SkocznyMroczny

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez SkocznyMroczny

 1. SkocznyMroczny

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  dostałem maila od GW2, między innymi: "NOTE - Pre-Order code registration is now enabled." wiadomo, kiedy gram.pl roześle preorder code''y? żeby nie zachlali w nieodpowiednim momencie :D
 2. a ja klucza nie chcę bo właśnie kupiłem GW2 i mopa chcę mieć tylko w łazience :D
 3. SkocznyMroczny

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  https://register.guildwars2.com/
 4. @CrazyGambler Class 3 został ogłoszony długo przed DayZ. Prędzej na fali Left4Deada jest robiony. Robią go Undead Labs, czyli głównie uciekinierzy z ArenaNet, którzy odeszli w czasie robienia GW2.
 5. Blizzard w 2008 roku podał, że WoW w sumie od 2004 roku (serwery, customer support, gamemasterzy) kosztował ich 200 mln $ (źródło: http://kotaku.com/5050300/how-much-has-wow-cost-blizzard-since-2004 ). Biorąc pod uwagę, że zarabiają miesięcznie około 10 mln * 15$ (a przynajmniej przez długi czas zarabiali), wychodzi na to że w dwa miesiące pokryli wydatki a reszta to czysty zysk. Cytując jednego z założycieli ANet (który odszedł już z firmy): "Gamers don''t buy the argument that an MMO has to charge a subscription fee to cover the ongoing cost of servers and development. We know it, and they know it." http://www.eurogamer.net/articles/gc-film-and-mmos-dont-mix-arenanet "potwornie drogie" serwery to mit, który się utrzymuje od jakiegoś czasu i nikt go specjalnie nie podważa, bo po co skoro gracze płacą abonament "na serwery" :)
 6. Nie palę, nie piję. chętnie chcę zapłacić za GW2, ale wiem, że jeśli zapłacę 180 zł, to znaczy że to akceptuję i od tej pory wszystkie gry na PC będą za 180 zł.......
 7. A GW1 dostaje patche co tydzień? Nic nie wiadomo o dodatkach, jest szansa, że content patche będą płatne. Kasę trzaskają na dużych dodatkach więc na nich się skupią, zasady zasadami ale jak przyjdzie co do czego to skupią się na tym co im przynosi dochody.
 8. D3 też jest prawie MMO bez abonamentu. Zresztą co to za argument, że MMO to musi być droższe. Battlefieldy/CoDy też cały czas serwery utrzymują i nie są droższe ani nie mają abonamentu.
 9. ta lista odnosi się do prepurchase, ale preordery wszędzie będą
 10. i znowu argument że "może być gorzej". Mnie nie obchodzi, że WoW kosztuje tyle ile kosztuje, bo są ludzie którzy tyle płacą. Wolę spojrzeć obiektywnie i widzieć, że przeliczenie ceny z dolarów na złotówki daje ~187 zł, więc nie dość, że zarabiamy dużo mniej od np. Amerykanów to jeszcze płacimy więcej po przeliczeniu.
 11. heh, jak gry będą za 250 zł to też powiecie że lepiej niż 300 zł i jak się nie podoba to nara?
 12. @Shaker0 http://www.guildwars2guru.com/forum/cash-shop-items-leak-t32319.html
 13. @Shaker0 adekwatna do jakiego rynku? takie przeliczanie że kolekcjonerka w UK kosztuje 655 zł nie działa, bo oni tak jak w Polsce zarabiają 2000. Tyle, że nie złotych, tylko funtów. Gdybym zarabiał tyle co na zachodzie Europy to by mi nie przeszkadzała taka cena, bo dla nich to jak 4 wypady do kina kosztuje, u nas GW2 kosztuje jak 15 wypadów do kina :) Aion to nie gra ANet tylko NCSoft East. Koszty dodatków (części) są dużo niższe bo nie trzeba pokrywać tworzenia silnika i takich bajerów. "Koszty prowadzenie serwerów są wysokie szczególnie, że teraz świat jest całkowicie otwarty, co doprowadza do stanu, gdzie wszystkie muszą być włączone cały czas." obejrzyj sobie investor call Activision Blizzard, u nich serwery WoWa pożerają aż 2% dochodu z tego co pamiętam :) zresztą sam ANet wielokrotnie mówił, że te koszta są marginalne. "Twórcy WoWa dostają w rękę, co miesiąc miliony $, a wy narzekacie na grę, którą płacisz raz? Za każdy dodatek do WoWa też płacisz. Fajnie co nie? Abonament na rok jest większy, niż cena kolekcjonerki." aha, czyli ludzie się dają robić w konia w abo + płatne dodatki więc mamy się cieszyć, bo może być gorzej? abonament w grach MMO funkcjonuje tylko dlatego, że istnieje mit, że to idzie na serwery itd., możliwe, że po premierze GW2 bańka pęknie bo ludzie zaczną się zastanawiać "jakim cudem takie fajne mmo bez abo utrzymuje serwery". "Jesli wiesz jakie mikrotransakcje będą w GW2 to rozumiesz, że żadna z nich nie da nikomu znacznej przewagi, jak w innych MMO." wiem jakie będą. Można kupować exp boost, karma boost, można kupować specjalne klucze do otwierania skrzyń (których nie można otworzyć bez mikrotransakcjowych kluczy). Niewiele to się w sumie różni od innych gier F2P (nie licząc koreańskich ale one są kijowe i tak). Poza tym, można za pieniądze rzeczywiste kupować oficjalnie golda (nie wprost, ale przez gemy, ale to na jedno wychodzi).
 14. Argumentacja, że nie ma abonamentu jest bez sensu, szczególnie biorąc pod uwagę co oferują nowsze pozycje MMO, choćby Aion ostatnio F2P. Owszem, GW2 nie ma abonamentu, ale ma mikrotransakcje oraz będzie wypuszczać dodatki co 6 miesięcy albo ileś. I co, jak będzie pierwszy dodatek za 200 zł to też powiecie, że nie ma abonamentu więc jest spoko? Eve Online ma tylko abonament, nie płacisz za pudełko, nie płacisz za dodatki, da się? da się. Czekałem na GW2 pięć lat, ale widać poczekam jeszcze dłużej. 200 zł płaci się za gry konsolowe... no nie, nawet kolekcjonerska edycja TERA Online jest tańsza od standardowej GW2 (160 zł).
 15. oho, Guild Wars 2 nadciąga, widać że panika powoli w szeregach Blizza i próbują to zwalić na SWTOR, który wcale nie jest zagrożeniem dla WoWa
 16. SkocznyMroczny

