Klimos

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7804
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Klimos

 1. Nie będę komentował tego co stworzyliście tutaj w ciągu godziny jak mnie nie było, aczkolwiek mam swoją opinię na ten temat. Ograniczę się tylko do odpowiedzi na tego posta. 100 złotych to nie są duże pieniądze. Jedyne rozsądne rozwiązanie jakie widzę, to wstrzymać się z zakupem miesiąc czy dwa, żeby dozbierać brakującą kwotę. Naprawdę nie będziesz żałował.
 2. Pytanie pojawia się średnio raz na kilkadziesiąt postów, może dałoby się przypiąć post na początku tematu. Jaki polecacie tani aparat kompaktowy, na początek zabawy z fotografią cyfrową? Canon PowerShot 590 IS: http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/281816 W chwili obecnej nie ma chyba lepszego aparatu w podobnej cenie. Ma wszystko, co powinien mieć prosty kompakt dla laika, a także dzięki rozbudowanemu trybowi manualnemu znakomicie sprawdzi się dla osoby chcącej nieco bardziej zagłębić się w tajniki fotografii cyfrowej. Kilka osób z tego wątku już kupiło ten model i są zadowoleni.
 3. Chyba oferta wyhaczto aktualizowana jest nieco częściej jest niż raz na tydzień. Wczoraj był MP3 player, dzisiaj głośniki i informacja na stronie "codziennie atrakcyjna oferta".
 4. Klimos

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Nie jestem pewiem czy coś się nie zmieniło przez ostatni rok, ale pamiętam że po wypełnieniu formularza na stronie, przyszedł mai z informacją, że tą usterkę należy zgłosić telefonicznie.
 5. Klimos

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Z tym też prawdę mówiąc wyskoczyli... Co mi z tego, że mam miesiąc Live gratis, jak w moim kraju ta usługa jest niedostępna :P
 6. http://www.apple.com/games/ipod/
 7. Klimos

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  A co to, za przeproszeniem, skarpetki czy majtki, zeby innym nie dawać? W końcu od tego są i tym się zajmują. Doprawdy nie wiem czym tu się wszyscy przejmują. Konsola pada -> telefon do infolinii Microsoftu -> telefon do UPS -> pakujemy xkloca -> kurier przyjeżdża i zabiera sprzęt -> 10 dni -> kurier przywozi konsolę z powrotem. Półtora tygodnia bez grania jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Czas ferii akurat jest, to można wiele innych ciekawych zajęć znaleźć.
 8. Klimos

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Da się, dzięki kodom umożliwiającym grę online przez 48h.
 9. Twórczością? Chyba z obsługi wyszukiwania grafiki w googlach. Z tego co pamiętam to wrzucił chyba jedną fotkę z cyfrówki, dwie z komórki i parę linków do nieswoich dzieł. Stęskniliśmy się już?
 10. Inny port USB... inny komputer... Nie może być tak, że coś przez cały czas działało i nagle samo z siebie przestało.
 11. Chodzi o to, że "zoom" jako sam z siebie nie ma praktycznie żadnego znaczenia z jakiej odległości zdjęcia możesz robić danym obiektom. Najważniejsza jest długość ogniskowej - i tu libero85 bardzo dobrze ci wytłumaczył gdzie jaka jest odpowiednia. Możesz mieć obiektyw bez zoomu w ogóle - stałoogniskowy i cykać fotki ptaszkom ze 100 metrów. Jakby to określić, padłeś ofiarą marketingu, gdzie producenci prześcigają się z cyferkami, które dla zwykłego szarego człowieka nie mają znaczenia. Po zakupie 70-300 z pewnością będziesz zadowolony. Z resztą, możesz zawsze iść do sklepu i zobaczyć jakie przybliżenia dają poszczególne obiektywy.
 12. Ty odróżniasz pojęcie "krotność zoomu" od "długość ogniskowej"? Myślisz, że jak będziesz miał szkło 18-200 to dzięki większemu zoomowi (11x) będzie można robić zdjęcia z dalszej odległości niż z obiektywem 70-300, który tegoż zooma ma ledwie 4x?
 13. Klimos

  xbox360 i peryferia

  Nie wiem, bo tak jak pisałem Messengera w ogóle nie używam. Ale technicznie nie powinno być żadnych problemów. To i to technologie Microsoftu, tu i tu masz ten sam program i tą samą sieć użytkowników...
 14. Klimos

  xbox360 i peryferia

  Na czymś trzeba zarabiać, jak do produkcji konsoli się dokłada...
 15. Klimos

  xbox360 i peryferia

  Ehhh... spoznilem sie chwile :P Nie widzialem na wlasne oczy i nie slyszalem, zeby ktos to kupil. Klawiaturka jest z przeznaczeniem do Live Messengera. Pomijając fakt, że korzystam z konkurencyjnych komunikatorów (GoogleTalk i Skype), to nie widzę sensu czatowania na xboxie. Jak wysyłam tekstową wiadomość, to piszę z komputera, bo jest szybciej, a zazwyczaj jak coś to puszczam głosowe.
 16. Klimos

