Daedagor

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  43
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Daedagor

 • Ranga
  Przodownik
 1. Daedagor

  DSR 2x

  Zauważyłem też, że mogę to zwiększyć do 4x jak i zmieniać gładkość, która jest obecnie ustawiona na 33%,
 2. Daedagor

  DSR 2x

  Witam wszystkich, Otóż gdy odpaliłem z ciekawości Panel sterowania NVIDIA, zauważyłem, że mogę zmienić sobie rozdzielczość na wyższą. Tj. z 1920 x 1080 na 2715 x 1257 co jest oznaczone jako DSR 2x. Moje pytanie dotyczy tego czy warto się tym zainteresować i to włączyć, gdyż nie mam pojęcia. Pamiętam, że kiedyś na NVIDIA Experience można było ustawić DSR w grach i w sumie działało, później zaś ekran wychodził poza monitor toto wyłączyłem i więcej się nie interesowałem.
 3. Daedagor

  Problem z laptopem

  Serwis odpada bo to nie mój laptop, tylko niby siostry kupiony przez babcię więc zgody nie dostanę, zwłaszcza że wszystko to czego chcą działa dobrze. Ale zastanawia mnie jak to możliwe, żeby LoL, który świeżo po zakupie chodził na maksymalnych detalach bez zacięcia, teraz ma 30 FPSów max i to na very low bez żadnych innych zbędnych dodatków. Używałem różnych programów do czyszczenia czy optymalizacji i nic, jak było tak jest.
 4. Daedagor

  Problem z laptopem

  No niby nie mam, ale z grami to jest dramat, skoro w LoLu na very low mam FPSów tyle, co kot napłakał, tj. poniżej 30-20. Formata robiłem z płyty, tą którą dali przy kupnie lapka, choć później jak się znowu przez instalację sterowników zjebało to z pena. Wiem, że jest mały przycisk obok włącznika, służący do naprawy ale nie było potrzeby jego używania.
 5. Daedagor

  Problem z laptopem

  Bootowałem z pendrive'a, ale później babcia powiedziała, że dali jej jakąś płytę w Windowsem i że wspominali coś o tym małym przycisku, który jest obok włącznika. A co do karty to mam wrażenie graniczące z pewnością, że nie włącza się ona w grach stąd w takim LoLu przy ustawieniach very low FPSy spadają mi do poniżej 30, 20
 6. Witam wszystkich serdecznie, Nigdy nie byłem fanem laptopów, ale gdy wracam ze studiów (gdzie mam peceta), to nie mam innego wyjścia jak z jednego korzystać w domu rodzinnym. Jest to laptop około 3 letni, marki Lenovo, z którym po kupnie nie było, a jakże, problemów. I LoL chodził na maksymalnych detalach bez zacięć, i HS dobrze działał i inne "nowsze" gierki tak do roku 2013, może i dalej. Niestety, po musowym formacie korzystanie z niego to istna mordęga. A spowodowane to było tym, że zamroziła się instalacja sterowników do AMD (z oficjalnej strony), gdzie po paru godzinach zniecierpliwiony człowiek podjął się resetu, który całkowicie zj****ł lapka. Żeby zacząć z nim pracę lub rozrywkę, muszę poczekać z godzinę jak się rozbudzi, gdyż po uruchomieniu tak laguje, że nie da się włączyć kart w Chromie czy nawet głupich folderów. Granie to pozostało mi tylko w starsze gry, o LoLu mogę zapomnieć, ba, Hearthstone na minimalnych ostro zacina! Podejrzewam, że może chodzić o kartę graficzną, gdyż są dwie (Intel HD Graphics 4600 - zintegrowana i normalna Radeon R5 M230) i wydaję mi się, że ta Radeona nie chce odpalać i wszystko działa jedynie na Intelu, który ma problemy z tymi grami. Nigdy też nie byłem fanem AMD i może się na mnie mści XDD Pozostała specyfikacja sprzętu to: - 4,00 GB RAM, Intel Core i5-4210M @ 2.60GHz, Windows 10 Enterprise x64 To chyba tyle, może się uda coś z tym zrobić bez pomocy specjalisty, gdyż ta opcja niestety raczej odpada
 7. Daedagor

