ja33no

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2589
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ja33no

 1. Mam pytanie , czy jest jóż oficjalna data wydania ( przynajmniej miesiąc ) dodatku Dark Crusade w polsce ??? Pytam ponieważ , raz czytam że wyjdzie w grudniu a innym razem że w październiku . Pare dni temu kupiłem CD-Action i tam pisze że wyjdzie we wrześniu ( !!! ) w cenie 59,90 zł , to podobno oficjalne info . A na gram.pl nic nie znalazłem :( oprócz daty 2006 .
 2. ja33no

  Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

  Według mnie powinieneś się zaopatrzyć w jakiś gotowy program, np. P90X. Nie powiem Ci w jaki sposób masz to zrobić. W Twoim przypadku największą przeszkodą na początku będzie ogromna ilość informacji. Potrzebujesz gotowego planu którego nie będziesz przez najbliższe miesiące kwestionował. Dopiero kiedy poznasz własne ciało będziesz mógł sam sobie stworzyć program który będzie bardziej optymalny. Wspominam o P90X nie dlatego, że uważam ten program za cudowną pigułkę, ale wiem, że poprawia wszystkie kwestie nad którymi musisz popracować (wydolność, równowaga, siła, dynamika itd.). Poza tym jest bardzo przystępny dla początkujących. Co do diety: -pij tylko wodę niegazowaną, -pozbądź się wszystkich słodyczy i przekąsek, -poszerz swoją wiedzę na temat żywienia, staraj się jeść jak najmniej przetworzone produkty. Powodzenia.
 3. ja33no

  Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

  Trening siłowy różni się od kulturystycznego. Musisz zmniejszyć objętość treningową (zmniejszyć ilość powtórzeń), wydłużyć przerwy, nie trenować do załamania mięśniowego. Trzy serie rozgrzewkowe nie mają według mnie tutaj sensu. Kiedy stawy będą już rozgrzane zrób kilka serii ciężarem którym umiesz zrobić 3 powtórzenia. Na koniec sprawdzaj maksa. Tutaj sporą rolę odgrywa system nerwowy i to jak sobie radzi pod danym ciężarem, musisz go oswoić z dużymi ciężarami a nie katować. Przed swoim "maksem" robisz teraz 33 powtórzenia i 5 serii, to jednak trochę sporo. Jeżeli twoje mięśnie nie będą tak zmęczone to od razu "maks" wzrośnie. PS: Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem zerohunter''a: "Może trzeba ćwiczyć mniej?"
 4. ja33no

  Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

  Dodatni bilans kaloryczny plus odpowiednia ilość biała i ciężkie ćwiczenia wielostawowe (martwy ciąg, przysiady ze sztangą itp.) zdecydowanie pomogą w rozsądnym zwiększaniu masy. Co do białka, jeżeli nie potrafisz dostarczyć potrzebnej ci codziennie ilości białka to kupuj śmiało. Kreatyne jeżeli masz pieniądze też możesz kupić. Osobiście polecam monohydrat (monohydrat od UNS''a jest tani a skuteczny). Orzechy włoskie, olej lniany, oliwa z oliwek - dużo kalorii które możesz "przyjąć" w łatwy sposób.
 5. ja33no

  Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

  Wybierz się do dermatologa. Swoją drogą antybiotyki w kremie (maści epidermalne) do twarzy jakie często przepisują dermatolodzy działają tylko na naskórek więc nie ma się czego bać. W moim przypadku dopiero maść tego typu zadziałała.
 6. ja33no

  Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

  Sprawdź tilapie i tuńczyka (np. w puszkach, byle w sosie własnym nie w oleju).
 7. Przytoczę fragment jednej jednej z moich ulubionych książek (przyda się do lepszego zrozumienia mojego pytania). "Prawdziwy realista, jeżeli nie jest człowiekiem wierzącym, zawsze znajdzie w sobie moc i zdolność niewiary w cud, a choćby stanął przed niewątpliwym faktem, raczej nie da wiary własnym zmysłom, niż uda fakt cudu. A gdyby nawet go uznał, to jako fakt naturalny, wcześniej mu nieznany. W realiście to nie cud rodzi wiarę, ale wiara rodzi cud". Chciałbym Cię zapytać czy na prawdę uważasz, że wiara lub niewiara w boga jest kwestią świadomej decyzji? Nigdy nie poznałem człowieka który uwierzyłby w boga lub przestał w niego wierzyć z powodu jakiś nowo poznanych faktów. Na prawdę nie umiem sobie wyobrazić sytuacji gdzie człowiek wierzący w boga czytając nową publikacje naukową nagle stwierdzi że jednak w boga nie wierzy. Inaczej ma się sprawa religii, ale to akurat teraz jest nie ważne. Według mnie na to czy ktoś wierzy w boga, nie ma bezpośrednio wpływ logika dlatego dyskusje które między innymi Ty prowadzisz w tym wątku od bardzo dawna do niczego nie prowadzą. Zajrzałem na forum chyba pierwszy raz od roku, więc chciałbym się przywitać. PS: Zadałem to pytanie bo czytając posty odnoszę wrażenie, że prowadzicie dyskusje w stylu czy dieta ketogeniczna jest zdrowa. Za wszystkie błędy przepraszam ale właśnie idę spać.
 8. ja33no

