Renchar

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2119
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Renchar

 1. Te niezapomniane akcje w ciemnościach. gdzie aby korzystać z latarki trzeba używać tylko pistoletu jak pamiętam. :D  To były czasy.  Doom 3 postarzał się bardziej niż HL2.
 2. Nie wiem jak w jedynce, ale przykładowo w 2 mi konto skasowali pisząc że skoro nie logował się pan przez 4 lata usuwamy pańskie konto by zrobić miejsce dla innych graczy coś w tym stylu.
 3. Aktualnie kategoria wiekowa nie daje nic. Gdy ludzie nie mieli netu i wszystko kupowało się w sklepach to może miało to sens. Co jakiś czas zdarzył się rodzic co patrzył na kategorie wiekową. Jednak reszta nie ma pojęcia co znaczą te znaczki. Większość osób kupuje już elektronicznie sam za dziecka robiłem przelewy na drukach pocztowych i gry mi dochodziły mimo że wiekowo nie powinienem w dane tytuły grać. Kiedyś się dawało dobrać do danych tytułów mimo że dostęp był slaby, a teraz to jak dzieciak będzie chciał to i tak daną grę zdobędzie legalnie lub nielegalnie. Przykładowo w WoWie spotkałem sporo dzieciaków co nie pracowały , a zawsze miały kasę na prepki i rzeczy ze sklepiku. Rodzice sami dawali lub bachory podkradały. W pracy mojej koleżance dzieciak wmówił że wiedźmin 3 uczy go historii Polski. Rodzice sami dają się wyrolować. Wiek na okładce tego nie zmieni.
 4. Mi to nie przeszkadza. Dodatkowo chyba mówiono że będzie można przełączyć widok jak pamiętam. Pierwsza prezentacja wszystko wyjaśni. Nie ma co skreślać projektu jak się go nie widziało. Ludzie nastawili się na coś w stylu wiedźmina tylko że w przyszłości. W sumie ja też, ale dobrze wykonanego FPS też przygarnę. Wszystko zależy jak nas zaskoczą.
 5. Człowiek się męczył z niektórymi bossami , a on je tu na luzie klepie.
 6. Swego czasu EA gadało że gry dla pojedyńczego gracza umierają. Dając argument w stylu że lepiej wypuścić gre z mikrotranzakcjiami i otwartym światem. Gdzie gracze będą ciągle do danego tutułu wracać ( czyli wydawać pieniądze). Zamiast grać tylko przez 20 - 60 godzin i odłorzyć tytuł. 
 7. Electronic Arts ogłosiło, że w Battlefield 1 została udostępniona za darmo mapa. To za inne mapki sieciowe jak przypuszczam karzą sobie płacić o zgrozo.
 8. Niestety mi się takie perełki nie trafiły :/ Mam jeszcze parę kasetek, ale jak pamiętam wszystkie były leciutki.
 9. Bardziej boli to chyba firmy niż gracz bo z tego co pamiętam większość graczy Overwatcha na konsolach ma podpiętą myszkę i pada. Bliza to bolało że sporo osób nie gra na padzie. Chciał bym połączenia platform. Szybsze wyszukiwanie ludzi w bijatykach.
 10. Przecież gry z tej serii zawsze były liniowe aż do bólu Właśnie tych liniowych gier jest za mało ciągle dostajemy gry z otwartym światem. Który albo jest nudny lub w misjach robi się jakieś pierdoły jak zbierz 10  roślin , zabij iluś tam czy inne barachło. Wolał bym więcej liniowych gierek w stylu DMC 3 czy Legacy of Kain z zagadkami gdzie nie prowadzą za rączkę.
 11. Renchar

  Vampyr - poznaliśmy wymagania sprzętowe

   Dużo wtop już było :D z wersjami PC ja bym uważał z wczesnym kupnem ^^.
 12. Renchar

  Polski rząd bierze się za loot boxy

  Ale co popierasz. Przecież ta wypowiedź całkowicie nic nie wnosi bo twórcy dawali nam pełne produkty. Przykładowo EA dała całego battlefronta 2 nic nie trzeba było dokupywać by grać singla. Odblokować przedmioty, postacie itp wszystko mogłeś wyfarmić za nic nie trzeba było płacić. To ze odblokowanie tego wszystkiego zajęło by wieki to inna opowieść. Sprawa ze skrzynkami była taka że ci co kupowali nie wiedzieli co trafią i ile jest procent na dany przedmiot. Można było władować 2 tysie i nie trafić tego co chciałeś.  Dodatkowo w sieci dawały przewagę i o to się rozchodziło. Więc ta wypowiedź rządu jest napisana na odwal się bez konsultacji z kimś obeznanym w tej sprawie.
 13. Renchar

