MadeinHell

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  520
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O MadeinHell

 • Ranga
  Delegat
 1. MadeinHell

  Twórca Crackdowna 2: Gry są za proste

  Jeśli ktoś chce pograć w gry NA PRAWDĘ trudne to powinien zacząć grać w JRPG-i. Ja pewnie bym to zrobił gdyby nie to że ich ogólny klimat zupełnie mi nie pasuje. Zauważyłem ostatnio że dużo lepiej (i mocniej) wspomina się gry które może nie były super cudnie miodne, ale przynajmniej nie "przechodziły się same", to gry które sprawiały ogromne trudności i wymagały wielokrotnego powtarzania akcji "quickload". UFO:Enemy unknown - gra którą uważam za jedną z najlepszych w historii elektronicznej rozrywki jest tak potwornie trudna, że ledwo ledwo za 4 podejściem udało mi się ją faktycznie ukończyć (planeta matka to MORDĘGA). Niemniej do dziś kojarzy mi się z fantastycznym uczuciem które towarzyszyło ukończeniu poziomu czy nawet wykończeniu wybitnie niebezpiecznego niemilca! Podobnie z grą Silent Storm, gra która zaczyna się prosto by zaraz potem (już w 2 czy 3 misji) walnąć nas z rozbiegu w krocze i swobodnie oddać mocz na zwinięte w konwulsjach ciało. Ta gra miażdży normalnego gracza nawet na średnim (ba nawet na niskim) poziomie trudności, ale daje ogromną satysfakcję gdy już wreszcie uda nam się coś osiągnąć! Tego typu gier mogę wymieniać wiele i to nie tylko z typu gier turowych (które jakoś przypadkiem mi się nasunęły na myśl). Po prostu gry trudne w ostatecznym odczuciu po ukończeniu ich są... "lepsze" niż ich "samoprzechodzącysię" koledzy którzy mimo bajerów graficznych i ciekawej linii fabularnej są tak śmiesznie prości że po ich ukończeniu nie zostawiają w nas najmniejszego śladu. Dlatego sądzę, że jeżeli twórcy chcą otrzymywać wysokie oceny z tych NAPRAWDĘ ważnych recenzji (czyli recenzji graczy a nie recenzentów jako takich) powinni tworzyć gry które stawiają sensowny opór. Nie mówię o trudności dla samej trudności. Ale o sytuacji gdy ekran "Game Over" widzimy więcej razy niż tylko zaraz po przejściu danej produkcji...
 2. O fajnie toto wygląda. A o miejsce na dysku się nie martwię bo ogółem mam 800 giga :>.
 3. MadeinHell

  Bethesda nie planuje Elder Scrolls 5

  "Koniec dodatków do F3" Yeaaah! "Nie pracujemy nad tes:5" F*** YOU BETHESDA!!!
 4. MadeinHell

  BioShock w oczach grafików

  @MisioKGB - Sądzę, że chodzi mu o część pierwszą ;>. No a jeśli nie to straszny farciarz z niego ^^.
 5. MadeinHell

  BioShock w oczach grafików

  Yyyy... "Słitaśne" :). Nie no mi akurat ten obrazek bardzo pasuje do specyficznego stylu i atmosfery Rapture.
 6. A pamiętacie sprawę w której Microsoft musiał zapłacić ileś milionów gościom od wibracji w padach? No właśnie, ostatecznie wyszło na to że przez nadpłatę tamci goście musieli MS zapłacić więcej xD
 7. MadeinHell

  Anno 1404 - recenzja

  Po moim zdaniem fantastycznym demie czekam z niecierpliwością :) Zwłaszcza że wszystkie recenzje są pozytywne.
 8. Tya... Stalin mawiał "Są trzy typy kłamstw: Kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyki" I cokolwiek by o tym człowieku nie mówić, w tej kwestii miał cholerną rację ;p.
 9. Kupię toto TYLKO jeżeli pojawią się co najmniej 3 gry wykorzystujące to w dobry sposób (tj. otrzymujące dobre lub bardzo dobre opinie).
 10. MadeinHell

  E3 09: Kojima nie jest reżyserm MGS:Rising

  No cóż. to się nazywa "punch to the guts". Wygląda na to że MS nie zapłacił Kojimie DOŚĆ dużo.
 11. MadeinHell

  Warhammer 40,000 na konsole ujawniony!

  No ciekawe czy tym razem im się uda.
 12. MadeinHell

  Ubisoft podaje okienka premier

  O. AC2 już w 3-cim kwartale? Fajno, mam nadzieję że nie przełożą.
 13. 1. Odczuwam dziwne deja-vu. Mam wrażenie, że ktoś powiedział dokładnie to samo ładnych kilkanaście lat temu. 2. Na cholerę nam fotorealizm? i tak większość dużych twórców idzie w chwili obecnej w kierunku grafiki stylizowanej (TF II, God of War, Gears of War [TEŻ]).