DiDivor

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  455
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez DiDivor

 1. DiDivor

  Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

  Jeszcze tu chyba są, tylko zarejestrować się trzeba: http://www.miastogier.pl/mmh-beta.html
 2. DiDivor

  Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

  Moje odczucia co do tej Bety są mieszane. Jest wiele pozytywów, ale i są rzeczy, które niezbyt mi się podobają: Plusy: - Bardzo łady wygląd, piękna grafika mapy przygody - Przyjemnie wyglądające pole walki, bardziej dynamicznie niż w V - Znajoma i piękna muzyka ;) - Beta dobrze chodzi nawet na starszym sprzęcie - na GeForce 9600GT działa dość płynnie nawet na domyślnych wysokich ustawieniach. Po ich zmniejszeniu chodzi jeszcze lepiej. Minusy: - Ekran miasta. A raczej jego brak. Usunięcie standardowego ekranu, takiego jak we wcześniejszych odsłonach można wytłumaczyć chyba tylko brakiem czasu na zrobienie tekstur 3D. Teraz trochę narzekania na Ubisoft ;) Po 2 dniach, udało się wreszcie tą Betę ściągnąć po wielu męczarniach. Tutaj Ubi się nie popisało. Kolejna sprawa to konieczność stałego połączenia z Internetem w czasie gry. Nagle komunikat "You are disconnected" i gra się zamyka. Pomijam oczywiście zawieszanie się gry - wszak to wersja Beta i trzeba być na to przygotowanym ;)
 3. Witam. Szperając w Internecie znalazłem genialny wręcz MOD, że aż dziw bierze, że nikt tutaj o nim wcześniej nie wspomniał. Mod nazywa się HeroInfo i jego zadaniem jest pokazanie szczegółów o bohaterze, gdy wybieramy go do gry na mapie. Działa z Dzikimi Hordami. Tutaj udostępniam jego spolszczoną (przeze mnie) wersję. Tutaj link: http://www.sendspace.com/file/i6oupk A poniżej Screen:
 4. Standardowy błąd oznaczający brak zainstalowanego DirectX''a 9.0. Gra po prostu odwołuje się do biblioteki, która nie istnieje w systemie. Reinstalowanie gry i wyszukiwanie pliku nic nie da :)
 5. Witam. Na stronie Heroes Community, a dokładniej tutaj: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=23107 znalazłem ciekawą rzecz: fanowski dodatek Tales of Karador. Jest to zbiór 10 misji, podzielonych na 2 kampanie. Dodatek korzysta z NCF (New Creatures Framework), czyli modyfikacji umożliwiającej wstawianie dodatkowych stworzeń. Oczywiście dodatek bazuje na TotE v3.1, ale korzysta z własnego pliku wykonywalnego (jak misja Dark Messaih). Dodatek cały czas jest tworzony, można obecnie pobrać już dość rozwiniętą wersję beta. Jest zrobiony profesjonalnie, np.: są cut-scenki jak w normalnych kampaniach od Ubisoft. A tutaj link do tematu, skąd można go zassać: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26224 Myślę, że może warto byłoby go spolszczyć, bo jak dla mnie wygląda na kawał dobrej roboty. Dodatek oryginalnie oczywiście jest w wersji angielskiej.
 6. Osobiście używam FlashGeta 2.0. A Internet mam od lokalnego, małego dostawcy, nie od tpsa. Normalnie, przy ściąganiu przez przeglądarkę mam transfer 0 - 10 kB\s i niemiłosiernie się rwie. Gdy używam FlashGeta problem ustępuje i ściąga maks łącza.
 7. Najlepiej ściągnąć ze strony Unofficial Patcha, który podał moonman. A jeśli chodzi o pobieranie ze strony gram.pl to najlepiej managerem pobierania typu FlashGet. Przy 10 równoczesnych połączeniach z serwem wyciągam 2 Mbits a w razie zerwania transferu można wznowić :)
 8. Witam. Widzę, że CDP wstawił na swoją stronę naszego patcha v3.1.1. Dobrze zrobili, brawo, chodź okienko o tym że nie ponoszą odpowiedzialności sprawia wrażenie, jakby próba instalacji mogła spowodować eksplozję nuklearną :D. PS Ma ktoś może w swoich zasobach MOD: Xazardous Menu Mod 2.1. Chodzi mi o wersję v2.1, ponieważ kompletuję różne stare materiały związane z Heroes V, a już wszystkie linki w Internecie wygasły. Jeśli ktoś ma, to niech upnie, to tylko 1,5 MB :)
