Albatros

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1106
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Albatros


 1. Niestety Pillarsy mają też swoją drugą, ciemniejszą stronę. Są to liczne bugi i pewnie jeszcze musi sporo potrwać zanim gra zostanie dobrze załatana. Dzieki Obsidianowi poczułem się jak za starych, dobrych czasów gier Troiki, gdzie ze względu na bug nie mogą pchnąć fabuły do przodu. Mnie spotkało to przy zadaniu "Stalowe Wiatry", ale patrząc na forum Obsidianu nie jestem jedyny niestety.

  Sama gra jest rewelacyjna, oczekiwałem coś w stylu BG i dostałem to w 100%. No prawie, niektóre uproszczenia mnie zdziwiły (np. brak strzał), ale ogólnie mechanika i styl gry to coś na co czekałem, a pewne rozwiązania są dużym usprawnieniem w stosunku do starusieńkiego baldura. W szczególności podoba mi się jak ciekawie zrobili klasę barda/pieśniarza.


 2. Dnia 20.01.2013 o 12:30, Daelor napisał:

  Wszystko robione według instrukcji K4thosa - gra niby działa, ale robi krzaki
  z polskich liter, zarówno w BG jak i BG2 (tak, konwertowałem pliki dialog i dialogf).

  Czy użyłeś konwertera w odpowiednim miejscu i czasie instalacji? Ten konwerter jest dorzucany do katalogu instalki BGT, przez co można się pomylić kiedy i gdzie go użyć. W BG2 problemów ze znakami nie ma, w pliku dialog.tlk zdania mają polską czcionkę i gra wyświetla je poprawnie. To dialog.tlk od BG1 zawiera zmienione znaczki, dlatego konwertera trzeba użyć w katalogu BG1 i to PRZED instalacją BGT. Nie ma opcji - musi działać :)


 3. Jeśli chodzi o ANG/PL wersję, czyli oryginalny voice z polskim napisami, wtrącę swoje trzy grosze. Po tym jak usłyszałem głos Raynora w polskim kliencie (mały szok swoją drogą :o) zacząłem trochę grzebać w plikach i robić małe dochodzenie. Są dwa pliki plPL.SC2Assets, jeden w katalogu mods, waży ok 350 mb i zawiera głownie dźwięki jednostek z potyczek/multi. Natomiast drugi plik znajduje się w katalogu Campaigns, zajmuje prawie 1GB i zawiera, jak idzie się domyśleć, dialogi z kampanii. Oprócz tego w tym pliku zawarte są zdaje się tekstury z polskimi napisami i po podmianie takie bajery jak np. te śmieszne billboardy z 1 misji są po angielsku. Pozostałe napisy w grze są PL, także w filmikach, testuję już parę godzin i gra się o niebo lepiej, polecam! Jedynie czasem pojawią się jakieś polskie odzywki, ale to bardzo rzadko.


 4. Dnia 17.04.2010 o 17:33, ValenBG2 napisał:

  Jakie mody instalowałeś jeszcze? Wklej tu zawartość weidu.log.
  nie moge zainstalować patcha

  Dnia 17.04.2010 o 17:33, ValenBG2 napisał:

  W najnowszej edycji patch jest już zaimplementowany w grze.


 5. Dnia 13.03.2010 o 13:21, paraGaladh napisał:

  Tak, zainstalowane, z tymże WSM się nie poprawiło. Nie ma różnicy.

  A jaką rozdzielczość wybrałeś? Fix z TWM obejmuje tylko 4 popularne rozdzielczości. W tym wątku znajdziesz wyodrębnioną poprawkę z TWM, bez reszty komponentów: http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257&postdays=0&postorder=asc&start=0

  Najpierw instalujesz Widescreen Mod (1024x600, 1024x768, 1280x768 lub 1280x800), a następnie fix Zeda (wybierając tą samą rozdzielczość). Musi hulać! Masz tu screen z wątku na zachętę ;)
  http://img190.imageshack.us/img190/187/fixedo.jpg

  Nie będę zniechęcał do grania w BGT, ale chcę tylko wspomnieć, że istnieją pewne różnice w mechanice silnika BG1 i BG2, nie tylko pod względem grafiki i animacji, ale również czarów i zasad. Wiem, że sa tweaki do BGT redukujące te nadmiary expa, ale i tak według mnie gra staje się za prosta.


 6. Nie wiem czy zrozumiałeś moją wypowiedź wcześniejszą. Chodziło mi o to czy przeszedłeś etap tworzenia postaci i wszedłeś już do samej gry? To przycięcie w lewym, górnym rogu dotyczy tylko menu i jest typowe dla BG1, P:T i IWD bez HoW. Sama gra powinna być w tej rozdzielczości jaką ustawiłeś, tylko sam interfejs będzie rozpieprzony. Możesz to naprawić poprawką Zeda (wygoogluj hasło: TWM), z tym że fix dotyczy tylko kilka standardowych rozdziałek.