  Disgaea 5 Complete zmierza na PC

  Może kiedyś "3 i 4" też wylądują na PC Trochę tak dziwnie że puszczają losowo na PC 1-2- 5. Ja wolał bym 4 jedyna cześć której nie ograłem na konsoli.
 14. To idąc dalej taka skórka jak Basenowa Fiora powinna być z miejsca skasowana bo ma tylko stanik.  :D
 15. Trochę pojechali z tym porównaniem nowej wersji do starych. Spyro z przeciwnikami wyglądali jak ciosani z bloków, ale nie było takiej pikselozy jak tu pokazali. Włączali pierwsze części na 50 calach bo inaczej tego nie widzę. Nie mniej zacnie gierka wygląda będzie się grało.
 16. Nic specjalnego w kolekcjonerce dla mnie. Raptor jeszcze by uszedł za to koń bieda totalna. Ładniejsze wierzchowce będą do odblokowania i wydropienia :P.
 17.  Ja tak zrobiłem przy ostatniej premierze. Spojrzałem na gry kupuje konsolkę na premierę. Potem 9 miesięcy Ps4 stała bo gry co mi się podobały zostały przesunięte. Jedna całkowicie skasowana. Teraz tego błędu nie popełnię. Ps5 kupi się 2-3 lata po premierze.
 18. Podał byś jakiś przykład. Remasterów prostych gierek które słabo wypadły. Przy takim Crashu sam Activision miał opad szczęki że ta gra się tak niesamowicie dobrze sprzedała. Dlatego właśnie jest zielone światło dla Spyro. Dodatkowo mówisz czasy się zmieniły, a ciągle dochodzi nam prostych gier 2D i 3D. W dodatku remastery platformówek policzył byś na jednej łapie i wszystkie dobrze się sprzedały. Nie wiem skąd to ci się ubzdurało że te gry się nie sprawdzają skoro odbiorców jest multum.
 19. Wiesz niektórzy się napalili na tego wcześniejszego Preya. Mimo że nie wiadomo czy ta gra była by lepsza fabularnie od tego co wyszedł to smak pozostał. Nowy Prey nie jest zły po prostu ludzie nie na to liczyli i część osób będzie go gnoić nawet jak by nie miał wady. Najgorszym minusem wersji od Arcane byli przeciwnicy.
 20. Z tego co wiem bywało tak już wcześniej, że exclusive wychodziło na PC. Tak wyszło coś z pod konsol Sony, ale policzył byś je na jednej ręce. W dodatku to gry z PSX i Ps2 były. Nie ma co liczyć że coś w najbliższym czasie z Ps4 wyjdzie na PC. Co najwyżej z Ps3 ,ale to też będzie może jeden 2 exy lub wcale.
 21. wypowiedzieli się sąsiedzi: - On był fanatycznym graczem komputerowym. Może pomyliła mu się rzeczywistość wirtualna z realną? Podglądali go czy co. Myślę że ktoś w zebranej grupce tłumu palnął że często grał na komputerze i już sobie ludzie resztę dopowiedzieli. Mam akurat w rodzinie kilka osób takich plotkarzy przy których lepiej słowa nie wypowiadać bo tworzą zupełnie nowy rozdział historii.
 22. Z tym najmocniejszym bym nie przesadzał. Jest jeszcze Unity, CryEngine który jest całkowicie za darmo i może nawet graficznie przebija Unreal Engine. Epic wygrywa przy wyborze bo jest mnóstwo filmików wyjaśniających co i jak. Dodatkowo Blueprint i masa fajnej zawartości. Po prostu bardziej patrzą przychylnym okiem na początkujące jednostki. Ludzie może patrzą na UE, ale większość firmy już nie koniecznie. Oddawanie 5% z każdego miesięcznego zarobku u dużych korporacji to milionowe koszta które woleli by zachować dla siebie. Prędzej zrobią własny silnik lub wybiorą inny. Ci mniej pazerni wybierają Epic Games :P Co do CryEngine od Crytek widać że zaczynają iść w dobrą stronę i życzę im sukcesów jak Epicowi.
 23. Japonia nie będzie się cackać jak wprowadzą jakieś zakazy w stanach na niektóre gry. Po prostu jej tam nie wydadzą jak już pokazali z kilkoma tytułami. Nie podoba się to nie będziecie mieć. Bądź zrobią taką cenzurę że gra będzie fatalna w porównaniu do Europy czy Azji.
 24. Materiał całkiem spoko jednak za krótko i zbyt delikatnie opowiedziane. Powinniście wziąć przykład z takiego NRGeek z Zagrajmy w Crapa czy BartekGM i mówić tak jak gracz. Czyli co ślina na język nam przyniesie :D Tak to nie ma mocy w porównaniu do tych dwóch panów z YT.
 25.  Ach ja nieszczęsny olałem to demo jak bym wiedział że taka opcja się znajduje. Pobrał bym odblokował jak inni i odpiął konsolkę od sieci by se przyjemnie grać. W sumie to nawet tego jako piracenie ciężko uznać bo sami dali im pełną wersje na tacy :D. Swoją drogą była chyba już kiedyś taka akcja z inną grą jak mi się wydaje.