 9. Do tej pory nie stwierdzono konfliktu Unofficial Patcha w grze przez Internet. Unofficial Patch jest w dwóch wersjach - Dla Dzikich Hord oraz Podstawki\Kuźni Przeznaczenia. Patch działa TYLKO z najnowszymi wersjami gry (1.6\2.1\3.1). A jeśli chcesz pobrać patch v3.1, to polecam pobrać Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy Patch 3.1.1 z tej strony: http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm Jest to fanowska poprawka v3.1, zawierająca kilka dodatkowych elementów, jak spolszczona mapa Dark Messiah,spolszczony Edytor Map czy zintegrowany Unofficial Patch v3.1A.
 10. Witam. Tutaj aktualne wyciągnięte poprawki z Unofficial Patcha, o które prosiliście: http://www.sendspace.com/file/s22q63 Mam jeszcze taką prośbę do morthiego: Kiedyś dawno, dawno temu była taka mapa: Heroes V Wersja Reżyserska (coś koło strony 1390), do której zrobione było spolszczenie. Jeśli morthi je jeszcze posiadasz, to prosiłbym o upload, bo aktualny link ( http://www.mytempdir.com/1146177) do tego już padł. Byłbym za to bardzo wdzięczny.
 11. Dodałem dwa nowe mirrory nowego patcha - Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy Patch 3.1.1. I mam jeszcze prośbę. Czy ktoś posiada spolszczenie Edytora Map 1.6\2.1, bo ten link: http://www.lublin.mm.pl/~daimonfrey/H5/edytor/HoMMmap.rar Niestety nie działa. Jeśli ktoś może, to niech zrobi re-upload. A wyodrębnione poprawki będą jutro :)
 12. Pliki te udostępnię trochę później, bo miałem małą awarię i nie pozostał mi folder z wydzielonymi plikami z wersji v3.1, będę je musiał więc wyciągnąć ręcznie, stąd te opóźnienie.
 13. Witam. Jak mówiłem, wydaję nowy patch v3.1 do Heroes V Dzikie Hordy, czyli Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Patch 3.1.1. Jest to nowa wersja patcha v3.1, z przetłumaczoną mapką Dark Messiah, polskim Edytorem Map v3.1 oraz zintegrowanym Unofficial Patchem v3.1A. Naprawdę go polecam, bo tłumaczenie mapy DM jest naprawdę SUPER a najnowszy Unofficial usuwa świeże błędy z patcha v3.1 Do pobrania, tradycyjnie z: http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm Co do technicznych szczegółów: jako instalatora użyłem NSIS (Nullsoft Scriptable Install System), dużo lepszy niż InnoSetup (ten z polskiej wersji Hord), a szybszy i mniej śmiecący niż InstallShield. Patch ma 141 MB i umożliwia wybór elementów, które mają być instalowane. Patcha można śmiało instalować na już wcześniej zainstalowany patch od Gram.pl. Na razie wrzuciłem 2 mirrory pliku, ale wrzucę jeszcze na inne serwisy. Było by miło, żeby ekipa Gram.pl umieściła go na swoich serwerach. Oczywiście też Unofficial Patch v3.1A z wydałem też w wersji niezależnej z własnym instalatorem. Do pobrania z tej samej strony. Planuję też zrobić jeden duży patch do wersji podstawowej\Kuźni Przeznaczenia, zawierający wszystkie uaktualnienia aż do v1.6, by nie trzeba było instalować 1000 patchy wq instrukcji z przypiętego postu. To z pewnością ułatwi reinstalację gry, bo obecnie to koszmar.
 14. Powiem jedno - dla mnie BOMBA :) Sprawdzę jeszce pod kątem literówek, ale nie oczekuję, że coś znajdę. CDP może się uczyć od was. Jak wszystko będzie dobrze, to udostępnię to w nowym patchu v3.1
 15. Witam. Shadow SSJ Warrior, czy mógłbyś udostępnić resztę tłumaczenia Mapki Dark Messaih? Miał to zrobić windows00, ale go od paru dni nie ma. A z tego co się orientuję tylko ty je posiadasz.
 16. Do tłumaczenia bezpośrednio plików EXE najlepszy jest Resource Hacker. Do pobrania stąd: http://www.angusj.com/resourcehacker/ Nie trzeba się bawić w Hexy, obsługuje wszystkie zasoby, jak EXE, DLL (o ile nie są spakowane, np.: UPX''em). Dzięki temu można tłumaczyć dużo szybciej, niż bawić się w Edytorze szestanstkowym, do tego można zmieniać rozmiary przycisków, ich umiejscowienie itp.