  xbox360 i peryferia

  A właśnie, że jest - dołączana do pada.
 17. Jakie pojedyncze zdjęcie? Znaczy co, 1000 klatek jednego ujęcia? To chyba nawet w National Geographic tyle nie trzaskają. Z tego co zrozumiałem, to Ryan Kam ma całkowity przebieg aparatu właśnie koło 100 fotek. A tak przy okazji, może już ktoś widział, ciekawy sposób zabawy z fotografią: http://www.joemonster.org/art/10678/Zabawa_z_latarkami
 18. To jeszcze przy okazji cropnij te znaki drogowe z dołu i będzie w ogóle super :D
 19. Klimos

  Każdy może być Obamą

  ;] Mogę i głosowałem. Trzeba było tylko maila do ambasady przesłać, żeby wiedzieli ile kart do głosowania będzie im trzeba. Ale i tak nie było to konieczne. Kolegę z pracy odwiedzała w tamten weekend wyborczy żona i bez problemów wydali jej także kartę, mimo że nigdzie się wcześniej nie rejestrowała.
 20. Klimos

  Każdy może być Obamą

  Nie oglądałem, z prostego powodu, który podałem wyżej. Informacje z kraju i ze świata czerpię z polskich portali informacyjnych, a tu wcale tego tak nie widać Serio aż tak źle jest? Z tego co pamiętam jak Busha wybierali i zaprzysiężali to nikt aż tak się tym nie podniecał. Ja naprawdę dzieckiem TV nie jestem, prędzej internetu ;) I tak, strony główne poszczególnych serwisów: - interia - słowo Obama pojawia się tylko w kontekście ataku mailingowego "Barack Obama has refused to be a President" - wp - nie znaleziono słowa Obama - onet - dwa wyniki (jakieś ploty + wiadomość dnia) - gazeta - wielki Temat Dnia - tu zdecydowanie najgorzej - tvn24 - dwa wyniki (ploty + link do dyskusji na forum) Nie jest chyba tak źle i gdyby nie gazeta, to w ogóle można by nie zauważyć informacji, że dzisiaj odbędzie się zaprzysiężenie.
 21. Klimos

  Każdy może być Obamą

  Z tego co się orientuje to prawo głosu przysługuje mi tylko w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie wiem czy nie do lokalnych (z racji bycia obywatelem EU). Do narodowych głosowań potrzebne jest obywatelstwo, a tego chyba jednak się nie doczekam. Trzeba mieszkać nieprzerwanie 9 lat, a aż tyle nie zamierzam tu siedzieć :D
 22. Klimos

  Każdy może być Obamą

  Nie pokazuje, bo niby po co. Tak samo jak wyborom prezydenckim w US zbyt dużo czasu (w porównaniu do narodowych elekcji) w Polsce też się nie poświęca. Chodzi o to, że lokalne stacje zawsze będą poświęcać mnóstwo czasu wyborom w swoim kraju i ludzi takich jak ja czy Budo po prostu to nudzi, gdy non stop w kółko o tym samym nawijają.
 23. Klimos

  Każdy może być Obamą

  Jak to nikt nie pokazuje, skoro Budo pisał, że w Hiszpanii 5 miesięcy oglądał amerykańską CNN i przez cały ten czas nie było żadnych innych informacji jak Hilary vs Obama.
 24. Klimos

  Każdy może być Obamą

  To tak jak i u nas w Polsce przed wyborami, ale jest na to sposób: wyłączyć TV ;) Od półtora roku mieszkam w Danii i mam wstrojone dwa kanały: jeden gdzie transmitują Ligę Mistrzów, a drugi gdzie są relacje wyścigów F1. Jeśli chodzi o informacje codzienne, to korzystam z polskich portali. Aczkolwiek tuż po przyjeździe tutaj, też mnie obrzydzenie brało, bo akurat była to jesień 2007, czyli okres przed wcześniejszymi wyborami do parlamentu RP. Dzień w dzień te same mordy i zaglądałem tylko na strony sportowe, motoryzacyjne i IT. Dopiero po jakimś czasie byłem w stanie zerkać na newsy z kraju i ze świata.
 25. A to dlatego mi się okienko dodaj post zamyka od pół godziny, jak chcę wstawić zdjęcie :P Zmniejszenie z 1024x768 do 800x600 od razu pomogło. Będzie problem, bo do jednego biletu są tylko dwa kupony, więc nawet Master''s Brew może nam nie dać rady. A tak żeby nam nikt nie zarzucił offtopu...