ReNeG4De

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  593
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O ReNeG4De

 • Ranga
  Delegat
 1. ReNeG4De

  Jakie studia?

  Zrzucasz zdjęcia do jednego pliku graficznego, na rozmiarze pocztówki (10x15) zmieści się bez problemu sześć zdjęć. Drukujesz to kompletnie gdziekolwiek, koszt to mniej, niż złotówka (jak masz w domu odpowiednią drukarkę, pewnie wyjdzie jeszcze mniej).
 2. ReNeG4De

  Jakie studia?

  Też coś :> Równie dobrze można wziąć cyfrówkę, zrobić zdjęcie samemu, obrobić w jakimkolwiek programie i graficznym i nagrać w domu. Jakość będzie lepsza od fuszery, którą odwali fotograf i nie trzeba ani grosza wydawać :>
 3. ReNeG4De

  Nowa matura ;/

  A, co tam kurwa. Pochwalić się można :> P polski 56% R angielski 93% R matematyka 100% R fizyka 97% Od razu zaznaczę, że mam takie coś, jak "koledzy" i "zainteresowania" :>
 4. ReNeG4De

  Jakie studia?

  Trudno się nie zgodzić - byłbym niemalże skazany na służbę zdrowia ;) Na biotechnologii te specjalności wyglądają już szerzej, ale raczej szedłbym "biotechnologię leków" (kasa, niestety). Cholera ... będę miał do myślenia przez ten miesiąc. W ogóle może tak zapytam - jaką ty robiłeś specjalizację i jak bardzo to determinuje przyszłość po studiach? A tak kompletnie z innej beczki i bez związku z tematem, ale ciekawi mnie to od jakiegoś czasu ;) Ciężko jest dostać się na Erasmusa? I w ogóle da się wyżyć za granicą za to stypendium, które dają, czy trzeba własnych dokładać? Dark_Templar Tak, czy inaczej, dla mnie staże, praktyki (dopiszę jeszcze koła) to oczywista sprawa - nie spodziewam się, że na pomachanie papierkiem pracodawcy będą mi padać do stóp :) Powiem, że zaskoczyliście mnie oboje swoją zgodnością. Dzięki za oba posty.
 5. ReNeG4De

  Matematyka

  Przejść przejdzie, ale nie licz na to, że samo z siebie :>
 6. ReNeG4De

  Jakie studia?

  Panowie! Znowu potrzebna mi wasza rada. Za chwilę będę musiał składać papiery na uczelnię, a wciąż jestem mocno niezdecydowany ... właściwie jedyne, czego jestem na 100% pewny, to że będę szedł na PG :) Pisałem wcześniej, że interesowała mnie biotechnologia. No i interesować wciąż mnie interesuje, tyle, że trafiłem na tę stronę [ http://www.biotechnolog.pl/forum/ ] i trochę się podłamałem. Naprawdę tak wyglądają perspektywy po tym kierunku: zero pracy w kraju, nic tylko odebrać dyplom i uciekać za granicę? Jakaś paranoja, oblegany kierunek, masa miejsc na studiach, do tego nasze kochane MEN wpisało go na listę kierunków zamawianych i oferuje stypendia, żeby ludzie się tego uczyli, a tymczasem brak ofert po studiach? Z językiem nie mam problemów, ale spieprzać z kraju mi się aż tak nie śpieszy :) Dlatego zastanawiam się, czy nie iść zamiast biotechnologii na otwieraną na PG w tym roku inżynierię biomedyczną (jak ktoś zechce rzucić okiem: [ http://www.rekrutacja.pg.gda.pl/?doc=593 ] ). Wygląda na moje nieprawne oko nieźle. Z drugiej strony do pierwszego pomysłu przekonuje mnie stypendium z ministerstwa, na które pewnie bym się załapał (optymistycznie z matmy i fizyki r. będę miał gdzieś w okolicach 100 / 98 %), zresztą podobnie jak na paru innych kierunkach (fizyka techniczna, automatyka itd.). Takie czasy, że na pewno parę groszy nie zaszkodzi. Dobra, tyle tego. Kto przeczytał, uprzejmie proszę o podzielenie się sugestiami ;)
 7. ReNeG4De

