Jaro7788

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  756
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Jaro7788

 1. Jaro7788

  Still Life 2 ma datę wydania

  Demko było do dupy, więc na wydaniu dwójki w Polsce mi już nie zależy.
 2. Witam serdecznie i życzę owocnego konsulowania w tym Konsulacie. ;) Oto pytanka: 1. Czy The Tempation ukaże się w tym roku? Pierwsze plany chyba zakładały gdzieś okres wakacyjny (ale może pomyliłem z Afterfall), ale ostatnio jakoś niespecjalnie dużo słuchać i fajnie byłoby chociaż orientacyjnie wiedzieć. Nie chodzi mi tu o definitywne odpowiedzi: wystarczy "raczej tak" albo "raczej nie". 2. Kiedy pojawią się nowe informacje na temat gry (i materiały typu zwiastuny itp.)? 3. Jak dużą kampanię reklamową przewidujecie w Polsce i na świecie? 4. Czy jest szansa, że pojawi się demo? 5. Jeżeli tak, to czy ma ono szanse pojawić się również na Xbox Live i PSN? 6. Czy gra zostanie spolonizowana na wszystkie platformy? 7. Jaka to będzie lokalizacja (kinowa/pełna)?
 3. Call of Juarez: Więzy krwi jest praktycznie pewny - ma wydawcę - i to poważnego wydawcę, a nie jakiegoś z drugiej kategorii - a także dość konkretny termin wydania: połowa 2009. Więc o to akurat bym się nie obawiał.
 4. DI to jeden z - niestety wielu - polskich tytułów-widmo, które nie wiadomo, czy, a jeśli tak, to kiedy, się ukażą. Poza tym mamy w tej grupie jeszcze Warhounda, Chrome 2, THEY (CDPR coś strasznie kombinuje, zmienia tytuł, od dawna żadnych nowych newsów na ten temat nie było). Oby taki Afterfall albo Two Worlds: The Tempation do nich nie dołączyły.
 5. Jaro7788

  Killzone 2 podbija Polskę

  To ja już nie wiem - cieszą się, że tyle akurat wysłano do sklepów? To ile w końcu sprzedano? Jak już się pojawią jakieś wiarygodne wyniki, nie ma co się dziwić, że Killzone 2 nie schodzi u nas tak mocno jak chociażby w USA. Nie tylko należy pamiętać o mniejszej powszechności PS3, co o 10-krotnie mniejszej populacji. Jeden z tych egzemplarzy nabędę i ja. Ale dopiero w maju - po maturze. ;)
 6. Odpowiem za Techland: 1. THEY to nie nasz projekt, tylko Metropolis, więc z tym pytaniem na forum CDPR, które jest jego właścicielem. 2. Prace ciągle trwają, niestety nie możemy jeszcze ujawnić żadnych szczegółów odnośnie premiery. ;)
 7. Jaro7788

  Więcej zombie w World at War

  No i super, bo Nazi Zombies (zwłaszcza w multi) zjadł całą kampanię signleplayerową na śniadanie. ;)
 8. A skoro już o tym mowa... co do jakich tytułów (na konsole) można się spodziewać polskiej (i jakiej) wersji językowej? Chociażby orientacyjnie, nieoficjalnie, bo wiadomo, jak to było z Cenegą - na prawo i lewo krzyczała o polskiej wersji Brothers in Arms na PS3 i g**no z tego wyszło. ;)
 9. Ragnos -> Tak, szkoda, że zachodni wydawca wciąż uważa nas za jakiś Trzeci Świat i daje nam komendy w naszym języku... tak samo jak Niemcom, Francuzom, Hiszpanom itd. Rozkazów, w tym czy w innym narzeczu, i tak będzie się trzeba wykuć (nie myślcie sobie, że gra zareaguje na jakieś dramatyczne "Atakujcie ten cholerny czołg!/Attack that damn tank!"). Nieważne jak dobrze znasz angielski - nie będzie ci się nim łatwiej posługiwać niż polskim, a tak szczerze, to myślę, że mimo wszystko będzie trudniej. W każdym razie polskie komendy większości graczom życie ułatwią, co poniektórym nie sprawią różnicy.
 10. Jaro7788

  Tanieją gry konsolowe

  Oby. Bo gry na konsole w Polsce są zdecydowanie za drogie. Rozumiem, że wydawcy muszą powetować sobie wciąż skromne nimi zainteresowanie. Ale właśnie przez tak wysokie ceny wciąż jest ono bardzo niskie w stosunku do PC. Jak dla mnie - góra 150 zł. za nowy tytuł. Nie więcej. Ja co prawda PS3 mam. Ale gry kupowałbym częściej, jakby były tańsze.
 11. Jaro7788

  Lokalizacje gier na konsole NEXT GEN!

