Albatros

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1106
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Albatros

 1. Albatros

  Pillars of Eternity - recenzja

  Niestety Pillarsy mają też swoją drugą, ciemniejszą stronę. Są to liczne bugi i pewnie jeszcze musi sporo potrwać zanim gra zostanie dobrze załatana. Dzieki Obsidianowi poczułem się jak za starych, dobrych czasów gier Troiki, gdzie ze względu na bug nie mogą pchnąć fabuły do przodu. Mnie spotkało to przy zadaniu "Stalowe Wiatry", ale patrząc na forum Obsidianu nie jestem jedyny niestety. Sama gra jest rewelacyjna, oczekiwałem coś w stylu BG i dostałem to w 100%. No prawie, niektóre uproszczenia mnie zdziwiły (np. brak strzał), ale ogólnie mechanika i styl gry to coś na co czekałem, a pewne rozwiązania są dużym usprawnieniem w stosunku do starusieńkiego baldura. W szczególności podoba mi się jak ciekawie zrobili klasę barda/pieśniarza.
 2. Albatros

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Czy użyłeś konwertera w odpowiednim miejscu i czasie instalacji? Ten konwerter jest dorzucany do katalogu instalki BGT, przez co można się pomylić kiedy i gdzie go użyć. W BG2 problemów ze znakami nie ma, w pliku dialog.tlk zdania mają polską czcionkę i gra wyświetla je poprawnie. To dialog.tlk od BG1 zawiera zmienione znaczki, dlatego konwertera trzeba użyć w katalogu BG1 i to PRZED instalacją BGT. Nie ma opcji - musi działać :)
 3. Albatros

  Dungeon Keeper 1&2 (temat ogólny)

  Najlepiej ściągnąć starszą wersję, a również grywalną 0.39, która nie wymaga obrazu CD - na stronie autora już niedostępna, ale do wygooglowania.
 4. Albatros

  StarCraft 2 - temat ogólny [M]

  Klucze dodawane do dema to dobry gest ze strony blizza, tym bardziej że w demie nie ma żadnego ograniczenia oprócz czasowego, jest to więc trial a nie demo. Ja bym z chęcią przyjął klucz do sc2 jeśli nie potrzebujesz:-)
 5. Albatros

  StarCraft 2 - temat ogólny [M]

  Jeśli chodzi o ANG/PL wersję, czyli oryginalny voice z polskim napisami, wtrącę swoje trzy grosze. Po tym jak usłyszałem głos Raynora w polskim kliencie (mały szok swoją drogą :o) zacząłem trochę grzebać w plikach i robić małe dochodzenie. Są dwa pliki plPL.SC2Assets, jeden w katalogu mods, waży ok 350 mb i zawiera głownie dźwięki jednostek z potyczek/multi. Natomiast drugi plik znajduje się w katalogu Campaigns, zajmuje prawie 1GB i zawiera, jak idzie się domyśleć, dialogi z kampanii. Oprócz tego w tym pliku zawarte są zdaje się tekstury z polskimi napisami i po podmianie takie bajery jak np. te śmieszne billboardy z 1 misji są po angielsku. Pozostałe napisy w grze są PL, także w filmikach, testuję już parę godzin i gra się o niebo lepiej, polecam! Jedynie czasem pojawią się jakieś polskie odzywki, ale to bardzo rzadko.
 6. Albatros

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Tawerna zmieniła adres na hrothgar.pl
 7. Albatros

  Dungeon Keeper 1&2 (temat ogólny)

  No to Chiny mają powód do radości. Zmniejszy się bezrobocie dzięki nowym stanowiskom pracy dla farmerów.
 8. Albatros

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Jeśli dobrze pamiętam to wystarczy sprzedać przedmiot w sklepie i kupić go ponownie.
 9. Albatros

  Baldur''s Gate + Mody - temat ogólny

  Skąd brałeś TDD, z płyty może? Jeśli tak to spróbuj ściągnąć stąd v1.12. http://america.iegmc.net/tdd-weidu/
 10. Albatros

  Baldur''s Gate + Mody - temat ogólny

  Forum TH przeniosło się na nowy serwer: http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm
 11. Albatros

  Baldur''s Gate + Mody - temat ogólny

  Jakie mody instalowałeś jeszcze? Wklej tu zawartość weidu.log. nie moge zainstalować patcha W najnowszej edycji patch jest już zaimplementowany w grze.
 12. Albatros

  Baldur''s Gate + Mody - temat ogólny

  Musisz wypakować zawartość moda (plik exe, tp2 i katalog) do katalogu z BG i dopiero wtedy odpalić instalator.
 13. Albatros

  Baldur's Gate

  A jaką rozdzielczość wybrałeś? Fix z TWM obejmuje tylko 4 popularne rozdzielczości. W tym wątku znajdziesz wyodrębnioną poprawkę z TWM, bez reszty komponentów: http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257&postdays=0&postorder=asc&start=0 Najpierw instalujesz Widescreen Mod (1024x600, 1024x768, 1280x768 lub 1280x800), a następnie fix Zeda (wybierając tą samą rozdzielczość). Musi hulać! Masz tu screen z wątku na zachętę ;) http://img190.imageshack.us/img190/187/fixedo.jpg Nie będę zniechęcał do grania w BGT, ale chcę tylko wspomnieć, że istnieją pewne różnice w mechanice silnika BG1 i BG2, nie tylko pod względem grafiki i animacji, ale również czarów i zasad. Wiem, że sa tweaki do BGT redukujące te nadmiary expa, ale i tak według mnie gra staje się za prosta.
 14. Albatros