  Gry roku 2011 - wyniki plebiscytu

  w najbardziej wyczekiwanym tytule 2012 brakuje guild warsa 2, szczególnie, że zmiecie on diablo 3 z powierzchni ziemi :)
 17. jeszcze styczeń, luty, marzec i gdzieś w kwietniu GW2 pozamiata wszystko ^^
 18. SkocznyMroczny

  Konkurs Hydrophobia Prophecy - zgarnij grę

  U mnie pierwszy szok wodny to Bioshock. Zaczynam grę, wynurzam się i whoaaaaaaaaa. A późniejsze sekwencje zalewania tuneli wodą, mmmmm poezja ^_^
 19. Poczekajcie aż GW2 wyjdzie to się okaże nagle, że można utrzymać grę bez 15$ miesięcznie. Zobaczcie sobie np. spotkania dla inwestorów Blizzarda - serwery to 3% kasy, staff to 15%, reszta to pure $$$ od frajerów, którzy sobie wmawiają, że to jest bardzo potrzebne. Po co mają się wyłamywać, skoro każdy zapłaci to 15$, bo "tyle to kosztuje".Jeszcze cytując jednego z założycieli ArenaNet (twórców GW1/GW2), który odszedł z firmy, ale w 2007 powiedział: http://www.guildwars.com/events/tradeshows/gc2007/gcspeech.php "Gamers will no longer buy the argument that every MMO requires a subscription fee to offset server and bandwidth costs. It''s not true – you know it, and they know it. Gamers may buy the argument that your MMO requires a subscription fee, if you can tell them what they are getting for their money."
 20. SkocznyMroczny

  Udostępniono demo Hard Reset

  Chciałem kupić, ale jak zobaczyłem, że Steam to zrezygnowałem. Mówi się trudno :)
 21. SkocznyMroczny

  Guild Wars - Temat ogólny

  jeśli on decyduje się między tymi dwoma to można założyć że nie stać go na obsi ;P ancient kosztuje jakieś 55k razem z materiałami, vabbian około 150k a obsidian około 900-1000k
 22. SkocznyMroczny

  Guild Wars - Temat ogólny

  Vabbian jest dużo lepszy, ale około 3 razy droższy (szafiry i rubiny idą za około 4k sztuka). Jeśli jesteś bogaty to bierz vabbiana, jak nie to weź ancienta ;) zastanowiłbym się też nad primevalem, niektórym się podoba
 23. SkocznyMroczny

  Jade Raymond na czele Ubisoft Toronto

  no bez przesady, nie jedyna kobieta w branży ;) W Arena.Necie jest pełno kobiet na wysokich stanowiskach (np. Lead Designer, Community Manager to kobiety)