  Książki - temat ogólny

  Szukam jakiejś dobrej książki o konkwistadorach odkrywających Amerykę. Interesuje mnie wersja fabularyzowana nie historyczna, wolałbym jednak mało fantastyki.
 9. Jedna z moich ulubionych serii powraca :). Dla mnie must have!
 10. ja33no

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Gry kupiłem w media markt. Obie wymagają na 100% aktywacji na steamie. Jutro wybiorę się tam z powrotem i postaram się dostać nowe kopie ;/.
 11. ja33no

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Dzisiaj zakupiłem grę Mount and Blade edycja Topseller oraz Shogun 2 Zmierzch Samurajów o ile Mount and Blade Warband udało mi się zarejestrować na platformie Steam to Shogun jak i Ogniem i Mieczem niestety nie. Wyskakuje, że podany kod jest nieprawidłowy. Co mam w takim przypadku zrobić? Napisać do pomocy technicznej CD Projektu czy może do kogoś innego?
 12. ja33no

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Może mało kto chce pamiętać jak jego rodzina dawała się robić w konia :D.
 13. Według mnie Napoleon był dużo lepszy od Empire, tym razem będzie chyba podobnie. Niezależne dodatki bardzo dobrze im wychodzą.
 14. Demo bardzo mi się podobało właśnie ze względu na ten krótki urywek fabuły. Liczę, że pełna wersja mnie nie zawiedzie.
 15. Mi również Orgin się podoba, aktualizacje itp. ściągają się 8 mb na sek przy czym Steam wyrabia tylko 2mb.
 16. The Settlers II, do dzisiaj pamiętam jak po powrocie z zielonej szkoły tata powitał mnie takim prezentem. Kompletnie nie wiedziałem jak się za grę zabrać, powolne odkrywanie co jak działa było wyśmienitą zabawą.
 17. Napisałem krótki program który wpisuje mi tablicę typu rekordowego do pliku. Niestety do pliku nie zapisują mi się 3 pozycje tylko jedna, ostatnia. Jak zrobić żeby w pliku po 3 przejściach pętli mieć zapisane 3 informacje? program wspisywaniedopliku Uses CRT; type tpytanie=record pytanie,a,b,c,d:string[150]; prawidlowa:string[15]; oznaczono:boolean; end; var s:string; plik:File of tpytanie; i:integer; pytania:array[1..3] of tpytanie; begin clrscr; for i:=1 to 3 do begin WriteLN(''Podaj pytanie: ''); readLN(s); pytania.pytanie:=s; WriteLN(''Podaj odpowiedź a: ''); ReadLN(s); pytania.a:=s; WriteLN(''Podaj odpowiedź b: ''); ReadLN(s); pytania.b:=s; WriteLN(''Podaj odpowiedź c: ''); ReadLN(s); pytania.c:=s; WriteLN(''Podaj odpowiedź d: ''); ReadLN(s); pytania.d:=s; WriteLN(''Podaj odpowiedź prawidłową odpowiedź: ''); ReadLN(s); pytania.prawidlowa:=s; assign(plik,''dane_rekord.dtb''); reset(plik); seek(plik,Filesize(plik)-1); write(plik,pytania); close(plik); end; end.
 18. Witam, mam pytanie czy ktoś potrafił by przerobić ostatni kod na tej stronie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic628704.html tak aby ta cała tablica była odczytywana z pliku. Oraz dodać funkcję modyfikacji tej tablicy (bazy danych)?
 19. ja33no

  Jakie studia?

  Informatyk to nie koniecznie programista. Na studiach dowiesz się, że informatyka to baaardzo szeroka dziedzina. Równie dobrze możesz być specem od układów cyfrowych co jest równie dobrze płatne co programista. Studia informatyczne nauczą cię na prawdę dużo, ale jeśli chcesz mieć z tego pieniądze to tak jak koledzy wyżej wspominali musisz sam temu poświęcić dużo czasu. Wykładowca z pasją to połowa sukcesu, jeśli zarazi Cię swoim entuzjazmem to masz duże szanse, że po studiach znajdziesz dobrą pracę.
 20. ja33no

  Jakie studia?

  Informatyk to nie koniecznie programista. Na studiach dowiesz się, że informatyka to baaardzo szeroka dziedzina. Równie dobrze możesz być specem od układów cyfrowych co jest równie dobrze płatne co programista. Studia informatyczne nauczą cię na prawdę dużo, ale jeśli chcesz mieć z tego pieniądze to tak jak koledzy wyżej wspominali musisz sam temu poświęcić dużo czasu. Wykładowca z pasją to połowa sukcesu, jeśli zarazi Cię swoim entuzjazmem to masz duże szanse, że po studiach znajdziesz dobrą pracę.
 21. Oj, oj chciałem sobie pograć po sesji :(.
 22. Wolał bym ATI, fajnie by było gdyby jakieś gry chodziły.
 23. Witam, chciałbym w najbliższym czasie zakupić laptopa, w cenie około 2500 zł. Może mi ktoś coś polecić?
 24. ja33no

  Battlefield 3

  Wielkie dzięki, ponowne zainstalowanie sterowników pomogło :).