tensai_oni

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O tensai_oni

 • Ranga
  Robotnik
 1. tensai_oni

  Członek Lizard Squad już z wyrokiem

  Gdyby były to tylko ataki DDoS na MS/Sony, to bym się nawet zgodził. Ale były jeszcze rzeczy w rodzaju tzw. "swattingu" - więc nasyłania SWATu lub innych uzbrojonych oddziałów policji na w większości przypadków nic nie winnych ludzi. A to są już raczej grubsze sprawy - szczególnie, że w np. w Stanach przypadkowo przez powagę sytuacji (jako, że w "swattingu" zazwyczaj przyozdabia się ofiarę żartu na przynajmniej mordercę) policja może nasz zastrzelić. Zaś odnośnie kary - za dużo z tego pożytku nie będzie. Tym których złapali z Lizard Squad raczej bliżej do "script kiddies" niż do bardziej umiejętnych hakerów.
 2. tensai_oni

  Opinia: Prawdziwy diabelski biznes

  To nie były lata testów - zmiana na obecny system, gdzie pojawiły się "główne" statystyki dla każdej z klas postaci to styczeń 2012. Poprzedni system statystyk postaci może nie był idealny, ale dużo bardziej pasował do systemu lootu jaki był w D3 od początku - jak item był dobry, to był dobry praktycznie dla każdej klasy. Jeszcze dochodzi to, że było wtedy o kilka statów mniej, co jeszcze bardziej ułatwiało dostanie dobrego itema w porównaniu z tym co otrzymaliśmy na premierze. I tak już zupełnie moim zdaniem, nie była by to pierwsza kiepska decyzja Blizzarda o "overhaulu" jakiegoś systemu którą podejmują niedługo - przynajmniej jak na Blizzard - przed premierą.
 3. Nie wiem czy dobrze rozumiem źródło (i samego maila który został wysłany do backerów), ale czy nie chodzi tu bardziej o to, że Obsidian obawia się wycieknięcia wczesnej wersji gry zamiast tego, że nie będą w stanie dostarczyć fizycznych kopii na czas?
 4. Protokoły dodatkowe konwencji genewskiej były podpisane już po drugiej wojnie światowej. Jedyna definicja "wojującego" przed drugą wojną światową, jeśli nie została nigdzie uaktualniona (a z tego co znalazłem to nie została), jest zdefiniowana w artykułach 1 do 3 czwartej konwencji haskiej. Na mój rozum, to nawet żołnierze paradujący w mundurach wroga mogli by się liczyć za "wojujących", ze względu na raczej słabe definicje tej konwencji. A tym samym konwencja haska powinna ich również chronić. Nie mogliby również zostać uznani szpiegami, znowu, ze względu na raczej mało precyzyjną definicję. Ale to jest raczej coś nad czym musieli by się zastanawiać tamtejsi prawnicy... a pewnie bardziej realistycznie: wygrani uznali, że wszystko zrobili zgodnie z prawem, zaś cokolwiek zrobili przegrani było złamaniem konwencji :P
 5. Wow, fajnie, że nadinterpretujesz mój post - nawet nie wspominałem o przestrzeganiu konwencji genewskich/haskich w moim poście. Piszę tylko o tym, że według tych konwencji, nawet szpieg złapany na gorącym uczynku powinien mieć zapewniony uczciwy proces, podczas którego może się bronić. Więc mówienie o tym, że szpiegów nie obowiązywały konwencje genewskie/haskie jest nieprawdziwe - chyba, że zupełnie się mylę co do formalnej ważności tych artykułów podczas trwania wojny. Co do praktycznego zastosowanie tych konwencji, to oczywiście wiadomo, że często nie były stosowane - a w przypadku szpiegów to pewnie prawie nigdy - więc możesz sobie następnym razem darować bezpodstawne komentarze odnośnie naiwności.
 6. "Reguły dotyczące jeńców wojennych nie dotyczą wroga przebranego w mundur przeciwnika - taki żołnierz uznawany jest nie za żołnierza, lecz za szpiega i konwencje haska oraz genewskie go nie dotyczą." Chyba nie? Według czwartej konwencji haskiej, artykuł 30: "Szpieg pojmany na gorącym uczynku nie może być ukarany bez uprzedniego sądu." - i jeśli się nie mylę, ten artykuł ciągle obowiązywał gdy wybuchła II wojna światowa. Jeszcze później podpisana konwencja genewska uszczegóławia parę spraw związanych z jeńcami i, jak dobrze pamiętam, wymaga okresu przynajmniej 3 miesięcy pomiędzy zasądzeniem kary śmierci a jej wykonaniem. Ale może ktoś zna się bardziej na konwencjach haskich/genewskich podpisanych przed wojną, i mógłby w razie czego mnie poprawić.
 7. Z praktycznie z wszystkim w tym artykule się nie zgadzam - ale żeby było krócej to napiszę tak: Skoro "oldschoolowe" rozwiązania się nie podobają, jest wystarczająco dużo "nowoczesnych" cRPGów, że nie trzeba się męczyć z Wastelandem. Po co więc zmieniać Wastelanda w kolejny typowy "nowoczesny" cRPG, skoro tych już jest na pęczki, zamiast zostawić go taki jaki jest i dać osobom którym bardziej podobają się rozwiązania w nim zastosowane grę w którą mogą z przyjemnością zagrać?
 8. tensai_oni

