gum1s1

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  229
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez gum1s1

 1. Nie jesteś jedynym. U mnie tez ten problem występuje.
 2. gum1s1

  EA Classic

  Wiadomo może czy w najbliższym czasie szykuje się jakaś kolejna edycja tej promocji, że można dostać dwie w cenie jednej?
 3. gum1s1

  Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

  >> Eee to jak charakter w tej grze nie jest stały tak jak w BG ? ;> np jeżeli zrobię postać na Chaotycznie Dobrą to może się zmienić na jakąś neutralną albo Złą ? ;> Charakter nie jest stały i zmienia się w zależności od decyzji podejmowanych przez gracza i CD jak najbardziej może się zmienić na zły czy neutralny. >>Klasa prestiżowa to ta podstawowa ? czy już ta ostatnia ? np Uczeń Czerwonego Smoka. Klasa prestiżowa to na przykład UCS. I bynajmniej nie musi być ona ostatnią zdobywaną przez postać. Od podstawowych różni się tym, że wymaga na przykład odpowiednich atutów czy umiejętności. O ile pamiętam to w NWNie obok nazwy klasy w nawiasie jest napis "klasa prestiżowa" (oczywiście gdy klasa rzeczywiście prestiżową jest). >>Eee Czyli ? :D Np Barbarzyńca/Bard/UCB może mieć spore kary ?? Grając człowiekiem akurat nie - u niego do kar expa nie liczy się klasa z najwyższym poziomem, więc w tym przypadku zapewne barbarzyńca. Klas prestiżowych natomiast to ograniczenie w ogóle nie obejmuje. >>Spróbóję zacząc grac od nowa Nie ma powodu by grać od nowa. NWN akurat do najtrudniejszych gier nie należy - to raz. Dwa - kombinacja barbarzyńcy z mistrzem broni i UCSem może być naprawdę zabójcza.
 4. gum1s1

  SpellForce 2 Temat ogólny

  Ech edycja już nie działa. Problem rozwiązany.
 5. gum1s1

  SpellForce 2 Temat ogólny

  Wie ktoś może jak zrobić zadanie "Kieszonkowiec"? Okradłem już pięciu obywateli, ale dalej mi go nie chce zaliczyć.
 6. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  Zakładam, ze masz Soza. Wtedy postać gdy ma 0 lub mniej PŻ nie ginie od razu tylko traci przytomność. Wtedy te "liczby z minusem" to twoje punkty życia. O ile pamiętam to te na górze określają ile ich masz (tak można mieć na minusie), a te na dole przy jakiej ilości utrata przytomności zamieni się w śmierć. Jeśli natomiast o Khelgara chodzi to lepiej zostawić go jako woja.
 7. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  >/ciach/ Chodzi o to, że nie można zepsuć czaru kiedy ją nosisz.
 8. gum1s1

  Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

  Można tez założyć jakiś przedmiot, który zabezpiecza przed wyssaniem cechy. Co prawda kondycja i tak powinna być wtedy obniżana, ale tak się nie dzieje, więc można korzystać z inwokacji Piekielnego ile się chce.
 9. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  >/ciach/ NR wymaga broni bojowych i 3 kręgu magii mistycznej.
 10. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  Nie ma czegoś takiego, że dany prestiż jest najłatwiejszy do zdobycia dla danej klasy - łowcą równie dobrze możesz bez problemów awansować np. w mistycznego łucznika, ale i tancerza cieni. Popatrz po prostu na wymagania klas prestiżowych, wybierz tą, która Ci pasuje i dobieraj umiejki i atuty tak, żebyś mógł ją wybrać.
 11. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  >>/ciach/ Jeśli o zbroję chodzi to najlepiej mithralowy napierśnik albo mithralowa koszulka kolcza - mithralowa kolczuga może mieć mniejsze maksymalne kp (mn - 5+5 ze zr, mkk - 4+6, mk - 5+4 nie licząc umagicznień)
 12. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  Zależnie od edycji Drizzt jest albo czystym łowcą, albo 5 łowca/1 barb/10 woj albo łowca/barb/woj/mb, żaden z niego 30 lvl :P Jeśli natomiast o builda chodzi to warto by dać 7 poziomów mistrza broni na sejmitar, a łowca, jak już ktoś wcześniej pisał opłaca się tylko gdy jest go min. 21 poziomów i z wybraną jako atut zgubą wrogów. Jeśli o cechy chodzi to przy awansach pakuj w siłę, a zręczność podbij przedmiotem, żeby podnieść kp.
 13. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  Najpierw Gniew Zehira. Potem odpalasz patcha (jest na płytce z SoZem), a po nim WZ.
 14. gum1s1

  Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

  Że co? Gdzie takie herezje głoszą?
 15. gum1s1

  Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

  1. Maska Zdrajcy dzieje się w Rashemenie. 2.MZ przeznaczona jest bezpośrednią kontynuacją podstawki, a zaczyna się na 18 lvl więc gdyby MoW był po niej poziomy by się nieco kłóciły. 3. Mam nadzieję, że to rozwiewa Twoje wątpliwości, ale w razie co to mogę zarzucić jeszcze kilkoma spojlerami z MZ.
 16. gum1s1

  Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

  Fabuły Soza i MoW nie są powiązane ze sobą wzajemnie ani z wydarzeniami w podstawce i Masce.
 17. gum1s1

  Allegro i inne - legalność sprzedaży

  Hmm teraz piszą, że od 02:00 do 03:00. Chyba wpadli w jakąś dziurę w czasoprzestrzeni albo coś w tym stylu.
 18. Jest to jak najbardziej normalne.
 19. gum1s1

  Sztuki Walki

  Zastanawiam się nad zaczęciem treningu jakiejś sztuki walki. Mam jakieś 170 cm wzrostu, ważę 59 kg i mam 17 lat. Interesuje mnie raczej coś kopano-uderzanego. Na razie zastanawiałem się nad karate i kung-fu tyle, że stylów i odmian tego jest całe mnóstwo. Mógłby mi ktoś porównać i opisać te dwie sztuki walki oraz kilka popularniejszych odmian każdej? Mile widziane byłyby też jakieś inne sensowne propozycje. I jeszcze druga sprawa - czy w iaido albo jakiejś innej sztuce walki mieczem, czy bractwach rycerskich uczą też walki dwoma sztukami broni? I jak takie iaido wygląda? (szermierkę nie raz widziałem, a jeśli o bractwo rycerskie chodzi to jestem w stanie się domyślić) Z góry dzięki za odpowiedzi.
 20. Witam. W 2w grałem z godzinkę, chcę zacząć od nowa magiem i mam parę pytań: 1. Czy połączenie nekromancja, magia wody i magia ognia będzie dobre czy lepiej pakować w powietrze lub ziemię? 2. Ile podbić siły żebym nie miał problemów w stylu "podniosę kilka itemków i się nie mogę ruszyć bo za ciężkie" 3. Warto pakować chociaż trochę w zręczność i w siłę (pomijając ten nieszczęsny udźwig) jeśli chcę grać "czystym" magiem? Na razie nie mam więcej pytań. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 21. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  Chyba najlepiej będzie jak tu zapytasz http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewforum.php?f=25&sid=550d76026f51c8ec063ae62f75254652
 22. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  /ciach/ Zaklinać broń może każda rasa tylko musi mieć do tego jakąś klasę magiczną, ale w kampanii i tak spotkasz odpowiednie postacie więc się tym akurat martwić nie musisz. Lepiej żeby postać specjalizowała się w jednej rzeczy, ale i taką też by się dało zrobić w miarę sensowną. Jakimś specem w dziedzinie powerbuildów nie jestem, ale myślę, że tym przypadku nieźle by się sprawdził woj zmieszany z mistrzem broni (chyba, że nie jesteś zdecydowany jaką bronią chcesz walczyć, wtedy zostaw samego woja) i uczniem czerwonego smoka (żeby wziąć tą klasę musisz mieć 1 poziom barda lub czarownika i 8 rang wiedzy) jeżeli masz Maskę. Jeżeli masz tylko podstawkę to build taki sam, ale bez mistrza broni. Cechy przypakuj w zręczność - uczeń czerwonego smoka daje w sumie +8 do siły (z tego 4 na 10 lvl więc warto mieć go na najwyższym możliwym poziomie)
 23. 1.Tutaj za bardzo nie pomogę bo zwyczajnie mnie takie klimaty nie kręcą 2. Hmm chyba najrozsądniejszym wyborem byłaby Company of Heroes 3. Tu z kolei proponowałbym Medieval II Total War
 24. gum1s1

  Neverwinter Nights 2

  >/ciach/ Nieoficjalnie wyszedł 1.13, ale na oficjalny raczej poczekamy do Storma.
 25. gum1s1

  Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (temat ogólny)

  Wymagania systemowe: System operacyjny: Windows XP SP2 lub Windows Vista Procesor: 2,4GHz Intel Pentium 4 lub inny równorzędny Pamięć: 1GB RAM Wolne miejsce na dysku: 8 GB Napęd optyczny: DVD 6x lub szybsze Grafika: ATI Radeon X700 lub NVIDIA GeForce 6800 lub wyższe modele Dźwięk: karta muzyczna kompatybilna z DirectX 9.0c DirectX: wersja 9.0c lub wyższa Zalecane wymagania systemowe: Procesor: 2,6 GHz Intel Pentium D805 lub AMD X2 +3800 lub szybszy Pamięć: 2GB RAM Grafika: ATI Radeon X1950 512MB lub NVIDIA GeForce 8800 512MB lub wyższe modele