hans_olo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9568
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez hans_olo

 1. hans_olo

  Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

  2. "fighting force"
 2. Chodzi o to, że odtwarzanie sygnału dyskretnego (tu ciągu klatek obrazu) powinno być próbkowane (tu odświeżane) z częstotliwością co najmniej dwa razy większą niż częstotliwość sygnału źródłowego. Tylko wtedy ma się gwarancję "wiernego" odtworzenia sygnału. Na przykładzie sinusoidy. Gdyby odświeżać ją tylko raz na jeden okres, otrzymamy ciąg punktów o równej wartości, z których możemy co najwyżej uzyskać linię prostą (alias funkcji). Oczywiście z klatek obrazu nie otrzymamy żadnej prostej, lecz po prostu niektórych klatek nie zobaczymy, dlatego gonienie za jakimiś setkami FPS jest bezcelowe, zwłaszcza że na takie ilości klatek w nowych grach mogą sobie pozwolić nieliczni. Teoretycznie G-Sync/Freesync ma gwarantować, że to próbkowanie będzie się pokrywało z FPS, ale jeśli mamy niskie FPS, to mamy problem. Nie ma problemu, gdy "uwolnimy" odświeżanie i dostosujemy detale.
 3. Nie opowiadaj bzdur. Mając powyżej 100 FPS pojawia się już aliasing odświeżania, 20% tych klatek nawet nie ujrzysz, ponieważ zostaną odcięte. Wynika to z prawa Shannona. Marketingowcy chcą oszukać fizykę wprowadzając Gsync/Freesync i dopiero wtedy sens ma duża ilość FPS. Ale to nieprawda, że Gsync/Freesync jest lepsze od zwykłego stosowania się do twierdzenia Kotielnikowa-Shannona-Nyquista, ponieważ zwykłe obniżenie detali do poziomu gwarantującego 2x mniejszą ilość FPS niż częstotliwość refresha gwarantuje z definicji dużo lepszą jakość obrazu niż synchronizowanie w dół.
 4. Wdzianko WW ze zdjęć to jeszcze nie taka tragedia. Stylizowane na jakąś Xenę skóry zawsze lepsze niż gacie ze wzorem amerykańskiej flagi.
 5. Serial "Penny Dreadful". Świetna obsada i ogólnie świetna produkcja.
 6. hans_olo

  Opera - temat ogólny

  Też już próbowałem
 7. hans_olo

  Opera - temat ogólny

  Mam poważny problem. Laptop lenovo y560 z systemem windows 7 home premium SP1. Próba uruchomienia opery kończy się błędem jak niżej. Próbowałem usuwania plików z appdata i nadal to samo. Nawet robiłem recovery systemu od zera. Powoli zaczynam obwiniać samego laptopa, ponieważ kilka miesięcy temu zaczął się trochę dziwnie zachowywać po wymianie pasty w chłodzeniu (wcześniej też się kilka razy przegrzał), ale ogólnie to żadnych blue screenów ani nic w tym stylu nie ma, więc trudno mi w to uwierzyć. Ktoś coś wie? Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: BEX Nazwa aplikacji: opera.exe Wersja aplikacji: 33.0.1990.43 Sygnatura czasowa aplikacji: 562acc62 Nazwa modułu z błędem: opera.exe Wersja modułu z błędem: 33.0.1990.43 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 562acc62 Przesunięcie wyjątku: 00031dbf Kod wyjątku: c0000417 Dane wyjątku: 00000000 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 933b Dodatkowe informacje 2: 933bbf085e016f8a1a63a4fe64c568a8 Dodatkowe informacje 3: 84d3 Dodatkowe informacje 4: 84d379b37e17287daba26f3936f20238
 8. Na pierwszy rzut oka zgaduję, że chodziło tutaj w dużej mierze także o dostosowanie układu forum do systemów mobilnych. Ale albo to ten zdziadziały samsung, albo coś poszło nie tak, bo forum na androidzie nie otwiera mi się w ogóle. Poprzednie nie było może na telefonie zbyt wygodne, ale działało. I pytanie. Czy różowy kolor zaznaczenia to jest konieczny?
 9. Nie ma w tym nic dziwnego. SE jest w trakcie kampanii marketingowej promującej nadchodzącą kolejną część. Wykorzystanie historii serii do tego celu jest czymś absolutnie normalnym.
 10. Mam pytanie o film. Może być dość stary, ale w kolorze. Opowiadał on historię powstania pierwszego samolotu dźwiękowego i genialnej idei Richarda Whitcomba opartej na kształcie butelki coca coli, która fizycznie bierze swoje podstawy w równaniu Bernouliego nawiasem mówiąc. Film dość charakterystyczny, bo opowiada faktyczną historię, ale nie jestem w stanie nawet go wygooglować, mimo że znam nazwisko tego człowieka :).
 11. "Shogo 2" i "crime cities 2". To mój conocny sen.
 12. hans_olo