 17. Tak już niestety jest z nowym patchem. Wiele spraw zostało no cóż.. zaniedbanych. Dlatego chcę stworzyć nowy patch v3.1, który będzie zawierał wszystko po polsku, czyli: - Patch v3.1 - Mapkę Dark Messiah po polsku. - Polski Edytor Map - Unofficial Patch v3.1A Prace nad nowym Unofficialem są już skończone. windows00''a prosiłbym o udostępnienie reszty tłumaczenia mapy DM, a Shadow SSJ Warrior''a o poprawiony Edytor Map, bo tam też wykryłem jakiś mały błąd. Dzięki temu, żeby mieć grę po polsku wystarczy zainstalować jedną rzecz, a nie cztery. Będzie to patch "społecznościowy", w którym każdy będzie miał swój udział. A jako instalatora myślę użyć InnoSetup. Myślę, że nie ma po co używać dużego i ciężkiego InstallShield, którego nie używa nawet sama gra w polskiej wersji. Napiszcie, co o tym sądzicie :)
 18. Mam takie pytania: 1. Dlaczego zawartości ComboBoxów w Opcjach Generatora Map Losowych nie są spolszczone? 2. W Widok -> Filtr obiektów w tym nowym oknie jeden z CheckBoxów nie ma tekstu. To błąd Edytora czy pominięcie podczas tłumaczenia? Po za tym spolszczenie Edytora bardzo mi się podoba. Często z niego korzystam podczas testów łatki Unofficial Patch. PS Jeśli możesz, daj mi linka do tłumaczeń mapy Dark Messaih, bo też bym chętnie potestował :D
 19. To czekam z niecierpliwością na rezultaty :). Edit: Znalazłem literówkę w tłumaczeniu Edytora. W opcjach tworzenia mapy losowej zamiast "miasta" pisze "maiasta" :)
 20. Nieoficjalne patche najłatwiej pobrać ze strony: http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm Tam masz wszystko ładnie opisane, jaki patch do jakiej wersji itp. Co do ujęcia w oficjalnych patchach. Zawsze po powstaniu oficjalnego patcha wychodził nieoficjalny, łatający nowe błędy. Dlatego mocno zalecam instalację najnowszego Unofficial Patcha. PS @windows00 jak tam postępy w tłumaczeniu mapki DM?
 21. Witam. Skończyłem przeglądanie tekstów wprowadzonych\zmodyfikowanych przez nowy patch v3.1. Nie obyło się od błędów, ale większość z nich to literówki. CDP akurat w tym elemencie nie narobiło gaf. Czekam teraz na tłumaczenie reszty plików od windows00, no i oczywiście na spolszczony Edytor.
 22. Witam ponownie. Dzięki windows00 za tłumaczenie. Tutaj reszta plików do przetłumaczenia - powinny być już wszystkie. Jeśli możesz, to i te przetłumacz :) Użyłem TCMD do odnalezienia wszystkich tych plików, wymagających przetłumaczenia. W tym pliku DM.map jest dużo więcej plików tekstowych, ponieważ do odpalenia tej mapy wykorzystywany jest inny plik EXE, korzystający z zasobów tekstowych z pliku DM.map. Wystarczyło przekopiować wszystkie pliki tłumaczeń z pliku texts.pak do dm.map i mamy polski interfejs. Link: http://www.sendspace.com/file/0x9mhe Teraz powinny być już wszystkie. Jutro czeka mnie sesja wyszukiwania błędów z tego nowego pliku z tekstami. Oby nie było ich dużo. Jeśli znajdziecie jakiś błąd to też dajcie znać. Trzymam kciuki Shadow SSJ Warrior za nowy, spolszczony Edytor Map. W razie jakiś modyfikacji w Unofficial Patchu dam znać. @Lfdracon: Przeinstaluj grę. Też tak miałem i po tym instalka patcha ruszyła normalnie :).
 23. Witam wszystkich. Widzę, że wyszedł nowy patch, zawsze, gdy wychodził nowy patch robił najczęściej niesamowity kipisz, ale teraz to już przesada. Ubi poległo na całej linii. Jak można nie sprawdzić patcha, czy gra działa po zainstalowaniu. Godzinę męczyłem się, aby zmusić do instalacji patch od Ubi (nie znaleziono gry), gdy mi się udało, nie mogłem wyjść ze zdziwienia - patch przekopiował tylko jeden nowy plik PAK !!! To już jest przesada normalnie!!! Co do CDP mam mieszane uczucia - gratulację za szybko wydany działający patch v3.1 z polską wersją, nagana za nieprzetłumaczoną dodatkową mapę Dark Messaih. Na razie udało mi się uzyskać polski interfejs na tej mapie, kopiując najzwyczajniej pliki w Total Commanderze. Potrzebne jeszcze są tłumaczenia dialogów w cut-scenkach i mapa będzie w 100% po polsku. Mam taką propozycję - wydajmy własnego, społecznościowego patcha v3.1. Ktoś niech przetłumaczy teksty dialogów z mapy DM, ja dołożę Unofficial Patcha i przydałby się jeszcze spolszczony Edytor Map. Ja to mogę wszystko zebrać do kupy i zrobić porządnego patcha. Tutaj są teksty dialogów z Mapy DM, jeśli ktoś chciałby przetłumaczyć :) (Po angielsku oczywiście) http://www.sendspace.com/file/wnhfsj