KrzysztofMarek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  24997
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez KrzysztofMarek

 1. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Trzeba będzie wiele naprawić. Ale są i pomyślne wieści: barek będzie działał, chociaż nie od razu. Przebijając się przez zawalone lochy znalazłem destylator. Jeszcze parę gąsiorków na zacier i coś się zrobi.
 2. KrzysztofMarek

  Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie

  Moje (ostrożne) gratulacje.
 3. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Och, Ty upadły duchu błądzący w ciemnych ruinach! Azaliż padłe i wysuszone szczury odebrały Tobie resztkę odwagi i optymizmu? Zatem pamiętaj, Loża żyje póki MY żyjemy, a co nam niesprzyjające okoliczności zawaliły, to odbudujemy. Odnajdziemy przepyszne sale, posągi, wszak za zasłoną musi być nowe życie. Już rozpoznałem co tam jest: to ewakuacyjne wyjście z barku. Będę badał dalej. P.S. Gdyby ktoś pomyślał, że znaleziona, a widoczna powyżej butelka jest nadal w 3/4 pełna, niech nie się nie łudzi. Już nie jest...
 4. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Błąkając się po ciemnych i zawalonych lochach znalazłem TO! A dalej zasłona i światło! to nie może być wyjście do świata żywych, ale może jakieś sale ocalały. Zobaczymy co dalej...
 5. Podobał mi się artykuł Smuglera  w CD-Action, zatytułowany  "Ostatnie roszczenie", w którym posumował dotychczasowe stosunki pomiędzy Andrzejem Sapkowskim, a CD Projektem (Nr 288, albo 12/2018). Niezależnie od tegoż, w rubryce "Szpile" znalazło się inne podsumowanie: "... Rok 2035: spadkobiercy AS-a żądają od CD Projektu Red 250 mln zł tantiem za trylogię Cyberpunk 2077/88/99, argumentując, że gdyby nie komercyjny sukces Wiedźmina, Cyberpunk nigdy by nie powstał." I to byłoby na tyle.
 6. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Światła nie ma, ale barek ... Namacałem puszkę , niestety, pusta. Ale zaraz, zaraz... jest druga, tym razem pełna. Niewątpliwie piwo, nawet zimne, ale marki nie rozpoznaję. Na pewno to nie Królewskie, ani nie Tyskie klasyczne, bo bym poznał, musi jakieś gorsze. Ale jednak piwo. Może znajdę drugie...
 7. KrzysztofMarek

  Zgubiłem płytę proszę o pomoc.

  Nie masz płyty, nie masz gwarancji. A "dożywotnio", to znaczy dopóki gra jest w sprzedaży. Chodzi o "życie" gry, nie Twoje.
 8. KrzysztofMarek

  Wiedźmin przeniesie się na rajskie wyspy

  Będą wyświetlali film w telewizji, to sobie obejrzę, bo płacić nie mam zamiaru. Ostatnio przeczytałem sobie wszystkie powieści pana Sapkowskiego po raz kolejny i wrażenie mam mam raczej mieszane - to już nie przemawia do mnie tak, jak wtedy, kiedy czytałem je po raz pierwszy. Natomiast gry - nie straciły uroku, nawet pierwszy Wiedźmin.
 9. KrzysztofMarek

