Lucas_the_Great

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  3490
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Lucas_the_Great

 1. Lucas_the_Great

  Pociąg do postapokalipsy - recenzja gry Metro Exodus

  Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi!
 2. Autor nie czuje się lepiej. Tak jak nie czuł się krytukując SJW za ataki na Czechów od Kingdom Come. Autor czuje się gorzej, bo ma alergię na głupotę... 
 3. Lucas_the_Great

  Pociąg do postapokalipsy - recenzja gry Metro Exodus

  Recenzent człek ubogi, jedzie od lat na tym samym wydajnym rigu bez RTX, no i nie ma kilku sprzetów do sprawdzania wydajności, bo już nie miałby jak się w ciasnym mieszkaniu ruszać...  Tak więc mogę rzec tylko tyle, że na i7-4790, 32 RAM, GTX 980 TI gra śmigała bez probelmów w full HD.
 4. Lucas_the_Great

  Pociąg do postapokalipsy - recenzja gry Metro Exodus

  Poszła Edyta do akapitu o obrazkach, bo ostatnia aktualizacja softu Nvidia zdziałała cuda (a ja już byłem po wrzuceniu publikacji) - w efekcie macie mnóstwo technicznych fotek dodanych w powiązanej galerii :)
 5. Lucas_the_Great

  Kodowanie popkultury: ten nasz wspólny Wiedźmin

  To prawo istnieje. Do tego jest pozostawiane do uznania sądu, czyli nie działa z automatu. Nikt mnie nie przekona, że dział prawny korporacji tego nie ogarniał. Mogli dac Andrzejowi swoje akce w zamian za zaprzestanie pitolenia. Grali na ignorancję drugiego podmiotu. Zgarniają wygraną.
 6. Lucas_the_Great

  Cyberpunk 2077 - wizja CDPR vs oczekiwania fanów

  Zaraz... czyli Vegas jest turowe i w rzucie izometrycznym? Bo tylko o tym piszę...
 7. Jest dziwnie, bo nawet w planach były DLC do INNYCH ich gier, jako bonus za preorder. Okazało się to zbyt złożone. Najwyraźniej Sagi mają być zamkniętymi produktami. Inna sprawa, że fakt, iż teraz nie ma planów nie oznacza, że kiedyś nie przyjdzie nowy księgowy ;)
 8. No raczej :D Już poprawiamy, Brandom mówił baaardzo szybko, tłumacze byli ciut mniej growi, a bardziej Brandonowi, my zaś ciut mniej czujni - i tak jakoś się przemknęło. Dzięki :)
 9. My też. Odkąd Myszasty gania do biura jako Naczelny jest trudno. Pewnie głównie musiałby go zastepować Chimaira (a to dobre zastepstwo, bo równie marudny jest ;) ). Jak ogarnę remont, to pewnie moja chata moze robić za studio i coś się ruszy...
 10. Mea Culpa, Gotów testowałem jako jednych z pierwszych, jeszcze przed premierą. Potem miałem inne sprawy na głowie  i dopiero niedawno wóciłem do podzielonego imperium, by sprawdzić wiecej frakcji. Najwyraźniej w tym czasie dostali fabułę wodza. Już poprawiam, dzięki. Tak, zgadzam się, że cena jest dyskusyjna, ale jak powiedziałem, jeśli komuś nie zgrzyta mechanika TW:R2 (zawsze można to sobie sprawdzić przed zakupem dodatku) to zabawy bedzie sporo. Za 7 dych dziesiątki godzin grania wydaje się być dość uczciwym kontraktem :)
 11. Lucas_the_Great

  Kodowanie popkultury: świąteczne tradycje

  Czy z dzisiejszego "kodowania popkultury" jesteś bardziej zadowolony?
 12. Lucas_the_Great

  Kodowanie popkultury: świąteczne tradycje

  To też nie do końca tak, bo redakcja działała jakoś tak trzeci rok, gdy zaczęliśmy pisać o filmach, książkach etc. Czyli 3/4 naszego "żywota" zajmujemy się w pewnym stopniu szeroko pojętą popkulturą. Gry nie są samotną wyspą, stanowią cześć kultury, czerpią z niej na razie więcej, niż same wnoszą, ale to też się zmienia. Spokojnie, gry zawsze będą miały większość naszej uwagi. Wesołej reszty świąt również :)
 13. Lucas_the_Great

  Kodowanie popkultury: świąteczne tradycje

  Cykl moich felietonów jest o popkulturze (jest to w tytule nawet), kulturze i okolicach. Taki mam zamysł i tak go realizuję. Czasem o grach jest bardzo dużo, czasem piszę o elementach związanych z PTSD w serialu Tabu. Zakładam, że skoro dostępu do tekstów nie broni paywall (gdzie czytelnik płaci licząc na teksty o grach, więc może czuć się oszukany), to więcej (darmowej przecież) treści = lepiej dla odwiedzających stronę.
 14. Bambusek, padawaie, gdybym tylko mógł... :(
 15. Lucas_the_Great

  ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  W pewnym momencie trzeba, bo główna fabuła nie polezie dalej. Przeczytaj mój dzisiejszy poradnik, tam jest między innymi o tym, jak długo można się od tego wymigiwać
 16. Lucas_the_Great

  Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Polecam mój dzisiejszy i jutrzejszy poradnik do ELEX - nawet jako przyczynek do dyskusji :)
 17. Lucas_the_Great

  ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  Po prostu nie lubię tracić kasy na pierdoły - tym bardziej, że na początek nie mamy ich zbyt wiele. Teraz na Ultra, robię build dość specjalistyczny, który przede wszystkim ma na celu jak najszybsze dochrapanie się niezłej sumki. Wiadomo: obniży wstępnie wartości bojowe, ale... jak już się rozwinę to nie będzie zmiłuj. :D Sorki: gram po angielsku, więc nie wyłapałem z tym mieczem. :) Pozdro i czekam na jutrzejszy artykuł. :D Z radością zobaczę jakieś wnioski z Ultra, bo sam na razie nie bedę miał czasu sprawdzać opcji total hardcore (TWWH Mortal Empiers czeka na zrecenzowanie). Wbijaj info w komentarzach, zachęcam - na pewno niejednej osobie co nieco pomożesz.
 18. Lucas_the_Great

  ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  Zdajemy spobie sprawę z problemów i to nie tak, że je ignorujemy. Póki co nawet ja kopiuję tekst przed naciśnięciem "dodaj". Inna sprawa, że spadek liczby komentarzy to zjawisko globalne, gadki przeniosły się z forów na FB...
 19. Lucas_the_Great

  ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  O wlatywaniu na szyt pierwszej miescówki jak najbardziej jutro będzie z detalami, zresztą o okolicach Małego Obozu też, w tym jak pozbawić życia i skroić do zera bandziorów  z pobliskiego fortu, jeszcze w drodze do Goliet :) O zatrutym mieczu z chaty Sindy pisze w tym tekście. Darmowe ciuchy to chociażby pancerz myśliwego do podwędzenia ze skrzyni od myśliwego Gerona (Teleport Ujście Rzeki). Z okolicami, gdzie jest Ignis Artifex jest związany większy przewał, o którym też wspomnę jutro. Fajnie dostać komentarz od innego cwaniaka, pozdrawiam :)
 20. Lucas_the_Great

  Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Minus jest w zestawieniu i sa uwagi w tekście, bo trzeba o tym wspomnieć, ale nie brałem tego pod uwagę przy fianlnej ocenie. Bo zawsze można włączyć inną wersję i jak najbardziej nie można kopać twórców za to, co nie było ich udziałem. Also: sprostowałem w tekscie, że (jak sie oakzało) CDP nie miało nic do gadania prozy lokalizacji, laury idą całkowcie na konto 2K Nordic, które ogarnęło to na własną rękę.
 21. Lucas_the_Great

  Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Wersja recenzencka nei miała takich umilaczy, doszły pewnie w 0day patch, czyli już po publikacji tekstu. Za to teraz jest już przycisk x10 nawet. Czyli słuchają opinii. Szkoda, że nie pomysleli o tym od razu.
 22. Lucas_the_Great

  Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Bo na końcu jest lista zgrzytów. Nie zmienia to jednak faktu, że to gra otwarta tak jak Piranie to robią od czasu Gothic, z możliwością śmierci NPC, z pełnym przyzwoleniem, by gracz robił dowolnie głupie rzeczy i swobodą nie do znalezienia w innych produkcjach... Perełka, choć ze skazami.
 23. Nie bez powodu napisałem o tym, jako o nowej grze, czyli dodatek nie jest doklejony. Po pierwsze zmienia mechanikę, więc musi działać od samego początku. Tak samo nowi wrogowie wzbogacają siły przeciwnika, a nie pojawiają się później. Nowe frakcje poznajesz też od razu, zresztą pierwszego z Wybrańców w sumie też. Poprzednie DLC są całkowicie fakultatywne. W sumie fajnie je mieć, ale najlepiej jak trafi się jakaś promocja.
 24. Lucas_the_Great

  Kodowanie popkultury: Ci dziwni Słowianie

  Zgodnie z naturą felietonu, potraktowałem temat lekko, choć odniosłem się do konkretnych, znajdujących odbicie w piśmiennictwie, wydarzeń (vide wjazd w Bizancjum). Mamy też całkiem niezłe datowanie pojawienia się konkretnej kultury na naszych ziemiach dzięki archeologii. To naprawdę nic strasznego, że przybyliśmy tu jako kolejna fala. Taka jest cała Europa. Dzięki temu, że jako szeroko pojęci Europejczycy jesteśmy mieszanką genetyczną i kulturową, okazaliśmy się niesamowicie skuteczni w zderzeniu z innymi cywilizacjami.
 25. Lucas_the_Great

  Kodowanie popkultury: Ci dziwni Słowianie

  Mała podpowiedź, która chyba po części wygasza temat: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/felieton;3900278.html https://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton "krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie." Niemniej dziekuję za dwa obszerne komentarze, również utrzymane w adetkwatnym do felietonu tonie :)