3men

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O 3men

 • Ranga
  Obywatel
 1. 3men

  Darmowy tydzień w Age of Conan

  a po co reanimować trupa?
 2. AoC to jedna z naprawdę niewielu gier mmo, która ma end ( bez game), który można osiągnąć maks w 6 miesięcy - potem "nie ma już nic", tylko nuda...
 3. ad primo: nie komentowałem cytowanej przez Ciebie wypowiedzi, mało tego zgadzam się z nią z małą jednak uwagą, wcale z niej nie wynika że dotyczy to serwera PvE. ad secundo: "...lub czasopism...", też niby mało znaczące, a jednak :), ad tertio: mając BK t3, gildia dostaje określone bonusy - jak powszechnie wiadomo. Są one tak zauważalne podczas open pvp, że każda, mająca ambicje gildia chce posiadać własny. Sprzęt dostępny za pvp lvl jest ogólnie dostępny lecz każdy dodatkowy bonus jest mile widziany. Dla przykładu na 2 lvl pvp z samych tylko pvp itemków mamy około 10 inv. na obrażenia i mniej więcej tyle samo na magie. Dodanie do tego to, co daje BK sprawia, że nasza "przeżywalność" wzrasta dość radykalnie, że nie wspomnę o magic rating, tap health/mana/stamina. Podczas walk na mini, a szczególnie open pvp są to bonusy, z których nikt nie chce zrezygnować i uwierz mi, nikt tu nie bawi sie w ceregiele, i nie pyta czy może łaskawie zgodzicie sie na siege. GM i owszem ma pewne pole manewru z ustalaniem daty i godziny, ale w razie gdy oblegani nie będą w stanie wystawić pełnych 2 rajdów, to atakujący tylko będa się cieszyć i napewno skorzystają z okazji. co do linków, to nie muszę ich dawać, bo sami poddaliśmy bez walki siege, więc moje słowo musi Ci wystarczyć "kolego". BK zastaliśmy całkowicie zniszczony i nikt nas się nie pytał czy to "be" czy "cacy". Na zakończenie dodam jedynie, że - co inni także już zauważyli - Twój protekcjonalny ton staje sie co najmniej męczący :)
 4. już Ci tłumaczę: po pierwsze (na PvP serwerach) oblegać można tylko i wyłącznie Battle Keep, który nie jest w mieście gildyjnym tylko w innej instancji i aby go wybudować trzeba wcześniej mieć Keep t3 w mieście gildyjnym, po drugie, bonusy daje tylko i wyłącznie Battle Keep i budynki przy nim, które są takie same jak w mieście gildyjnym i też trzeba je wybudować (choć dużo taniej), a co za tym idzie gildia, która nie ma postawionego Battle Keep''a (a spotów pod nie jest tylko 8), i zapisuje się na siege, nie posiada bonusów, które daje Battle Keep, więc ma niższy weapon def, rezisty, ma mniej HP itp. ergo mniejsze szanse. Co więcej, żeby zapisać się na siege, trzeba wydać tzw. punkty gildiowe, które uzyskuje się podczas siege''ów i za wygrane (3 pkt) i przegrane (1 pkt) mini-gry, mało tego, tych punktów trzeba mieć dwa razy więcej niż gildia, której BK chcemy zdobywać. Innymi słowy, stawiamy miasto gildyjne, w nim Keep t3, potem dopiero w innej instancji Battle Keep i budynki, które mają podobną gradacje t1, t2 i t3 (i wzrost bonusów wraz ze wzrostem tier). Zapisać się na siege może każda inna gildia z tym, że przejąć spot może tylko ta, która nie jest w posiadaniu BK, te które go mają, poprzez zniszczenie BK i reszty budynków przy nim, poważnie osłabiają atakowaną gildie gdyż cd na odbudowę jest długi. Informacja, że BK jest mozliwy do zaatakowania jest wyświetlany na chacie gildiowym z 24 godzinnym wyprzedzeniem, a w przypadku jesli inna gildia zapisze sie na siege w PvP Option jest info jaka to gildia. GM danej gildii może "ustawiać" w pewnym zakresie przedział czasowy, kiedy siege będzie dostępny ale tylko wtedy, gdy nikt sie nie zapisał wcześniej. Owszem, może być taka sytuacja, że BK będzie nie broniony, bo nikt nie przyjdzie :) Tak sprawa się ma na sererach PvP, jak na PvE nie wiem, możliwe że tak jak to przedstawiłeś, ale o tym że grasz na Bori napisałeś, zdaję mi się, dopiero w ostatnim poście.
 5. @MarcusBrutus >Po pierwsze "siege" czyli oblężenie jest możliwe tylko w przypadku gildii które posiadają w swoim mieście battlekeep, czyli w zasadzie mają swoje miasta w pełni rozwinięte. Co oznacza, że obie gildie biorące udział w oblężeniu będą mialy w zasadzie te same bonusy z budynków< trochę to dalekie od prawdy.. >Po drugie oblężenie to tak na prawdę minigra PvP, czyli mówiąc jasno rodzaj rozgrywki na którą obie strony się umawiają. Co z koleji oznacza, że nie ma możliwości by "wypasieni na początku" zmusili do walki "świe tez nie do końca prawda, bo "umawia" się atakujący tylko, obrońcy nie maja wyjścia :)
 6. wiem jedno, nie zagram nawet za darmo w grę, w której moją ukochaną klasę nazwano "Furia" lol, stanowczo protestuję przeciwko takim praktykom, nawet jesli słowo "kapłan", czy nawet sługa" Seta może być w Polsce potraktowane jako bluźnierstwo przez niektórych (wiadomo których) :)) nie wiem czy rosyjskie serwery już ruszyły, bo powinny chyba, ale jakoś nie zauważyłem gwałtownego odpływu Rosjan z AoC, to powinno być wskazówką dla CDP, że jest spora szansa na trafienie kulą w płot, bez względu na to czy serwer będzie PvE czy PvP, czy nawet oba jednocześnie.
 7. może polski serwer w WoW i miałby racje bytu, ale AoC jakos nie bardzo widzę, co innego, gdyby cdproject zlokalizował nam wersje EU - skoro na angielskich serwerach graja Hiszpanie, Francuzi i uzywaja swoich narodowych języków, to czemu my nie możemy? w zupełności wystarczyłoby gdyby był nasz język jako opcja - tylko tłumaczone przez ludzi a nie freeware translator :)
 8. @ Zaknaf mała literówka: powinno być chyba "War wymioty"
 9. mam nadzieję, że nie będzie to jakis epax, które lecą w Pointan i w ah są za grosze :)
 10. do conana najbardziej pasuje debuger, a Ek tylko jako gadżet na pułkę, bo do grania, to na razie nie bardzo się nadaje