  Problem z laptopem

  Witam wszystkich serdecznie, Nigdy nie byłem fanem laptopów, ale gdy wracam ze studiów (gdzie mam peceta), to nie mam innego wyjścia jak z jednego korzystać w domu rodzinnym. Jest to laptop około 3 letni, marki Lenovo, z którym po kupnie nie było, a jakże, problemów. I LoL chodził na maksymalnych detalach bez zacięć, i HS dobrze działał i inne "nowsze" gierki tak do roku 2013, może i dalej. Niestety, po musowym formacie korzystanie z niego to istna mordęga. A spowodowane to było tym, że zamroziła się instalacja sterowników do AMD (z oficjalnej strony), gdzie po paru godzinach zniecierpliwiony człowiek podjął się resetu, który całkowicie zj****ł lapka. Żeby zacząć z nim pracę lub rozrywkę, muszę poczekać z godzinę jak się rozbudzi, gdyż po uruchomieniu tak laguje, że nie da się włączyć kart w Chromie czy nawet głupich folderów. Granie to pozostało mi tylko w starsze gry, o LoLu mogę zapomnieć, ba, Hearthstone na minimalnych ostro zacina! Podejrzewam, że może chodzić o kartę graficzną, gdyż są dwie (Intel HD Graphics 4600 - zintegrowana i normalna Radeon R5 M230) i wydaję mi się, że ta Radeona nie chce odpalać i wszystko działa jedynie na Intelu, który ma problemy z tymi grami. Nigdy też nie byłem fanem AMD i może się na mnie mści XDD Pozostała specyfikacja sprzętu to: - 4,00 GB RAM, Intel Core i5-4210M @ 2.60GHz, Windows 10 Enterprise x64 To chyba tyle, może się uda coś z tym zrobić bez pomocy specjalisty, gdyż ta opcja niestety raczej odpada
 8. Ponad 60 otwartych pakietów z Un'Goro - jedna legendarna karta (Hemet), tak więc w moim przypadku to tak nie działa. Z epickimi kartami sprawa wygląda podobnie.
 9. Daedagor

  Problem z Microsoft Edge

  Tak tak, od zrobienia formata używam tej przeglądarki i naprawdę nie mam nic do zarzucenia, aż do dziś. Kiedy uruchomiłem przeglądarkę to wpierw byłem zdziwiony, że moje poprzednie karty nie wróciły. Kiedy zaś odpalam strony to nie pojawiają się żadne obrazki, wszystko jest w formie drzewka, jakby nie mogło się do końca wczytać. Nie mam pojęcia co się nagle stało, może wy będziecie wiedzieć o co chodzi.
 10. Daedagor

  Windows 10 problem po formacie

  Dobra, przyszedł znajomy informatyk z linuxem i za jego pomocą aktywował konto administratora i można wejść normalnie do systemu, niestety z hasłem i nie wszystko działa jak np. kalkulator czy Edge. Cóż, zrobiłem za pomocą Rufusa bootowanego pena i niestety laptop go nie wczytuje podczas rozruchu a w UEFI wydaje się, że wszystko jest w porządku.
 11. Daedagor

  Windows 10 problem po formacie

  Niestety nic z tego. Laptop nie czyta zbootowanego pendrive''a a BIOSu nie da się włączyć.
 12. Daedagor

  Windows 10 problem po formacie

  Bezpośrednio z dysku. Teraz na innym sprzęcie chcę zrobić bootowanego pendrive''a i zobaczyć czy uda się na nowo zainstalować, bo jak nie to już kompletnie się załamię.
 13. Witam Otóż po wielu nerwach przez wolno działającego laptopa, postanowiłem zrobić formata. O ile na początku wszystko szło dobrze to problemy zaczęły się po kiedy to po ustawieniach ekspresowych najpierw pojawiał się niebieski ekran z napisem "czekaj", który trwał i trwał po czym jak już ruszył - to czarny ekran z samym kursorem gdzie nic nie dało się zrobić. Kiedy i to jakimś cudem minęło - stanęła przede mną bariera, której sforsować nie mogę. A mianowicie pojawia się ekran logowania z dziwnym kontem "inny użytkownik" gdzie muszę wpisać nazwę/maila i hasło. Problem w tym, że za cholerę tego nie znam bo skąd miałbym znać skoro wcześniej żadnego konta logowania nie było. Raz wcześniej pojawiło się, że konto administratora zostało wyłączone.
 14. Witajcie Otóż mam problem z Adresem URL http:/unstop.net/wpad.dat?3324itditd... Mianowicie chodzi o to, że pobrałem coś z neta (nawet nie pamiętam już co), zainstalował mi się jakiś shit i od tej pory kiedy używam Chroma albo Firefoxa to cały czas Eset pokazuje mi ten komunikat, że zablokowano tą stronę URL. Najgorsze jest to, że mimo ustawień Chroma chociażby, przy włączeniu nadal zamiast google.pl to włącza się dziwna strona startowa i cały czas jakieś popupy wyskakują, które właśnie Eset blokuje. Reinstalowałem te przeglądarki już kilkakrotnie, skanowałem komp Esetem też kilka razy, nie mówiąc już o używaniu programów antymalware etc, to i tak nic nie zmienia : / Macie może pomysł jak ten shit usunąć bo staje się to już drażniące.
 15. Daedagor

  Myszki - Jakie używacie?

  Da się przyzwyczaić i to szybko. Cóż, to prezent więc nie narzekam a zawsze chciałem mieć coś takiego :). No, ale nie spodziewałem się, że to będzie bardziej skomplikowane, bo jak na razie z tej konsolki nawet nie korzystam bo nie wiem jak.