Qumi

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  173
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Qumi

 • Ranga
  Przodownik
 1. Z rzadka wypowiadam się na forum tutaj, ale ten tekst to jakaś farsa i osobiste wycieczki. Podajesz definicję optymalizacji jako coś co nie jest downgradem, ale wedle tego co wyczytałem: "W programowaniu komputerowym optymalizacja oznacza sposoby i metody poprawy kodu programu komputerowego by czas jego działania oraz wielkość pamięci potrzebnej do jego uruchomienia były jak najmniejsze." "Optymalizacja - metoda wyznaczania najlepszego (optymalnego) rozwiązania (poszukiwanie ekstremum funkcji) z punktu widzenia określonego kryterium (wskaźnika) jakości (np. kosztu, drogi, wydajności)." Tak więc downgrade jak najbardziej może być zabiegiem optymalizacji jeśli celem jest granie na określonych specyfikacjach komputera. A jeśli uważasz inaczej - proszę o źródło definicji, którą zapisałeś, bo wydaje mi się, że to ty "nie do końca rozumie o czym piszesz". Osobiste wycieczki i obrona znajomego... redaktor powinien zabronić wypuszczenia tego artykułu.
 2. Jest Starcraft 2 Heart of the Swarm a nie ma Wings of Liberty :/ ?
 3. Jest grą kiepską jeśli weźmie się pod uwagę cenę, Pay to win i stałe łącze z netem (plus lagi). Gdyby nie to była by dobrą grą, choć nie bardzo dobrą.
 4. Nie gram bo odstrasza: 1. Cena 2. Polityka Blizzarda 3. Stałe połączenie z netem 4. Pay to win
 5. Z tego co ja pamiętam to dodatek nie tylko dodaje nowe jednostki, ale i usuwa stare. Mothership i Carrier chyba znikną, ale nie jestem pewien. Nie było ich jednak na filmiku, prawda?
 6. "Powróci religia, powróci też szpiegostwo, nie zabraknie ponadto tradycyjnie nowych cywilizacji (będzie ich dziewięć), cudów świata (ta sama cyfra), jednostek, przywdówców i technologii (bliżej niesprecyzowana liczba)" Literówka "przywdówców". Poza tym trailer do Civilization 5: Gods and Kings to tak naprawdę trailer do Civilization V, nie ma tam w ogóle mowy o Gods and Kings, a na zakończenie jest wiadomość o premierze Civilization V.
 7. Qumi

  Diablo III ukończone w 4-5 godzin

  To że jakieś buildy były najlepsze w Diablo 2 nie oznaczało, że nie możesz mieć innego. Ba! Miałeś i tak możliwość wyboru buildu z tych "najlepszych". Że niby lepiej jest gdy wszystko jest dostępne? To tłumaczy po co w większości gier są specjalizacje przez które nie ma się dostępu do innych umiejętności. Poprzednio 1 klasa to de facto były 3 klasy a nawet i więcej kombinacji. No i jeszcze to durne wymagane połączenie z netem... "dla dobra graczy"! Blizzard się stacza od pewnego czasu jeśli chodzi o user-friendly attitude. Woda sodowa chyba im uderzyła do głowy, albo EA. Ps. nigdy nie szukałem builda w necie i jakoś przeszedłem Diablo 2.
 8. Qumi

  Diablo III ukończone w 4-5 godzin

  Diablo 3 jest masakrycznie uproszczone. I nie chodzi tu o ten quest z bety gdzie się zabija Króla Szkieletów. Chodzi o brak wpływu na rozwój, umiejętności i runy przypisane do poziomów - jedyny sposób wpływania na postać to sprzęt. Wszystko inne Blizzard za nas wybiera.
 9. Garść informacji o Neverwinter: - twórcy zapowiadali, że w sklepie będą głównie "przedmioty próżności" czyli jakieś ubranka zmieniające wygląd, itd., boostery do szybkości zbierania złota i xp, poza tym nie wiadomo; - obecnie wiadomo o grywalnych rasach: ludzie, krasnoludy, elfy, pół-elfy, drowy i diabelstwa; - obecnie wiadomo o 4 klasach: wojownik, kapłan, łotrzyk i czarodziej; - na początku kariery Neverwinter poziomów ma być 60 (30 na heroic tier, 30 na paragorn tier); - na 30/31 poziomie będzie się wybierało ścieżkę paragona dla klasy/rasy - jest to taka jakby klasa prestiżowa; - walka będzie dynamiczna, podobna do tej w Guild Wars 2; - mechanika mocy: prawy i lewy przycisk to moce na życzenie (np. u czarodzieja kontrolera to magiczne pociski i lodowy promień), potem mamy z 3 przyciski na klawiaturze na moce spotkaniowe które mają czas odnawiania, to samo tyczy się mocy użytkowych. Moce dzienne są 2 do wybory i można ich użyć po napełnieniu puli energii, którą to napełnia się poprzez robienie rzeczy właściwych klasie (czarodziej poprzez kontrolę pola bitwy, wojownik poprzez przyjmowanie obrażeń, łotrzyk poprzez zadawanie obrażeń, itd.);
 10. Kiedy będzie wydana gra Disciples 3: Rebirth? W rosji właśnie była premiera.
 11. Qumi

  Zbieramy kasę

  49 100,00 zł
 12. Oświecenie: w każdej odsłonie gry stare postacie były zastępowane nowymi. Twój argument mógłby brzmieć przy wydaniu Diablo II, czemu nie ma wojownika? Przecież wojownik był postacią, którą kochałem! Czyli ogólnie, moim zdaniem to bezsensowne czepianie się. Paladyn/Wojownik zostali zastąpieni Mnichem i Barbarzyńcą.
 13. Szaman bardziej pasuje ze względu na historię postaci. Jest on sługą i wyznawcą duchów - szaman bardziej pasuje do tego określenia niż znachor, który bardziej kojarzy się z wioskowym medykiem używającym prostej magii. Tłumaczy się znaczenia, a nie słowa.
 14. Co z Disciples III: Rebirth? Gra została niedawno wydana. Jest to ulepszona wersja gry łącząca podstawkę i dodatek, ale wprowadza też szereg dodatkowych zmian. Kiedy zostanie wydana?
 15. A Dragon Age 1&2? Przecież DLC były już od razu na płycie, a co więcej twórcy wycieli fragmenty historii aby je zrobić - więc bez nich nie poznawało się całej historii :/