Nertis

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3664
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Nertis

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Nertis

  Policja, służby porządkowe itp.

  Taaa...zawsze się znajdzie jakiś powód ,aby postawić nowy ,cholernie drogi fotoradar. Nie dość ,że ludzie płacą podatki ,żeby raz łatać budżet to jeszcze drugi raz muszą czasami bezsensownymi mandatami(nie mówię ,że wszystkie są bezsensu...ale dużo takich jest) . Bardzo błyskotliwe ;)
 2. Nertis

  Policja, służby porządkowe itp.

  Ehhh...stara dobra policja w Polsce ;). Straż miejska w Polsce jest jeszcze gorsza. Wiadomo dlaczego. Wszyscy, którzy nie dostaną się do policji zazwyczaj idą na strażnika miejskiego. Do policji już idą różni ludzie, a jak nie przejdzie testów psychologicznych to wiadomo ,że jest coś z nim nie tak, a bez problemów i bez nieczego zostaje zatrudniony przez miasto. O chorobo. Mogę opisać jak policja działa w UK...to znaczy ciężko nawet mi tutaj coś opisać. Nie zauważyłem aby kiedykolwiek ktoś tutaj wypisał komuś mandat za przechodzenie w niedozwolonych miejscach ,czy też piciu w miejscach publicznych. Oczywiście jest niby to zakazane ,ale jest trochę inna mentalność. Tutaj żaden pieszy nie czeka na zielone światła ,gdy na drodze nikt nie jedzie, od razu na ulicę. A policja...nic. Mają ważniejsze sprawy na głowie, niż pisanie mandatów za takie "drobnostki" jak tu się uważa.
 3. Nertis

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Coś dla smakoszy W rolach głównych znowu James May i Gordon Ramsay ;) http://www.youtube.com/watch?v=-xhfJRdwHnU
 4. Nertis

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Dla tych którzy lubią Ramsay''a i May''a ;) http://www.youtube.com/watch?v=IwPmLwW1-PA
 5. Przez przypadek dwa komentarze poszły...
 6. Spróbować zawsze można... http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=270963&n=85 Pozdrawiam
 7. Nertis

  NAJLEPSZY AVATAR - konkurs

  Patrzę ,że całe podium to w takich "poważnych minach" ;D. Oczywiście gratki dla zwycięzców i wszystkim którzy brali udział w konkursie (bez względu na punkty ;) ).
 8. Nertis

  Manga i Anime - temat ogólny

  Jak coś z humorystycznych to może: Minami-ke (+druga seria: Okawari ) Azumanga Daioh (bardzo podobne do Minami-ke :P) Nodame Cantabile (pierwsza seria świetna ,druga taka sobie...a za trzecią się nie zabrałem :P) School Rumble (+Ni Gakki) Working!! Baka to Test to Shoukanjuu ( z tym to może być różnie...dla mnie się podobało ,ale opinie są różne) Hatsukoi Limited (jak wyżej)
 9. Nertis

  Nowa matura ;/

  To w takim razie ten twój dyrektor musiał być bardzo konsekwentny :P,ale w dużej ilości LO ten zapisek jest egzekwowany dość liberalnie jak widać (choć nie zaprzeczę ,że nie jest tak wpisane ,bo nawet w deklaracji jest, że składa się wstępną deklarację do 30 września ,więc coś w tym musi być). Inna szkoła, inny dyrektor...dlatego tak różne są nasze zdania na ten temat ;).
 10. Nertis

  Manga i Anime - temat ogólny

  Właśnie jak sprostował mnie Tohno to zauważyłem ,że może być to ciekawe. Jak skończę oglądanie Zoku Natsume Yuujinchou i Welcome to the NHK! (za tą drugą serię czemu wcześniej się nie zabrałem po prostu nie wiem...jak dla mnie epicka ;P) to zapewne się zainteresuje Rainbow''em :P.
 11. Nertis

  Manga i Anime - temat ogólny

  Aaa...to taka mała pomyłka z mojej strony O_o...dzięki za naprostowanie :P.
 12. Nertis

  Nowa matura ;/

  Przepisy określają do 30 września ,ale tylko dla uczniów piszący pierwszy raz maturę. Wtedy jest to rygorystycznie przestrzegane. Dla osób podchodzących do matury drugi raz to już nie obowiązuje i mogą złożyć tylko jedną deklarację, tą do lutego. Dlatego też przypadek podany wyżej przez knopfler''a był możliwy.
 13. Nertis

  NAJLEPSZY AVATAR - konkurs

  Hmm...z jakieś pół roku temu (może rok...nie pamiętam już dokładnie ;) ) brało zawsze udział z 20-30 osób to wtedy zawsze znajdowało się coś ciekawego...a teraz tak patrzę frekwencja jest taka dość średnia ,a co za tym na jakości też to się odbija ;P. (przykład http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9886&pid=6075 ).
 14. Nertis

  Jakie studia?

  Znaczy ogólnie prawie we wszystkich uczelniach przeliczają jakoś te procenty na punkty i te rozszerzenie z angola będzie raczej dość znaczące :P. A trzeba pamiętać ,że progi co roku się zmieniają ,więc na to trzeba też zważyć uwagę. Jeśli nie masz zbytnio czasu na naukę to jest prosta oczywistość w twoim wypadku...ale zawsze możesz wpisać angola z deklaracji i nawet jak nie przyjdziesz na niego to nie zmienia sytuacji w twoim wypadku ;).