Marros

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  169
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marros

 1. Plik z danymi podaje się na wejście programu wpisując w wierszu poleceń (konsoli) tak: program.exe < plik_z_danymi (Oczywiście trzeba pamiętać o ścieżkach, ale wystarczy mieć program i dane w jednym katalogu, przejść do niego, by wystarczało wpisać tylko to, co napisałem powyżej) Program zamiast z klawiatury czyta z tego pliku.
 2. Marros

  iTunes - Temat Ogólny

  Dzisiaj chciałem dać iTunesowi (windowsowemu) szansę, ale.. To jakieś nieporozumienie, żeby nie można było odtwarzać plików WMA u konkurenta Windows Media Playera.. ;] I nie, nie bawi mnie konwersja czegokolwiek.
 3. A jeśli z tego komputera korzystają jeszcze inni użytkownicy gram.pl, nie trolle, to co, też powinni zostać zablokowani? Bo takie coś proponujesz.
 4. Chyba u Ciebie na chacie :P 0 to fałsz a nie-zero to prawda.
 5. Marros

  Piractwo

  Możesz potraktować to jako mirror. Także transfer może być lepszy, a serwer producenta nie ma takiego obciążenia - mniejsze koszty.
 6. Marros

  Patch do Laira potwierdzony

  Niedługo (ale trochę później) to i w bebechach peceta nie będzie się grzebać ;)
 7. Wiem o tym. Chodziło mi o to, że nauczywszy się już jakiegoś języka z danego poziomu i zrozumiawszy ''o co tu tak naprawdę chodzi'' nie ma się jakichś specjalnych problemów z douczeniem się innych języków.
 8. Ale tak naprawdę we wszystkich językach jest praktycznie to samo.
 9. Marros

  PGA vs. GC - decydujące starcie

  >ciężko powiedzieć, by zwycięstwo było _miarzdzące_ Boli.
 10. Może wyjąć nową pamięć i nie będzie piszczało. Potem mógłby sprawdzić w instrukcji, czy ta pamięć pasuje do jego płyty głównej i wtedy się okaże co powinien dalej zrobić.
 11. Sprawdź czy dla okienka rozmowy także jest ustawiony polski układ klawiatury.
 12. W polskim układzie klawiatury ''@'' to [Shift] + [2]
 13. dwójkowy -> dziesiętny 1. wczytujesz ciąg do tablicy 2. sumujesz od końca ciągu wartości komórek z wagą 2^i, gdzie i = 0, 1, 2... 3. wypisujesz wynik dwójkowy -> szesnastkowy 1. wczytujesz ciąg do tablicy 2. sumujesz od końca ciągu wartości komórek z wagami jak wyżej, tyle że w paczkach po 4 komórki i dla każdej paczki wagi zaczynają się od 2^0. wpisujesz wynik sumowania elementów każdej paczki już w kodzie szesnastkowym do kolejnej wolnej komórki wcześniej utworzonej tablicy char. 3. wypisujesz zawartość tablicy char od końca
 14. Albo (i = 0) i (i < b), albo (i = 1) i (i <= b). A jeśli ma wypisać cyfrę jedności, to printf("%d", s-(10*(s%10))); @Bimbermistrz Przydałoby się wiedzieć jaki to błąd wypisuje Ci kompilator.
 15. Napisałem Ci taki algorytm, jaki potrzebujesz by napisać swój program. To sie nazywa pseudokod. Nie chciałem zabierać Ci przyjemności napisania programu samemu (ew. wersja 2: "nie będę za Ciebie pisał programów"). Są tam polecenia, które znajdziesz w swoim języku programowania i tylko one.
 16. Chcesz zrobić takie coś: int i = 0 float wynik = 0 int x wczytaj x dopóki nie (i > x) {wynik += i i++} wypisz wynik wynik /= x (dla x != 0) wypisz wynik
 17. Pozostaje też pytanie po co używać biblioteki math.h? Ewentualnie do liczby Pi, ale zamiast używać M_PI tutaj kolega sam definiuje jej wartość, przez co biblioteka staje się niepotrzebna.
 18. Masz tu działający kod w C (tylko dorzuć sobie wywołania funkcji i przerób na Cpp jeśli musisz): #include <stdio.h> int main() { int richtig = 0; int falsch = 0; char replay; do { printf("Zapraszam do konkursu\n"); printf("Liczba prawidlowych odpowiedzi = %d\n", richtig); printf("Liczba nieprawidlowych odpowiedzi= %d\n", falsch); printf("Czy chcesz odpowiedziec jeszcze raz?\n"); scanf("\n%c", &replay); } while((replay == ''y'') || (replay==''Y'')); return 0; }
 19. Chodzi o to, żeby program wczytywał i wypisywał liczbę dopóki ona != 42.
 20. wczytaj K; i = 0; (albo 1, zależy, czy zaliczamy 0 do naturalnych) dopóki (i < K): { wypisz K mod i; zwiększ i; }
 21. Marros

