DiDivor

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  455
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O DiDivor

 • Ranga
  Delegat
 1. DiDivor

  Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

  Jeszcze tu chyba są, tylko zarejestrować się trzeba: http://www.miastogier.pl/mmh-beta.html
 2. DiDivor

  Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

  Moje odczucia co do tej Bety są mieszane. Jest wiele pozytywów, ale i są rzeczy, które niezbyt mi się podobają: Plusy: - Bardzo łady wygląd, piękna grafika mapy przygody - Przyjemnie wyglądające pole walki, bardziej dynamicznie niż w V - Znajoma i piękna muzyka ;) - Beta dobrze chodzi nawet na starszym sprzęcie - na GeForce 9600GT działa dość płynnie nawet na domyślnych wysokich ustawieniach. Po ich zmniejszeniu chodzi jeszcze lepiej. Minusy: - Ekran miasta. A raczej jego brak. Usunięcie standardowego ekranu, takiego jak we wcześniejszych odsłonach można wytłumaczyć chyba tylko brakiem czasu na zrobienie tekstur 3D. Teraz trochę narzekania na Ubisoft ;) Po 2 dniach, udało się wreszcie tą Betę ściągnąć po wielu męczarniach. Tutaj Ubi się nie popisało. Kolejna sprawa to konieczność stałego połączenia z Internetem w czasie gry. Nagle komunikat "You are disconnected" i gra się zamyka. Pomijam oczywiście zawieszanie się gry - wszak to wersja Beta i trzeba być na to przygotowanym ;)
 3. Witam. Szperając w Internecie znalazłem genialny wręcz MOD, że aż dziw bierze, że nikt tutaj o nim wcześniej nie wspomniał. Mod nazywa się HeroInfo i jego zadaniem jest pokazanie szczegółów o bohaterze, gdy wybieramy go do gry na mapie. Działa z Dzikimi Hordami. Tutaj udostępniam jego spolszczoną (przeze mnie) wersję. Tutaj link: http://www.sendspace.com/file/i6oupk A poniżej Screen:
 4. Standardowy błąd oznaczający brak zainstalowanego DirectX''a 9.0. Gra po prostu odwołuje się do biblioteki, która nie istnieje w systemie. Reinstalowanie gry i wyszukiwanie pliku nic nie da :)
 5. Witam. Na stronie Heroes Community, a dokładniej tutaj: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=23107 znalazłem ciekawą rzecz: fanowski dodatek Tales of Karador. Jest to zbiór 10 misji, podzielonych na 2 kampanie. Dodatek korzysta z NCF (New Creatures Framework), czyli modyfikacji umożliwiającej wstawianie dodatkowych stworzeń. Oczywiście dodatek bazuje na TotE v3.1, ale korzysta z własnego pliku wykonywalnego (jak misja Dark Messaih). Dodatek cały czas jest tworzony, można obecnie pobrać już dość rozwiniętą wersję beta. Jest zrobiony profesjonalnie, np.: są cut-scenki jak w normalnych kampaniach od Ubisoft. A tutaj link do tematu, skąd można go zassać: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26224 Myślę, że może warto byłoby go spolszczyć, bo jak dla mnie wygląda na kawał dobrej roboty. Dodatek oryginalnie oczywiście jest w wersji angielskiej.
 6. Osobiście używam FlashGeta 2.0. A Internet mam od lokalnego, małego dostawcy, nie od tpsa. Normalnie, przy ściąganiu przez przeglądarkę mam transfer 0 - 10 kB\s i niemiłosiernie się rwie. Gdy używam FlashGeta problem ustępuje i ściąga maks łącza.
 7. Najlepiej ściągnąć ze strony Unofficial Patcha, który podał moonman. A jeśli chodzi o pobieranie ze strony gram.pl to najlepiej managerem pobierania typu FlashGet. Przy 10 równoczesnych połączeniach z serwem wyciągam 2 Mbits a w razie zerwania transferu można wznowić :)
