Madoc

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  6740
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Madoc

 1. Dokłądnie.technologia Animusa opiera sie na koncepcji przekazywania wspomnień potomkom poprzez DNA. To oznacza, że główni bohaterowie muszą być hetero. To tak jakby zrobić grę o środowiskach homoseksualnych i hetero plulby się, że nie można być hetero. Też tak myślałem, ale w Odyssey DNA było pobrane z Włóczni Leonidasa, więc główni bohaterowie wcale nie muszą miec potomków.
 2. Madoc

  Sony robi gry z najlepszymi dialogami?

  Właśnie miałem o tym napisać. Ogólnie jak dla mnie seria GTA miała zawsze jedne z najlepiej napisanych dialogów w branży - zawsze miałem to uczucie, że rozmawiają prawdziwe osoby, nie tylko dzięki świetnej grze aktorskiej, ale też dobremu scenariuszowi, i odpowiednim wykorzystaniu wulgaryzmów i wyrażeń slangowych. Nie licząc GTA III może - ostatnio po raz pierwszy przeszedłem tę grę i aż nie mogłem uwierzyć, jakim wielkim krokiem naprzód dla serii było Vice City. Oczywiście trójka to kawał dobrej gry, ale jeśli chodzi o kwestie związane z fabułą, scenariuszem i kreacją postaci, to Rockstar bardzo dużo się od tamtego czasu nauczył.
 3. Madoc

  God of War - recenzja

  Kolejny mocny argument dla zakupu PS4. Chyba w końcu się przekonam.   PS: Ale hack'n'slashe od slasherów odróżniajmy.
 4. Tylko że film mówi o czymś zupełnie odwrotnym. Ja serdecznie polecam, naprawdę dobra komedia.
 5. Nie do końca rozumiem, w jaki sposób zmiana opcji przy przesłuchaniach jest zmianą pozytywną. Poprzednie opcje były jak najbardziej logiczne, nowe wydają mi się udziwnieniem. Owszem, ma to jakiś sens, bo faktycznie przy opcji "Wątpliwość" Phelps staje się zazwyczaj bardziej natarczywy, ale nie zawsze tak jest, wydaje mi się to niepotrzebnym mieszaniem w głowie graczowi.
 6. Madoc

  Overwatch doczeka się własnego filmu?

  To nie do końca jest serial, to raczej bardzo luźno powiązane ze sobą animacje, bez jakiejś ciągłości fabularnej, które zresztą Blizzard na bieżąco wypuszcza (najnowsza, o Reinhardcie, miała premierę na Blizzconie). A prawdziwy, pełnometrażowy film z chęcią bym zobaczył, Blizzard ma świetnych animatorów, a świat Overwatcha jest całkiem ciekawie wykreowany.
 7. Sugerowanie, że większa popularność LoLa niż Doty spowodowana jest lepszym wsparciem Riotu niż Valve wydaje mi się nieco naciągane. Głównym czynnikiem moim zdaniem jest fakt, że Dota jest grą o wiele bardziej złożoną, o wyższym progu wejścia i z pewnością więcej ludzi się od niej odbija.
 8. Chciałbym, żeby inne gry miały taki gameplay, żeby największą jego wadą była walka z bossem. Owszem, walki z bossami w AK były słabe, głównie przez nadmierny nacisk na korzystanie z Batmobilu, ale poza tym AK jest genialną grą - pod względem prowadzenia fabuły, walki, realizacji Batmobilu, czy zadań pobocznych.
 9. Po czym wnosisz, że na 100% ktoś na uniwersum DC?
 10. Age of Empires to chyba nie bardzo miało za co wygrać, bo przecież z IV rozgrywki nie pokazano, a reszta to remake'i.
 11. Tylko że, po pierwsze, antagoniści w FC5 to nie są katolicy czy protestanci, tylko jakaś sekta oparta na chrześcijaństwie, co dodatkowo podkreślone jest tym, że walczy z nimi ksiądz lub pastor. Po drugie, na zwiastunach widać, że w szeregach sekciarzy są też czarni, więc nie jest to atak na białego człowieka.
 12. Tak jak pisałem - klimat. Nietypowe połączenie przerysowanych klimatów fantasy z przyziemnymi, miejskimi lokacjami miało swój urok i budowało atmosferę Apokalipsy. Lokacje wcale nie były pozamykane, zresztą nie chodzi tu o wielkość lokacji, tylko o umiejscowienie akcji. Też uważam, że dwójka jest lepsza od jedynki, ale chętnie bym wrócił na dłuższy czas na Ziemię. Animacje i ogólny styl graficzny bardzo mi się podoba i wszystko jest tu w stylu serii. Przy takiej stylizowanej grafice ciężko o jakiś bardzo widoczny postęp w jakości, jak dla mnie jest bardzo dobrze.
 13. Ale co tu jest słabego? Gameplay nie pokazuje combosów, czarów czy konia, ale to na pewno kwestia tego, że to wczesna wersja gry, raczej mało prawdopodobne że finalnie też dostaniemy jedno combo. A jeśli chodzi o animacje, projekty potworów czy otoczenia - jest bardzo dobrze. Fajnie, że wracamy na Ziemię, mało jej było w drugiej części, a takie połączenie klimatów miejskich z demonami i Apokalipsą ma swój klimat.
 14. Co to znaczy, że gra wygląda dziecinnie? Że jest kolorowa? Mnie akurat cieszy, że nie wszystkie tytuły silą się na mrok i szaroburość.
 15. Bethesda tylko wydaje tę grę, robi ją Arkane.
 16. A jak wygląda działanie SI jeśli chodzi o kontakty dyplomatyczne? W poprzednich Cywilizacjach komputer często podejmował różne absurdalne decyzje, np. wieloletni przyjaciel nagle wypowiadał nam bez powodu wojnę. Jest podobnie?
 17. Trochę dziwna decyzja, jeśli to prawda, bo brzmi to przecież bardzo podobnie pod względem tematu do Goblins vs Gnomes.
 18. Ale co tam robi screen z GTA V? To chyba pierwsze GTA naprawdę dobrze zoptymalizowane, do tego z naprawdę ładną grafiką.
 19. Tylko że rok temu wyszło GTA V, któremu technicznie nie ma czego zarzucić, więc ten argument nie ma sensu.
 20. A po co kupujesz te Shark Cardy? Ja poczekałem na piątkę i nic mnie specjalnie nie boli, a tak to przynajmniej pecetowcy dostali wersję nextgenową.
 21. Nie we wszystkim się z nim zgadzam, ale akurat jeśli chodzi o temat okładek, to ma rację. Bardzo niskie zagranie ze strony wydawcy, tym bardziej że okładki nie są jakieś szczególnie ładne, poza tym występują na nich postacie, które pojawiły się tylko w grze.