Fioletowa_Smoczyca

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Fioletowa_Smoczyca

 • Ranga
  Robotnik
 1. Mnóstwo ludzi jest przyjemnie zaskoczonych faktem, że to jednak Diablo 3, a nie Starcraft 2 czy kolejny dodatek do WoW. Ciekawe, czy macuserzy w naszym pięknym kraju zostaną po raz pierwszy przyjemnie zaskoczeni przez dystrybutora, czy znowu będzie: "Mac? A to ktoś to ma?"
 2. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Grrr... jakies smokobójstwo się chyba dzisiaj wydarzy... Poszłam wyciągnąć Cryptonomicon ze sterty książek. Wracam. - O, co masz? - Cryptonomicon. - To to? Ale ja tego nie czytałem! Po krótkim sprawdzaniu wyszło, że faktycznie nie czytał. Czytał za to coś innego, z czym tytuł Cryptonomicon bardzo mu się kojarzy. I to to coś innego cały czas miał na myśli. Niniejszym więc odwołuję wszelkie kalumnie rzucone na Cryptonomicon, bo to nie ta książka była celem. Smok bardzo się stara schodzić mi z drogi i przypomnieć sobie, co też on, u licha, czytał... ----- KM => Era? Bo mi dwa numery wyszły ;)
 3. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Odsyłam jako odpowiedź, nie zwykłam gubić kropek w adresie i sprawdzam zwroty ;) Że o zawodzie wyuczonym i wykonywanym nie wspomnę;) Nie dostaję zwrotów, czyli te maile dochodzą. Może home ma jakieś restrykcyjne filtry i nie podobają mu się moje konta? Mam jeszcze parę, mogę spróbować z innych. Biedny Cryptonimicon, ma szansę trafić do kogoś, kto go doceni i tak mu nie idzie ;)
 4. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Od Ciebie do mnie dochodzi ... Może masz jakieś inne konto i możesz mi przysłać maila z innego adresu?
 5. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Teraz ja się zdziwiłam. Wysłałam na wszelki wypadek z innego konta.
 6. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Mi przeszkadza, ten typ tak ma ;) Mnie nawet niektóre, skądinąd bardzo fajne, filmy momentami drażnią, ale po prostu staram się pewnych scen nie oglądać, żeby móc się cieszyć całą resztą. Wolę sobie poczytać książkę, w której autor fantazjuje w dziedzinie mi słabo znanej, nic nie zgrzyta w zębach, pełny luz ;) W ogóle to Smok jest gorszy pod tym względem ode mnie. Ja "całkiem drobnych" potknięć nie zauważam, on się czepia, jak się autorowi (tłumaczowi) raz pomyli prędkość z przyspieszeniem ;) Niby czym? I nawet odpisałam :) --- Elwro => wątpię, o ile pamiętam, to on to czytał zaraz, jak wyszło, a to już było trochę czasu temu...
 7. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  O to, że mamy oboje wykształcenie ścisłe, matematyczno-informatyczne. Jako rzekłam, ja Cryptonimiconu nie czytałam. Jak wspomniałam teraz o problemach z dostaniem tej książki, to usłyszałam: "To? Możesz odsprzedać naszą. Ja tego nawet nie skończyłem czytać, za dobrze się znam na komputerach, żeby czytać cyberpunk". Koniec cytatu ;) Nie wiem nawet, na ile trafna jest ocena gatunku ;)
 8. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  No to "moja" też w Warszawie :) Książki nowej nie ma. Ale mój małżonek powiedział, że możemy odsprzedac naszą (a właściwie jego). Więc jak chcesz, to skrobnij maila na chogata@91.pl BTW, okazuje się, że Mr. Smok ma do Cryptonomiconu zastrzeżenia natury zawodowej, co oznacza, że ja też rezygnuję z czytania ;)
 9. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Są trzy sztuki na Allegro, ale w horrendalnych cenach. Za to wydaje mi się, że jak byłam w "mojej" księgarni ostatnio, to stało na półce. Skąd jesteś?
