Occulto

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  237
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Occulto

 • Ranga
  Przodownik
 1. Occulto

  Bajtek - czy ktoś to jeszcze pamięta?

  Znalazłem tylko dwa numery, które są poświęcone wyłącznie Atari. Oto link: http://tajemnice.atari8.info/bajtek/index.html
 2. Occulto

  Czy gry straciły swój urok? [m]

  Tam tez już świeżość się skończyła. Cała gra polega na tłuczeniu wszystkiego co się rusza i nabijaniu statsów.
 3. Occulto

  Czy gry straciły swój urok? [m]

  Pamiętam ten moment kiedy wymyslono cd-romy i pojawiły sie zapowiedzi pierwszych gier na cd. Wiecie co wtedy myślałem wraz z kolegami? Myśleliśmy, ze teraz gry dopiero zaczna się rozwijać, w bijatykach będzie do wyboru kilkadziesiąt postaci zamiast kilku, w przygodówkach świat będzie ogromny wraz z mnóstwem możliwości, w samochodówkach tysiące tras i samochodów. I co ? I dupa, wszystko pozostało w niezmienionej praktycznie skali poza ciągle ulepszaną grafiką. Nie tak miało być. Jednak nie ma się co dziwić dlaczego tak jest. Gdyby chciano zrobić bardzo rozbudowaną grę, trzeba by było poświęcic wiele lat na jej stworzenie. Producenci poganiają, chcą zarabiać i nie ma się co dziwić czemu tak jest. Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, iż praktycznie każda nowa gra wychodzi z mnóstwem błędów i jest praktycznie niegrywalna. Musimy czekać na kolejne patche, które często sieją jeszcze większy zamęt. Zamiast grę dopracować to dostajemy gniota na którego długo czekaliśmy i jeszcze poczekamy zanim go naprawią. Skandaliczne czasy nastały.
 4. Occulto

  Czy gry straciły swój urok? [m]

  Tak jest niestety we wszystkich dziedzinach naszego zycia, wszystko idzie na masówkę. A swoją droga pamiętam uzależnienie od automatów, kiedy natychmiast po szkole, rezygnując z obiadu, biegło się na automaty :-) Moja ulubioną grą z automatów był "Mikie". Oh co to była za gra.
 5. Occulto

  Czy gry straciły swój urok? [m]

  W dążeniu grafiki do doskonałości i realizmu nie ma nic złego. Wręcz przeciwnie, tylko problemem jest to iż poza grafiką powinny rozwijać się też inne aspekty gry, a tak niestety nie jest. Wolałbys w grze fantasy walczyc ze smokiem, który naprawdę potrafi wystraszyć swoim wyglądem czy ze zlepkiem kwadratowych pikseli?
 6. Occulto

  Kościół i nie tylko...

  Jest to przykład na to, że pies jest nie dla wszystkich. Pies rozumie pojęcia szacunku i respektu,a także przywiązania. W nieodpowiednich rękach z psa mozna zrobić totalną ciotę lub psychola, ale jest to wynikiem błędu człowieka.
 7. Occulto

  Kościół i nie tylko...

  Tak się składa, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka, a człowiek prędzej Ci nóż sprzeda w plecy.
 8. Occulto

  Czy gry straciły swój urok? [m]

  Wszystkie gry są z Amigi 500, w pierwszą grałem i to nawet sporo ale nie moge przypomnieć tytułu (niestety skleroza), druga też grałem ale tutaj mam ciemną plamę :-) Trzecia to oczywiście sławetna Dune 2: Battle for Arrakis, pierwsza gra typu rts. Żebyś dał więcej obrazków z gierek na 8 bitowce to pewnie trafień byłoby 100%. Pozdrawiam
 9. Occulto

  Gry do których się wraca..

  Dobre jeszcze było Legend of Kyrandia i Curse of Enchantia. Ale w King''s Questy, Larrego i Monkey Island to sie tlukło długo :-)
 10. Occulto

  Gry do których się wraca..

  Poszukaj na emulator Amigi. Tam powinna być wersja shareware.
 11. Occulto

  Gry do których się wraca..

  Another World przechodziłem kilkanaście razy,a intro oglądałem z kilkaset razy i za kazdym razem zachwycałem się momentem otwierania puszki i odgłosu "psss". Mówię o wersji na Amigę. Uch co to byla za giera.
 12. Jaki problem wyobrazić sobie, że pasek "morale" u Nekronów to nie morale ino zbyt duze napięcie na obwodach i Nekron sie przegrzewa :-)
 13. Occulto

  Warhammer: Mark of Chaos - okiem Myszy

  Obiecywali gruszki na wierzbie, a dostaliśmy nadgniłe jabłko.
 14. Occulto

  Warhammer: Mark of Chaos - okiem Myszy

  Company of Heroes uważam za postęp w rts i moim zdaniem to bardzo dobra gra.