NemoTheEight

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2618
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez NemoTheEight

 1. NemoTheEight

  Anthem już przecenione w Niemczech

  Sorry, ale mimo, ze jestem zapalonym graczem od lat to nie mogę wierzyć w dojrzałosć oceny kogoś, kto dla gierki wział urlop z pracy. W sumie to wątpię w rozsądek kogokolwiek, kto jeszcze ufa EA po latach wpadek i kupuje cokolwiek od nich przy premierze, w ciemno. A YouTube? W epoce braku dem to jedyny sposób, zeby jako tako ocenić grę przed zakupem. o ja np. jako dorosły facet mam inne wydatki.
 2. Proponuję, odrazu wyjąć z prawa rzeczywistosc wirtualną w całości "Bo to wirtualne, to nie istnieje". A już arugment, ze loot boxy nie spełniaja definicji żadnego z punktów ustawy napisanej dawno temu inajwyraźniej przestarzałej to szczyt poczucia humoru. Eeee... niech znowelizują ustawę? To jest tak, jakby kradizeż pieniędzy z konta nie była kradzieżą, bo w 1989 tak sie nie dąło i kradzież wg. przepisów moze dotyczyć tylko rzeczy fizycznych :)
 3. Mógłbym uzyskać od Ministerstwa bardizje szczeółowe wyjaśnienia? Bo jak dla mnie sprawa jest prosta. Skoro hazadrem jest loteria fantowa, a  definicji jest to rodzaj loterii, w której kupuje sie losy iza nie są do wygrania nagrody rzeczowe, to lootboxy rżónią sie od nich praktycznie tylko tym, że nagrody nie są fizyczne, a wirtualne. Rozumiem, ze o hazardzie wg. "ekspertów" ministerstwa przesądza istnienie fizyczne nagordy? Czyli jeśli zrobię loterię z grami do wygrana i bedą to wydania pudełkowe to to jest hazard, a jak do wygrania będą klucze na Steama i będę je wysyłać mailem bez przekazywania jakiegokolwiek świstka to to nie hazard? Poza tym owszem. sam element losowości nie przesądza o hazardzie. Pza tym musi występować opłata i różnica wartości wygranych. Przy czym kwestią sporną jest czy chodzi o wartosć rynkową, czy dla danego cżłowieka),
 4. NemoTheEight

  Devil May Cry 5 bez popremierowych DLC?

  O! Da się wypuścić grę i nie trzepać hajsu na wyciętej zawartości. Niesamowite!
 5. Słaby troll 0/10.   To nie troll. Wydali kompletną porażkę, którą sklepy rozdają za darmo z takim entuzjazmem, że zaraz zaczną ją dodawać do bezpładtnych gazet, Betasda banuje graczy za granie...
 6. Lepsza byłaby Ciri, bo tematycznie wpasowana, ale każda Triss to dobra Triss.
 7. Kupowanie przez sTemaa gier Ubi ne ma sensu, bo przynajmniej w przypadku tych, które znałem później i tak musisz się lgować przez Steama na Uplayu.
 8. Ale po co im od ego stanowisko? Ja im mogę napisac za darmo: Jak nie chą wkurzyć graczy to mikropłatności mogą być tylko w grze F2P. No, chyba, że wydadzą grę w odcinkach, albo okroją cenę. Ja np. nie mam nic do tego, żeby np. w kolejnym TES od Bugsdy wszystkie rasy głónego bohatera były w mikropłątnosciach, o ile gra z nimi wszystkimi razem będzie kosztowała tyle co przeciętna pdstawka gry. Praktycznie zawsze grąm człowiekeim, to zapłacę mniej za grę. Super! Ale jak miałbym kupwać grę z "Edycji ze wszystkim" i jeszcze dopłacać to sorry.
 9. Ja jestem za. Dlatego nie kupuję. Tylo jak za est wiećej graczy to nagle okazuje się, że ogromna firma z branży gier to nie TVP i żeby mieć pieniędze musi mieć sporo usługobiorców :) Co do Battlefronta to II wg. mnie jest epicka. Jestem graczem prawie 20 lat, a nie znam 2. gry któa spowodowała miedzynarodowe (i wewnątrznarodowe, ale dotyczące państw nacąłym globie) dyskusje na temat zmian w prawodawstwie (patrz: lootbox i hazard). Tylko EA potrafi skopać grę tak bardzo, że parlamenty zastanawiaja sie, czy to legalne :)
 10. Niedawno pisałem o zakręcie, na którym znalazło się Activision-Blizzard. Szybko okazało się, że w podobny dołek wpada kolejny branżowy gigant – Electronic Arts  EA ma kłopoty od czasów ME:A, albo skopania mikropłatnosci w Star Warsach, nie od lutego 2019. I to mowię o powaznch kłopoach, ogromnch spadkach warotści akcji, wkurzonych inwestorach i wylatujących wysoko postawionych pracownikach, a nie o 2 Złotych Kupach i 3. nominacji :)
 11. Robiccie posta z tego, ze gra CDP, któy nawiasem sam ma swojeg GOGa nie będzie exclusivem na nowej platformie, na której miałby być, bo ostatnio ktos tam wsadizł 4 gry? Jak w ogóle wam sie ulęgło, że firma possiadajaća własny serwis mogłaby zrobić grę-exclusiva dla innego serwisu? To troche tak jakby Sonny wypuściło exclusive'a na XBoxa, albo Microsoft robiłby gry ekskluzywne na Nintendo Switch :)
 12. Zrzynają z Vermintide, czy Dishonored?
 13. Moje marzenie, niezrealizwane "bo trzeba porządna pracę znalećc, taką ze studiami związaną".
 14. Ja mimo wszystko liczyłem na daleszy ciag Max i Chloe, ale przez to twórcy musieliby narzucić końcówkę LiSa. W dodatku co dalej mogliby zrobić w taki sposób? LiS to nie przygodówka pokroju AC, że można z tego zrobić tasiemiec i będzie spoko.
 15. NemoTheEight

