rzepek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  54
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O rzepek

 • Ranga
  Robotnik
 1. Przeczytałem tekst i komentarze i mam prośbę do autora. Przydałby się taki mini słowniczek co TY rozumiesz przez używane w felietonie pojęcia. Czym jest dla CIEBIE faszyzm, nazizm, prawica, lewica, ekstremizm, wszelkie fobie, równouprawnienie itp. itd. Bez ujednolicenia dyskusja nie ma sensu bo już na pierwszy rzut oka widać, że komentujący inaczej odbierają niektóre rzeczy i każdy pisze o czymś innym.
 2. Na Netflixie. I fakt, serial bardzo  ciekawy i przyjemny w odbiorze. Najbardziej mnie zdziwiły (pozytywnie) efekty specjalne, których niejeden film kinowy może pozazdrościć. Chodzi dokładnie o 3 sezon, do którego jest recenzja. Człowiek przeczyta i chciałby obejrzeć a tu nie ma gdzie :(
 3. Podpowie ktoś gdzie to teraz można normalnie obejrzeć?
 4. Firma tak wsłuchuje się w głosy graczy, że póki co nie wydała wersji na żadną konsole przenośną. Bujać to my.
 5. Masa ludzie nie będzie chciała siedzieć i konsumować. Są ludzie którzy muszą wykazać swoją kreatywność bo to poprostu silniejsze od nich. Druga sprawa to nie każdemu wystarczy taka minimalna kasa, bo jeden będzie chciał jeżdzić fiatem a kto inny mercem najwyższej klasy. Tekst jest trochę naciągnięty, bo kto miałby dać ludziom ten bezwarunkowy dochód? Rząd nie ma własnych pieniędzy a prywatne firmy nie dadzą się ot tak ograbić. Nie po to ludzie walczyli z komuną, żeny teraz do tego wracać.
 6. Chłopie ogarnij się. Jak możesz porównywać postawienie rzeźby do moda jakiejś gry? Moda można zainstalować lub nie. Jak się coś nie podoba to wracasz do podstawowej wersji gry. Wyobraź sobie, że masz w ogrodzie krasnala i dostawiasz mu naprzeciw żabę. Wszystko jest fajnie bo to twój ogród, twój skrzat i twoja żaba - więc jak się nie spodoba to wyrzucisz żabę. Dziewczynka postawiona przy byku to ingerencja w czyjś ogród. Dodatkowo gdyby nie było byka dziewczynka nie miałaby racji bytu więc jeszcze ktoś czerpie korzyści z pracy innego człowieka - to czyste chamstwo a nie kultura uczestnictwa.
 7. Z twojego podsumowania wynika, że ten tekst nie powinien powstać, bo tak samo jak z przedstawieniem - ktoś chce to w grę zagra, a jak nie to nie.
 8. "Nadal są rzesze ludzi, którzy czują się dyskryminowani. A jeśli się czują, to znaczy, że są." Ja czuję się dyskryminowany przez większość mniejszości, a jeżeli ja tak czuję, to tak jest.
 9. "Najważniejszą częścią tej edycji będzie kampania single-player "Sabotaż", z której jesteśmy szczególnie dumni." Naprawdę? Czemu więc ta "duma" nie znalazła się w podstawowej wersji gry? Druga rzecz to zamiast mydlić ludziom oczy może lepiej popracować nad jakością produktu? O ile grafika w grach CI jest zazwyczaj w porządku to gamplay często kuleje. Zresztą co ja się będę rozpisywał, szkoda klawiatury na ludzi co w krytce widzą hejt i czarny PR.
 10. rzepek

  Nintendo Switch bez wymiennej baterii

  Znając życie to po gwarancji większość osób sama sobie to wymieni a ci co nie maja śrubokręta - w pierwszym z brzegu sklepie komputerowym za jakieś 20zł. PS Vita, ta starsza, też ma ponoć niewymienną baterie, której wymiana kosztuje 30zł. Przy cenach za samą baterie to i tak niewiele.
 11. "Wszyscy zginiemy. A na naszych grobach SSI będą grały w StarCrafta. I raczej nie Terranami, chyba, że dla uczczenia pokonanych." Pierwsze zdanie z cytatu jest pewne, nie przymierzając, jak podatki ;) Drugie zdanie to pobożne życzenie autora tekstu. Moim skromnym zdaniem, po tym ja wszyscy zginiemy za sprawą SI, wyłączy się ona wcześniej dając tylko znać tekstem typu "misja wykonana" o ile jej twórca wcześniej to zaprogramuje. Sztuczna inteligencja powinna być zlikwidowana w 100% a każdy człowiek, który chce coś takiego stworzyć powinien być ograniczany. Pewnie niektórzy czytając to zdanie pomyśleli, że jestem jakimś oszołomem, ale prawdziwa sztuczna inteligencja (nie taka jak w grach czy botach) zwana w tekście ogólną, nigdy nie powinna powstać z jednego powodu - sztuczna inteligencja nigdy się nie myli. Taki twór dążący do doskonałości wyeliminuje wszystkie przeszkody stojące na drodze do celu i zakończy działanie lub przejdzie w tryb uśpienia - co akurat nie ma zbyt wielkiego znaczenia, bo albo powstanie nowa sztuczna inteligencja, albo wybudzi sie atara i cykl sie powtórzy (zapomniałem tylko napisać o jednym - człowiek zawsze będzie jedną z przeszkód).
 12. Kiedyś Henry Ford w odniesieniu do samochodów oczywiście powiedział "gdybym zapytał ludzi czego potrzebują powiedzieliby, że szybszych koni". Nie zawsze trzeba słuchać zbiorowości udzielającej się w sieci, która nie ma co ukrywać jest bardzo małą częscią grających osób. Gdyby np. postać podawana w przykładzie była na tyle zła, że nikt niegrałby nią to blizzard sam by wyciągnął wnioski i coś usprawnił. Druga rzecz to projekty z kickstartera w których twórcy pytali graczy czego chcą. Co z tego ostatecznie wyszło? Osobiście nie grałem ale z tego co czytałem to prawie same gnioty więc kolejna cegiełka na rzecz nie słuchania społeczności. Moim zdaniem twórcy niech tworzą po swojemu a my gracze ocenimy i jeżeli się coś nie spodoba to nie będziemy grać.
 13. Może i " Blizzard w Overwatch nie kazał jeszcze nikomu zapłacić za nowe postacie i mapy" ale graczy starcraft 2 doi równo i wytrwale więc i na Overwatch przyjdzie pora. A co do LOLa i WOTa to one nie wynalazły koła na nowo tylko wzięły przykład z
 14. Czyli można liczyć na standardowe ok 10 godzin tak jak większość poprzednich odsłon :)