tomas92

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3779
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O tomas92

 • Ranga
  Sekretarz
 1. tomas92

  Guild Wars 2 - Temat Ogólny

  Wiecie może jak zmusić ten skaner do wyszukania w lapku karty grafiki dodatkowej? Jak na razie pokazuje mi tylko słabą Intela, ta lepsza z kolei uruchamia się automatycznie przy wymagających programach. Jeżeli konfig kompa ma wpływ na dostanie się do bety, to nie chce żebym przez taką głupotę się nie dostał...
 2. tomas92

  Jakie studia?

  Studia na kierunku informatyka? Zależy jaka uczelnia, jeśli typowo techniczna, np. politechnika przy rekrutacji nie zwracają żadnej uwagi na j. polski. Jeśli jakiś uniwerek to polski może stanowić jakieś 10% ogólnych punktów rekrutacyjnych (więc też tragedii nie ma). Ogólnie to musisz wybrać konkretną uczelnię, sprawdzić regulamin rekrutacji i uczyć się na 100% albo nie uczyć się wcale - te 30% to powinien zdobyć każdy "z marszu".
 3. To już działa naprawdę długo. W przypadku niektórych filmów można wybrać właśnie napisy badź lektora w ustawieniach TV, czy dekodera. Aha, ja odbieram sygnał DVB-T, ale zakładam, że w ofercie kablówki czy satelitarnej też to jest dostępne :)
 4. Hej. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże ;) Szukam filmu s-f traktującego o podróży w kosmosie, bodajże jakaś misja na marsa, czy inną planetę. Widziałem kiedyś w TV, była to komedia, nie starsza niż lata 90-te. Pamiętam dosłownie kilka scen, np. bohater nie zasnął w komorze hibernacyjnej, przez co "wygłupiał" się przez całą podróż, zmarnował zapasy żywności itp. Przeszukałem chyba cały Filmweb i nic :( Jakby ktoś kojarzył o czym mówię, proszę o odp. ;)
 5. tomas92

  Nowa matura ;/

  Będzie/była w tym roku jakaś oficjalna próbna matura, organizowana przez CKE? Rok temu była tylko próbna matma, i to na początku listopada, czyżby w tym roku zabrakło im kasy? ;)
 6. Ciemna strona mocy :) Zło zawsze w cenie ;)
 7. Mam pewien problem z napędem optycznym, mianowicie po formacie i reinstalce Windowsa 7 napęd w ogóle nie jest wykrywany w systemie, również w biosie. Jest raczej sprawny, bo płyta z systemem bootuje się bez problemu, natomiast już po włączeniu systemu nie działa... W rejestrze nie ma żadnych wartości "Upperfilters" i "lowfilters", które niby można usunąć - jedna ze znalezionych porad. Przychodzi na myśl pewne wytłumaczenie - spalił mi się zasilacz, wymieniłem na nowy, ale nic nie ucierpiało, może oprócz tego napędu. Z drugiej strony jest przecież sprawny sprzętowo - płyta się ładuje. Aha, jest podłączony szeroką taśmą ATA. Z góry dzięki za pomoc :) EDIT: http://www.searchengines.pl/Brak-napedu-optycznego-t140340.html Oto link pod którym ktoś opisał identyczny problem, z tymże ja mam PC a on laptopa.
 8. tomas92

  GTA 5 (V) - Temat Ogólny

  Mi marzyłoby się odświeżone Vice City - najbardziej klimatyczna część serii. Może Rockstar postawi na schemat, mianowicie GTA 3 i 4 rozgrywały się w Liberty City, analogicznie następne dwie to VC i SA, byłoby miło. Aha, i pewnie ten tytuł "five" to chyba bardziej roboczy... chociaż GTA: Vice City 2 chyba nie brzmi zbyt marketingowo ;)
 9. tomas92

  Kącik Pracy Domowej [M]

  Jest to całkiem proste - w czasie pory deszczowej (monsunów) wody było aż za dużo, dlatego należało jakoś się przed nią chronić - wały. Natomiast w porze suchej cierpiano z powodu małej ilości wody pitnej - budowano ogromne zbiorniki wodne na deszczówkę monsunową, skąd transportowano ją kanałami.
 10. tomas92

  Nowa matura ;/

  Tak, ale mogło wierszy nie być. Po zmianach może być nawet jeden temat z wierszy (omówionych), a drugi kompletnie nowy, czyli w sumie żaden nie sprawdzi znajomości.
 11. tomas92

  Nowa matura ;/

  Takie realia niestety - każdy bez wyjątku ma mieć maturę, więc komisja jakoś musi sobie radzić. Już się boję pomyśleć o matmie podstawowej za 2-3 lata...
 12. tomas92

  Nowa matura ;/

  Chyba raczej odeszło... Od 2012 albo 2013 TYLKO jeden temat będzie sprawdzał znajomość lektur, drugim na podstawie gotowego tekstu.
 13. tomas92

  Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

  Jest to nadobowiązkowe, maturę zdaje się, jeśli z każdej z trzech podstaw (matma, polski, ang) uzyskuje się co najmniej 30%. Z rozszerzonej można mieć całe 0, a cała matura będzie zaliczona :)
 14. Ucieszyłem się, jak zobaczyłem zapowiedź w TV, ale po chwili mi przeszło - akurat jutro wracam do domu późnym wieczorem...
 15. tomas92

  Prawo Jazdy

  Jest możliwość drugi raz zrobić górkę, lub łuk (ale tylko po zatrzymaniu samochodu gdzie indziej niż na kopercie). Poza tym można wyjechać na miasto bez zdania na placu - żeby poćwiczyć :)