MetAtroN

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  140
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez MetAtroN

 1. Klawiatura świetna. Przydatna nie tylko do gier, ale i do wszelkiego rodzaju programów np. graficzncy czy podobnych. Droga jak diabli, ale z upływem czasu będzie tanieć na pewno.
 2. MetAtroN

  Sony określa daty wydań nowych gier

  Ciekawe czy uda im się wystartowac z Home, tak jak planowane to było na październik. I co równie ważne czy będzie to też u nas działac od razu czy podobnie jak w przypadku PSStore odłożone zostanie na "świętego nigdy"
 3. MetAtroN

  Spore - nadchodzi rewolucja?

  Podobno w Lipsku mają pokazac grywalne demo. Szkoda tylko że pokaz zamknięty.
 4. no zobaczymy jak to będzie wyglądac tym razem. Już się nie mogę doczeka eventu 24 sierpnia i samej gry :]
 5. MetAtroN

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Tak jest :) Do PS3 pasują dyski SATA. Przed kupnem polecam jednak poszuka jakiejś listy kompatybilności, ew. coś dokładniej o tym poczytac, żeby nie było problemów.
 6. MetAtroN

  High Definition? A co to?

  Co HD to HD :] Na początku grałem na normalnym TV, jakoś obrazu była w kategorii: ''znośna'' ale po podłączeniu PS3 do HDTV... cud, miód i orzeszki! nie ma już mowy o zejściu szczebel niżej :D BTW Wszystkie gry na PS2 i na PS3 mam oryginalne i nie zamierzam tego zmieniać.
 7. MetAtroN

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Tak jest. Konsola jest tak zbudowana, że wyjęcie i wymiana dysku nie stanowi żadnego problemu - wymaga tylko zdjęcia niewielkiej zaślepki i odkręcenia paru śrubek. Wszystko jest banalnie proste. Do PS3 pasują dyski takie jak od laptopów, 2.5".
 8. Wyjdzie w terminie, a nawet jakby się opóźnił to co z tego, są jeszcze inne gry :]
 9. MetAtroN

  Rasistowski Resident Evil 5?

  Zapędziłem? Nie. Niczego nie proponuję. I nie ''innym nacjom'' tylko wszystkim. Twierdzę tylko, że ludziom się w du**** poprzewracało. Ludziom brakuje dystansu. Mamy wokoło aż nadto przykładów. Co chwila jakiś polityk skarży drugiego, bo mu sie nie spodobało go tamten idiotą nazwał - a że się tak spytam, kto płaci potem za procesy? Zamiast się skarżyc, lepiej by się zabrał za robotę i udowodnił, że idiotą nie jest. Pamiętacie aferę z Jedwabnym? A może kwestia żądań Żydów co do zwrotu majątków sprzed wojny? A niemieckie ''Towarzystwo Wypędzonych'' czy jak oni się tam nazywają? Na litośc! Przegraliście tę cholerną wojnę, pogódźcie się z tym wreszcie. Może my zaczniemy wysuwac żądania wobec Niemiec, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii, Węgier - przecież kiedyś ich terytoria należały do Polski? Przykłady można mnożyc w nieskonczonośc.
 10. MetAtroN

  Sony pozwane przez Kościół?

  A bo ja wiem? Nie robiłem nigdy żadnej gry i nie mam wykształcenia prawniczego. Twoje stanowisko wynika z dogłębnej znajomości prawa, czy tylko ''tak Ci się wydaje''? Owszem wartości intelektualne i takie tam inne blablabla, ale nie możemy popadac w paranoję. Akcja GTA IV nie będzie się toczyc w NY. Ale tylko nazwa miasta została zmieniona, reszta jest taka sama. Bo NY burzyło się, ze nie chce byc kojarzone z przestepczoscią. ijasne :/ Jakim kretynem trzeba by byc, żeby opierac swoje opinie o mieście na podstawie gry? Nie wiem jak was, ale mnie np. gra w GTA San Andreas (będące do złudzenia podobne do LA) nie zniechęciła do miasta. Wręcz przeciwnie, jazda tymi uliami i wszystkie widoki sprawiły że chciałbym to kiedyś zobaczyc naprawdę. Ja potrafię oddzielic kontekst od przedmiotu, a wy?
 11. MetAtroN

  Rasistowski Resident Evil 5?

  Taaak :] Świat popada w coraz głębszą paranoję :/ Na każdym kroku trzeba uważac co się mówi, co się robi, jak się zachowuje, bo kto wie czy zbyt wysokim uniesieniem brwi nie obrazimy jakieś rasy, religii czy jakiejś mniejszości. Ludziom się w głowie poprzewracało od wolności. Czarni, murzyni czy jak ich tam inaczej nazywają są w tej chwili chyba najbardziej rasistowską grupą na całej planecie - "Kali ukraśc krowę - dobrze. Kalemu ukraśc krowę - źle."
 12. MetAtroN

  Sony pozwane przez Kościół?

  Przeszedłem Resistance, scena z kościołem trwa jakieś 5 minut może. A wykorzystany został, żeby osiągnąć pewien efekt wizualny (w scenie tej z sufitu i ścian zaczynają atakować gracza hordy przeciwnika, ze względu na wysokość sklepienia oraz przestronność budynku powoduje że widok jest naprawdę efektowny, w jakimś magazynie nie wyglądałby tak dobrze), a nie żeby kogokolwiek specjalnie obrazić.
 13. W moim przypadku trudno mówić o jakimś konkretnym tytule. Konsola wygrała ze względu na fakt, że nie trzeba w nią inwestować. A z graniem na kompie są nieustanne problemy. Tu sie coś wiesza, tam jakieś sterowniki nie pasują, albo znów sam PC okazuje się za słaby na dana grę. Z konsolami nie ma takiego problemu. Po prostu wszystkie gry, które po zakupie wymagały tylko otwarcia pudełka i były od razu gotowe do gry. Bez żadnych kombinacji.
 14. MetAtroN

  E3 2007 - Nasze "The best of"

  Ja bym tam parę rzeczy poprzestawiał, ale myślę że ogólnie mogę sie zgodzić. Jutro się zagłębię i podam swoje typy.
 15. MetAtroN

  Fallout 3 teaser - już jest!

