Gryzmak

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  395
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Gryzmak

 1. Pod Operą nowy gram faktycznie działa zdecydowanie gorzej niż poprzednia wersja. U mnie połowicznie pomogło wyczyszczenie wszystkich cookies dotyczących gramu. Strona nie zacina się już podczas pierwszego ładowania ale szybkość działania nadal pozostawia wiele do życzenia. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nowy layout został oparty o HTML5 oraz CSS3 i nie zoptymalizowany pod Operę :(
 2. Prawa skrajna kolumna na dole. Zwie się to teraz "Poczekalnia" :D
 3. Tak to jest jak się na siłę wprowadza niedokończony projekt. Od razu widać, że nie był porządnie przetestowany skoro teraz takie głupoty wychodzą. Trzeba było zrobić osobną wersję testową a nie wprowadzać coś co jest dalekie od ideału zarówno pod względem wydajności jak i funkcjonalności.
 4. Zobacz jeszcze post [129] i [145] :D Też mi się wydaje, że ktoś pomylił stronę sklepu ze stroną o grach. Rozumiem, że utrzymujecie się min z reklam ale w tym nowym wydaniu są one zbyt nachalne. Wciskane na siłę, gdzie tylko jest możliwe. Tak jakbyście na głównej promowali zawartość sklepu a nie treść, która jest zdecydowanie za nisko. Trzeba za dużo przewijać przez co cierpi funkcjonalność. Wszystko jest za duże nawet po wczorajszej zmianie. Ilość informacji jaką chcecie przekazać wraz z interfejsem pod tablety powoduje, że strona jest mało przejrzysta i trudna w odbiorze. Poszliście na skróty zamiast przygotować dwa oddzielne serwisy.
 5. Sorry za OT: Na początek od podstawowej znajomości CSSa bo te zmiany niestety sprowadzają się do edycji reguł dla wybranych selektorów. A na szybko dla Chrome jest rozszerzenie Stylish pozwalające dowolnie zmienić wygląd strony według naszego widzimisię. Tam dla strony tworzymy nowy styl: - w sekcji "Code" wklejamy zawartość pliku z mojego poprzedniego postu (plik jest tekstowy) - z rozwijalnej listy poniżej wybieramy "URLs on the domain" i podajemy "www.gram.pl" - nadajemy dowolną nazwę nowego stylu, klikamy "Save" i cieszymy się z nowego wyglądu :D To chyba tyle w dużym skrócie.
 6. http://db.tt/3jBW4m0c PS. Wersja na chwilę obecną. Jest jeszcze trochę do zrobienia.
 7. Teraz trochę przypomina poprzedni wygląd. Jak dla mnie może być :)
 8. Po dzisiejszych zmianach na głównej zniknęła opcja do zarządzania kontem. W newsach już jest.
 9. Potwierdzam: Opera ma nie raz problemy z załadowaniem całej zawartości i kończy wczytywanie na górnym pasku. U mnie pomaga dwukrotne odświeżenie.
 10. Ja poszedłem na całego i kolumny po prawej wywaliłem a "najnowsze informacje" rozciągnąłem i dodałem wyjustowanie. Teraz jest zdecydowanie bardziej czytelne. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą kolorystyki na tą ze starej wersji :D
 11. Gryzmak

  Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

  He he ... Właśnie o tym samym pomyślałem. Już kombinuję z CSSem.
 12. Po usunięciu reklam i krótkiej zabawie z CSS w końcu widać treść główną :)
 13. Pierwsze wrażenie: Wow jakie to wszystko przeładowane, więcej nie dało się już upchać? Strona wygląda tak, jakbyście chcieli wszystko, co tylko możliwe zamieścić na głównej. Trochę taki przerost formy nad treścią. Taki układ może i byłby dobry, gdyby strona skalowała się na całą szerokość ekranu, wówczas na dany blok przypadałoby więcej przestrzeni dzięki czemu zwiększyłaby się czytelność. Teraz nie wygląda to dobrze. 1. Zdecydowanie za duża czcionka. 2. Za małe odstępy między blokami. Poprawcie ich separację tak, żeby wszystko się nie zlewało. 3. Różowe zaznaczenie. WTF? 4. Blok wyświetlający reklamy ze sklepu w połączeniu z górną reklamą kompletnie nie pasuje bo przy mniejszych rozdzielczościach trzeba przewinąć o jedną stronę, żeby widzieć właściwą treść. Nie mówiąc już o tabletach czy smartphonach. W tym przypadku użyteczność do bani. I jak tu nie promować AdBlocka :D 5. Przygotujcie wersję mobile bo nowy layout spowodował, że strona na tablecie zauważalnie dłużej się wczytuje. Dobrze, że nie będę musiał tego oglądać bo i tak do danego artykułu przechodzę bezpośrednio z kanałów rss a tam jest ciut lepiej chociaż z tą wielkością czcionki przesadziliście, tak jakby to ona była najważniejsza :) PS. Przydałaby się też możliwość zmiany wyglądu na bardziej stonowany, ciemniejszy.
 14. Gryzmak

  Nowe tytuły w serii Złota Kolekcja!