  Gry nienarodzone: o mały włos! #2

  Elisabeth bardzo zyskała na zmianach.
 16. Jedno się Ubi udało. Docenilem FC5, bo choc nadal uważam, ze FC3>FC4>>FC5, to FC5 w porówaniu z tym jest majstersztykiem.
 17. DLC i mikrotransakcje do nich już latem :)
 18. Niech feministki sobie mają takie trailery. Tylko fikcja im pozostaje gdy w rzeczywistości sprawy zwykle mają się zgoła inaczej.  I fakt, trailery FC5 były sto razy fajniejsze. Przynajmniej jakiś klimat oddawały. Tutaj ja sam nie wiem co zobaczyłem bo z tym całym post-apo to niewiele miał to wspólnego. Wchodzą dwie drobniutkie dziewczyny do baru, jedna zwykłym uderzeniem odrzuca na 3 metry 3 razy większego od siebie gościa. Potem cała sala strzela do tych antagonistek i nikt ani razu w nie nie trafia. Za to one mają nieskończoność kul i aim bota na pełnej ku***e. WTF. Jeszcze jakby to było utrzymane w absurdzie i humorze jak w Blood Dragon, to może, może.  O ile FC5 ma pewne głupizmy w fabule, jak choćby sama idea, ze do aresztowania przywódcysekty uzbrojonej po zęby, któa zająła całe hrabstwo w sstanach wysyłaja 3 policjantów z pistoletami i para kajdanek, albo to, ze facet faktycnzie przewidizał wojnę nuklearną, to ta fabuła ogólnie trzymałą se kupy, a postacie były napisane w porządku. Ten trailer wyglada jak popłuczyny po dawnym nkinie akcji. Na konec gry glóny protagonista powinien wyskoczyć do stratorfery i polecieć w dół z okrzykiem uderzając w te upośledozne rozwojowo parodie anatagonistek Ręką Buddy. https://youtu.be/5_Etw_BwRoY Tylko przypominam, zę scena, która pogdlinkowąłem pochodzi ze świadomej parodii.
 19. Kto pisał scenariusz do tego? Moja roczna siostrzenica? Dziecinada, że bardziej sie nie da. Ja sie przywzyczajiłem, ze postacie do serii FC są pisane na podstawie tego co o danym stnaie myśli 5-latek, ale to już przesada. drobne dziewczynki walące pieścią tak, zę koles leci jak w anime i nawalające z pistoletów do ludzi majać przy tym miny, jakby usiłowały postawić klocka przy ostrym zatwardzeniu. Myslałem, zę różowy motorek w Pre-orderze to jakiś żart twórców, ale widać taki jest poziom cąłosci. Kierownikiem projektu jest chyba faktycnzie dizewczynka lat -11, któa zamarzyła sobie "Tfarde postacie kobiece" wzorując sie na średniej jakosci kreskówkach. Krytykowałem kiedyś postać Vaasa, bo bardizej niz świra przypominał mojego kolegę-pozera po tym jak niuchął tabaki i twierdizł,z ę ma po niej fazę. ale Vaas w pewnym stopniu był autentyczny. No jeśli uznać, ze sam był śpunem-pozerem to pasuje. TO?! To można by uznać za wiarygodne tylko jeśli główne antagonistki są upośledoznymi w rozwoju przybyszkami z Kryptona.
 20. Dobrze,z e poszło do kosza, bo upolityczniłowby ten sektor rozrywki. zamast dobrych gier mielibyśmy bardizewia, byle o temacie polityki, żeby sie załalpa na "patriotyczność". Nie liczylaby się jaokosc, wieć Wiedźmin byłby be, ale zrobiona w godiznę gierka, gdzie dwuwymiarowy klocek ze skrzydłami nawalałby szabelką inne klocki, albo robiony na kolanie symulator gotowania bigosu byłyby ok. No chyba, że rozumiemy kulturę w normalny sposób i uznajemy, ze Weidźmin prmuje polska kulturę, bo: 1. Jest je częścią 2. jest produktem wysokiej jakosci i znanym na świecie przez co obcokrajowcy patrża i widzą, że polska firma potrafi robić dobre gry.
 21. Z disneyem nie ma problemu, bo to, że coś nie jest kanonem nie oznacza, że nie mozna zroibić jako altverse. Ale EA i BW to obecnie firmy z gwarancją kiepskiej jakości.
 22. Pieseł :) Gracze potrzebują wiecej piesłów. W sumie chciałbym takiego psa w TES na przykłąd. W Dragon Age'u nigdy nie brałem mabari na misje, bo potrzebował oddzielnego leczenia z tego co pamietam, ale zawsze lubiłem się z nim bawić.
 23. Ja bym wolał, żeby w ogóle się w nie nie mieszali :) "EA obiecuje pełne zaangażowanie w gry" brmzi jak "Ten koleś, którego każdy krytykuje, bo robi potrawy jak najtańszym kosztem, jak najdroższe w cenie i smakujące jak odchody bobora obiecuje, ze dopilnuje każdej potrawy w restauracji"
 24. A ja słyszałem że w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych.  To jak to w końcu jest? Muszę ostrzec moją koleżankę, żeby uważały z dziewczyną. A ja słyszałem że w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych.  To jak to w końcu jest?