Gryzmak

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  395
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Gryzmak

 • Ranga
  Przodownik
 1. Pod Operą nowy gram faktycznie działa zdecydowanie gorzej niż poprzednia wersja. U mnie połowicznie pomogło wyczyszczenie wszystkich cookies dotyczących gramu. Strona nie zacina się już podczas pierwszego ładowania ale szybkość działania nadal pozostawia wiele do życzenia. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nowy layout został oparty o HTML5 oraz CSS3 i nie zoptymalizowany pod Operę :(
 2. Prawa skrajna kolumna na dole. Zwie się to teraz "Poczekalnia" :D
 3. Tak to jest jak się na siłę wprowadza niedokończony projekt. Od razu widać, że nie był porządnie przetestowany skoro teraz takie głupoty wychodzą. Trzeba było zrobić osobną wersję testową a nie wprowadzać coś co jest dalekie od ideału zarówno pod względem wydajności jak i funkcjonalności.
 4. Zobacz jeszcze post [129] i [145] :D Też mi się wydaje, że ktoś pomylił stronę sklepu ze stroną o grach. Rozumiem, że utrzymujecie się min z reklam ale w tym nowym wydaniu są one zbyt nachalne. Wciskane na siłę, gdzie tylko jest możliwe. Tak jakbyście na głównej promowali zawartość sklepu a nie treść, która jest zdecydowanie za nisko. Trzeba za dużo przewijać przez co cierpi funkcjonalność. Wszystko jest za duże nawet po wczorajszej zmianie. Ilość informacji jaką chcecie przekazać wraz z interfejsem pod tablety powoduje, że strona jest mało przejrzysta i trudna w odbiorze. Poszliście na skróty zamiast przygotować dwa oddzielne serwisy.
 5. Sorry za OT: Na początek od podstawowej znajomości CSSa bo te zmiany niestety sprowadzają się do edycji reguł dla wybranych selektorów. A na szybko dla Chrome jest rozszerzenie Stylish pozwalające dowolnie zmienić wygląd strony według naszego widzimisię. Tam dla strony tworzymy nowy styl: - w sekcji "Code" wklejamy zawartość pliku z mojego poprzedniego postu (plik jest tekstowy) - z rozwijalnej listy poniżej wybieramy "URLs on the domain" i podajemy "www.gram.pl" - nadajemy dowolną nazwę nowego stylu, klikamy "Save" i cieszymy się z nowego wyglądu :D To chyba tyle w dużym skrócie.
 6. http://db.tt/3jBW4m0c PS. Wersja na chwilę obecną. Jest jeszcze trochę do zrobienia.
 7. Teraz trochę przypomina poprzedni wygląd. Jak dla mnie może być :)
 8. Po dzisiejszych zmianach na głównej zniknęła opcja do zarządzania kontem. W newsach już jest.
 9. Potwierdzam: Opera ma nie raz problemy z załadowaniem całej zawartości i kończy wczytywanie na górnym pasku. U mnie pomaga dwukrotne odświeżenie.
 10. Ja poszedłem na całego i kolumny po prawej wywaliłem a "najnowsze informacje" rozciągnąłem i dodałem wyjustowanie. Teraz jest zdecydowanie bardziej czytelne. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą kolorystyki na tą ze starej wersji :D
 11. Gryzmak

  Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

  He he ... Właśnie o tym samym pomyślałem. Już kombinuję z CSSem.
 12. Po usunięciu reklam i krótkiej zabawie z CSS w końcu widać treść główną :)
 13. Pierwsze wrażenie: Wow jakie to wszystko przeładowane, więcej nie dało się już upchać? Strona wygląda tak, jakbyście chcieli wszystko, co tylko możliwe zamieścić na głównej. Trochę taki przerost formy nad treścią. Taki układ może i byłby dobry, gdyby strona skalowała się na całą szerokość ekranu, wówczas na dany blok przypadałoby więcej przestrzeni dzięki czemu zwiększyłaby się czytelność. Teraz nie wygląda to dobrze. 1. Zdecydowanie za duża czcionka. 2. Za małe odstępy między blokami. Poprawcie ich separację tak, żeby wszystko się nie zlewało. 3. Różowe zaznaczenie. WTF? 4. Blok wyświetlający reklamy ze sklepu w połączeniu z górną reklamą kompletnie nie pasuje bo przy mniejszych rozdzielczościach trzeba przewinąć o jedną stronę, żeby widzieć właściwą treść. Nie mówiąc już o tabletach czy smartphonach. W tym przypadku użyteczność do bani. I jak tu nie promować AdBlocka :D 5. Przygotujcie wersję mobile bo nowy layout spowodował, że strona na tablecie zauważalnie dłużej się wczytuje. Dobrze, że nie będę musiał tego oglądać bo i tak do danego artykułu przechodzę bezpośrednio z kanałów rss a tam jest ciut lepiej chociaż z tą wielkością czcionki przesadziliście, tak jakby to ona była najważniejsza :) PS. Przydałaby się też możliwość zmiany wyglądu na bardziej stonowany, ciemniejszy.
 14. Gryzmak

  Nowe tytuły w serii Złota Kolekcja!

  "Wiem, ale nie powiem". Kolejny brak profesjonalizmu ze strony CDProjektu :(