 8. Witam. Widzę, że CDP wstawił na swoją stronę naszego patcha v3.1.1. Dobrze zrobili, brawo, chodź okienko o tym że nie ponoszą odpowiedzialności sprawia wrażenie, jakby próba instalacji mogła spowodować eksplozję nuklearną :D. PS Ma ktoś może w swoich zasobach MOD: Xazardous Menu Mod 2.1. Chodzi mi o wersję v2.1, ponieważ kompletuję różne stare materiały związane z Heroes V, a już wszystkie linki w Internecie wygasły. Jeśli ktoś ma, to niech upnie, to tylko 1,5 MB :)
 9. Do tej pory nie stwierdzono konfliktu Unofficial Patcha w grze przez Internet. Unofficial Patch jest w dwóch wersjach - Dla Dzikich Hord oraz Podstawki\Kuźni Przeznaczenia. Patch działa TYLKO z najnowszymi wersjami gry (1.6\2.1\3.1). A jeśli chcesz pobrać patch v3.1, to polecam pobrać Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy Patch 3.1.1 z tej strony: http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm Jest to fanowska poprawka v3.1, zawierająca kilka dodatkowych elementów, jak spolszczona mapa Dark Messiah,spolszczony Edytor Map czy zintegrowany Unofficial Patch v3.1A.
 10. Witam. Tutaj aktualne wyciągnięte poprawki z Unofficial Patcha, o które prosiliście: http://www.sendspace.com/file/s22q63 Mam jeszcze taką prośbę do morthiego: Kiedyś dawno, dawno temu była taka mapa: Heroes V Wersja Reżyserska (coś koło strony 1390), do której zrobione było spolszczenie. Jeśli morthi je jeszcze posiadasz, to prosiłbym o upload, bo aktualny link ( http://www.mytempdir.com/1146177) do tego już padł. Byłbym za to bardzo wdzięczny.
 11. Dodałem dwa nowe mirrory nowego patcha - Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy Patch 3.1.1. I mam jeszcze prośbę. Czy ktoś posiada spolszczenie Edytora Map 1.6\2.1, bo ten link: http://www.lublin.mm.pl/~daimonfrey/H5/edytor/HoMMmap.rar Niestety nie działa. Jeśli ktoś może, to niech zrobi re-upload. A wyodrębnione poprawki będą jutro :)
 12. Pliki te udostępnię trochę później, bo miałem małą awarię i nie pozostał mi folder z wydzielonymi plikami z wersji v3.1, będę je musiał więc wyciągnąć ręcznie, stąd te opóźnienie.
 13. Witam. Jak mówiłem, wydaję nowy patch v3.1 do Heroes V Dzikie Hordy, czyli Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Patch 3.1.1. Jest to nowa wersja patcha v3.1, z przetłumaczoną mapką Dark Messiah, polskim Edytorem Map v3.1 oraz zintegrowanym Unofficial Patchem v3.1A. Naprawdę go polecam, bo tłumaczenie mapy DM jest naprawdę SUPER a najnowszy Unofficial usuwa świeże błędy z patcha v3.1 Do pobrania, tradycyjnie z: http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm Co do technicznych szczegółów: jako instalatora użyłem NSIS (Nullsoft Scriptable Install System), dużo lepszy niż InnoSetup (ten z polskiej wersji Hord), a szybszy i mniej śmiecący niż InstallShield. Patch ma 141 MB i umożliwia wybór elementów, które mają być instalowane. Patcha można śmiało instalować na już wcześniej zainstalowany patch od Gram.pl. Na razie wrzuciłem 2 mirrory pliku, ale wrzucę jeszcze na inne serwisy. Było by miło, żeby ekipa Gram.pl umieściła go na swoich serwerach. Oczywiście też Unofficial Patch v3.1A z wydałem też w wersji niezależnej z własnym instalatorem. Do pobrania z tej samej strony. Planuję też zrobić jeden duży patch do wersji podstawowej\Kuźni Przeznaczenia, zawierający wszystkie uaktualnienia aż do v1.6, by nie trzeba było instalować 1000 patchy wq instrukcji z przypiętego postu. To z pewnością ułatwi reinstalację gry, bo obecnie to koszmar.
 14. Powiem jedno - dla mnie BOMBA :) Sprawdzę jeszce pod kątem literówek, ale nie oczekuję, że coś znajdę. CDP może się uczyć od was. Jak wszystko będzie dobrze, to udostępnię to w nowym patchu v3.1