  Microsoft zapowiada zakończenie wsparcia Windowsa 7

  Microsoft marzy o abonamencie na system operacyjny - tylko to zapewni mu stały dopływ gotówki. Ale niekoniecznie mu się to uda, bo użytkownicy tych systemów wcale nie są tacy chętni do płacenia. Z tym, że w stare gry nie zawsze da się grać na nowych systemach, można sobie poradzić, tylko że to też trochę kosztuje. Ja mam większość systemów operacyjnych Microsoftu: 95, 98SE, 2000, XP i 7, przy czym XP i 7 mam w wersji boxowej, z licencja dożywotnią. I jeśli np. Gothic 1 i 2 chodziły na Win7, a później przestały (nawet w trybie zgodności), to na stareńkim WinXP nadal mogę w nie pograć. Win10 spróbowałem i mi się nie spodobał - owszem, może będę musiał go kupić, ale jeszcze nieprędko, na pewno nie w tym roku, ani następnym. I, być może, zaczekam aż Microsoft zdoła wydać następny system operacyjny. Nie wyrzucam starych komputerów i to cały sekret.
 10. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Światło już zgasło, pali się świeczka choinkowa. Zaczekam do końca...
 11. Naszła mnie właśnie dość stara i powszechnie znana refleksja, że "nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komu podoba". Mnie nadal podoba się cała seria Wiedźminów, podoba mi się seria Gothic'ów, a nie lubię ścigałek czy Simsów. Ale czy te gry zostaną "uhonorowane" jakimiś nagrodami, czy też nie, nie budzi we mnie emocji. Nagrody wszelkiego rodzaju są elementem propagandy i wciskania "jedynie słusznych" poglądów, a chwała z nagród spływa też na osoby je przyznające. Nie boję się też przyznać, że przedkładam gry nad filmy, chociażby ze względu na znacznie lepszy stosunek jakości do ceny: film trwa dwie godziny, a w grę gra się kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset godzin. Co do "fachowców" - to za takich uważam tych, których opinie zgadzają się z moją własną opinią (i nie jestem w tym odosobniony).
 12. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  No cóż, poszperałem po tym "polu minowym" i wydaje mi się, że zaczynam rozumieć, co się dzieje. Nie wróży to dobrze i byłbym bardzo mile zaskoczony gdyby w najbliższych miesiącach nastąpiły jakieś zmiany na lepsze. Muradin, Ty wiesz dlaczego, a ja się domyślam i niech tak zostanie.
 13. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Odczekałem miesiąc z odpowiedzią i, jak widać, nic się przez ten miesiąc nie zmieniło. Może jeszcze kiedyś ktoś natrafi na ślad dawnej Loży, ale chyba nic już nie napisze, bo i po co, skoro nikt tego nie będzie czytał? Cóż, trzeba sobie dać spokój, bo jakoś trudno mi wyobrazić sobie że nagle coś zmieni się na lepsze.
 14. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Nic nie było, nic nie będzie... Chyba już czas przestać się łudzić, że Loża będzie odbudowana, ku wiecznej chwale Miłościwie Nam Patronującej Tyhe. Z Loży pozostały jedynie smętne resztki najgłębszych lochów i kilka dusz błąkających się bez celu.
 15. Sądzę, że tak jest głównie dlatego, że ekranizacja książki jest dopiero po osiągnięciu rozgłosu przez książkę. Każdy czytelnik ma swoją wizję której reżyser filmu "powinien" sprostać i rzadko kiedy to się udaje. Największą sztuką jest tak zrealizować film, aby podobała się największemu gronu czytelników. Jako przykład podam ekranizację Wiedźmina, która była słabo udana. Ale już gra (właściwie: saga) Wiedźmin, moim zdaniem, przewyższyła, i to znacznie, cały cykl powieści Sapkowskiego.
 16. O ile wiem, ludzie dzielą się na kilka grup: - Pedagogów: ja Pana nauczę! - Ekshibicjonistów: ja Panu pokażę! - Architektów: ja Pana urządzę! - Anonimów: Pan nie wie, kim ja jestem! Zatem sprawa jest jasna: należysz do Anonimów 😅 Wybacz, nie mogłem się powstrzymać.
 17. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Co by nie mówić, ja już nie jestem spokojny, niemal pół roku upłynęło i co? I nic.
 18. Internet jest niezastąpiony ale jakość zawartych w nim informacji wcale nie musi być najlepsza. Co właśnie się stało. Zawsze znajdzie się ktoś taki jak ja, kto podejdzie do tematu z aptekarską dokładnością. Na marginesie: jestem, z wykształcenia, farmaceutą. Tak, wiem, że przynudzam.
 19. Tak ogólnie, czy tylko dlatego, że są czarni? W języku angielski słowo "negr" jest uważane za obraźliwe, w polskim tylko słowo "czarnuch". "Murzyn" i "czarny" są neutralne.
 20. Widzę, że poprawność polityczna ma wpływ na pojmowanie świata ludzkiego, zatem bezpieczniej będzie przenieść dyskusję na świat zwierzęcy. Ponoć krowa pochodzi od tura, ostatnie tury zginęły w XVII wieku, więc odtworzenie populacji turów nie powinno być problemem, zwłaszcza, że krowy rasy polskiej są bardzo zbliżone do pierwowzoru. A to się jednak nie udało. Mamy ponad sto ras psów różniących się od siebie wzrostem, wagą, umaszczeniem, charakterem i umiejętnościami. Mamy różne rasy koni, różne rasy krów, nawet różne rasy kur. Jakoś nikt tego nie kwestionuje. Ale jeśli chodzi o rasy ludzkie, zaraz daje o sobie znać poprawność polityczna. Dlaczego? Pozostawiam to bez odpowiedzi, żeby zwolennicy poprawności politycznej mieli pole do popisu.
 21. Zidiocenie powodowane poprawnością polityczną jeszcze nie doszło do zenitu. Już niedługo to wszystko rozwali się i świadomość ludzka przechyli się na drugą stronę. Nawiasem mówiąc istnienie ras ludzkich jest faktem, tylko naukowcy spierają się ile jest tych ras.
 22. Jeśli cytujesz Encyklopedię PWN, to wypadałoby cytować dokładnie, bo część definicji pominąłeś. Tak się składa, że mam Encyklopedię PWN, (Wielką Encyklopedię Powszechną PWN) i sprawdziłem.
 23. KrzysztofMarek

  Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

  Żyjemy, ale co to za życie w taki upał. Całe szczęście, że wczoraj kupiłem piwo, dzisiaj było zimne.
 24. Wiadomość, którą skomentowałem ukazała się 23 lipca.Najwidoczniej nieco tępy jestem, bo między datą ukazania się tej informacji a moim postem upłynęła raptem doba i w tak zwanym "międzyczasie" niczego na temat patriotycznego dofinansowania nie znalazłem. Zechciałbyś mnie oświecić, gdzie i kiedy znalazłeś informacje o dofinansowaniu, tym bardziej, że w informacji napisano dość jasno, że "rząd chce", a to jeszcze nie jest dofinansowanie tylko zamiar.    
 25. Dziwnie sceptyczny jestem... Taki Wiedźmin wypromował Polskę? Wypromował. Dostał dotację, albo ulgę podatkową? Nie dostał. A co na ten temat mówi Pismo Święte? Pismo Święte mówi: "Po owocach ich poznacie"! No to ja chciałbym, żeby "organa państwowe" dawały ulgę podatkową dopiero wtedy, kiedy gra zdobędzie sobie uznanie graczy, nie wcześniej. I to niezależnie od tematyki, bo jak gra jest dobra, to i tak promuje Polskę.