Palpatine_II

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  487
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Palpatine_II

 • Ranga
  Delegat
 1. Krasnolud LOL, nie mogłem się połączyć z serwerami waszymi :D a teraz z ciekawości napisałem i 306 :D
 2. Fajnie, że macie koszulki ale szkoda że tak mało. Większy wybór ma level77, ja bym z chęcią u was kupił koszulkę z minecrafta :p. Mam nadzieję, że powiększycie asortyment.
 3. A czy Sapkowski mówił, że zamierza napisać kolejną cześć? Dla mnie mógł wtedy mówić, że umywa ręce bo nie będzie oficjalnej kontynuacji. Miałem na myśli cały proces pisania gry, a napisanie fabuły którą trzeba odpowiednio przypasować do książek też jest trudne. I gdyby redzi wystartowali z innym tytułem w ogóle nie rozmawialibyśmy nad tym tematem. ;p Czasami może być za późno.
 4. Mówię o całym procesie tworzenia gry, a nie tylko o fabule itp., nie mamy jeszcze pełnej fabuły, więc trzeba ją napisać tak aby pasowała do fabuły pierwowzoru. A co do nowego tytułu, to w ogóle byśmy o tym nie rozmawiali Jeśli tego nie rozumiesz, to nie ma o czym rozmawiać. Albo w ogóle nie chwycił za książkę.
 5. Nie zrozumiałem mnie, czy Sapkowski mówił, że napisze ciąg dalszy Wiedźmina ? Jeżeli nie to może sobie mówić, iż gry nie będzie w kanonie, ale po kilkunastu latach oczekiwania na nową książkę straciłem nadzieję. To że pisze to po tylu latach to kwestia sporna, bardzo sporna. Ludzie są coraz bardziej zabiegani, więc coraz rzadziej sięgają po książki tylko po jakieś inne formy. A mówienie o Polskiej fantastyki jest krzywdzące dla niej, ponieważ to pisarz pochodzi z polski a dzieło jest światowe (chyba rozumiesz, o co mi chodzi), nie należy nawet ograniczać tego pojęcia do kraju.
 6. Tak zdawałem sobie sprawę, że to nie zostanie wliczone do kanonu ale nie wiedziałem (nikt nie wiedział) że powstaje kolejna książka. I nie sądzę, że osoba grająca w wieku 12 sięgnie po książki z tej serii (ale mogę się mylić). A Wiedźmin to nie jest aż taki Święty Graal (jeżeli chodzi o cały świat fantasy, w Polsce jest owszem), ale Graalem jest twórczość Tolkiena, Sapkowski nie był, aż taką rewolucją (jeżeli chodzi o świat wymyślony). A.Sapkowski mógł dogadać się z redami, on książkę później oni grę i dalej kontynuacje z książkami (ale to najtrudniejsza droga). Mógł również napisać szybki tomik z fabuły gry i przejąć pałeczkę.
 7. Bzdura redzi kontynuowali tą historie, a ja równie dobrze mogę powiedzieć, iż Sapkowski wzorował się na Tolkienie, taki świat był już wykorzystany. Tak prędzej czy później, zawsze może być te później.
 8. Powiedz, dlaczego pisarz (od wielu lat, który stworzył swój świat) dopiero teraz pisze swoją książkę o Wiedźminie, brak pomysłu, nie sądzę (ale to kwestia sporna) ? Nie potrzebuję znać polskiej sceny fantasty, wystarczy że mam pojęcie o wiedżmienie, redzi mają większą robotę do odwalenia (też wymyślają fabułę i ma być zbliżona do fabuły Sapkowskiego) A mam jakieś inne wyjście, gdyż jestem młodszym pokoleniem, które nigdy by nie usłyszało o Wiedźminie gdyby gra nie wypromowała tej historii ?
 9. Nikt na tym nie straci, Sapkowski mógł napisać na podstawie gry książki (aby udostępnić fabułę tym, którzy nie czytali). Tak świat się zmienił od czasu ostatniej książki i to jest nieuniknione ale redzi starali się podtrzymać ten klimat. I nie porównuję kto na tym ucierpi, ale jak ja (czytelnik) mam pogodzić te fakty, iż z przymusu (brak nowych książek) musiałem dołączyć to do fabuły (gdyż chciałem mieć kontynuacje, otwarte zakończenia mnie nie usatysfakcjonują)
 10. 1. A nie powinien, bo jestem czytelnikiem. 2. Tak bo przecież świat posiada tylko jedno studio produkcji gier. 3. To 13 latach, to trochę za długo jednak, porzyg czytelników hmm ja bym odczekał 5 lat, a nie 13. 4. Tak tylko niektórzy (tak jak ja) sięgnęło po książki po zdaniu gry a nie przedtem, gdyż nie wiedziałem że takie coś w ogóle istnieje, gdyby nie gra (filmów nie liczę, bo to należy ukrywać)
 11. To jest zawodowy pisarz, a zawodowi nie myślą nad fabułą ponad dekadę. Tak ja mam też zamiar ja przeczytać i połączyć fakty, z gry i z książki.
 12. Nie to nie wyścig ale przebudzenie po 13 latach ? Gdy redzi odwalili kawał dobrej roboty, nie tak jak serial czy film na podstawie wiedźmina (nie warto nawet wspominać nic się nie zgadzało prawie). Ja jako czytelnik wymagam, i teraz co mam zrobić uznać, że Geralt ma rozdwojenie jaźni ?