mofftarkin

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O mofftarkin

 • Ranga
  gram.pl

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. mofftarkin

  Rower - temat dla maniaków rowerowych

  Wszystko rozbija się o kadencję – ale zakładając, że chciałbyś utrzymać stałą kadencję to większe koła + więcej zębów na zębatce przy korbie przełoży się na większą prędkość – pytanie tylko, czy mięśnie podołają :) Prawdopodobnie znajdziesz inne przełożenie, które Ci będzie bardziej pasować i pod względem osiąganej prędkości niewiele się zmieni. Zabawa ze zmianą napędu ma sens kiedy czujesz, że zaczyna Ci brakować przełożeń. Jasne – zmiana kół poniekąd może Ci właśnie taki problem zapewnić. Wszystko można policzyć – jest do tego taki kalkulator: http://www.bikecalc.com/speed_at_cadence Wybierz sobie rozmiar koła i porównaj osiągane prędkości przy zadanej kadencji.
 2. mofftarkin

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Powinno być tak jak na zrzucie ekranu. Niewykluczone, że jeszcze będziemy regulować wielkości czcionek – zależy od tego jaki feedback uzyskamy. Do tej pory słychać było sygnały, że są za duże – zobaczymy jak będzie po tych zmianach.
 3. Wczoraj/dzisiaj zrobiliśmy mały update widoku wątku. Szczegóły opisane są tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=103048&pid=74 http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=103048&pid=75 http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=103048&pid=81 Żeby zobaczyć od razu zmiany prawdopodobnie potrzebne będzie odświeżenie cache przeglądarki dla domeny gram.pl
 4. mofftarkin

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Drobny fix - powiedzmy, że teraz jest kompromis miedzy tym co było, a tym, co zostało wrzucone ostatnim razem. Każde zwiększenie rozmiaru avatara nieco nam zwiększa minimalną możliwą wysokość pojedynczego posta i trzeba mieć to na uwadze.
 5. mofftarkin

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Zauważycie też stronicowanie na górze wątku. Ponadto każdy post ma teraz datę dodania w tradycyjnej formie.
 6. mofftarkin

  Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

  Drobny update – widok wątku otrzymał lifting. Avatary i przyciski po bokach zostały zmniejszone. Tytuł wątku również. Ogólnie powinno się teraz mieścić więcej postów w jednym oknie. Ciężko będzie bardziej zejść z wysokością postu ze względu na rangi/funkcje wyświetlane przy Avatarze. Pomyślimy jeszcze co z tym zrobić. Jeśli ktoś nie widzi zmian to sugeruję wyczyścić cache przeglądarki dla domeny gram.pl
 7. Ad. 1 – Na liście wątków tak zostanie. W tematach wróci konkretna data. Ad. 2 – Nie planujemy tutaj zmian. Jest tak ze względu na to, żeby zachęcić mniej ogarnięte osoby do korzystania z prostego drag&dropa. A3. 3 – Po porządnym odświeżeniu przeglądarki powinno to działać już nieco inaczej – tzn, nazwa tematu nadal znika po 1,5 sekundy, ale nie wpływa to na klikalność tego miejsca. Jedyny efekt uboczny to niemożność kliknięcia na nazwę użytkownika, który założył wątek. Poza tym idąc za sugestią jednego z użytkowników na liście tematów czcionka została zwiększona o jeden punkt (z 12px do 13). W trybie nocnym nieco przyciemniliśmy kółeczka z oznaczeniami G, M i gwiazdką.
 8. Następna rzecz w kolejce to kwestia daty dodania posta. Testujemy na developerskiej wersji forum rozwiązanie z tradycyjnym modelem. Poniżej zrzuty ekranu jak by to wyglądało. Na razie skłaniamy się ku temu, żeby na liście wątków zostawić jak tak jak jest obecnie, a z kolei w samym temacie pokazywać pełną datę z godziną. Dajcie proszę znać jakie jest wasze zdanie na ten temat.
 9. To nie problem z rozdzielczością – a raczej kwestia kombinacji system operacyjny + przeglądarka. Z tego co pamiętam, to Chrome na Windowsie XP ma bardzo słaby rendering fontów. Szczególnie doskwiera na małych rozmiarach czcionki – rzędu 13px i niżej. Nie za wiele zdziałamy w tej kwestii. W załączniku zrzut ekranu z Safari 9 + OS X 10.11 Ekran potwierdzenia – powinien już być ok. (Po porządnym odświeżeniu przeglądarki)
 10. Ok, rozjaśnione o jeden ton w górę. Nazwy rang też już powinny odpowiednio jaśniejsze.
 11. Słowo się rzekło. Dark mode dla forum jest już dostępne. Służy do tego przełącznik na górze strony (w breadcrumbie). Klik zmienia kolorystykę strony. Wybór zostanie zapamiętany w konkretnej przeglądarce na konkretnym komputerze – tzn. nie jest przypisany do konta, a tworzy się cookie pozostające w pamięci podręcznej. Można sobie to przełączyć w dowolnej chwili, bez przeładowania strony. Na wstawianie własnych kolorów nie liczyłbym. To wymagałoby dużo pracy po stronie IT – przede wszystkim, ale nie tylko, stworzenie mini-admina dla was, przygotowanie css''a pod to, że można nadpisać pewne rzeczy itd. Natomiast jest otwarte pole do tego, żebyśmy jeszcze nieco dostosowali ciemny skin – na razie startujemy jak jest i czekamy na feedback. Jeśli komuś się coś dziwnie wyświetla, to proszę wpierw odświeżyć porządnie przeglądarkę, żeby pobrać nową wersję plików.
 12. Następna w kolejce rzecz jaka się niedługo pojawi – vide obrazek.
 13. > Czy można zrobić przelew machając głową ? ;)) > > Dla mnie jest to dobry sposób na to, jak szybciej zniszczyć sobie wzrok. > Według mnie, to jest całkowicie zbędne urządzenie, służące jedynie wyciąganiu kasy od > kolekcjonerów gadżetów, znanych marek. > Oczywiście możecie się nie zgadzać z moją oceną tego sprzętu, ale ja tak to widzę ;)) > > Pytanie do gram.pl. > Jak to działa dla kogoś, kto ma wadę wzroku i nosi okulary ? > Czy należy to założyć na okulary i czy to jest w ogóle możliwe ? > > Martivar zakładał na głowę z okularami – delikatnie cisnęło, ale dawał radę komfortowo się bawić. Z oprawkami takimi jakie ma Myszasty mogłoby być już ciężko. Samo urządzenie ma pokrętło do regulacji dioptrażu, ale dla niektórych to może być za mało jeśli muszą zdejmować okulary. Bardzo ważne, żeby dobrze sobie dopasować pozycję urządzenia na głowie już na samym początku. Przy złym ustawieniu bolą oczy i głowa od komy, która pojawia się momentalnie. Ustawienie soczewek w jednej osi z oczami rozwiązuje problem i można spokojnie siedzieć dłuższy czas.
 14. Źródło stanowi, że to przychód (revenue), zatem niestety wiemy tylko tyle, że do kasy Valve wpadło 730mln USD. Nie wiemy ile wypadło. Valve nie publikuje swoich wyników finansowych, więc to najlepsze co możemy mieć, ale samo w sobie nic nie mówi o tym jak dobrze interes idzie.