  Broken Age - recenzja

  Właśnie to, że zrobili z tego grę dla graczy okazjonalnych, gdy raczej większość graczy którzy dali im kasę na Kickstartera to "hardcorowcy" (bo raczej gracz okazjonalny się nawet Kickstarterem za bardzo nie interesuje) jest moim największym zarzutem wobec tej gry. Szczególnie, że na Kickstarterze reklamowali grę sloganami pokroju "[...] develop Double Fine''s next game, a classic point-and-click adventure" - o ile gra się w Broken Age bardzo przyjemnie, to raczej nie jest ona "klasyczną" przygodówką Z racji tego czuję się lekko rozczarowany (szczególnie, że jestem jednym z tych "hardcorowców" którzy dali kasę na Kickstarterze :P).
 9. "STAGE 7" odnosi się do tego: http://en.wikipedia.org/wiki/International_Nuclear_Event_Scale Oraz, wiadomość w morsie powinna wyglądać tak: NCRA UNIT BST 314 7 EMRG MSG NEW YORK STAGE 7 WASHINGTON STAGE 7 LOS ANGELES STAGE 7 AUSTIN STAGE 7 CHICAGO STAGE 7 NEW ORLEAN STAGE 7 LAS VEGAS UNKNOWN MIAMI STAGE 7 DALLAS STAGE 7 DENVER STAGE 7 SAN DIEGO STAGE 7 SAN FRANCISCO STAGE 7 BOSTON STAGE 7 Co powinno wyjaśnić niepewności odnośnie "ostatniej linijki"
 10. Racja, ale pewnie dla kogoś sprytnego i kogoś komu bardzo zależy, to jest problem do obejścia.
 11. Akurat jak ktoś napisał bota który wyłapuje klucze w takich konkursach, to nie jest problem dodać opcję żeby sobie uzupełniał "?" losowymi cyframi. Więc chyba nie ma większej różnicy czy dają pełne klucze czy "ukryte".
 12. Jak już jesteśmy przy CD-i... to jak ktoś jest ciekaw - studio które robiło animacje do Link: Faces of Evil oraz Zelda: The Wand of Gamelon na CD-i było również odpowiedzialne za robienie animacji do anulowanej gry Blizzarda, Warcraft Adventures: Lord of the Clans
 13. Gdyby zamiast crapów robili dobre gry to prawdopodobnie by im te "dziwne" zabiegi marketingowe uszły płazem... ale wtedy pewnie by wcale ich nie potrzebowali.
 14. tensai_oni

  Strike Suit Zero - recenzja

  Gra mi też się podoba, nawet jeśli jest trochę bardziej zręcznościówkowa niż np. taki Freespace. Fabuła ogólnie kuleje (tak jak i w wielu wysoko ocenianych produkcjach AAA), misje są trochę powtarzalne (jak pojawia się np. wrogi krążownik, to wiesz co będą kazali ci zrobić), jednak cała reszta jest zrobiona całkiem porządnie. I tak w ogóle lubię klimaty transformujących się mechów (Macross), więc właśnie pewnie przez to, cała mechanika związana ze Strike Suitem bardzo przypadła mi do gustu.