 10. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Ups, zapomniałam! Powyższe recenzje powinny być oflagowane kolejno: (F), (SF), (SF)
 11. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Nasze archiwum wzbogaciło się o opcję linkowania do pojedyńczego posta - dla postów, które pochodzą ze starego forum (i nigdzie, poza archiwum, ich nie ma, chyba, że ja o czymś nie wiem). Przykład poniżej. A teraz garść zaległych recenzji: Paul Kearney, cykl "Boże monarchie" (F) O pierwszym tomie pisałam tu: http://sf.gucio.pl/post.php?id=7613 Cały cykl składa się z pięciu. Tomy od drugiego do czwartego trzymają poziom, mniej szkolnych opisów!, jednym słowem - miło się czyta. Wątki się kontynuują, wojna się toczy, intrygi plotą. A potem nadszedł tom piąty. I nie mogę się oprzeć wrażeniu, że został napisany tak, jak został, mocno na siłę, żeby zakończyć serię. Dzieje się piętnaście lat po zakończeniu wojny z tomów 1-4. I gdyby nie wątek (najmocniej eksponowany w tomie pierwszym) z dziwnymi istotami, zamieszkującymi zamorskie krainy, nie byłby w ogóle potrzebny. Większość postaci, z którymi czytelnik zżył się w poprzednich tomach - ginie. Gdybym miała wybór - wolałabym go nie czytać... Elizabeth Moon "Zmiana dowództwa"(SF) Trzeci tom przygód Esmay Suizy. O pierwszym pisałam tam, gdzie o Kearneyu, o drugim tu: http://sf.gucio.pl/post.php?id=7654 Co sie nie zgadza w powyższym zdaniu? Jedna taka sprawa ... "przygód Esmay Suizy". Zasadniczo, poza planami matrymonialnymi Esmay i Barrina, z Esmay w tym tomie nie dzieje się ... nic. Jakieś tam drobne służbowe sprawy, kompletnie nieistotne. W zamian dostajemy opis przewrotu politycznego w Familiach Regnant i w Zawodowej Flocie Kosmicznej. Ładny opis, nie przeczę, czyta się go gładko. Ale gdzie bohaterka? Miejmy nadzieję, że w czwartym tomie wróci do czytelnika. Dawid Weber, Eric Flint "Królowa niewolników"(SF) Tego już za żadne skarby świata nie nazwę "kolejnym tomem przygód Honor". Honor pojawia sie w tym dziele raz, mocno na siłę. Pomijając fakt, że w moim odczuciu to świętokradztwo ;) sygnować tę powieść "Honor Harrington" to ... bardzo fajna powieść jest. Dynamiczna, ciekawa, jak to u Webera bywa (chociaż tu należy się spodziewać, że główny ciężar twórczy przypadł Flintowi). Niewolnicy genetyczni, mafia, księżniczka, szpieg, intryga polityczna - jest wszystko, co trzeba. Jako samodzielna książka pewnie nie sprzedało by się tak dobrze, jak "kolejny tom Honor". Tylko czemu marketing musi być wszędzie?
 12. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Trochę OT, bo o ekranizacji. Był już ktoś na "Nocnej straży"? Jak jeszcze nikt, to poczekam z pisaniem ;) Swoją drogą chyba trzeba będzie książkę zanabyć...
 13. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Uprzejmie donoszę, że archiwum już znowu działa :)
 14. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Spokojnie, najpierw trzeba by zrobić głosowanie na autorów, potem na książki autora, który wygra, a potem dopiero będzie co czytać :) Szenk => Nie stęskniłeś się za Kotołakiem? Kiedyś mówiłeś, że jak się stęsknisz, to się odezwiesz, ale on już u mnie leży tyle czasu, że to wręcz nieprzyzwoite ;)
 15. Fioletowa_Smoczyca

  Literatura SF

  Fantasy był "ogólny", tak, jak ten pierwszy SF. A że nie wyszedł, to można wrócić do SF ;) Może znowu głosowanie na autorów? Skład wątku się trochę zmienił, książek przybyło ... Jak wybierzemy 2-3 najpopularniejszych autorów (poza tymi, co już byli), to będziemy mieć materiał na 2-3 plebiscyty.