  No i jeszcze jedna sprawa - wywiad, jaki Polygamia przeprowadziła z przedstawicielem SCEP w części poświęconej lokalizacji gier na PS3: SCEP będzie się starał, żeby każdy ich większy tytuł posiadał lokalizację - najlepiej pełną. Rok fiskalny 2009/2010 nazwano roboczo "rokiem lokalizacji w Polsce". Nie podano tego wprost, ale jasno wynika z tego, że taki Heavy Rain na pewno ukaże się po polsku, najprawdopodobniej więc z dubbingiem. Przyczyną tego jest doświadczenie innych krajów (np. skandynawskich czy iberyjskich), gdzie popularność gier na PS3 wzrastała wprost proporcjonalnie do ilości lokalizowanych tytułów na tę platformę.
 12. Jaro7788

  Lokalizacje gier na konsole NEXT GEN!

  W zestawie Halo 3 + Halo Wars ten drugi tytuł ukaże się w polskiej, kinowej wersji językowej. Rzecz jasna tylko na Xboksa. :) http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6236325,Zestaw_z_Halo_Wars_tym_razem_po_polsku.html
 13. Jaro7788

  Lokalizacje gier na konsole NEXT GEN!

  Już wiadomo: Tom Clancy''s: EndWar ukaże się w Polsce najpierw na Xboksa, potem na PC, a na końcu na PS3 w pełnej polskiej wersji językowej - łącznie z polskimi komendami. http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6232908,A_tak_wyglada_polska_wersja_EndWar.html
 14. Dobrze, że nareszcie zostanie to i u nas wydane, ale... 10 miesięcy obsuwy?! Litości!
 15. Ja dzisiaj przeszedłem PoPa. I z dubbingu jestem nad wyraz zadowolony - wyłączając za ciche nagrania Zakościelnego. Chyba opinia kogoś, kto całą grę przeszedł po polsku jest nieco bardziej rzetelna niż tych, którzy wydają ją na podstawie kilku urywków?
 16. Filmików nie oglądałem, bo już od jakiegoś czasu jestem w trakcie przechodzenia PoPa w wersji PL na PS3. I, jeśli chodzi o aktorstwo, jestem bardzo zadowolony - wszyscy aktorzy bardzo dobrze się spisali, chociaż na pewno nie przebijają (ale też nie odstają od) oryginalnych. Taka uwaga - nie można wydać opinii na temat polonizacji na podstawie kilkuminutowego gameplayu. Po prostu nie można i tyle - i fajnie by było, jakby ci hurrapesymiści (którzy najwyraźniej zwyczajnie nie chcą, żeby polonizacje były dobre, bo wtedy nie można - jak rasowy Polak - narzekać) wreszcie to zrozumieli. Teksty typu: "no jak wam się to może podobać, nie słyszeliście oryginału, jesteście opłacani przez Cenegę..." są tak infantylne i żałosne, że aż żal je komentować. Aczkolwiek przyznaję, że nie jest to polonizacja idealna: pod względem technicznym rzeczywiście leży. Chciałem grać bez napisów (lepszy klimat), ale w końcu musiałem się jednak na nie przesiąść. Żeby jeszcze chodziło o jakąś tam poboczną postać - ale to Książę jest nagrany najciszej, jak się tylko da. W Assassin''s Creed głosy były głośniejsze niż w oryginale, przez co bez problemu dały się zrozumieć, a w PoPie mamy znowu krok wstecz. Pan dźwiękowiec powinien ostro dostać po uszach. No i zupełnie nie rozumiem, dlaczego Polacy - zamiast zgrabnej czcionki napisów, jaka była w oryginale - dostali jakiegoś Ariala? Ubisoftowi nie chciało się przygotować liter "ą", "ć", "ę", "ł", "ń", "ś", "ź" i "ż"? Wniosek z tego taki, że o ile aktorstwo wraca dziś do świetnego poziomu z poprzedniej dekady, to technicznie wciąż należy wiele poprawić.
 17. Jaro7788

  Lokalizacje gier na konsole NEXT GEN!