  Baldur's Gate

  A jaka jest treść błędu? Wklej zawartość weidu.log.
 15. Albatros

  Baldur's Gate

  Nie wiem czy zrozumiałeś moją wypowiedź wcześniejszą. Chodziło mi o to czy przeszedłeś etap tworzenia postaci i wszedłeś już do samej gry? To przycięcie w lewym, górnym rogu dotyczy tylko menu i jest typowe dla BG1, P:T i IWD bez HoW. Sama gra powinna być w tej rozdzielczości jaką ustawiłeś, tylko sam interfejs będzie rozpieprzony. Możesz to naprawić poprawką Zeda (wygoogluj hasło: TWM), z tym że fix dotyczy tylko kilka standardowych rozdziałek. P.S. Odradzam BGT i Tutu, pierwsze podejście na nieoryginalnym silniku gry to według mnie grzech ;)
 16. Albatros

  Baldur's Gate

  A rozpocząłeś nową grę i patrzyłeś jak wygląda interfejs? Jeśli dobrze pamiętam menu i filmiki wyświetlają się w starej rozdzielczości, a sama gra działa już w tej jaką podałeś w instalatorze.
 17. Albatros

  Baldur's Gate

  Limit doświadczenia możesz zdjąć archaicznym cap removerem o nazwie ''godlike'' bądź modem BG1 Tweaks wybierając interesujący cię komponent. Przy przenoszeniu postaci do BG2 doświadczenie jest automatycznie obniżane/podwyższane do granicy 89 000 - 161 000.
 18. Albatros

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Kłamstwo! A na smoku to kto padł? ;-)))))
 19. Albatros

  Dungeon Keeper 1&2 (temat ogólny)

  Bo już nikt prawie w to nie gra. Jeszcze na przełomie 2004/2005 zdarzało mi się znaleźć jakieś serwery, teraz graniczy to z cudem. Prościej będzie znaleźć jakiś graczy na forum i po prostu umówić się na wspólne granie.
 20. Albatros

  Retrogram – Dungeon Keeper

  Ja porównuję w sumie z tym co wyszło w patchu do DK2. Łatka oferowała m.in. sporo nowych mapek, elitarne potwory, nowy stwór, nową pułapkę itp. Była za darmo. Natomiast dodatek do DK1 nie wprowadzał żadnych zmian w mechanice. Tylko nowe mapki. Cena? Wtedy gry były drogie, podstawka chodziła po 150 to dodatek pewnie nie mniej niż 79 zł. A to tylko 2 lata różnicy, nie można więc mówić o "innych czasach" przy premierach tych gier. Bo dziś faktycznie mało kto wydaje już takie fajne pacze.
 21. Albatros

  Retrogram – Dungeon Keeper

  Miałem 9 lat kiedy pogrywałem w ten zacny tytuł. Bardzo mocno podziałał na moją wyobraźnie, te wrzaski potworów itd. :D Wyszedł jeszcze dodatek The Deeper Dungeons, ale dodaje tylko jeśli dobrze pamiętam coś koło 15 nowych map. Jak na dzisiejsze standardy to strasznie kiepsko, już darmowe patche czasem oferują więcej ;)
 22. Albatros

  Baldur's Gate

  No wiadomo nie ma co porównywać do 15'' CRT. Ale tragedii nie ma, oczu mi nie wypaliło ;)
 23. Albatros

  Baldur's Gate

  Ja grywałem w BG1 (w oryginalnej rozdzielczości, bez widescreen mod) na 22 calowej panoramie i nie narzekałem. Od zawsze powtarzam sobie, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Mam tylko czarne pasy po bokach w celu zachowania proporcji 4:3.
 24. Albatros

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  lydathegreat & Merovingian --> Dziękować.
 25. Albatros

  Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

  Czołem! Poszukuję wszelkich zabawnych, ironicznych oraz obraźliwych tekstów bezimiennego. Czy możecie pomóc i przypomnieć mi w jakich momentach gry Bezi używa fajnych tekściorów? Chodzi przykładowo o wszelkie odzywki typu "w dupie mam przeznaczenie" albo "chyba przywalę ci w mordę" do jednego z najemników na farmie Onara. Kultowy tekst o dupie jeszcze jaki pamiętam to do Sentenzy ;) Jeśli pamiętacie jeszcze jakieś takie sytuacje to wypiszcie je ze wskazaniem miejsca i osoby do której się tak zwraca. A może istnieje jakaś wypisana lista takich tekstów? Dzięki z góry za pomoc :) P.S. Nie chcę zaśmiecać wątku, ale mile widziane też sytuacje z pierwszej części, którą praktycznie już nie pamiętam. Jedyne co kojarzę z jedynki to słynną odzywkę z pocałowanie Gomeza w dupę, ale do kogo to mówił to już nie pamiętam ;)