bruli

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  731
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O bruli

 • Ranga
  Delegat
 1. Oczywiście, że fajnie kiedy ktoś pomyśli zanim nakręci film. Ale nie rozumiesz, że już samo uniemożliwianie powiedzenia czegoś wprost to godzenie w wolność człowieka. Przestaje być fajnie kiedy usuwają ci z filmów sceny, albo wrzucają go na tzw. półkę. A już bardzo niefajnie jest, kiedy za wykrzyczane po pijaku zdanie o Stalinie spuszczają łomot i wrzucają do łagru. Ta, słodka komuna. To, że mylisz pojęcie prawa i dobra. To, że ktoś kieruje się pewnymi zasadami nie znaczy, że zasługuje na naśladowanie. Joker - zabija ale nie przejmuje się żadnymi zasadami, robi to dla przyjemności. Mafia - kieruje się swoistym kodeksem, zabijanie to interes. Ja to wrzucam do jednego worka. Zło jest złem niezależnie w jakiej postaci. >Zapytaj się swoich rodziców , dziadków ,rodziny , o poziom telewizji za Komuny i teraz , zdziwisz się jakie padną >odpowiedz A co powiesz o tzw. sentymencie z czasów młodości. A po prawdzie to nic ciekawego te całe dwa kanały nie nadawały. Zresztą dzisiejsza telewizja to nie zasługa braku cenzury tylko wolnego rynku. Emitują to, co się sprzedaje, a że sporo ludzi ma spaczony gust... 10% ludzi to rzeczywiście sporo. Ale jaka część z nich ogląda telewizję, a ile ogląda takie filmy? Zresztą jakby to tak działało to mielibyśmy sporo więcej ludzi kratami. I czego dokładnie dotyczyły te badania? Wzrostu agresji bo obejrzeniu brutalnego filmu? Wiesz, wolność myśli i słowa ma swoje zalety i wady. Jeśli ktoś nie chce samodzielnie myśleć i wartościować rzeczy i wystarczą mu podane na tacy sloganiki to proszę bardzo. Nie wszyscy jednak są tacy pokorni, że będą przyjmować kit wciskany im w żywe oczy i będą zadowalać się skrytymi podtekstami.
 2. No właśnie, czyli jest to decydowanie za twórców co mogą nakręcić i za widzów co mogą obejrzeć (to znaczy co znajdzie się w filmie), a czego nie. Piszesz, że tak Cię brzydzi zło w tym Batmanie a tutaj wykazujesz się relatywizmem morlanym? Zło to zło. Mafia zabija ludzi ergo Michael Corleone jest złym człowiekiem, a jednak może wbudzić sympatię widza. Ja tu już nie mówiłem o żadnej cenzurze tylko właśnie o przełamywaniu jakiegoś tabu. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że tak strasznie na Twoją psychę podziałał Joker i to jak znaczącą rolę odgrywał w filmie. Ja napisałem, że postawienie w tym czy w jakimkolwiek innym filmie złej postaci w centrum wydarzeń to pewne odejście od konwencji (chociaż obecnie już nie aż tak oryginalne). I gdyby nie takie zabiegi to kinematografia stałaby w miejscu. Jakbym miał oglądać za każdym razem triumf dobra z perspektywy nieustraszonego i nieskazitelnego stróża prawa to bym sobie darował taką rozrywkę. Zresztą czasem filmowiec chce pokazać, że rzeczywistość nie jest taka różowa, że dobra nie zawsze triumfuje, albo że triumf trzeba opłacić wysoką ceną. Dobre kino ma prowokować, zmuszać do myślenia, zadawania sobie pytań. Co do tego stwierdzenia, że poziom artystyczny w państwach z cenzurą jest wyższy, to pozwolę sobie je wyśmiać. Jest bezpodstawne. Może chodzi Ci o to, że w kapitalistycznych państwach powstaje dużo chłamu? To i owszem, ale przecież też znajdują się tam perełki i dzieła niezależnych twórców. Zresztą chyba nie wiesz jaki Wajda czy Tarkovski mieli stosunek do cenzury. A jakiś tam procent ludzi to mordercy, gwałciciele, sadyści etc. Cóż z tego, żyjemy w społeczeństwie. To co, mają przestać kręcić brutalne filmy? Ja mam bać się wyjść z domu bo istnieje statystyczna szansa, że mnie ktoś napadnie? Zresztą skoro jest to tylko ułamek populacji to nie jest to norma.
