WujoFefer

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O WujoFefer

 • Ranga
  Obywatel
 1. Jakbym widział Tech Demo Human Head z GF 8800 GTX/Ultra z przełomu 2006 i 2007 roku. Tak więc nic nadzwyczajnego nie pokazali. http://www.youtube.com/watch?v=1a1-loNzjFI
 2. Jak dla mnie genialna konferencja M$, bardzo dobra Sony i EA i porażka targów czyli Nintendo z ich dziwadłem Wii U. Od lat producenci prześcigali się w lekkości, wygodzie i niewielkich rozmiarach ich kontrolerów by nie męczyły gracza a tu wyskakuje Nintendo z jakąś cegłą z 6 czy 7 calowym ekranem i mówi że to jest kontroler. Do tego w przyszłości pokaże konsolę... a jakby tego było mało wymigiwali się z pytania o jej moc i podzespoły, w sumie od dawna wiadomo, że to będzie niewiele mocniejsze od starego już x360 czy ps3 :/
 3. Must Have!! :D Jedno tylko pytanie... Jakie to będzie miało wymagania? The Elder Scrolls znane są ze wspaniałej grafiki magicznych krain ale i ze sporych wymagań sprzętowych. Jestem ciekaw czy i tym razem Skyrim zażąda topowej grafiki za minimum 1000 zł i 4 jak nie 6 rdzeniowego proca czy może jednak zadowoli się słabszym sprzętem ze względu na równanie do przestarzałych już konsol. A tak po za tym... świetny trailer :D
 4. WujoFefer

  BBC krytykuje Sony za YLoD

  Sony jednak potrafi bardzo starannie ukrywać informacje o awaryjności swoich konsol. Wszyscy śmieją się z XboX''a że zanim osiądą na nim pierwsze drobiny kurzu już trzeba go naprawiać a tu taki psikus, YLoD od sony (prawie jak RRoD u M$) awaryjnością wiele nie ustępuje maszynce Billa.
 5. WujoFefer

  Retrogram - Shiny Entertainment

  Oooo.... Sacrifice!! Gra w którą do dziś od czasu do czasu grywam, wielki niestety nie wykorzystany potencjał. No i niestety błędy w wyświetlaniu grafiki :( Podczas zbliżania się do obiektów widać jak nabierają one kształtów (dynamicznie zwiększała sie liczba poligonów) i nowych bardziej szczegółowych tekstur. Mimo tych niedociągnięć gra strasznie wciąga, ma świetną fabułę i aż chce się w nią grać.
 6. Ale tam są wykorzystywane zupełnie inne techniki, to dalej nie jest RayTracing, raz widziałem prezentacje odpalenia RT na PS3 tylko, że... złączyli 3 konsole Sony i tylko na przykładzie jednego autka byli w stanie wygenerować obraz z użyciem RT a i tak za szybko to nie działało. Co do scen foto realistycznych, grafika w grze musi być ładna ale pisząc ładna nie mam tu na myśli, że ma składać się z setek milionów wielokątów wspartych setkami czy tysiącami najróżniejszych efektów graficznych z obliczaniem fizyki dla kolejnych setek tysięcy obiektów i to w czasie rzeczywistym itd. Grafika powinna być miła dla oka, nie musi być super zaawansowana, byleby nie odstraszała a sama rozgrywka przyciągnie już graczy. Zanim gracze zobaczą efekty rodem z filmów typu FF7AC minie jeszcze sporo czasu, może nawet ponad dekada gdyż patrząc na to jak grafika komputerowa rozwijała się w latach 90 i na początku obecnej dekady a jak teraz widać wyraźne spowolnienie. Kiedyś było nie do pomyślenia aby 3-4 letnia gra dalej była najładniejsza (pierwsza część FarCry) obecnym liderem jest CrySis ale on ma już 2 lata! Nawet teraz nie widać żadnego tytułu który mógłby mu zagrozić!.
 7. O ja cie... CELL i Fotorealizm?! Chyba was coś fantazja ponosi :/ Jakbyście choć trochę się interesowali to wiedzielibyście, że nawet w dobie CrySis''a do fotorealizmu jeszcze nam daleko. RayTracing dzięki któremu powstają baaardzo złożone i realistyczne sceny nie jest możliwy do uzyskania na obecnych konsolach ze względu na ich małą moc a także małą ilość pamięci a nawet jakby się udało to i tak to jest tylko jedna z wielu technologii które są potrzebne do uzyskania fotorealistycznych scen. Nie zapominajcie jeszcze o ogromnej ilości pamięci ram dla wysokiej rozdzielczości tekstur. A fizyka? Te "marne" 8 rdzeni PS3 nie udźwigną tego, myślę że dopiero następna generacja konsol pokaże nam technologie stosowane w filmach ale zanim to nastąpi minie te 5 lat.
 8. 4-6dvd?! Niby po co aż tyle?! Gry które wychodzą na PS3 wcale nie zajmują tych 50Gb! Blu-Ray ma bardzo poważną wadę, dalej jest wolniejszy od DVD x16! Dlatego żeby przyspieszyć wgrywanie najczęściej wykorzystywane części kodu bądź tekstury czy inne dane sa po prostu kilkakrotnie kopiowane na płycie, przez co sztucznie zapełnia się krążek. I tak z gry która zajmuje te 15-20Gb nagle robi się 40-50Gb. Najlepiej obrazowała to sytuacja Resistance: Fall of Man gdzie gra zajmowała kilka GB a zajmowała na płycie ponad 25GB (podobno gra bez takich zabiegów zajmowała śmieszne 1,4Gb!) Po za tym prawie każda gra na PC jest pakowana, sądzę, że FFXIII nie zajmie więcej jak 3 płytki DVD9 na XboX''a i 2 płytki DVD9 na PC''ta. Chyba, że znów będzie w kij filmików i cut scenek to po jednej dodatkowej płytce, choć square chyba nie będzie robiło dużo filmików a większość cut scenek będzie oparta na silniku gry co znacznie zmniejszy zapotrzebowanie na miejsce na płycie tak jak miało to miejsce przypadku takiego Mass Effect''a (swoją drogą świetna i rozbudowana gra), który mieścił się spokojnie na jednej DVD9.
 9. Za młotek i mape można w USA zostać terrorystą?? lol :P