  "Wiem, ale nie powiem". Kolejny brak profesjonalizmu ze strony CDProjektu :(
 15. Gryzmak

  Red Alert 3 - otwarte beta testy

  Dla tych co nie chcą czekać w kolejce na FilePlanet, gra: ftp://ra3beta:x52mKkWj@digiex.net/RedAlert3_Beta2.exe oraz patch bez którego niestety nie pogramy: http://asia.llnet.cnc3tv.ea.com/u/f/eagames/cnc3/cnc3tv/RedAlert3BetaPat ch103.exe
 16. Dla wszystkich zainteresowanych już jest demo: http://www.gamershell.com/download_30104.shtml
 17. Gryzmak

  Gram.pl niezależną spółką!

  gram.pl niezależną spółką - hmm brzmi ciekawie. Tylko co teraz stanie się z dodatkami ściśle związanymi z wydawanymi przez CDProjekt grami - wPLN, dożywotnią gwarancją czy różnymi promocjami jak np. okazjonalne wyprzedaże. Czyżby miała nastąpić reaktywacja strony CDProjektu, która co tu dużo mówić, jak na największego w Polsce dystrybutora gier nie poraża zarówno częstotliwością pojawiania się nowych informacji związanych z wydawanymi przez nich grami jak i samą aktualnością? Czy całkowita niezależność sprawi, że przestaniecie być machiną napędową CDProjektu? Chociaż to mogłoby wyjść gram.pl na dobre. Może przy następnej grze ze stajni CDProjektu gram.pl nie stanie się jednym wielkim spotem reklamowym ;) Pytań wiele a jeszcze więcej pewnie zmian na Nas czeka. Choć te pierwsze niezbyt są udane - ach te wszędobylskie reklamy Googla. (OT: Dobrze, że Opera radzi sobie z nimi - i nie tylko - wyśmienicie). Na razie znalazłem tylko jedną pozytywną zmianę (z której niestety nie bedę mogł skorzystać) - w końcu będzie można odebrać grę osobiście nie ponosząc dodatkowych kosztów a tym samym ceny gier w sklepie gram.pl nareszcie będą konkurencyjne (po wykorzystaniu wPLNów ma się rozumieć). HURRRRA. Mam nadzieję, że w krótkim czasie także gramowicze z innych większych miast również z tej zmiany skorzystają, bo jeden punkt w Polsce to kropla w morzu potrzeb. gram.pl się zmienia i ja się z tego cieszę choć w euforię nie wpadłem :)
 18. Gryzmak

  Nowa strona główna gram.pl

  Nie wiem czym się kierowaliście ale poprzednia organizacja strony była zdecydowanie lepsza. Poszczególne informacje ukazywały się jedna nad drugą przez co zachowana była chronologia i porządek. A teraz mamy totalny bałagan - informacje z jednego dnia przedstawiane są w różnych częściach strony. Ostatnio zauważyłem, że próbujecie na głównej stronie zmieścić jak najwięcej informacji co zaczyna się powoli odbijać na jej czytelności. Jestem za tym, aby usunąć te zdjęcia obok wiadomości bo są za duże jak na tekst, który się obok nich znajduje i kompletnie nie pasują do reszty a poza tym niepotrzebnie zwiększają rozmiar strony, która i tak się wolno wczytuje. Co do reklamy to mam mieszane uczucia. Czyżby dochody z gier spadały? Zresztą od czego jest wspaniała opcja w Operze "Zablokuj zawartość" - i reklamy nie ma :) PS. Nie wiem czy to celowe działanie ale nie można komentować informacji prasowych CDProjektu. Cenzura !?
 19. Gryzmak

  Pięć nowych gier w Złotej Kolekcji!

  A pozostałe tytuły to: AOE III z dodatkami HOMM 5 z dodatkami NWN2 z dodatkiem PS. Co do ceny to CDProjekt trochę przesadził poczekam jak cena spadnie poniżej 100 :) Mnie się nie spieszy, poczekam, za miesiqbalodz@wp.pl
 20. Gryzmak

  Gadu-Gadu

  U mnie GG już działa a na stronie GG pojawił się wiele wyjaśniający komunikat: "Szanowni Użytkownicy! Z uwagi na prace modernizacyjne sieci Gadu-Gadu mogą występowac chwilowe trudności w dostępie do sieci GG (komunikator, strony internetowe, radio). Przerwa w dostępie do serwisów zwią jest z koniecznymi pracami modernizacyjnymi serwerów Gadu-Gadu. Za utrudnienia przepraszamy - dołożymy wszelkich starań ąby potrwały one jak najkrócej!" Tylko dlaczego prace są prowadzone teraz a nie w nocy ?
 21. Gryzmak

  Zbieramy kasę

  9960,00 zł
 22. Gryzmak

  Wiedźmiński sklepik na gram.pl!

  Z cenami to przesadziliście :( A gdzie bestiariusz czy artbook????
 23. A czym innym są edycje z MM czy Empiku jak nie faworyzowaniem klientów tych sklepów? OK kończę z tym drążeniem bo to i tak do niczego nie prowadzi. Swoją drogą byłbym usatysfakcjonowany gdyby można było ten bestiariusz z edycji MM kupić u Was (najlepiej za wPLN bo trochę się już ich nagromadziło) :) Tymczasem przenoszę się do Wyzimy :] Pozdrawiam.
 24. Ale dzisiaj nie mieliście już żadnych oporów? Coś mi się wydaje, że problem leży gdzie indziej. Gdybyście poinformowali NAS o tych bogatszych edycjach nagle wszyscy zaczęliby anulować swoje zamówienia (ja bym tak zrobił) bo kto przy zdrowych zmysłach kupowałby za takie same (lub większe) pieniądze uboższą edycję? Wniosek jeden nie kupować preorderów bo to jak kupowanie kota w worku, nigdy nie wiadomo z czym wyskoczą dystrybutorzy przy premierze.