  PlayStation 4 - temat ogólny

  Nie warto. O ile SSD czasami daje wyraźną różnicę, to hybryda najczęściej (nie zawsze) praktycznie niezauważalną bez stopera. Realnie duże różnice są w pojedynczych tytułach. https://www.youtube.com/watch?v=InermmePbd4
 13. Zgodzę się z Tobą w pewnym aspekcie. Referendum należało zbojkotować i tego się będę trzymał. A całą wiejską ( bo na szczęście pałac prezydencki już sobie wymieniliśmy) powinniśmy wywieźć na taczkach i wystawić na publiczne opluwanie w dybach. A to najbardziej humanitarna kara, jaka im się należy.
 14. Skisłem - mocno. To pytanie to polityczny https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_Schrödingera, ktoś powinien je dopisać na wikipedii dla potomnych jako "kot Schroedingera w polityce". Na to referendum zwyczajnie nie ma słów. Ja rozumiem obronę wizerunku przykładnego obywatela, ale to jest kpina, a nie referendum. A jak władza ze mnie kpi, to nie ma takiego obywatelskiego obowiązku, który byłby dla mnie wiążący. Mechanikę kwantową politycy niech zostawią fizykom, a sami niech się ograniczą do logiki klasycznej. W tym wypadku przykładny obywatel to taki, który uratował wizerunek tego narodu przed wybraniem czegokolwiek w tym błazeństwie.
 15. Raz już kupiłem "the missing link" w pudełku. Otwieram pudełko, a tam nic nie ma. Idę do sklepu i się pytam. A oni mówią, że kod jest na paragonie. Chyba nie muszę mówić jaką ulgę poczułem, gdy po chwili strachu przypomniałem sobie, że jeszcze paragonu nie wywaliłem.
 16. hans_olo

  Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

  Sprawdź "battlezone" i "incoming".
 17. hans_olo

  Jakie macie głośniki do kompa?

  Raczej niezalecana. Impedancja głośników powinna być co najmniej równa impedancji wzmacniacza, by ich użytkowanie nie było obciążone ryzykiem uszkodzeń tranzystorów. To tak w uproszczeniu.
 18. Nie powinno to mieć znaczenia. Silnikiem steruje wbudowany komutator. Sygnał PWM jest jedynie sygnałem określającym tzw. wypełnienie, czyli wentylator wbrew temu co myślę, że Ty myślisz, nie będzie próbował wbrew sobie wchodzić na obroty wyższe niż 1500. Upewnij się jednak co do przepływności.
 19. Nigdy nie zapowiedziana, bo istniejąca tylko w mojej fantazji "crime cities 2" :). Ale przyłączam się także do "eksterminacji 2". Pamiętam też, że gdzieś koło 2000 roku zapowiadano także mech sima/arcade od topware (choć też nie jestem pewien, czy był produkowany w Polsce, czy w Niemczech, ale definitywnie wypadł z planu firmy.
 20. Ogólnie to ona już pracowała w EA. Mi to wygląda na na takiego ping ponga "a weźcie ją sobie", "nie to wy ją weźcie".
 21. To w najmniejszym stopniu nie jest grzeczne. A tak dyskutował nie będę.
 22. Trochę słabo im idzie to skupianie. Niestety jestem zawiedziony. Okazało się, że przedpremierowa wyższość ps4 nad xb1 jest tylko marketingowym oszustwem.
 23. Chiny nurkują w dół, wkrótce może być problem z dostępnością niektórych towarów, więc nie wróżyłbym zbyt jasnej przyszłości dla cen elementów PC nawet na najbliższych kilka lat, ale to takie moje prywatne zdanie.
 24. Pozwolę sobie zostawić tę przygodę dla ludzi, którzy nie mają co robić z kasą.