 3. To skoro jednak nie lubisz jak ludzie decydują co jest dobre dla innych, to dlaczego chciałbyś powrotu kodeksu Hays''a? Jestem dorosłym człowiekiem i uważam, że mam prawo sam decydować o tym, co chcę obejrzeć. Oczywiście. Co więcej, powiem, że jest to interesujące, tak jak np. w Se7en czy Milczeniu Owiec. A co powiesz o filmach, w których widza skłania się do symaptyzowania ze złoczyńcą (Ojciec Chrzestny!)? To dopiero deprawacja, co? Wiesz, gdyby ludzie nie poszukiwali nowych perspektyw i sztywno trzymali się konwencji, zwłaszcza w sztuce, modzie i obyczajowości, to dziś byśmy się zachwycali jedynie sztywnyno uregulowanym dramatem antycznym, dobrze wychowana dziewczyna nie mogłaby pokazać łydki, a w malarstwie dominowałyby tematy sakralne. Oglądam od paru dobrych lat, i co z tego? Może rzeczywiście gdyby moje życie składało się jedynie z oglądania na ekranie zbrodni, flaków, wariatów etc. to miałbym wyprany mózg. Ale życie to nie tylko dwugodzinny seans w kinie. Przecież codziennie każdy z nas normalnie funkcjonuje i jak ktoś ma w główce równo poukładane to nic mu taka dawka "mroku" nie zrobi.
 4. > Piła , Hostel też się podobały niektórym tak bardzo że "haftowali" w czasie seansu To ty piszesz o filmach epatujących obrzydliwością na ekranie czy jak? Bo w Mrocznym Rycerzu jakoś nie mogłem doszukać się scen przyprawiających o odruchy wymiotne. Zresztą zawsze znajdą się ludzie, których kręcą obrzydliwości ale co z tym wspólnego ma najnowszy film Nolana? > Julianne More po skończeniu zdjęć do Hanibala leczyła się kilka tygodni w klinice psychiatrycznej. > To tylko film Nie mogę tego podważyć, ale w sieci nie znalazłem nic na potwiedzenie Twoich słów. > Michael Douglas po nakręceniu Nagiego Instynktu leczył się z uzależnienia od seksu. To > tylko film. Ta? Jakoś sam Douglas mówi o uzależnieniu od alkoholu, z którego media zrobiły uzależnienie od seksu. Nagi Instynkt miał tu coś w ogole do rzeczy? > Aktor wcielający się w rolę Jokera przedawkował leki. To tylko film. Oficjalna przyczyna zgonu to przypadkowe przedawkowanie. Czyli ilość wziętych leków nie wskazuje na samobójstwo. Poza tym skąd od razu wniosek, że miało to jakiś związek z rolą Jokera? Takie "przykłady" można mnożyc. Np. Zbyszek Cybulski zginął pod kołami pociągu wracając z planu filmowego. Ale miało to jakiś związek z owym filmem? Nie sądzę. > Jak ja lubię ludzi co wiedzą lepiej co jest dobre dla innych a co nie. To miała być ironia czy co? Bo skoro jesteś za cenzurą filmów to chyba jednak rzeczywiście lubisz takich ludzi. ;/ Oczywiscie powinny być jakieś normy mówiące, co można pokazać w kinie, a czego nie, ale bez przesady. To, że masz bardziej delikatną psyche i wstrząsa Tobą obraz przestępcy-wariata, nie znaczy, że my - osoby, którym Mroczny Rycerz się podobał jesteśmy "chorzy psychicznie". Nie wiem w jaki sposób ten film "zabił w Tobie dobro i wyrwał fundamenty równowagi psychicznej", ale skoro tak rzeczywiście jest, to może lepiej udaj się do specjalisty, zanim zrobisz coś głupiego. Ja jakoś nie czuję się gorszym człowiekiem od czasu wczorajszego seansu.
 5. Oj, myślałem, że przy okazji wydania tej edycji rozszerzonej obniżą cenę Wiedźmina. A tutaj 100 zł za prawie roczną grę po updacie... Niestety. :/
 6. bruli