  P.S. Odradzam BGT i Tutu, pierwsze podejście na nieoryginalnym silniku gry to według mnie grzech ;)


 7. Dnia 26.02.2010 o 20:39, paraGaladh napisał:

  Tyle że od teraz gra włącza się w lewej górnej ćwiartce ekranu

  A rozpocząłeś nową grę i patrzyłeś jak wygląda interfejs? Jeśli dobrze pamiętam menu i filmiki wyświetlają się w starej rozdzielczości, a sama gra działa już w tej jaką podałeś w instalatorze.


 8. Limit doświadczenia możesz zdjąć archaicznym cap removerem o nazwie ''godlike'' bądź modem BG1 Tweaks wybierając interesujący cię komponent.

  Przy przenoszeniu postaci do BG2 doświadczenie jest automatycznie obniżane/podwyższane do granicy 89 000 - 161 000.


 9. Dnia 25.07.2009 o 18:26, karczmiarz napisał:

  niestety gra nie wyszukuje zadnych sesji :(. Moja wersja to oczywiscie 1.70, pozdrawiam

  Bo już nikt prawie w to nie gra. Jeszcze na przełomie 2004/2005 zdarzało mi się znaleźć jakieś serwery, teraz graniczy to z cudem. Prościej będzie znaleźć jakiś graczy na forum i po prostu umówić się na wspólne granie.


 10. Dnia 19.07.2009 o 23:03, misioo napisał:

  Chyba właśnie jak na dzisiejsze standardy ogromnie dużo. A o darmowych patchach dających
  dodatkową zawartość to już daawno nie słyszałem. Co innego DLC za $$ dające dodające
  nową zbroję i nóż.


  Ja porównuję w sumie z tym co wyszło w patchu do DK2. Łatka oferowała m.in. sporo nowych mapek, elitarne potwory, nowy stwór, nową pułapkę itp. Była za darmo. Natomiast dodatek do DK1 nie wprowadzał żadnych zmian w mechanice. Tylko nowe mapki. Cena? Wtedy gry były drogie, podstawka chodziła po 150 to dodatek pewnie nie mniej niż 79 zł. A to tylko 2 lata różnicy, nie można więc mówić o "innych czasach" przy premierach tych gier. Bo dziś faktycznie mało kto wydaje już takie fajne pacze.


 11. Miałem 9 lat kiedy pogrywałem w ten zacny tytuł. Bardzo mocno podziałał na moją wyobraźnie, te wrzaski potworów itd. :D

  Wyszedł jeszcze dodatek The Deeper Dungeons, ale dodaje tylko jeśli dobrze pamiętam coś koło 15 nowych map. Jak na dzisiejsze standardy to strasznie kiepsko, już darmowe patche czasem oferują więcej ;)


 12. Dnia 15.07.2009 o 01:47, bartog123 napisał:

  To nie znaczy, że mam mówić, że jest okej. Jest do bani w porównaniu z piętnastką CRT. Więc nie pieprz.

  No wiadomo nie ma co porównywać do 15'' CRT. Ale tragedii nie ma, oczu mi nie wypaliło ;)


 13. Dnia 15.07.2009 o 00:47, bartog123 napisał:

  > jak ma sie gra na monitorze 22"? :)
  na 19'' jest do bani, więc zrozum ;(

  Ja grywałem w BG1 (w oryginalnej rozdzielczości, bez widescreen mod) na 22 calowej panoramie i nie narzekałem. Od zawsze powtarzam sobie, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Mam tylko czarne pasy po bokach w celu zachowania proporcji 4:3.


 14. Czołem! Poszukuję wszelkich zabawnych, ironicznych oraz obraźliwych tekstów bezimiennego. Czy możecie pomóc i przypomnieć mi w jakich momentach gry Bezi używa fajnych tekściorów? Chodzi przykładowo o wszelkie odzywki typu "w dupie mam przeznaczenie" albo "chyba przywalę ci w mordę" do jednego z najemników na farmie Onara. Kultowy tekst o dupie jeszcze jaki pamiętam to do Sentenzy ;) Jeśli pamiętacie jeszcze jakieś takie sytuacje to wypiszcie je ze wskazaniem miejsca i osoby do której się tak zwraca. A może istnieje jakaś wypisana lista takich tekstów? Dzięki z góry za pomoc :)

  P.S. Nie chcę zaśmiecać wątku, ale mile widziane też sytuacje z pierwszej części, którą praktycznie już nie pamiętam. Jedyne co kojarzę z jedynki to słynną odzywkę z pocałowanie Gomeza w dupę, ale do kogo to mówił to już nie pamiętam ;)