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Jak już, to nie wolno rozmazywać ołówka palcami, a i tak sporo osób tak robi i to z nie najgorszymi efektami. A w realistycznych rysunkach rozmazywanie (chusteczkami, patyczkami do uszu, tortillonem itp.) to w ogóle podstawa :)
 8. ReNeG4De

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Mnie nie musisz nic udowadniać, widziałem twoją wersję Dziewczyny z perłą daaawno temu :) Może po prostu za słaby jeszcze jestem, żeby oddawanie kolorów ołówkiem u mnie w ogóle jakoś po ludzku wyglądało - jak już bym się brał, to farbami :)
 9. ReNeG4De

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Poza paroma małymi błędami (np.: na moje oko za wąska szyja) całkiem nieźle ci to wyszło. Swoją drogą może i trochę czepialstwo, ale dla mnie to dziwaczny pomysł, żeby ołówkiem przerysowywać obraz, w dodatku namalowany przez jakiegoś randomowego npc''a z otchłani internetu.
 10. ReNeG4De

  Książki - temat ogólny

  W gazecie było całkiem sporo fragmentów z tej książki, pojawiały się już z pół roku temu. Te kilka, które przeczytałem były naprawdę ciekawe, także sam prawdopodobnie kupię całość. Ten artykuł, o którym mówisz możesz przeczytać w całości: http://wyborcza.pl/1,76842,6096296,Biala_goraczka_czyli_jak_pija_na_Syberii.html Nie dziwię się, że nie możesz znaleźć, bo to w gazecie na święta było :) Swoją drogą ten konkretny nie jest chyba najbardziej reprezentatywny dla reszty.
 11. ReNeG4De

  Nowa matura ;/

  Połowa tej ... ekhm! ... matury to były zadania na zasadzie "podstaw do wzoru" z jedną niewiadomą. To było wręcz trudne, bo nie miałeś (o zgrozo!) podanego odpowiedniego wzoru w treści zadania, musiałeś znaleźć go na karcie ... brak słów na tę nową maturę :)
 12. ReNeG4De

  Nowa matura ;/

  Ot, dziwny ze mnie człowiek. Z podstawowej matury z polskiego wszyscy się śmieją, jaka to łatwa nie była, a ja sram się, czy zdałem. Z rozszerzonej matury z matematyki wszyscy srają się jaka to nie była trudna, a ja się z niej śmieję :) Po sprawdzeniu z podanymi odpowiedziami wychodzi mi ładne i krągłe 100%. Zawsze jakaś poprawa humoru przed jutrzejszą fizyką, którą zawalę na pewno i zawalonym angielskim.
 13. ReNeG4De

  Literatura Fantasy

  Jeżeli lubisz czytać rozwlekłe cegły ... :) Przeczytałem Grę o Tron (ze względu na grę planszową :) i zdecydowanie nie mam ochoty na dalsze części, ani nic szczególnie oryginalnego, ani ciekawego. Krótko - moim zdaniem szkoda czasu.
 14. No panowie, połowa tego co mi podrzuciliście za nic nie podpada pod "zespoły mniej znane" :) Niemniej z reszty na pewno coś wybiorę (to już dam znać później), dzięki wszystkim :)
 15. Ahoj ludzie Może nie najlepszy temat do takiego pytania, ale muszę sobie zrobić krótką przerwę od cięższej muzy i może ktoś mi poleci kilka kapel, które wpasują się w taki schemat: -rozbudowana sekcja instrumentalna (przede wszystkim) -teksty, które nie będą raziły mnie głupotą -wokal może być zarówno męski, jak i żeński -absolutnie niczego z nowoczesnym masteringiem na zasadzie "gitara zasłania wszystko, wokal zasłania gitarę, głośność na granicy przesterowania" -no i oczywiście zespoły mniej znane, nie oczekuję, żeby ktoś mi Zeppelinów polecał :)