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Właśnie, że bardzo dużo ludzi było więzionych w obozach przez długie miesiące, czasem nawet lata. Nie jest to również temat, przy ktorym używałbym "wesołych" emotikon... Polecam poczytać Borowskiego, Nałkowską czy chociażby komiks "Maus" Spiegelman''a
 7. bruli

  Nieoficjalnie o Call of Duty 5

  Przecież już dużo wcześniej było wiadomo, że Treyarch zajmie się produkcją części serii o nieparzystym numerze. Obawiam się, że podobnie jak to było z "trójką", CoD5 nie ujrzymy na PC... =/ EDIT: A jednak, z poprzedniego newsa wynika, że pojawi się także na piecu. =]
 8. bruli

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Taki tam, szybki szkic z głowy. Oklepany motyw.
 9. To, że nie może porównać oryginału z filmem, stwierdzić czy oddaje ducha komiksu etc. Oj mylisz się srogo. Zarówno SinCity jak i V for Vendetta są u nas dostępne od jakiegoś czasu przed zrealizowaniem ich ekranizacji.
 10. bruli

  Manga i Anime - temat ogólny

  Spoilery Code Geass R2 No i obejrzałem szósty epizod. Jednak myliłem się co do sposobu rozwiązania rozmowy z Nunally, twórcy całkiem zręcznie to rozwiązali. =] W przeciwieństwie do poprzedniego, ten odcinek cały wypełniony jest akcją. I bardzo dobrze!
 11. Wczoraj wybrałem się do kina na Iron Man''a. Podobnie jak HumanGhost, mam same pozytywne odczucia. Robert Downey Jr. jako Tony Stark to strzał w dziesiątkę. Udało mu się stworzyć zupełnie nietuzinkową postać. Jeff''a Bridges''a na początku w ogóle nie rozpoznałem - świetnie! Bardzo podoba mi się to, że film jest utrzymany w konwencji autoparodii. Sceny humorystyczne może nie wzbudzały dzikiego rechotu, bo przecież nie o to tu chodzi, ale za to na mojej twarzy często pojawiał się szeroki uśmiech. Na szczęście w filmie nie ma idiotycznych, pompatycznych dialogów pojawiających się w tego typu produkcjach. Świetnie zrobiono kombinezon Iron Man''a, reszta efektów specjalnych również stoi na najwyższym poziomie. Muzyka doskonale podkreśla to, co dzieje się na ekranie. Do tego świetne zakończenie. =] Jak opisać ten film jedym słowem? FRAJDA. Czekam na sequel. W kategorii filmów akcji jest to absolutna rewelacja, Transformersy się nie umywają. Zobaczymy czy Dark Knight będzie lepszy.
 12. bruli

  Manga i Anime - temat ogólny

  Póki co, obejrzałem sześć odcinków i muszę powiedzieć, że pod względem fabularnym ta seria jest dla mnie ciekawsza. Powoli zaczyna klarować się sytuacja i sporo kwestii zostaje rozjaśnionych. Code Geass R2 jest w trakcie emisji. Jutro szósty odcinek.
 13. bruli

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Dzięki wszystkim za żywą reakcję. Nie sądziłem, że moje bohomazy wzbudzą takie zainteresowanie. @Dominik000 No, jakimś maestro ołówka nie jestem, więc starałem się uzyskać maksimum efektów przy minimum środków. Co do "potworności" potwora to cóż... chciałem, żeby postać była odpowiednio humanoidalna. Zresztą Astmatyk już zauważył co chodziło mi po głowie. @Artas15 Ha, ja też jestem ciekaw. =] @edsonpele A, szczerze powiedziawszy to nawet nie widzialem wcześniej tego Brumaka. @Laska-z-Polski Takie było moje zamierzenie. @Earthshaker Otóż to. @Astmatyk No właśnie, "Obcy". Mi to nawet przypomina skrzyżowanie Godzilli z ww. stworem. =]
 14. bruli

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Moje, z głowy. =]
 15. bruli

  Wasze rysunki oraz ich oceny

  Co sądzicie o tym cosiu?