłem pod stół z wrażenia. To prawo ma się dostosować do czyjeś licencji, a nie na odwrót...? Yyy, jaaasne. Jak tylko twórca/wydawca gry stanie się podmiotem właściwym do orzekania w sprawach o łamanie prawa. Póki tak nie jest raczej wolę zdać się na sądy, ich orzeczenia i kodeksy obowiązujące w kraju, w którym żyję.
 12. A wiesz, że zapisy umowy niezgodne z prawem nie są dla ciebie wiążące...?
 13. W sensie: sprzedaż rzeczy używanej jest niemoralna?