Xanax

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1042
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Xanax

 1. Xanax

  Baldur's Gate

  Nie, Trak0 nie określa czy zabijasz przeciwnika, czy nie. Tak jak napisałeś jest to tylko celność, czyli określenie w trakcie rzutu na atak trafienia lub nie trafienia przeciwnika. Wynik rzutu na atak ma wpływ na obrażenia tylko wtedy, gdy wyrzucisz 1 - oznacza chybienie krytyczne i brak obrażeń; lub gdy wyrzucisz 20 - oznacza trafienie krytyczne i podwojone obrażenia. Same obrażenia wyliczane są osobnym rzutem odpowiednią kością na podstawie cechy broni, której używasz. Wszystkie bronie mają określone zadawane obrażenia, np. 1k8 - oznacza to rzut jedną kością ośmiościenną, czyli możliwe obrażenia to 1-8 punktów plus modyfikatory wynikające z cech postaci. Analogicznie 2k6 oznacza rzut dwiema kośćmi sześciennymi, a więc obrażenia 2-12. W takim przypadku, kiedy wynik rzutu na atak jest ujemny, trafienie następuje przy dowolnej wyrzuconej liczbie, z wyjątkiem 1 (chybienie krytyczne).
 2. No ja właśnie w ramach oczekiwania na paczkę zrobiłem sobie repetytorium z IWD II. Trudno uwierzyć, że to już prawie 13 lat od premiery minęło. Mam nadzieję, że PoE będę po latach wspominał równie dobrze. :)
 3. No to zainstaluj jeszcze moda, który przenosi kampanie z podstawki i Kuźni do Hord.
 4. Mod zmienia wszystkie tekstury na lepszej jakości, pasuje do polskiej wersji, trzeba mieć wersję 3.1, więc wystarczą Dzikie Hordy. Na tej stronie masz napisane, jak to zainstalować: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37356&pagenumber=3 Sam mod pobierz z tego linku: http://www.mediafire.com/?47n51ld9tu9ld94,yuhh81e0xjm6xea,9yqga6tpgt5ynqj
 5. Poszukaj na tym forum: http://heroescommunity.com/forumdisplay.php3?FID=18&pagenumber=1 Znajdziesz tam sporo modów poprawiających grafikę, ale najbardziej polecam H5 Graphics Overhaul.
 6. Xanax

  Baldur's Gate

  Opisz swój problem trochę dokładniej. Co dokładnie się dzieje, gdy próbujesz zainstalować BG? Pojawiają się jakieś komunikaty błędów?
 7. Xanax

  Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

  Oprócz tych dwóch podanych wyżej może być jeszcze SWIV. Generalnie to podobnych gier było całkiem sporo...
 8. Na tej stronie jest lista lokalizacji: http://uesp.net/wiki/Morrowind:Exquisite_Clothing Co do twojego poprzedniego pytania, żeby Tamriel Rebuild działał z polską wersją na pewno potrzebna by była konwersja moda. Nie instalowałem go jednak, więc nie mam pojęcia o ewentualnych problemach.
 9. Xanax

  Might and Magic: Duel of Champions

  Talię Sanctuary dostawało się automatycznie w kwietniu, więc to prawdopodobnie to.
 10. Xanax

  Might and Magic: Duel of Champions

  Nie. Możliwe, że dostałeś nagrodę za jakieś osiągnięcie. Ewentualnie talię Sanctuary do formatu Standard, która była rozdawana po wyjściu Base Set 2.
 11. Xanax

  Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

  Może chodzi o to: https://www.youtube.com/watch?v=bweYzh4sfRA
 12. Xanax

  Might and Magic: Duel of Champions

  Jeśli tygodniowy cykl dziennych nagród zacząłeś przed wprowadzeniem patcha z BS2 i HoN, to dostaniesz pieczęcie. Dopiero w kolejnym cyklu będą to dzikie karty.
 13. Jeśli idzie o modowanie Morrowinda, to warto trochę nad tym posiedzieć, bo można uzyskać naprawdę świetne efekty. Poniżej linki do paru screenów z mojej obecnej wersji. :) http://pl.tinypic.com/r/2dlufk2/8 http://pl.tinypic.com/r/2cfwfok/8 http://pl.tinypic.com/r/5x1qvd/8 http://pl.tinypic.com/r/352eqsy/8 http://pl.tinypic.com/r/2qiryma/8 http://pl.tinypic.com/r/9qia0j/8 http://pl.tinypic.com/r/2pzmnt1/8 http://pl.tinypic.com/r/2db1f79/8 http://pl.tinypic.com/r/2m5gge8/8 http://pl.tinypic.com/r/8zhetk/8 http://pl.tinypic.com/r/n48cio/8 http://pl.tinypic.com/r/212cndl/8 http://pl.tinypic.com/r/2po5hqb/8 Odnośnie pakietów tekstur, to najlepiej zdecydować się na początek na jeden (polecam Visiual Pack 3), a potem szukać paczek do konkretnych elementów, które nam nie odpowiadają. Pamiętać też trzeba, że pakiety nie zmieniają absolutnie wszystkich tekstur, więc warto zapoznać się z opisami. Oprócz wspomnianego Visual Packa polecam jeszcze tekstury autorstwa Darknuta zmieniające wszystkie pancerze, mody Vurta dodające nowe modele drzew i animowaną trawę (oddzielne mody do poszczególnych regionów, wymagają konwersji), Better Bodies, Better Heads, jakiś mod polepszający wygląd ubrań (Better Clothes) i oczywiście obowiązkowo MGE XE oraz Morrowind Code Patch. Instalacja samych tylko powyższych modyfikacji znacznie polepszy doznania wizualne w czasie rozgrywki. :)
 14. Xanax

  Quake Live - temat ogólny

  Musisz mieć przynajmniej konto Premium, żeby móc zakładać własne gry. Na zwykłym koncie jesteś skazany na te dostępne.
 15. To może ja jeszcze polecę coś, co poprawi wygląd gry, coby podróże przez Ashan były przyjemniejsze dla oka. :) http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37356
 16. Xanax

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  W kwestii złodzieja - z modów polecam Amber ( http://gibberlings3.net/amber/). Chaotyczna dobra, nie nieziołek i kompatybilna z EE. Porządnie wykonana modyfikacja. Jedyny mankament to brak kontentu dla ToB. Możesz wypróbować przy kolejnym podejściu do BG2. ;)
 17. Xanax

  Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

  Jeśli coś podobnego do Hexena, to może to był Heretic?
 18. Xanax

  Opera - temat ogólny

  Chodzi o to, by pokazywał się pasek menu? Jeśli tak, to kliknij przycisk "Opera" w lewym górnym rogu i zaznacz "Pokaz pasek menu".
 19. Xanax

  "Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

  Kod potrzebny jest do otwarcia sejfu, który znajduje się w tym samym pokoju, w którym znalazłeś ten kod (Blue Creek Apartments - Room 203).
 20. Xanax

  Opera - temat ogólny

  Ad.1. Jeśli problemy rzeczywiście wynikały z "zaśmiecenia" przeglądarki, to czysta instalacja powinna rozwiązać problem. Ad.2. Korzystając z instalatora wersji 12 zainstalujesz wersję 12. Każda wersja ma własny instalator.
 21. Ja za to polecam mod A good place to stay (jest gdzieś do ściągnięcia wersja PL, ewentualnie samemu można przekonwertować). Naprawdę przestronna chałupa w Balmorze. Jeśli chcesz mogę wrzucić potem jakieś screeny.
 22. Przedmioty umieszczone w pojemnikach nie znikają. @ Budo Dom Caiusa to zdecydowanie zbyt ciasna nora. :) Lepiej poszukać jakiegoś lepszego lokum - opuszczony dom lub ruiny... Albo zainstalować jakiegoś moda. Nie lepiej? ;)
 23. Xanax

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Lepiej najpierw przejdź "czystą" grę. Icewind Gate jest mocno zabugowany i kiepsko zbalansowany. Poza tym nikt go nie rozwija już od bardzo dawna, więc istnieje duże ryzyko, że w pewnym momencie zwyczajnie odmówi posłuszeństwa z powodu błędów. Instalujesz na własne ryzyko. ;)
 24. Xanax

  Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

  Występuje taka w modzie Saerileth. Strasznie badziewny mod moim zdaniem...
 25. Chyba wiosna idzie, bo ludzie do Morka wracają. :D Również postanowiłem odświeżyć sobie tę cudowną grę. Oczywiście bez modów ani rusz, więc pracuję obecnie nad swoim własnym Overhaulem. Folder Data Files waży mi już 3,5 GB, a wszystko nadal in progress. :) Efekty jednak są, zwłaszcza że ten nowy MGE XE jest naprawdę dobry i nawet kompletnie niezmodowana wersja wygląda o niebo lepiej. Dwa screeny dla zainteresowanych (więcej nie chce się zmieścić). Ciężka praca popłaca. ;)