  Tak, zgadza się. Polska wersja na PC, Xbox i PS3. Na razie trwają próby polskich komend, jeżeli się uda (a podejrzewam, że tak), to raczej będzie polska wersja na konsole. A nawet jeżeli nie będzie rodzimych rozkazów (co jest mocno wątpliwe), to Ubisoft raczej wyda polskie wersje na PC, Xbox i PS3, a może też na PSP (na NDS raczej nie). Nic o tym nie wiem. Nic mi o tym nie wiadomo. W empiku przyjrzałem się wersjom tej gry. Tylko na PC i PS3 jest polskie logo, ale gdyby była polska wersja na PS3, to by raczej o tym napisali na okładce (a nie napisali). Tak jest - polska wersja na wszystkie trzy platformy.
 18. No no, czyżby wreszcie zmieniała się polska polityka cenowa na konsole? Mam nadzieję. Burnouta moja siostra (tak, siostra) kupiła niedawno za stówę, czyli też nieźle. Jak rozejrzałem się po półkach, nie jest już tak, że jak na konsolę stoi za dwie stówy, to będzie tak do końca świata - nawet relatywnie nowe tytuły, jak choćby Saint''s Row 2 kosztują teraz "tylko" 160. Ale mogłoby być jeszcze lepiej. Jak to się nie zmieni, nigdy przemysł konsolowy w Polsce się nie rozwinie. Prosty rachunek: drogie są gry, więc konsoli nie opłaca się kupować. Gry tanie - konsola opłacalna.
 19. Info o polskiej kinówce jest podane przy każdej pozycji - ktoś poszedł widać na łatwiznę...
 20. Jaro7788

  Rok PS3 przesunięty o... rok?

  Też mam nadzieję, że 2009 będzie należał do PS3, bo sam rzeczoną konsolę posiadam od 5 dni i jestem zeń bardzo ukontentowany. Ale w żadnym razie nie uważam, że jest ona lepsza od Xboksa, którego siłą rzeczy nie znam.
 21. Moje PS3-owe pozycje obowiązkowe na rok 2009 (od 5 dni jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli PS3 i zdążyłem już przejść na tej platformie swoją pierwszą grę: Call of Duty: World at War): - Prince of Persia - Heavy Rain - Mafia II (zastanawiam się wprawdzie ewentualnie nad wersją PC... ale nie, co ja się będę męczył z myszką i klawiaturą ;)) Rozważam: - Mirror''s Edge - Fallout 3 - Burnout: Paradise
 22. Polska kinematografia może i zdecydowanie odstaje od takiej amerykańskiej (zresztą nie tylko polska), ale już np. gier to na pewno nie musimy się wstydzić. Dlatego mam nadzieję, że NecroVision odniesie podobny sukces jak chociażby Painkiller (no bo plany ekranizacji świadczą w końcu o dużym sukcesie, prawda?). Głupio byłoby, gdyby powtórzyła się sytuacja z Wiedźminem (sprzedaż nieproporcjonalnie niższa od jakości, jaką ta gra reprezentowała, a która mogła spokojnie konkurować z dziełami BioWare) czy Two Worlds (bardzo dobra - ponadmilionowa - sprzedaż połączona z średnimi/kiepskimi recenzjami).
 23. 1. To konsulat CDP, a nie Ubisoft Polska. 2. Tak, wyjdzie w pełnej polskiej wersji językowej w styczniu na PC i PS3 (na X360 już jest).
 24. Jaro7788

  Heavy Rain wysiłkiem intelektualnym

  Nie powiem, że dla HR zamówiłem na 18-tkę właśnie PS3, ale ekskluzywność tej gry na tej platformie bardzo pomogła mi w decyzji pomiędzy PS3 a X360. ;)
 25. Bardzo słuszna decyzja, choć bardzo późno zapadła. Ciekawi mnie, kiedy wersje konsolowe ujrzą światło dzienne? Na święta już nie zdążą... No cóż, chociaż na 18-tkę w grudniu być może dostanę PS3, niestety Wieśka na nią nie nabędę - grałem już na PC, a jest przecież tyle innych gier...