  Trailer jest jak najbardziej trendi, dżezi i jaki tam jeszcze być może, ale o niczym nie świadczy. Widać tylko, że grafika będzie się prezentowała całkiem nieźle, ale o postaciach, ich tworzeniu, sposobie rozwiązania walk czy innych tego typu rzeczy nie mówi nic. Stąd też moja daleko posunięta ostrożność. Jeszcze nie czas się ślinić ;)
 16. MetAtroN

  Sony pozwane przez Kościół?

  Cały ten cyrk jest bezsensowny. I do tego daje precedens do kolejnych roszczeń od innych zainteresowanych. Jak tak dalej pójdzie to zabraknie gier osadzanych w znanych nam miejscach, bo łatwiej będzie wymyślić coś nowego niż prosić każdego o możliwość wykorzystania budynku, ulicy, miasta czy czegokolwiek innego. VaultCitizen0013 >> A jak myślisz, czy przy tworzeniu innych gier producenci się pytali? Jeśli w którejkolwiek grze znajdowała się wieża Eiffla, to czy za pytali się czy mogą jej wizerunek wykorzystać? Jakoś wątpię.
 17. Po wyposażeniu się w PS3 lista znacznie się poszerzyła :] Wiedźmin Fallout 3 GTA IV Litle Big Planet Heavenly Sword Gran Turismo 5 Final Fantasy XIII Metal Gear Solid4: Guns of Patriots Eyedentify God of War III Hot Shots Golf 5 Uncharted: Drake''s Fortune Warhawk lista cały czas pozostaje otwarta :] Ciekawe jak szybko sumaryczna cena gier przekroczy wartość samej konsoli :D
 18. MetAtroN

  Fallout 3 teaser - już jest!

  Jedna fraza, powiedziana przez znajomy głos z F2 jeszcze nie oznacza, że gra będzie dobra. Historia już nie raz pokazywała, że da się zchrzanić wszystko.
 19. MetAtroN

  Sony pozwane przez Kościół?

  Jak dla mnie to kompletna bzdura. Zwłaszcza że gra nie polega na bezczeszczeniu miejsca. Można by się było rzucać gdyby fabuła wymagała od nas, bo ja wiem, obsikania ołtarza czy coś takiego. Ale fakt, że akcja rozgrywa się w danym miejscu? Absurd. To może wszyscy zaczną się rzucać? A bo to jakaś konkretna stacja metra, a bo to ulubiony przystanek autobusowy cioci Gosi... I co jeszcze? Ludziom się od wolności we łbach poprzewracało, ot co.
 20. MetAtroN

  Fallout 3 teaser - już jest!

  No cóż, zbyt wielkiego wpływu na to co z grą zrobią nie mamy. Pytanie tylko czy w to co wypuszczą będzie się w ogóle dało grać. Ciekawe jak długo będziemy musieli czekać na jakieś nowinki. Może tak jak z trailerem będą kapać co miesiąc screenem ;)
 21. MetAtroN

  Fallout 3 teaser - już jest!

  Jak będzie zobaczymy jesienią 2008 ;) To, że gra używa jakiegoś konkretnego silnika znanego z innej gry o niczym nie świadczy. Nie raz zdarzało się, że firma kupowała dany silnik, a potem kompletnie go przerabiała. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
 22. MetAtroN

  Dawcy organów.

  Nikt nie spodziewa się Łódzkiego Pogotowia!
 23. MetAtroN

  Dawcy organów.

  W Polsce jest jeszcze jedne problem związany pośrednio z dawcami organów. Otóż w szkołach medycznych brakuje zwłok na których studenci mogliby przeprowadzać sekcje i uczyć się anatomii. Przeprowadzano badania, które wykazały że lekarz który uczył się na prawdziwych organach a nie fantomach był o wiele lepszy. Ja jakoś nie miałbym zaufania do chirurga który miał w ręku wątrobę ze styropianu i na niej się uczył operować... W tym wypadku też istnieje możliwość przekazania ciała. A takie uczelnie biorą wszystko, ponieważ każdy organ, każda część ciała może się przydać. Tak zdrowa jak i chora. Artykuł o tej tematyce możecie przeczytać tutaj: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53668,4076040.html
 24. MetAtroN

  Dawcy organów.

  myślę że może aż tak ekstremalnie nie jest. ale przypadki, że narządy są wycinane bez zgody rodziny się zdarzają. tyle, że po śmierci bliskiej osoby mało kto ma ochotę ciągać się po sądach.
 25. MetAtroN

  Dawcy organów.

  Taka karta jeszcze nie istnieje. Na razie jest w planach jej stworzenie. U nas jest coś takiego: http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/120 Czytaliście o tym holenderskim show, w którym jakoby umierająca osoba miała oddać nerkę jednemu z 3 uczestników, który miał być przez nią wybrany? Całość wywołała niezłą gorączkę, ale okazała się mistyfikacją. Niemniej jednak skutecznie zwrócono uwagę na problem przeszczepów i dawców organów.