Bumber

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5340
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Bumber

 • Ranga
  Taurus

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bumber

  Forumowa Mafia

  Hej starzy wyjadacze! Temat chyba umarł śmiercią naturalną. Szkoda! Do tej pory wspominam wszystkie chwile spędzone z FM. Kultura pisania zanika, coraz mniej czasu na wszystko, forum umiera... chyba za dużo kataklizmów, żeby ten wątek mógł przetrwać
 2. Po nastu latach napiszę sobie ostatni wpis na forum w Loży właśnie. Jakoś tak najmilej mi się tutaj witało, z pożegnaniem jest podobnie
 3. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Bo spatchowaniu gry i zainstalowaniu dodatku KiW zniknęły zielone skrzynie z ekwipunkiem. Save i reload nie działają - dalej nie ma skrzyń. Miałem tam mnóstwo ekwipunku, czy można to jakoś odzyskać?
 4. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  To się dzieje już po ćwiczeniu ukłonów. Mam za nim podążać do kolejnej komnaty, ale on stoi w miejscu. Nie mam możliwości zagadania go ani zaczepienia. Wczytywanie punktów kontrolnych też niestety nie działa.
 5. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Mam problem z zadaniem z głównego wątku. Prawdopodobnie jest on spowodowany patchem 1.10. Po opuszczeniu Białego Sadu przygotowuję się do Po umyciu się, ubraniu, itd., mam "podążać za szambelanem". Problem polega na tym, że za cholerę nie chce się on ruszyć z miejsca, co blokuje całe zadanie. Wszystkie drzwi na korytarzach są zamknięte, sam nie jestem w stanie ruszyć dalej fabuły. Macie podobny problem albo wiecie może, jak z tego wybrnąć? Dzięki.
 6. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Niedawno zacząłem swoją przygodę z W3, stąd moje pytanie: o co chodzi z tymi zadaniami pobocznymi? Dlaczego dostajesz za nie mniej doświadczenia? Czy EXP z zadań pobocznych jest uzależnione od zadań z głównego wątku?
 7. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  > Echhh "Kod na wersję cyfrową dodatku". Ja tak lubię mieć wszystko na fizycznym nośniku > :( No nie mogli dać płytki z dodatkiem, tylko trzeba ściągać... Czy to oznacza, że nigdzie w dystrybucji nie ma i nie będzie dodatku na fizycznym nośniku?
 8. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Dzięki za szybką odpowiedź :)
 9. Bumber

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Cześć, przymierzam się do zakupu Wiedźmina 3 w wersji pudełkowej. Wiem, trochę późno ;-) ale jakoś wcześniej nie miałem czasu na grę. Nie jestem wtajemniczony w rozwój gry i kolejnych wersji (łatek) oraz wydawanych DLC-ków. Mam związku z tym pytanie i zarazem prośbę o poradę: Czy istnieją jakieś różnice pomiędzy W3 sprzedawanym w różnych miejscach? Np. czy wersja pudełkowa gry w skelpie gram.pl zawiera (lub umożliwia pobranie) wszystkich 16 DLC-ków tak jak kopia sprzedawana na muve.pl lub w Empiku lub MM? Czy są jakieś inne, płatne DLC-ki lub dodatki? Dzięki za pomoc i wskazówki.
 10. Bumber

  GTA 5 (V) - Temat Ogólny

  Cała kasa idzie chyba do
 11. Mam podobne zdanie, aczkolwiek twierdzę, że jeden człowiek niewiele jest w stanie zmienić. Bardzo podobają mi się inicjatywy Leszka Balcerowicza z ostatnich kilku lat: - powołanie FOR i zachęcanie do aktywności obywatelskiej - wywieranie nacisku na polityków w kilku najważniejszych obszarach: wywiązywania się z obietnic, przeprowadzenia niezbędnych reform, podawania kosztów obietnic i źródeł ich finansowania - walka z demagogią i populizmem uprawianym przez polityków - próba rozliczenia każdego polityka ze składanych obietnic i ocena rezultatów jego działania Bardzo podoba mi się idea społeczeństwa obywatelskiego, wywierającego naciski na polityków, by ci potrafili uzasadnić swoje zamiary, podali dokładny rachunek ekonomiczny i potrafili się z ich rozliczyć.
 12. Nie jest członkiem stowarzyszenia. W sumie szkoda, bo bardzo sobie profesora cenię.
 13. Z tego co mi wiadomo, to nie. Skąd pejoratywny wydźwięk Twojej wypowiedzi? Oczywiste? Zawsze jestem daleki od twierdzenia o oczywistościach, bo to, co dla jednego jest oczywiste, dla innego takie być nie musi. Donald Tusk piastuje aktualnie stanowisko przewodniczącego Rady, a Ewa Kopacz jest premierem. Nie widzę tutaj żadnej oczywistości, jakoby oboje mieliby być "spaleni". Kolejna oczywistość? Dlaczego Leszek Balcerowicz miałby być "spalony"? Moim zdaniem jest to jeden z ludzi, którzy przyczynili się do przemian gospodarczych. Między innymi dzięki niemu mamy kapitalizm, a nie gospodarkę centralnie planowaną. O kim konkretnie mówisz i co nazywasz błędnym kołem wyborczym? Bardzo trudno czyta się takie wypowiedzi jak Twoja, które zawierają obraźliwe stwierdzenia dotyczące konkretnych ludzi. Wypowiadanie się o polityce zazwyczaj budzi emocje, nie należy jednak dawać im upustu na niskim poziomie.
 14. Łatwo rzucać słowa na wiatr :) Gdybyś wybrał się na kongres założycielski stowarzyszenia, zobaczyłbyś, że nie ma w Nowoczesnej PL ani jednej osoby związanej z polityką. Słowem, żadnych spadochroniarzy z innych partii. Ten ruch ma ma z założenia być otwarty na nowe osoby - od młodych wolontariuszy po doświadczonych ekspertów.
 15. Trudno jest mi polemizować z ogólnikowymi stwierdzeniami. Widzisz możliwość zastosowania takiej polityki w Polsce?