  Matematyka

  Jak mi to ktoś zrobi.. to mu pooodziękuję ;) Wykaż, że nie istnieje zbiór wszystkich zbiorów jednoelementowych.
 22. Marros

  Kącik Pracy Domowej [M]

  tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazwa_literowa A na przyszłość: ludzie, nauczcie się korzystać z google i wikipedii, bo tam jest rozwiązanie wszystkiego co byście chcieli, a nikt nie będzie wam zawsze wszystkiego szukał!
 23. Marros

  Piractwo

  Pomysł, że piracenie jest modne to dla mnie jakaś bzdura. To dla niektórych tani sposób zdobycia gry, tyle że nielegalny. Z resztą, nie spotkałem się ze zjawiskiem kupowania piratów od jakichś 8 lat (co nie znaczy, że to nie istnieje, ale mogę mieć jakieś nieaktualne informacje ;P) Trochę ogólnie na temat: A czy posiadanie piratów to naprawdę powód do polowania na czarownice? (nie mówię o kupowaniu, bo to jest totalny bezsens, żeby dawać komuś X zł. za nagranie płytki ;]) W ogóle, gadki niektórych, w stylu: "pewnego razu poszedłem do kolegi i zobaczyłem, że ma pirata. od tego czasu nie jest już moim kolegą, nienawidzę go i się do niego nie odzywam, a wszyscy którzy mają piraty to straszni kryminaliści i dla takich to tylko kara śmierci, bo ja mam same oryginały i zobaczcie jaki jestem super" są irytujące. Jak masz oryginały to się ciesz, ale wyluzuj trochę z innymi. Oczywiście może to się niepodobać, ale to twoja osobista sprawa, innych możną tylko uświadamiać, a nie obrażać się na nich i wyzywać od najgorszych. Inne teksty: "wszyscy kupują piraty, a ze mnie się śmieją, (wersja alternatywna: dziwią mi się bardzo mocno) jak kupię jakiegoś oryginała" - to ich problem, nie twój, co to ciebie obchodzi? Wracając do Ciebie.. :P >Ja od czasu Mario (nawet nie wiem czy był kiedyś oryginał do kupienia, bo miałem je na dyskietce. ) >zrozumiałem że okradanie kogoś z jego pracy jest złe i teraz mam same oryginały. I wiem że robię dobrze,z >Tym Mario to wiecie przypadkiem czy można gdzieś było kupić?Bo wtedy miałem 7 lat i nie pamiętam czy była >taka mozliwość,ale wiem na 100% że miałem je ze szkoły. Brawo, grzeczny chłopiec, a teraz idź do mamy to dostaniesz cukierka. Czy ktoś Cię tutaj naprawdę miałby skrzywdzić za to, że będąc dzieckiem miałeś kopię jakiejś gry? Po co się tak bardzo tłumaczyć? Dajcie wszyscy spokój, to nie jest przecież koniec świata. Ja przynajmniej nie widzę w tym nic specjalnie złego. "Jako dziecko załatwiałem swoje potrzeby w majtki, bo wiecie, ja naprawdę byłem mały i nie wiedziałem, że tak nie należy, ale teraz tak nie robię, uwierzcie!" To coś mniej więcej w tym stylu. Zresztą ciekawe, czy każdy, kto mówi "ja mam same oryginały" myśli także o Windowsie i innych zainstalowanych programach. Nie, żebym wątpił, to tylko moja dociekliwość. >W dosłownym tłumaczeniu,ale w przeności ?Niekoniecznie :) Dosłownie tłumaczyć to sobie możesz z angielskiego ;] Gra to gra (i program), a program to program (można powiedzieć, że zbiór gier należy do ciała zbioru programów ;), używaj precyzyjnych pojęć. Gazety są po to, żeby ratować nas w krytycznych sytuacjach. Np. kiedy zabraknie pap... zresztą nieważne ;P Może tak, może nie, chodziło mi o źródło tych danych (jakieś badania, czy coś). Gazety mają to do siebie, że zdarza im się pisać bujdy na resorach, dlatego nie trzeba wierzyć we wszystko co piszą.
 24. Marros

  Piractwo

  A skąd Ty możesz _wiedzieć_ co zrobi ktoś inny? Wypowiadaj się za siebie. >Pod słowem ,,gry'''' mogą się znajdowac wszystkie programy,gry dostępne Pod słowem "gry" znajdują się.. gry, a nie cokolwiek innego. >Co prawda komputer do samego grania nie służy ale ponad 80 % kupiła komputer tylko Co Ty nie powiesz. Skąd niby masz takie dane, hę? Staraj się używać argumentów, które maja jakąś wartość, a nie są tylko niepotrzebnymi przypuszczeniami.